search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 9th, 2005, 02:43 AM   #1
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1423

[DK/S86] Podwarpie - Tychy

Przedstawiam kolekcję 32 zdjęć z trasy numer 86.

Od węzła z S1 do węzła z DK1

Tutaj wszyscy pędzą choć to jeszcze nie ekspresówka

No i mój ulubiony fragment trasy bo to już ekspresówka

Trochę za wąsko. Wie może ktoś co tu remontują???

Już widać Sosnowiec

Na prawo zjazd do Sosnowca

Brutalny koniec ekspresówki poprzez ostry łuk. Koniec szybkiej jazdy. Dalej trasa pozostawia wiele do życzenia

No a teraz zuruck do Katowic

Zjazd na Będzin

Kładka dla pieszych przy centrum handlowym REAL

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i czekam na komentarze do fotek

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 9th, 2005, 12:42 PM   #2
HTP
Advanced user

Likes (Received): 11

Remontują most "graniczny" na Brynicy zakończenie prac w grudniu 2005, tylko nie wiem czy obydwu czy tylko pólnocnego mostu
HTP no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2005, 12:56 PM   #3
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Likes (Received): 0

Wielkie dzięki Fairhair za świetną fotorelację. Wreszcie mogę oglądać swoją ukochaną trasę o każdej porze dnia i nocy! Uchwyciłeś coś, czego inni nie mieli okazji – organizacji ruchu na dwóch odcinkach remontowanych. Chodzi mi o przebudowę na potrzeby DTŚ-ki węzła "Roździeńskiego" i mostu "autostradowego" nad Brynicą. Teraz forumowicze spoza GOPu mogą sobie to wszystko pooglądać. W obu tych miejscach z trzech pasów i dwumetrowego pasa awaryjnego zrobiono cztery pasy – po dwa w każdym kierunku. Rozwiązanie jest inteligentne z innego powodu – nie od razu dwa pasy są wpuszczane na drugą jezdnię. Najpierw robią to pojazdy z lewego pasa, a kilkadziesiąt metrów dalej te z prawego. Oczywiście ruch na S-86 jest ogromny w skali Polsce – ok. 50 000 p/d, ale w godzinach szczytu nawet 70 000 p/d! Ale spokojnie, przekrój 2x3 może pomieścić nawet 120 000 i więcej p/d. Taka potworna ilość samochodów musi się wepchnąć w dwa wąskie gardła. Tworzą się małe korki. Czasami może nas skosić TIR. Na zdjęciach cały czas możecie obserwować samochody i samochody i samochody.

P.S. Kocham śmigać tą trasą około północy – wtedy cała jezdnia jest tylko dla mnie .

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2005, 08:33 PM   #4
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 1

Nie chce byc nudny, ale powtorze to kolejny raz z takim uporem, jak pewien lider partii politycznej caly czas powtarza, ze pewien prezes pewnego banku centralnego musi odejsc.
Ja mowie - DK86 na odcinku Tychy - Katowice powinna byc S.
Tak nie wiele brakuje - chodzi o 1 skrzyzowanie i 1 przejscie dla pieszych.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2005, 05:50 PM   #5
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by Voytek on the road
Chodzi mi o przebudowę na potrzeby DTŚ-ki węzła "Roździeńskiego" i mostu "autostradowego" nad Brynicą.
Czyżby w przeszłości ktoś planował tamtędy autostradę?? Swoją drogą byłaby to fajna koncepcja

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old October 10th, 2005, 09:23 PM   #6
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Czyżby w przeszłości ktoś planował tamtędy autostradę?? Swoją drogą byłaby to fajna koncepcja
Mysle, ze to zart Voytka.
Choc to, czy dana droga jest autostrada jest kwestia umowna i moge sie zalozyc, ze w Niemczech bylaby to A86 zamiast S86.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2005, 12:26 AM   #7
HTP
Advanced user

Jak jechałem z polskimi niemcami ta droga to się dziwili że to nie autobahna - wytłumaczyłem że ma tylko 6 km.
Swoją droga ma lepiej rozwiązane węzły niz A4 (Górnośląska). Szerokie, pasy zjazdowe po2,3, łagodne i wszystko szerokie.
Hm czy to most autostradowy - chyba pas awaryjny jest zbyt mały, wieć most nienormatywny jest podobnie jak mosty przez Odrę i Wisłe na A4.
HTP no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2005, 12:36 PM   #8
radiks
Registered User

Likes (Received): 10

Czemu S86 nie jest A? Nmm, to dość proste, wystarczy spojrzeć do odpowiednich ustaw.
Obecnie gdy coś zostaje uznane za autostradę i spełnia wszystkie parametry autostrady to z mocy prawa powinno być płatne...i GDDKiA była by zobowiązana do znalezienia operatora na ten odcinek. Dlatego nie mogą sobie pozwolić na całkowite wyłączenie odcinka A4 z Katowic do Gliwic z systemu płatnego i dlatego wrocławska obwodnica autostradowa jest projektowana jako płatna.
radiks no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2005, 01:24 PM   #9
Jaracz
Registered User

Quote:
Originally Posted by radiks
Dlatego nie mogą sobie pozwolić na całkowite wyłączenie odcinka A4 z Katowic do Gliwic z systemu płatnego i dlatego wrocławska obwodnica autostradowa jest projektowana jako płatna.
A to czemu? Sa przeciez bezplatne odcinki autostrad i to calkiem niekrotkie (moze oprocz obwodnicy Poznania) - czy jest jakis limit dlugosci bezplatnego odcinka?!

pozdr!

Jaracz
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2005, 03:54 PM   #10
radiks
Registered User

A2 w Poznaniu jest bezpłatna ale operatorem jest AW SA.
Po prostu na mocy umowy koncesyjnej ten kawałek jest bezpłatny.

Teraz jedynie kawałek A6 jest bezpłatny ale chyba musi być do zjazdu w drogę alternatywną przy granicy - a reszta jeszcze nie spełnia parametrów autostrady.

A4 Katowice - Wrocław będzie też oddana w całości w koncesję ale odcinek Katowice-Gliwice (...tu jeszcze nie wiadomo czy Sośnica czy Kleszczów) będzie bezpłatny ale utrzymywany przez koncesjonariusza.

A4 od Wrocławia w stronę granicy nie spełnia parametrów autostrady płatnej (brak pasa awaryjnego).

Największy zgrzyt będzie przy drodze alternatywnej do budowanej A18 - taka po prostu nie istnieje. Dlatego jeśli nic się w przepisach nie zmieni ta droga powinna być bezpłatna.
Old October 11th, 2005, 08:25 PM   #11
Jaracz
Registered User

No ja to wszystko wiem, dlatego nie rozumiem, czemu A86 nie mogalaby byc bezplatna.. Zreszta oboje wiemy o co chodzi, i nie ma sensu sie spierac, zreszta cala ustawa o platnych autostradach jest chora..

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2005, 12:53 PM   #12
radiks
Registered User

Zgadzam się - tak naprawdę Polski i Polaków nigdy nie było stać na płatne autostrady, więc dziwię się polit-osłom, że akurat wpadli na coś takiego. Ale to były chyba oszołomy z S, którzy jeszcze wtedy mieli blade pojęcie o ekonomii.
Old October 12th, 2005, 11:13 PM   #13
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Likes (Received): 0

W poniedziałek jechałem (dzisiaj wracałem) do Wisły w Beskidzie Śląskim. To co się wydarzyło tamtego poranka na długo zapamiętam. Wszystkie główne ciągi komunikacyjne centralnego śląska stanęły! Ponad godzinę zajęło mi przejechanie drogi Sosnowiec – węzeł "Mikołowska", Katowice. Tak, korek zaczął się na kilkaset metrów przed zwężeniem ekspresówki na czas budowy nowego mostu na Brynicy (kobiecie zepsuł się samochód na środkowym pasie z trzech na jezdni). Trwał on aż do drugiego przewężenia, na węźle "Roździeńskiego", który jest przystosowywany na potrzeby DTŚ-ki. Przetoczyłem się przez utrudnienie i pomyślałem: No to teraz luzik. A tu na Murckowskiej kolejny korek, dwa z trzech pasów były zablokowane - dla skręcających w Górnośląską. Pojedyncza łącznica nie jest przystosowana do przenoszenia takiego ruchu. Najgorsze było jeszcze przed nami. Cała północna jezdnia Alei, wszystkie cztery pasy były totalnie zakorkowane, tak jak na zdjęciach ostatnio tutaj wklejonych. Czekały nawet samochody przejeżdżające tranzytem (za grubą przerywaną ), w tym zmęczeni niemieccy emeryci, zapewne wracający z Krakowa . Powód zablokowania trasy ukazał nam się po około trzech kilometrach – kolizja Tira z Renaultem Kangoo (zajęte przez policję dwa środkowe pasy). Nie było większych problemów z pokonaniem węzła "Mikołowska". Dalej podróż kontynuowałem oczywiście DK 81.

Wniosek: W wyjątkowych sytuacjach, gdy nałożą się różne sytuację (wypadki, przewężenia, niewydolność ) to Śląsk może stanąć. Warszawa także może.

P.S. W ciągu tych trzech dni widziałem aż dwa pomarańczowe wozy Służby Drogowej z aluminiowymi barierami energochłonnymi na pace – na S 86 i DK 81.

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2005, 08:54 PM   #14
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Przy okazji modernizacji tych dwóch węzłów możnaby się pokusić o dostosowanie tego odcinka 86-ki do parametrów drogi ekspresowej. Trzeba by tylko jeszcze przebudować jedno skrzyżowanie na bezkolizyjne. Zbudować kładkę dla pieszych i już byłoby o kilka km ekspresówek więcej.

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old November 6th, 2005, 02:30 AM   #15
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

To faktycznie, tym bardziej, że jak widzę, miejsce jest a trasa chyba ok!!!!
Old November 6th, 2005, 04:28 AM   #16
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 1809

warto dodac ze to skrzyzowanie jest bardzo niebezpieczne, wiec tym bardziej powinno byc bezkolizyjne
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2005, 09:33 PM   #17
bobtrebor
BANNED

skrzyżowanie to brzmi dumnie, z jednej strony wąska alejka, właściwie parkowa i prowadząca do 1 (słownie jednego) domu, z drugiej strony mało ruchliwa ale faktycznie potrzebna uliczka do Giszowca, chcielibyście tam koniczynkę walnąć ? po to by można postawić znak ekspresówki ? ale pod górkę i tak większość aut więcej niż 80 tam nie pojedzie bo tiry i abusy blokują
bobtrebor no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2005, 01:42 PM   #18
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Dziś muszę trochę pomarudzić na temat węzła "Rozdzińskiego". Owszem przebudowywują go, ale według mnie niedostatecznie. Pozostawienie przekroju 86-ki w formie 2x2 na obszarze węzła to paranoja. Jest tam duży ruch, zakręt jest dosyć ostry. Ludzie pędzą jak szaleni. Przydałby się trzeci pas i pas awaryjny do 2m. W godzinach szczytu trasa w tym miejscu się korkuje

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old December 29th, 2005, 10:33 PM   #19
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Mam pytanie czy są jakieś plany na budowe S86 (przebudowe DK 86 do S86) - na cłąym odcinku od DK1(podwarpie) - DK 1 (tychy) ?? - bo by było super jakby przez centrum GOP=u prowadziła droga o podobnym strandarcie jak obecnie s 86
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2005, 06:58 PM   #20
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by Patryjota
Mam pytanie czy są jakieś plany na budowe S86 (przebudowe DK 86 do S86) - na cłąym odcinku od DK1(podwarpie) - DK 1 (tychy) ?? - bo by było super jakby przez centrum GOP=u prowadziła droga o podobnym strandarcie jak obecnie s 86
chyba nie ale nie wiem na pewno. Trzeba się zwrócić z prośbą do Voytka on the road żeby zaprojektował węzeł "Rozdzińskiego".

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl

Reply

Tags
śląskie, będzin, katowice, sosnowiec, tychy

Thread Tools

Posting Rules