search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury > » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 6 votes, 5.00 average.
Old September 19th, 2017, 05:22 PM   #1101
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

Likes (Received): 5022

dopytywałeś już o ceny w obu inwestycjach?
Slodi no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 19th, 2017, 05:50 PM   #1102
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 9106

Quote:
Originally Posted by Fatalista View Post
Dzięki za opinię. A jest na rynku inwestycja, która ma dla ciebie więcej niż 75 % przekonania?
Hmmm... Jasne.
Niekwestionowanym liderem w mieście jest dla mnie Browar we Wrzeszczu, z tą uwagą żeby okna nie były w kierunku dworca, bo hałas pociągów i megafonów może irytować. Nie wiem tylko jak tam z wolnymi mieszkaniami teraz jest.
Rewelacyjna jest dla mnie też inwestycja przy Sosnowej obok straży.

Podoba mi się Centralpark na Morenie, szczególnie jakby było mieszkanie z widokiem. Wychowałem się w wieżowcu więc "moloch" jest dla mnie czymś normalnym.

Osiedle Sadowa w Śródmieściu też przypadło mi do gustu.

To są moje "lokalizacje marzeń" nie patrząc na ceny, co nie znaczy że inne inwestycje są złe, bo niemal wszystko ma swoje plusy.

rysa liked this post
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 08:13 PM   #1103
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1221

Serio takie bloczydła jak Centralpark mogą być "lokalizacją marzeń nie patrząc na ceny"?
cichy87 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 08:24 PM   #1104
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Quote:
Originally Posted by cichy87 View Post
Serio takie bloczydła jak Centralpark mogą być "lokalizacją marzeń nie patrząc na ceny"?
Wszystko jest kwestią gustu. Jeśli chodzi o Górny Taras, to dla mnie jest to jedna z najlepszych ofert.
Wyobraź sobie mieszkanie powiedzmy na 12-15 piętrze. Balkon, cudowny widok: na pierwszym planie las, ciut dalej zabudowa Wrzeszcza, nieco w bok Śródmieście, albo Oliwa, kawałek dalej aż po horyzont błękitne morze.
Schodzisz na dół i w zasięgu 5 minut pieszo masz kilka marketów, kilka barów i restauracji, lokale usługowe, przychodnię, przystanki tramwajowe i autobusowe.
Może być lepiej?
Oczywiście, że fajniejszy jest Browar, Garnizon, czy Sosnowa we Wrzeszczu, ale jeśli chodzi o Morenę, to Centralpark jak dla mnie jest o wiele lepszy niż Polnord, osiedla Robygu i co tam jeszcze powstaje.

Hitem lokalizacyjnym w Gdańsku jest dla mnie Quattro Towers, no ale tam wyszedł trochę "imprezowy hotelowiec", na Centralparku tego nie powinno być.

Moje wątki zdjęciowe:
[Polska] Wspólne zwiedzanie [Europa] Wspólnie podróżowanie - aktualnie relacja z Ukrainy!
[Trójmiasto] To lubię! [Łódź] Miasto obiecujące [Słowacja] Zaskoczy i zauroczy

Slodi liked this post
Old September 19th, 2017, 09:17 PM   #1105
Hlynur Bjorn
Hanseatic

Hlynur Bjorn's Avatar

Likes (Received): 4515

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
Rewelacyjna jest dla mnie też inwestycja przy Sosnowej obok straży.
Co ciekawe mieli (relatywnie) bardzo dobre ceny.

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
no ale tam wyszedł trochę "imprezowy hotelowiec", na Centralparku tego nie powinno być.
Do czasu...
Old September 19th, 2017, 09:26 PM   #1106
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hlynur Bjorn View Post
Co ciekawe mieli (relatywnie) bardzo dobre ceny.
Dlatego tak szybko wszystko zeszło. W tym momencie 100% mieszkań sprzedanych.
Myślę, że kwestią czasu jest zburzenie sąsiednich budynków-ruder w stronę Partyzantów i pociągnięcie tam nowej mieszkaniówki.

Lokalizacyjnie nie jest zła Jesionowa Górskiego, tylko tam jest potwornie ciasno, blok praktycznie w podwórku. Otoczony innymi zaniedbanymi podwórkami, niebyt czysto i wesoło, a zimą jak zacznie się palenie w piecach to jeden wielki smród, sadza i smog.

Moje wątki zdjęciowe:
[Polska] Wspólne zwiedzanie [Europa] Wspólnie podróżowanie - aktualnie relacja z Ukrainy!
[Trójmiasto] To lubię! [Łódź] Miasto obiecujące [Słowacja] Zaskoczy i zauroczy
Old September 19th, 2017, 09:57 PM   #1107
rysa
Registered User

Likes (Received): 7

Sosnowa kupowałem w lutym tego roku, już wtedy było 15 ze 120 dostępnych. Cena znośna, w stosunku do lokalizacji dobra. Patrzyłem ceny na początku sprzedazy, spokojnie 3pokoje na parterze od wewnątrz można było wyrwać poniżej 400k
rysa no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 02:48 AM   #1108
lith
Registered User

lith's Avatar

Likes (Received): 2985

@mateusz.el
To tak samo dla mnie najlepiej zlokalizowany z nowych inwestycji jest Bastion. Oczywiście też jest to najzwyklejsze bloczydło. Przy czym nie bardzo mam pomysł jak wprowadzić na Młode Miasto stałych mieszkańców bez pewnej ilości prostych bloczydeł. Bo na lofty Kowalskich tam stać nie będzie.
lith no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 08:50 AM   #1109
bubek90
Registered User

Likes (Received): 56

Miał ktoś jakieś nie miłe doświadczenia z robygami bo w necie fala hejtu na nich jest?
bubek90 no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 09:12 AM   #1110
kosaczek
Registered User

Likes (Received): 131

Obecnie mam do czynienia z tym deweloperem i też się wcześniej o nich naczytałem. Póki co potwierdziło się tylko to, że po podpisaniu umowy jakość obsługi i podejście do klienta drastycznie spada.
kosaczek no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 09:15 AM   #1111
elpolako
Pełne uzależnienie

elpolako's Avatar

Likes (Received): 1119

@Fatalista nie oczekuj, że ktoś wskaże tobie, tutaj najlepszy wariant, bo ile osób tyle najlepszych opcji będzie zbyt dużo zmiennych zależnych od danej osoby. W kwestii najlepszej lokalizacji, oczywiste jest że dla każdego jest to coś innego. W tym momencie dla mnie najlepszą jest np. inwestycja allcon na morenie (domy pod koroną).

mateusz.el liked this post
elpolako no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 09:16 PM   #1112
martinjohnson
Registered User

martinjohnson's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by elpolako View Post
@Fatalista nie oczekuj, że ktoś wskaże tobie, tutaj najlepszy wariant, bo ile osób tyle najlepszych opcji będzie zbyt dużo zmiennych zależnych od danej osoby. W kwestii najlepszej lokalizacji, oczywiste jest że dla każdego jest to coś innego. W tym momencie dla mnie najlepszą jest np. inwestycja allcon na morenie (domy pod koroną).
Jestem w stanie się z Tobą zgodzić, bo kawałek dalej (w dół Myśliwskiej) sam się niedawno wprowadziłem ale trzeba od razu ostrzec, że jadąc autem w godzinach porannego i popołudniowego szczytu dolicz do czasu podróży przynajmniej pół godziny na korek - stoi cała Myśliwska.
martinjohnson no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 09:31 PM   #1113
Fanex
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by bubek90 View Post
Czyli teraz nie opuszczają nawet złotówki? Ok dzięki za info, czyli generalnie strata czasu
Robyg zaczyna dawać rabaty na swoje mieszkania w Gdańsku, narazie 200zł na m2. Chyba przestały sprzedawać się dziury w ziemi.
Fanex no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 09:46 PM   #1114
90kifot
Registered User

90kifot's Avatar

Likes (Received): 230

Quote:
Originally Posted by Fanex View Post
Robyg zaczyna dawać rabaty na swoje mieszkania w Gdańsku, narazie 200zł na m2. Chyba przestały sprzedawać się dziury w ziemi.
W styczniu gdy kupowałem mieszkanie na Sloncznej Morenie to była akcja promocyjna -11000 na mieszkanie
90kifot no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 07:10 AM   #1115
elpolako
Pełne uzależnienie

elpolako's Avatar

Likes (Received): 1119

Quote:
Originally Posted by martinjohnson View Post
Jestem w stanie się z Tobą zgodzić, bo kawałek dalej (w dół Myśliwskiej) sam się niedawno wprowadziłem ale trzeba od razu ostrzec, że jadąc autem w godzinach porannego i popołudniowego szczytu dolicz do czasu podróży przynajmniej pół godziny na korek - stoi cała Myśliwska.
To jest to o czym pisałem, dla wielu ta lokalizacja oznacza korki, a dla mnie wręcz przeciwnie. Teraz i w najbliższych latach wszystkie cele naszych porannych podróży są tam w zasięgu spaceru (maks. 20 min.), więc jest to dla nas najlepszy wybór w tym momencie.

michal90 liked this post
elpolako no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 07:37 AM   #1116
kuzmiak
Registered User

kuzmiak's Avatar

Likes (Received): 2811

bankier.pl

Quote:
Najdroższe ulice pod względem cen mieszkań - Sopot [Raport urban.one i Bankier.pl]

Nawet 1 milion zł płacono za niewielkie mieszkania o powierzchni ok. 40 mkw. w Sopocie. Średnia cena transakcyjna lokali przekraczała 10 000 zł/mkw. przy sześciu ulicach – im bliżej sopockiego mola, tym drożej.

Najdroższa transakcja na rynku mieszkaniowym w Sopocie dotyczyła inwestycji przy ulicy Parkowej – 44-metrowy lokal w budynku pod numerem 44 został sprzedany za 1 020 000 zł. To najwyższa cena za 1 mkw. uzyskana w Sopocie od początku ubiegłego roku – ponad 23 000 zł/mkw. – wynika z danych urban.one udostępnionych portalowi Bankier.pl.

Wbrew pozorom, stawki nie są szczególnie windowane przez nowe inwestycje. – W Sopocie najdroższa jest ul. Parkowa i wcale nie dominują tutaj nowe, luksusowe mieszkania. Transakcje dotyczą głównie mieszkań w budynkach na rynku wtórnym. Cena nie jest podyktowana jedynie tym, że budynki przy Parkowej znajdują się po prostu w najdroższym z polskich miast, ale przede wszystkim tym, że zaledwie kilka kroków dzieli ulicę od morza, plaży i najbardziej atrakcyjnych części Sopotu – tłumaczy Barbara Bugaj, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one.

Średnia cena transakcyjna 1 mkw. w przypadku kolejnych najdroższych ulic to blisko 13 000 zł/mkw. Takie stawki obowiązywały przy ul. Bolesława Chrobrego i przy ul. Morskiej. Najdroższa transakcja na ul. Chrobrego opiewała na kwotę 13 383,30 zł/mkw. – łącznie zapłacono 1,25 mln zł za mieszkanie o powierzchni 93,4 mkw. na rynku wtórnym. Prawie 1 mln zł zapłacono natomiast za 48-metrowe mieszkanie w inwestycji Willa Morska przy ulicy Morskiej (19 314,64 zł/mkw.) – budynek został uznany w 2009 roku za najlepszą sopocką inwestycję 2008 roku. – Przy Morskiej ceny są zróżnicowane, ale najczęściej tanio nie jest. Podobnie dominuje rynek wtórny. Najdroższy lokal jest położony na ostatniej kondygnacji budynku Willa Morska – mówi Bugaj.

W przypadku pozostałych najdroższych ulic – Władysława Łokietka, Alfonsa Chmielewskiego, Bohaterów Monte Cassino i Jana Jerzego Hafnera, średnia cena wyniosła ok. 10 000 zł/mkw. Rekordowa transakcja w tym gronie dotyczyła ulicy Bohaterów Monte Cassino – cena wpisana w akcie notarialnym wyniosła prawie 21 000 zł/mkw.

blackwater1981 liked this post
kuzmiak no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 09:48 AM   #1117
martinjohnson
Registered User

martinjohnson's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by elpolako View Post
To jest to o czym pisałem, dla wielu ta lokalizacja oznacza korki, a dla mnie wręcz przeciwnie. Teraz i w najbliższych latach wszystkie cele naszych porannych podróży są tam w zasięgu spaceru (maks. 20 min.), więc jest to dla nas najlepszy wybór w tym momencie.
Dla mnie oznacza korki ale wprowadziłem się świadomie, bo to z kilku innych względów idealna lokalizacja.
martinjohnson no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2017, 11:09 PM   #1118
bubek90
Registered User

Likes (Received): 56

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny...l-7544797.html

Wiem, że głównym powodem spadków cen jest koniec sezonu i to, że nie jesteśmy silnym ośrodkiem akademickim, ale jak dla mnie to są pierwsze oznaki tego, że te szaleństwo mieszkaniowe u nas powoli będzie się normalizować.

blackwater1981 liked this post
bubek90 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2017, 12:55 PM   #1119
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

Likes (Received): 5022

artykuł napisany na bazie ofert z portali. Bardzo wiarygodny
Slodi no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2017, 04:19 PM   #1120
blackwater1981
blackwater1981

Likes (Received): 2270

Quote:
Originally Posted by bubek90 View Post
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny...l-7544797.html

Wiem, że głównym powodem spadków cen jest koniec sezonu i to, że nie jesteśmy silnym ośrodkiem akademickim, ale jak dla mnie to są pierwsze oznaki tego, że te szaleństwo mieszkaniowe u nas powoli będzie się normalizować.
Ceny wynajmu muszą w końcu zatrzymać się albo spaść ponieważ koszt wynajmu kawalerki w Trójmieście potrafi wynieść tyle co mediana wynagrodzenia w kraju. Ludzie ścigają się w kupnie tańszych mieszkań żeby tylko uciec z wynajmu. Wśród bliższych i dalszych znajomych, ludzie około 30-35 roku życia chyba tylko jedna koleżanka nadal wynajmuje. Reszta, wliczając w to mnie, kupiła mieszkanie w ostatnich 3 latach. Głównie z powodu zawarcia związku małżeńskiego, powiększenia się rodziny ale w dużej mierze z czystego rachunku ekonomicznego. Zakładając wkład własny 50 tys PLN i kredyt w wysokości 250 tys PLN; w Gdańsku to zazwyczaj 2 pokoje; rata w okolicach 1100-1200 zł. Wszystkie opłaty, łącznie z netem, energią a nawet miejscem w hali to okolice 500-600. Jesteś i tak do przodu niż będąc na wynajmie mniejszej bo jednopokojowej kawalerki a do tego komfort mieszkania na swoim i spłacanie czegoś swojego a nie komuś obcemu napychanie kieszeni. Jak się chcesz gdzieś przenieść czy wyjechać możesz wynająć, czyli to żadna kula u nogi. Wynajem pokryje ratę kredytu więc żadne ryzyko. Przynajmniej na dzień dzisiejszy. Ewentualnie sprzedać dlatego nie rozumiem tych, którzy boją się wejść w kredyt. Wynajmując też spłacasz kredyt, tylko że nie swój i z wyższą ratą
Poza tym żyjąc w Polsce wcześniej, czy później musisz kupić sobie własne lokum z uwagi na wysokość prognozowanych emerytur. Inaczej w podeszłym wieku nawet na wynajęcie pokoju nie będzie Cię stać jeśli nic się nie zmieni a za co żyć.

Last edited by blackwater1981; September 26th, 2017 at 08:37 AM.
blackwater1981 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
gdańsk, gdynia, pomorskie, pomorze, rynek nieruchomości, sopot, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules