search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 4th, 2013, 10:19 AM   #15881
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Likes (Received): 10822

Wiadukty nad al. Krakowską.

Po stronie wschodniej brakuje jeszcze barier

Na szczycie wygląda wszystko na skończone

Po stronie zachodniej również brakuje jeszcze barier a także ostatnich warstw asfaltu i oznakowania poziomego na jezdni głównej.

Quote:
Originally Posted by Psyborg View Post
A w ogóle, to z podanych czasów relacji widać, jak często tam bywam

Miejmy nadzieję, że niedługo będziesz miał okazję do równie częstych relacji poruszając się bardziej na wschód

Quote:
Originally Posted by Hetman View Post
Dziś ok 22:00 przejeżdżałem wschodnią jezdnią Al. Krakowskiej w kierunku Centrum. Na rondzie pod POW oznakowanie poziome uległo rozmyciu (rozpłynięciu, rozmazaniu?).
Wczoraj czekając na światłach na S2 przed Krakowską zniszczone oznakowanie poziome zauważyłem również na jezdni zachodniej al. Krakowskiej.

Subman, Psyborg, kflis, kozaist, Bastian. and 4 others liked this post
M_J_J no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 4th, 2013, 10:47 AM   #15882
cbm80
Registered User

Likes (Received): 305

Quote:
Originally Posted by Subman View Post
14. A to widok z dołu na WD-56 (ulica Środkowa)

Na wiadukcie jest ul. Szyszkowa a nie Srodkowa.

Subman liked this post
cbm80 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 11:24 AM   #15883
Lucky Luke
Registered User

Lucky Luke's Avatar

Likes (Received): 1347

Quote:
Originally Posted by [BÉTON!BRUT!] View Post
Dlaczego nie da się szastać terenem? Węzeł projektowano w szczerym polu, w czasach kiedy te grunty pyłowe miały wątpliwą wartość wyłącznie rolniczą. Warto wziąć ten pył do ręki. Do bani jest, nawet do posiania trawy się nie nadaje.

Oczywiście nie proponuję nachylić S-2 w przeciwną stronę, niemniej jednak zerowy spadek i tak byłby na górce. Co więcej może jednak dano za dużo czasu wahającym się który pas wybrać?

Warto też zwrócić uwagę, że tak jak piszę całość jest na takiej górce za dużym spadkiem, więc przypomina to słynny masakryczny zakręt przed "Spójnią" na Wisłostradzie, lub na Gierkówce przed samym GOPem, gdzie lawety już stały czekając na samochody po każdym deszczu. Jest to specyficzny zakręt, zaraz wytłumaczę dlaczego.

Otóż liczenie, że kierowca, który zasuwa S-2 wejdzie powolutku w ten zakręt jest płonne, bowiem się jeszcze rozpędza przed tą górką na łącznicy z poprzedniej górki jeszcze na S-2. W końcu wylatuje na tej pierwszej górce nieco do góry, która jednocześnie do ostatniej chwili zasłania niespodziewany spadek na zewnątrz zakrętu. Kierowca nie widzi zagrożenia, a tu nagle niespodziewana siła grawitacji ściąga go na zewnątrz zakrętu.

Zdjęcie by MJJ.

Dziś jechałem tam dwukrotnie znowu i samochody za mną wchodziły w ten zakręt z prawego pasa z przepisową prędkością 70 km/h i koniec końców "tańczyły" na lewy, ale na szczęście nikt nie jechał.

Moim zupełnie spekulacyjnym zdaniem ta górka to po prostu zaprzeszłość po projekcie w którym to al. Wojska Polskiego miała "wpadać" w S-8 na północ a łącznica właśnie miała przechodzić pod tą łącznića i tam łączyć dalej z S-8. Strzał taki.
Jechałem tym łukiem od wewnętrznej i nie zauważyłem żadnych efektów wyrzucania na zewnętrzny pas.
Old August 4th, 2013, 11:50 AM   #15884
kowal 3D
Precz z komuną!

kowal 3D's Avatar

Likes (Received): 612

Quote:
Originally Posted by M_J_J View Post
Nie myślałem, że to kiedyś powiem o ograniczeniach prędkości ale moim zdaniem obecne ograniczenie prędkości na tej łącznicy jest ustawione za wysoko, powinno być max. 60 km/h.
Nie przesadzajmy... Po tym łuku bez problemu przejeżdża się z prędkością 80km/h.

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Inna para kaloszy, że między tym węzłem z odbiciem jezdni zbiorczych powinno być 2x4.
Ano powinno. Pytanie jak z rezerwą, bo jeśli dobrze zauważyłem podczas ostatniego przejazdu, to na wiadukcie nad linią kolejową rezerwy na czwarty pas nie ma.
Old August 4th, 2013, 01:08 PM   #15885
ichipek
Registered User

Likes (Received): 153

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Sąd będzie zainteresowany, czy jechałeś zgodnie z ograniczeniem, a nie wywodami, co projektant powinien zaprojektować.

Masz jechać tak, jak droga pozwala, a nie jak misiewydayi.
Tylko po co wydaje się ciężkie pieniądze na projekty skoro potem można zrobić ograniczenie prędkości i po sprawie?

OT podobnie przy moście Północnym na wiadukcie w ciągu Modlinskiej w stronę Białołęki. Na ulicy do 60 przed wiaduktem 50 a po zjeździe z wiaduktu ciasny powrót do starego składu drogi (tu miejsca raczej było) i ograniczenie do 40.
A statystyki donoszą, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków. Czy aby na pewno?

chriswaw, Warsaw spectator liked this post
ichipek no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 01:31 PM   #15886
Grzegorz54
Registered User

Likes (Received): 152

Wczoraj zrobiłem sobie wycieczkę z żoną i wracając z Pragi pojechaliśmy przez Żerań - S8 - na S2 do Krakowskiej i przez Falenty - Lesznowolę do Zalesia. Jedzie się szybko i wygodnie, to cywilizacyjna zmiana! Na bramownicach wyświetlał się "na wyrost" napis: "Południowa obwodnica Warszawy otwarta". Jechaliśmy ok. 21.30 i paliły się co 3, czasem co 4 latarnia, podobnie jak na S79. Ruch był spory (jak na starej katowickiej - właśnie - dlaczego pojawia się na znakach tylko "Wrocław", a zniknęły "Katowice"?), samochód za samochodem na dwóch pasach (a to sobota wieczór) a w kolejce przed rondem przy Krakowskiej, stało na każdym pasie po kilka aut.
Przeczytałem wszystkie posty i cieszę się, że wyregulowanie świateł na Krakowskiej, jeśli nie zlikwidowało to ograniczyło korki. Cieszą także postępy przy Grand Canale.
Ja także w czwartek jadąc pociągiem zauważyłem pustkę w rejonie wanny (pisał o tym kol. Bacique!). Podobna pustka panowała przy w. Marynarska. Tam brakuje już tylko ostatniej warstwy i kosmetyki. Wielkimi krokami zbliża się koniec.
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić do czego służy ta maszyna w "dziurze" pasa rozdziału na Marynarskiej.
Grzegorz54 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 03:48 PM   #15887
djtom
Registered User

Likes (Received): 14

Dwie godziny temu w tym niebezpiecznym miejscu s2>s8, w najbardziej krytycznym miejscu łuku, zewnętrzym pasem wyprzedziło mnie ałdi kłatro awant z lat dziewięćdziesiątych z prędkością taką jakbym ja stał. Więc chyba nie jest tam aż tak niebezpiecznie

chriswaw liked this post
djtom no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 04:09 PM   #15888
RafalWawa
Registered User

Likes (Received): 164

Quote:
Originally Posted by djtom View Post
Dwie godziny temu w tym niebezpiecznym miejscu s2>s8, w najbardziej krytycznym miejscu łuku, zewnętrzym pasem wyprzedziło mnie ałdi kłatro awant z lat dziewięćdziesiątych z prędkością taką jakbym ja stał. Więc chyba nie jest tam aż tak niebezpiecznie
Hmm - a nie wiesz ze jazda rowerem po ekspresowce jest zabroniona? Chociaż.. póki co S2 to nie eksprsówka więc ..chyba jednak wolno
RafalWawa no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 04:18 PM   #15889
RafalWawa
Registered User

Likes (Received): 164

Quote:
Originally Posted by ichipek View Post
Tylko po co wydaje się ciężkie pieniądze na projekty skoro potem można zrobić ograniczenie prędkości i po sprawie?

OT podobnie przy moście Północnym na wiadukcie w ciągu Modlinskiej w stronę Białołęki. Na ulicy do 60 przed wiaduktem 50 a po zjeździe z wiaduktu ciasny powrót do starego składu drogi (tu miejsca raczej było) i ograniczenie do 40.
A statystyki donoszą, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków. Czy aby na pewno?
Wczoraj jechałem tym kawalkiem i też zwrocilem uwagę na dziwne wyprofilowanie tego zakrętu..choć dziwnego zachowania samochodu nie zaobserwowałem więc moze to tylko złudzenie optyczne..
Ale co do meritum sprawy - ktoś tu wspominał że on jeździ z przepisową prędkością wiec zakręt mu niestraszny. Problem jednak w tym że cmentarze są pełne tych co jechali z przepisową prędkością, mieli pierwszeństwo itp.. Na drodze nie wszystko niestety zalezy od nas i to że jedziemy przepisowo nie daje gwarancji że inni nie "poszaleją" i nie wpakują się na nas, jadących przepisowo.
Stąd nie podoba mi się zastawianie takich pułapek drogowych okraszanych ograniczeniami prędkości .. mogę to jeszcze zrozumieć na starej drodze, ale jeśli buduje się drogę od podstaw, projekt powinien być tak zrobiony i droga tak wykonana by nie trzeba było dodatkowo stawiać ograniczeń.

A jeśli ten zakręt faktycznie źle jest wyprofilowany to z jednej strony powinno być "śledztwo" jak do tego doszlo i na jakim etapie budowy, i jeśli była to samowola projektanta albo argument w stylu dobre wyprofilowanie - 10 mln, wadliwe - 8 mln, ktos kto podjął decyzję powinien IMHO zostać ukarany. Natomiast teraz - idealne miejsce by postawic staly fotoradar (być może odcinkowy obejmujący li tylko ten łuk) tak by ostudzic zapędy tych co uznają że mogą szybciej ..tyle ze wtedy nie 50, 60 km/ a spoko 70-80 (jadąc ok 70 nie mialem tam najmniejszych problemów więc przy 80 tez ich być nie powinno)
RafalWawa no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 04:25 PM   #15890
Marooo
Registered User

Likes (Received): 118

Quote:
Originally Posted by ichipek View Post

Tak to powinno wyglądać razem z pasami wyłączania/włączania. Wiadukt nad linią kolejową do poszerzenia, bo tam są chyba 3 pasy. Na łącznicy ograniczenie do 100.

Uploaded with ImageShack.us
Marooo no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 05:22 PM   #15891
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Quote:
Originally Posted by RafalWawa View Post
Chociaż.. póki co S2 to nie eksprsówka więc ..chyba jednak wolno
Kilkadziesiąt metrów przed miejscem, które widać na poniższym zdjęciu jest znak początek drogi ekspresowej (nie przekreślony)...

...więc dopuszczalna prędkość aż do zakrętu w prawo na łącznicy S2-S8 to 120 km/h. A żeby było ciekawiej te problematyczne miejsce, ze spadkiem w złą stronę jest jeszcze przed znakiem (70)

Za znakiem (70) profil łącznicy jest już raczej prawidłowy

Quote:
Originally Posted by kowal 3D View Post
Nie przesadzajmy... Po tym łuku bez problemu przejeżdża się z prędkością 80km/h.
To czy się przejeżdża bez problemu to zależy też od samochodu jakim jedziemy. Na przykład Mercedes klasy A (ten model który nie przeszedł testu łosia) mógłby mieć problemy na tym zakręcie przy 80 km/h

Google Earth to nie jest może zbyt dokładne narzędzie do pomiaru prędkości ale jest jako takim punktem odniesienia. Patrząc na prędkości poszczególnych kropek widać, że większość kierujących wjeżdża w ten zakręt z prędkością poniżej 70 km/h.

pawel_dyda, szorstky liked this post
Old August 4th, 2013, 05:57 PM   #15892
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Wpadłem wczoraj na Marynarską zobaczyć zmiany. Jako że wszystko poza ciągiem głównym marynarskiej prawie gotowe to zrobiłem fotki tylko ciągu głównego, olałem łącznice i inne duperele. Kolejność fotek jest taka, zaczynamy od strony Żwirki i Wigury, lecim w stronę Taśmowej, tam zawracamy i kończymy przed Żwirki i Wigury.

Subman, M_J_J, kflis, toonczyk, Strada56 and 5 others liked this post
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 06:34 PM   #15893
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Quote:
Originally Posted by bacique View Post
Wg mnie zupełnie nie ma zagrożenia terminu oddania relacji Krakowska-Okęcie na koniec sierpnia. Jeśli chodzi o inne stopery oprócz ww. odcinka ze wzmacnianym podłożem, to najprawdopodobniej pod koniec przyszłego tygodnia Bilfinger będzie budował kolejne warstwy drogowe nad PZM i w kilka dni powinni uciąglić ścieralną w tym miejscu. Dokończenie najazdów wiaduktu w ciągu Na Skraju to kwestia najbliższych dni.
Nie mów hop. Pamiętam, że jak zamykali Środkową to większość osób pisała, że tam jest roboty na 2-3 tygodnie, a jak wiadomo otworzyli dopiero po ponad trzech miesiącach.
Dzisiaj koło południa byłem ponownie na Na Skraju ale kompletnie nic się nie działo, widocznie wykonawcy aż tak bardzo się nie spieszy.

Na węźle Marynarska dzisiaj również cisza i spokój (przynajmniej na górze węzła). Żeby nie dublować zdjęć Bastiana to wrzucam tylko dwa widoki ogólne z góry...

...i z końca wiaduktu.

Jak ktoś lubi zabawy w znajdź różnicę to tutaj są podobne ujęcia zrobione dokładnie tydzień wcześniej. Można się przekonać jest nastąpił postęp prac przez miniony tydzień.

Bastian., kflis, toonczyk, Daniel749, Strada56 and 3 others liked this post
Old August 4th, 2013, 08:28 PM   #15894
URSroad
Registered User

Likes (Received): 1033

Przybyło krawężników :P

Jak myślicie, czy niedawne otwarcie fragmentu POW mogło mieć jakikolwiek wpływ na ruch na Puławskiej w piątek? W godzinach porannego szczytu było zdecydowanie mniej samochodów w okolicach granic Warszawy niż w czwartek. A może to po prostu efekt wakacyjnego weekendu? Jutro idę do pracy, to jeszcze porównam.
URSroad no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 08:51 PM   #15895
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Likes (Received): 15520

Quote:
Quote:
Dokończenie najazdów wiaduktu w ciągu Na Skraju to kwestia najbliższych dni.
Nie mów hop. Pamiętam, że jak zamykali Środkową to większość osób pisała, że tam jest roboty na 2-3 tygodnie, a jak wiadomo otworzyli dopiero po ponad trzech miesiącach.
Może jakiś zakładzik? Jeśli tak, to PM

Jutro lub pojutrze będę rozmawiał z inż. BI, to dam znać, kiedy koniec prac przy PZM i Na Skraju. Z tego co wiem, to i jedno, i drugie, i układanie SMA do granicy kontraktu chcą do połowy sierpnia zakończyć.

Tylko skonsultować, zaprojektować, odhumusnąć, odsączyć, wypalować, zazbroić, wylać betą, upiaszczyć, wycementować, ukruszywić, zabitumować, wymasować, uścieralnić, oznakować, ubarierowić, wyekranować, ponasadzać, odebrać i mamy trasę!

fotki: 1 2 3
bacique no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 09:11 PM   #15896
cbm80
Registered User

Likes (Received): 305

Quote:

Jutro lub pojutrze będę rozmawiał z inż. BI, to dam znać, kiedy koniec prac przy PZM i Na Skraju. Z tego co wiem, to i jedno, i drugie, i układanie SMA do granicy kontraktu chcą do połowy sierpnia zakończyć.
Jesli faktycznie pod koniec sierpnia beda chcieli oddac odcinek na lotnisko to obstawiam, ze Na Skraju z wiaduktem oddadza dokladnie tego samego dnia kiedy puszcza ruch. W przypadku Szyszkowej bylo dokladnie tak samo, wykonawcy widac zalezy na tym, aby za wczesnie nie oddawac wiaduktow w ciagu POW. Dokladnie tak samo bylo z Nowozachodnia, z tym, ze ruch tutaj puszczono troche wczesniej niz POW (a mogli juz pol roku temu).

Jedno jest pewne, wiaduktu Na Skraju nie moga otworzyc pozniej niz POW na lotnisko
cbm80 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 09:12 PM   #15897
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 678

Quote:

z Toba niema co sie zakladac bo cheatujesz otworzyli 2h przed koncem zakladu. chociaz GDDKiA twierdzila, ze sie zejdzie...
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 09:17 PM   #15898
JeV
Registered User

JeV's Avatar

Likes (Received): 214

Quote:
Originally Posted by cbm80 View Post
Jesli faktycznie pod koniec sierpnia beda chcieli oddac odcinek na lotnisko to obstawiam, ze Na Skraju z wiaduktem oddadza dokladnie tego samego dnia kiedy puszcza ruch

Wiadukt muszą otworzyć dużo wcześniej. Dopóki tego nie zrobią, nie ma szans żeby zabrać się za uzupełnianie ciągu ekspresówki, którą przecina aktualny przebieg Na Skraju. Obstawiam, że musieliby oddać go w tym tygodniu, który za parę godzin się rozpoczyna.
JeV no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 09:53 PM   #15899
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Likes (Received): 15520

@micro-jr: o termin otwarcia z nikim się nie zakładałem - a przegrałbym, bo opierałem się na danych z BI, czyli 20 sierpnia Jeśli już, to Robert_C ma powód do świętowania, bo założył się asekuracyjnie o koniec lipca i... wygrał minimalnie, raptem 1h. Moja deklaracja zakładu wynika z częstych rozmów z BI i wiary w ich plany, a jak będzie naprawdę, to się okaże.
Mimo wszystko, czy to będą najbliższe dni, czy jeszcze następny tydzień, to i tak nie zmienia postaci rzeczy, że wyrobią się z pracami na swoim kontrakcie i będą czekać na Porra, aby Generalna mogła oddać do ruchu odcinek Krakowska-Okęcie. Tak czy inaczej, jest już bardzo blisko...

Edit: nie 20 sierpnia, a lipca oczywiście

Tylko skonsultować, zaprojektować, odhumusnąć, odsączyć, wypalować, zazbroić, wylać betą, upiaszczyć, wycementować, ukruszywić, zabitumować, wymasować, uścieralnić, oznakować, ubarierowić, wyekranować, ponasadzać, odebrać i mamy trasę!

fotki: 1 2 3

pawel_dyda liked this post

Last edited by bacique; August 5th, 2013 at 11:07 AM.
bacique no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2013, 10:07 PM   #15900
morcair
Czytam od 2004 :)

Likes (Received): 309

Quote:
Zapewne było to już dyskutowane, ale ponieważ osadzone krawężniki dobrze przemawiają do wyobraźni, to czy znany jest docelowy układ jezdni - połączeń z wiaduktem nad ŻiW?

W szczególności chodzi o poniższe kwestie:

1. Czy będzie możliwy wjazd na wiadukt jadąc S79, czyli: S79 -> łącznica S-W -> przeskok z jezdni zbiorczej na główną (mniej więcej, tam gdzie obecnie to się odbywa) -> wiadukt? Czy też jadąc w tej relacji konieczne będzie odstanie swego na światłach przed ŻiW i dopiero jazda w kierunku Krakowskiej?

2. Czy jadąc w przeciwnym kierunku, czyli od Krakowskiej będzie należało już przed ŻiW skierować się dołem, odstać na światłach i dzięki temu odbić w prawo na S79, czy też będzie możliwa jazda górą i zjazd na zbiorczą mniej więcej tam, gdzie obecnie i potem szybciutko na S79 (choć tu odpowiedź nasuwa się sama, widząc jak daleko krawężniki są dociągnięte do wiaduktu i ile pasów byłoby do przecięcia na krótkim odcinku - ale prośba o potwierdzenie).

3. W sumie w miarę pisania przychodzą do głowy kolejne pytania, np. w którym miejscu będzie możliwy przeskok na główną jezdnię Marynarskiej jadąc ŻiW (obojętnie czy od północy czy południa) i skręcając w stronę Galerii Mokotów - przeskok tuż za wiaduktem nad ŻiW czy dopiero na wysokości Netii (czyli de facto tak jak obecnie)?

Pytania w zasadzie sprowadzają się do jednego: czy krawężniki jezdni głównych zostaną uciąglone aż do wiaduktu?
morcair no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
a-2, autostrada-a2, obwodnica, obwodnica warszawy, s-2, warszawa

Thread Tools

Posting Rules