search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 29th, 2016, 09:58 PM   #101
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Likes (Received): 16154

Quote:
Originally Posted by Lumina View Post
Otworzyłam zalinkowany artykuł i mam teraz mdłości... dzięki budynek szkaradny, zmiana kolorów to zawsze krok w dobrą stronę, ale zrównanie z ziemią to chyba lepsze rozwiązanie... przepraszam, znów muszę do toalety
Cała przyjemność po mojej stronie

Facebook - KubaelFoto Flickr

*Umieszczanie moich zdjęć na innych stronach poza forum oraz wykorzystywanie ich w celach komercyjnych tylko za moją zgodą. KONTAKT
Kubael no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 30th, 2016, 11:28 AM   #102
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Likes (Received): 1739

Quote:
Originally Posted by Kubael View Post
Cała przyjemność po mojej stronie
Wracamy do Sopotu

214. Pochodziliśmy trochę po lesie, który w tych okolicach jest dość malowniczy - sporo (o ile dobrze pamiętam) buków i wzniesień. Momentami czuliśmy się jak w górach i odrobinę się ssapaliśmy

Sopot może się pochwalić idealnym (jak dla mnie) położeniem: morze jest, górki są, las jest. W dodatku dojście do lasu z centrum miasta to kwestia 15 minutowego spaceru i co ważne - nie chodzi tu o jakiś tam zagajnik. Trójmiejskie lasy są OGROMNE. Kiedy patrzę na ich powierzchnię na google maps, mam ochotę na rowerową wycieczkę (choć z tymi wzniesieniami może nie być lekko!). Wielu by się pewnie popukało w czoło, no bo jak to tak: siedzieć w lesie będąc nad morzem?

215. W tym miejscu poczułam się już zupełnie jak w górach - wyciąg narciarski na Łysej Górze. Niestety obiektyw nieco spłaszczył widok.

216. Pochodziliśmy trochę po Górnym Sopocie (głównie po ulicy Żeromskiego i zdaje się Abrahama, Andersa, a może Paderewskiego). Dużo tu sporych rozmiarów "miejskich" murownych starych willi (chyba za dużo przymiotników w jednym zdaniu ), bez drewnianych werand. Klimat zupełnie inny niż na dole. Jest też trochę nowszych domów - a może tylko przebudowanych? Część z nich musi mieć niesamowity widok na morze. Po drodze praktycznie nie spotkaliśmy żywego ducha, ale wszechobecny spokój zakłócała wielka, hałaśliwa śmieciarka. Jakoś nie miałam siły na zdjęcia, a może murowane wille wydały mi się zbyt zwyczajne. Zamieszczam więc jedyne zdjęcie z Górnego Sopotu jakie mam na karcie. Moją uwagę przykuły czerwone liście dzikiego wina, wyszły jednak słabo (przy okazji: właśnie napisałam "złabo" zamiast "słabo" i zupełnie nie wydało mi się to dziwne. Chyba jakieś niemieckie duchy mnie podkusiły).

217. Po zejściu na dół. Czyżbyśmy wylądowali w Gdańsku? Nie, to nadal Sopot, Aleja Niepodległości i Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Bolesława Chrobrego. Ciężko było przejść obok - uczniowie wylegli akurat na ulicę, wszyscy z papierosem w ręku, więc przedzieraliśmy się przez kłęby siwego dymu. W dodatku grupki młodych osób (liczące więcej niż dwa osobniki) zdecydowanie wywołują we mnie niepokój...

218. Po drugiej stronie ulicy (Niepodległości 748) budynek z wieżyczką. Dziś mieści się tu przychodnia. Co było tu pierwotnie - nie wiem, ale forma budynku dość niebanalna.

martm liked this post

Last edited by Lumina; January 30th, 2016 at 11:35 AM.
Lumina no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2016, 12:26 PM   #103
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

219. Bardzo spodobał mi się ten widok. Od czasów przedwojennych chyba niewiele się tu zmieniło. Nie pamiętam niestety adresu, a raczej ulicy, bo numer budynku to bez wątpienia 8. Wydaje mi się, że to okolice ulic Fiszera i Pułaskiego. Uroczo, prawda?

220. Przy Pułaskiego (co do ulicy jestem pewna w 99%) rekonstruowała się właśnie weranda! Ciekawie będzie zobaczyć kiedyś rezultat EDIT: Znalazłam, to Pułaskiego 30. Wcześniej weranda prezentowała się tak: klik!-link do google maps.

221. Wraz ze słońcem pojawiły się tłumy, jak grzyby po deszczu. A to wcale nie był weekend.

222. Cienie coraz bardziej się wydłużały. A ja postanowiłam skorzystać z letniej pogody i posiedzieć na plaży. W krótkich spodenkach i podkoszulce. A później jeszcze brodzić w morzu po kolana. To nic, że była końcówka września, a zimny wiatr uderzał w plecy. Na lotnisko jechałam już z gorączką, a później wypadłam z życia na tydzień. Przestrzegam więc przed podobnymi pomysłami

223. Słońce coraz niżej świeciło nad wejściem nr 23:

martm, thomas_zul liked this post

Last edited by Lumina; January 30th, 2016 at 12:33 PM.
Old January 30th, 2016, 05:57 PM   #104
thomas_zul
Gdynia - Open City

thomas_zul's Avatar

Likes (Received): 650

197 - Fajny widok na niezbyt fajną architekturę.

201 - Ciekawe czy my się kiedyś doczekamy wymiany tej nawierzchni? To powinno zostać zrobione już lata temu.

206 - Kiedyś go pokazywałem u siebie w wątku i Ci się spodobał A właściwie to te pistacjowe drzwi.

208 -

214 - Można się zmęczyć chodząc po trójmiejskich morenowych wzgórzach

216 - W Gdyni podobne klimaty uświadczysz na Kamiennej Górze, ale to sopockie klimaty odpowiadają mi tutaj bardziej. Jest więcej zróżnicowanej starej architektury willowej.

222 - To definitywnie jedna z największych zalet mieszkania przy trójmiejskich plażach. Bo w Gdyni czy Gdańsku można mieszkać np. odpowiednio na Pogórzu czy Siedlcach i mieć dość daleko do morza, a więc i plaż. Natomiast mieszkając w Gdyni Śródmieściu albo Sopocie Głównym bądź Gdańsku Brzeźnie jest to bardzo proste i dla wielu (m.in dla mnie ) stanowi w zasadzie codzienność pod względem spacerów. To bardzo przyjemny szlak turystyczny, który jest tak blisko gwarnych ulic, a jednocześnie tak spokojny

223 - Byliście w tej latarni morskiej? Za parę złociszy można wejść na górę i nawet otworzyć sobie do zdjęć okienko. Widoki warte tego. Ja byłem w zeszłym roku wiosną i już nie mogę się doczekać by zrobić tam zdjęcia tej wiosny. Najlepiej o poranku i po południu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz używania zdjęć w celach komercyjnych bez mojej zgody.

Lumina liked this post
thomas_zul no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2016, 06:52 PM   #105
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

219 Uroku nie można odmówić
222. Hmmm, ostatni raz nad morzem byłem.... w październiku?

*Umieszczanie moich zdjęć na innych stronach poza forum oraz wykorzystywanie ich w celach komercyjnych tylko za moją zgodą. KONTAKT
Old January 30th, 2016, 08:27 PM   #106
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

O, dawno Cię tu Thomasie nie było!

Quote:
Originally Posted by thomas_zul View Post
197 - Fajny widok na niezbyt fajną architekturę.
Zgadzam się. Architektura ala "ruski oligarcha" początku lat 90-tych.

Quote:
201 - Ciekawe czy my się kiedyś doczekamy wymiany tej nawierzchni? To powinno zostać zrobione już lata temu.
I tak dobrze, że to nie kostka Bauma... Ale też rzuciło mi się to w oczy - tzn. to, że powinna zostać wymieniona już lata temu.

Quote:
206 - Kiedyś go pokazywałem u siebie w wątku i Ci się spodobał A właściwie to te pistacjowe drzwi.
O! Kurcze! Muszę to odgrzebać zupełnie nie skojarzyłam. Mam! Rzeczywiście!
Quote:
Quote:
222 - To definitywnie jedna z największych zalet mieszkania przy trójmiejskich plażach. Bo w Gdyni czy Gdańsku można mieszkać np. odpowiednio na Pogórzu czy Siedlcach i mieć dość daleko do morza, a więc i plaż. Natomiast mieszkając w Gdyni Śródmieściu albo Sopocie Głównym bądź Gdańsku Brzeźnie jest to bardzo proste i dla wielu (m.in dla mnie ) stanowi w zasadzie codzienność pod względem spacerów. To bardzo przyjemny szlak turystyczny, który jest tak blisko gwarnych ulic, a jednocześnie tak spokojny
Wyobrażam sobie! pewnie też bym się codziennie wybierała na takie spacery, gdybym tak blisko mieszkała.

Quote:
223 - Byliście w tej latarni morskiej? Za parę złociszy można wejść na górę i nawet otworzyć sobie do zdjęć okienko. Widoki warte tego. Ja byłem w zeszłym roku wiosną i już nie mogę się doczekać by zrobić tam zdjęcia tej wiosny. Najlepiej o poranku i po południu
Nie byliśmy... Ale jak mówisz, że warto to może kiedyś!

Quote:
219 Uroku nie można odmówić

Quote:
222. Hmmm, ostatni raz nad morzem byłem.... w październiku?
Choć w gruncie rzeczy to cały czas jesteś "nad morzem" ale domyślam się, że masz na myśli plażę. I kąpałeś się?
Old January 30th, 2016, 08:50 PM   #107
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Quote:

Choć w gruncie rzeczy to cały czas jesteś "nad morzem" ale domyślam się, że masz na myśli plażę. I kąpałeś się?
Doskonale pamiętam kiedy byłem ostatni raz w morzu dalej niż do kolan - to był... 2005 rok

Old January 30th, 2016, 10:03 PM   #108
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Quote:
Doskonale pamiętam kiedy byłem ostatni raz w morzu dalej niż do kolan - to był... 2005 rok

223. Dzień nieuchronnie zbliżał się ku końcowi. I nasz wyjazd też. Poniżej dogorywające słońce w parku przy Alei Wojska Polskiego.

224. Jeszcze rzut okiem na uliczkę, którą szliśmy z przystanku z bagażami pierwszego dnia.

225. Ostatnie spojrzenie na naszą ulicę.

226. I ulubionego sąsiada z naprzeciwka. Czy raczej sąsiadkę. Bo to kamienica.

Chwilę później pędziliśmy już na przystanek, który był przy zupełnie innej ulicy niż ten, na którym wysiedliśmy. Bo ulica Grunwaldzka jest w końcu jednokierunkowa. Żeby dojśc na przystanek w stronę lotniska trzeba pokonać znacznie większą odległość. Autobus się niestety spóźniał... Wtedy odkryłam stronę, która odlicza czas do przyjazdu - uwzględniając opóźnienie (i nie pomyliła się!). Zdawało mi się, że to była strona trójmiejskiego ZTM, ale kiedy teraz na nią wchodzę, nie wyświetla się żaden licznik. Hm. Tak, czy siak genialna opcja.

227. Lotnisko w Gdańsku przywitało nas pięknym zachodem słońca:

228. Ach! Dodam, że budynek lotniska na poziomie - zarówno na zewnątrz jak i w środku.

229. To już koniec wyjazdu, przykro opuszczać Trójmiasto!

Jakąś niecałą godzinę później byliśmy już w Modlinie.
Mam nadzieję, że to nie koniec tego wątku, a w następnej kolejności pokażę tu Gdynię! Wszelkie porady dotyczące przyszłej wizyty bardziej niż mile widziane. Przy okazji - właśnie zobaczyłam na stronie Ryanaira, że w lutym można polecieć do Gdańska za... 9zł! (to niestety nie jest opłacona reklama).

mateusz.el, apulejusz, Kubael, hal liked this post
Old January 31st, 2016, 07:41 PM   #109
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Quote:
Wtedy odkryłam stronę, która odlicza czas do przyjazdu - uwzględniając opóźnienie (i nie pomyliła się!). Zdawało mi się, że to była strona trójmiejskiego ZTM, ale kiedy teraz na nią wchodzę, nie wyświetla się żaden licznik. Hm. Tak, czy siak genialna opcja.
Zapewne to były tablice przystankowe online
Dostępna jest taka dla każdego przystanku w Gdańsku.
http://www.ztm.gda.pl/rozklady/rozkl...51107-2-2.html

Quote:
227. Lotnisko w Gdańsku przywitało nas pięknym zachodem słońca:
Malowniczo

Quote:
Jakąś niecałą godzinę później byliśmy już w Modlinie.
Mam nadzieję, że to nie koniec tego wątku, a w następnej kolejności pokażę tu Gdynię! Wszelkie porady dotyczące przyszłej wizyty bardziej niż mile widziane. Przy okazji - właśnie zobaczyłam na stronie Ryanaira, że w lutym można polecieć do Gdańska za... 9zł! (to niestety nie jest opłacona reklama).
No to trzymam kciuki za szybki powrót

Old January 31st, 2016, 10:13 PM   #110
thomas_zul
Gdynia - Open City

thomas_zul's Avatar

Quote:
O, dawno Cię tu Thomasie nie było!
Jakiś tydzień

Quote:
Zgadzam się. Architektura ala "ruski oligarcha" początku lat 90-tych.
No właśnie. A to wszystko powstało ledwie kilka lat temu. Jak dla mnie najlepszą opcją było dokładne zrekonstruowanie tego co tam ostatnio stało przed wojną: Dom Zdrojowy z przodu i od tyłu. Albo nawet przywrócić to co było tam jeszcze wcześniej - to znaczy wcześniejszą wersję Domu Zdrojowego i budynki wejściowe przed Molo. Ewentualnie coś zupełnie nowoczesnego. Niestety wygrała opcja częściowej zaledwie rekonstrukcji w połączeniu z elementami postmodernistycznymi rodem z lat 90-tych i trochę nowoczesności. Wyszło jak wyszło.

Quote:
I tak dobrze, że to nie kostka Bauma... Ale też rzuciło mi się to w oczy - tzn. to, że powinna zostać wymieniona już lata temu.
Tam nawierzchnię powinien stanowić jakiś szlachetny materiał skalny. Obecne płyty niestety są w fatalnym stanie.

Quote:
O! Kurcze! Muszę to odgrzebać zupełnie nie skojarzyłam. Mam! Rzeczywiście!
Właśnie

Quote:
Wyobrażam sobie! pewnie też bym się codziennie wybierała na takie spacery, gdybym tak blisko mieszkała.
W Warszawie macie dużo innych rzeczy, których z kolei ja Wam zazdroszczę. Bardzo podobają mi się te przebudowane bulwary, które prezentują się wspaniale. Niestety nasz gdyński bulwar w porównaniu wygląda kiepściutko.

Quote:
Nie byliśmy... Ale jak mówisz, że warto to może kiedyś!
Zdecydowanie. Z tej wysokości widać już dachy okolicznych kamienic i wyłaniającą się zewsząd zieleń. Widać też jak wąski (tzn. od morza do lasu) jest Sopot. Poza tym klimat tej latarni jest fajny. Ja osobiście uwielbiam takie nietypowe obiekty

223 - Sopockie parki wymiatają. Są małe, przyjemne i zadbane. Nie to co w Gdyni

226 - Kiedyś to się budowało na poziomie...

227 - Faktycznie pięknie Jakbyś kiedyś miała być w Trójmieście np. w czerwcu czy lipcu to taki zachodzik możesz nawet zobaczyć nad morzem - z Molo w Brzeźnie albo przy Kapitanacie Portu w Gdyni (choć to już Port, a nie morze na zatoce).

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz używania zdjęć w celach komercyjnych bez mojej zgody.

Lumina liked this post
Old February 2nd, 2016, 10:29 PM   #111
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Quote:
Zapewne to były tablice przystankowe online
Dostępna jest taka dla każdego przystanku w Gdańsku.
http://www.ztm.gda.pl/rozklady/rozkl...51107-2-2.html
O, tak, właśnie to! Fajne!

Quote:
No to trzymam kciuki za szybki powrót

Dzięki

Quote:
Jakiś tydzień
No... to dawno

Quote:
Jak dla mnie najlepszą opcją było dokładne zrekonstruowanie tego co tam ostatnio stało przed wojną: Dom Zdrojowy z przodu i od tyłu. Albo nawet przywrócić to co było tam jeszcze wcześniej - to znaczy wcześniejszą wersję Domu Zdrojowego i budynki wejściowe przed Molo.
Zgadzam się! Przykre. Ciekawe co "nimi" (miastem?) kierowało? Dlaczego nie zdecydowano się na rekonstrukcję?

Quote:

W Warszawie macie dużo innych rzeczy, których z kolei ja Wam zazdroszczę. Bardzo podobają mi się te przebudowane bulwary, które prezentują się wspaniale. Niestety nasz gdyński bulwar w porównaniu wygląda kiepściutko.
Wyobraź sobie, że jeszcze tych nowych bulwarów nie miałam okazji obejrzeć...

Quote:
Zdecydowanie. Z tej wysokości widać już dachy okolicznych kamienic i wyłaniającą się zewsząd zieleń. Widać też jak wąski (tzn. od morza do lasu) jest Sopot. Poza tym klimat tej latarni jest fajny. Ja osobiście uwielbiam takie nietypowe obiekty
Zdawało mi się właśnie, że to najbardziej typowa turystyczna atrakcja

Quote:

226 - Kiedyś to się budowało na poziomie...
Prawie każdego dnia wypowiadam to zdanie.

Quote:
227 - Faktycznie pięknie Jakbyś kiedyś miała być w Trójmieście np. w czerwcu czy lipcu to taki zachodzik możesz nawet zobaczyć nad morzem - z Molo w Brzeźnie albo przy Kapitanacie Portu w Gdyni (choć to już Port, a nie morze na zatoce).
Chętnie
Old February 3rd, 2016, 12:01 AM   #112
thomas_zul
Gdynia - Open City

thomas_zul's Avatar

Quote:
No... to dawno
To jest bardzo ciekawe - tydzień czasem mija mi jak jeden dzień, a czasem mam wrażenie, że trwa z 10 dni

Quote:
Zgadzam się! Przykre. Ciekawe co "nimi" (miastem?) kierowało? Dlaczego nie zdecydowano się na rekonstrukcję?
Ha! Sam chciałbym wiedzieć. Pewnie jak to najczęściej bywa - pieniążki. Taka opcja musiała wyjść taniej niż konsekwentna rekonstrukcja. Ewentualnie postanowiono "ożywić" nieco nową architekturą centrum Sopotu. Szkoda jednak, że nie można było zrekonstruować trzeciego Domu Zdrojowego w całości, a coś nowoczesnego zbudować od nowa bez żadnych historyzujących naleciałości gdzieś obok. Wtedy byłby wilk syty i owca cała. Ale skoro już jest jak jest to niech chociaż konsekwentnie remontują okolicę i o nią dbają (znów odnoszę się do nawierzchni).

Quote:
Wyobraź sobie, że jeszcze tych nowych bulwarów nie miałam okazji obejrzeć...
A ja mam podobnie z wieloma ważnymi/ciekawymi inwestycjami np. w Gdańsku. Ba, nie korzystałem nawet jeszcze z nowego sopockiego dworca. A bulwarów naprawdę Wam zazdroszczę. Mam nadzieję, że odpowiednie osoby z UM obserwują takie pozytywne zmiany poza Trójmiastem i to co u Was zrobiono będzie inspiracją do zmian u nas.

Quote:
Zdawało mi się właśnie, że to najbardziej typowa turystyczna atrakcja
Właściwie to tak, ale latarnie morskie to jednak bardziej nietypowe obiekty niż np. kamienice

Quote:
Prawie każdego dnia wypowiadam to zdanie.
Na szczęście są też dobre przykłady. W Gdyni np. Kamienica Moderna, Baltiq Plaza czy Sea Towers.

Czasem jest mi szkoda, że już nie powstaną np. takie typowe modernistyczne kamienice w Gdyni, ale takie mamy czasy. Gdyby w latach 30-tych myślano podobnie to mielibyśmy historyzujące Śródmieście. Trzeba iść z duchem czasu. Choć nie ukrywam, że nie miałbym nic przeciwko porządnej nowej kamienicy w duchu modernistycznym

Quote:
Chętnie
Pamiętam, że kiedyś w tym wątku pytałaś się o propozycje jakichś ciekawych miejsc do odwiedzenia następnym razem. Pisałem już na pewno o Orłowie (klify, molo itd.), wieży widokowej na Kolibkach i plaży w Babich Dołach.

Oprócz wspomnianego też Molo w Brzeźnie i widoku na Port w Gdyni przy Kapitanacie Portu polecę również Muzeum Emigracji, które mieści się praktycznie w tym samym miejscu - po sąsiedzku w budynku Dworca Morskiego. Jak ma się szczęście to można w sezonie turystycznym trafić też na jakiś gigantyczny wycieczkowiec. Trzy atrakcje w jednym miejscu

Jakby co to służę informacją i na następną wizytę mogę Ci polecić mnóstwo ciekawych miejsc. Dzięki udziałowi w spacerach Gdyńskiego Szlaku Modernizmu poznałem m.in. kilkadziesiąt pięknych modernistycznych klatek schodowych, które można spróbować samemu zdobyć. Naprawdę warto Bo to jest ta Gdynia, którą turyści dopiero zaczynają poznawać i doceniać.

Mogę też polecić przejazdy zabytkowymi trajtami na linii 326 - w sam raz z centrum Gdyni do Orłowa. Tym bardziej, że w naszej flocie w tym roku pojawi się/powróci poradziecki trajtek ZiU, którego najlepsze czasy były w latach 80-tych. To dodatkowa atrakcja. W ten sposób przyjemniej się podróżuje po Gdyni niż tymi nowymi pojazdami

Sopot i Gdańsk to inny temat. To pierwsze miasto masz całkiem nieźle obcykane, więc tutaj chyba wiele Ci już nie polecę nowego, a to drugie to pytaj Kubaela jak co, bo on wie więcej

Lumina liked this post
Old February 3rd, 2016, 09:50 AM   #113
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Likes (Received): 5396

Quote:
222. Cienie coraz bardziej się wydłużały. A ja postanowiłam skorzystać z letniej pogody i posiedzieć na plaży. W krótkich spodenkach i podkoszulce. A później jeszcze brodzić w morzu po kolana. To nic, że była końcówka września, a zimny wiatr uderzał w plecy. Na lotnisko jechałam już z gorączką, a później wypadłam z życia na tydzień. Przestrzegam więc przed podobnymi pomysłami
Zrobiłem w zeszłym roku podobnie w Gdyni, z tym że brodziłem po kolana w połowie września gdy w jakiś dzień przytrafiła się temperatura 27 stopni. Woda jednak była bardzo zimna i wiał wiatr. Jak brodziłem we czwartek, to od soboty byłem już chory ale na szczescie bez gorączki. Powrót niedzielny do domu z zatrzymaniem na jedną noc w Toruniu nie należał do łatwych. Dobrze, że nie musiałem prowadzić samochodu cały czas i miałem zmiennika.
mark40 no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2016, 10:34 AM   #114
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Quote:

Ha! Sam chciałbym wiedzieć. Pewnie jak to najczęściej bywa - pieniążki. Taka opcja musiała wyjść taniej niż konsekwentna rekonstrukcja.
Ciekawe, czy rzeczywiście wyszła taniej. W dodatku tak sobie myślę, że odtworzenie tego starszego, mniejszego pawilonu, który podlinkowałeś powinno kosztować znacznie mniej, ale pewnie zależało im też na jak największej ilości przestrzeni "do wynajęcia". Strasznie to wszystko przykre, ale mam wrażenie, że obecny koszmarek to już niemal nasz "styl narodowy" i trafia w gust większości społeczeństwa przy okazji polecam wątek [Architektura] Nieudane remonty i przebudowy - niszczenie architektury, tam ładnie to widać...

Quote:
A ja mam podobnie z wieloma ważnymi/ciekawymi inwestycjami np. w Gdańsku. Ba, nie korzystałem nawet jeszcze z nowego sopockiego dworca. A bulwarów naprawdę Wam zazdroszczę. Mam nadzieję, że odpowiednie osoby z UM obserwują takie pozytywne zmiany poza Trójmiastem i to co u Was zrobiono będzie inspiracją do zmian u nas.
Ja zapamiętałam tylko, że ten remont się strasznie ślimaczył i ciągle coś w związku z nim było "nie tak". W dodatku wyremontowany odcinek jest chyba strasznie krótki... No ale rezultatu nie mogę ocenic, bo w końcu nie byłam. Może nadrobię tej wiosny i podzielę się spostrzeżeniami (i zdjęciami) w moim warszawskim wątku. Zobaczymy.

Quote:

Pamiętam, że kiedyś w tym wątku pytałaś się o propozycje jakichś ciekawych miejsc do odwiedzenia następnym razem. Pisałem już na pewno o Orłowie (klify, molo itd.), wieży widokowej na Kolibkach i plaży w Babich Dołach.
Pytałam m.in. trzy czy cztery posty temu Twoje wskazówki z wcześniejszych stron tego wątku mam już zapisane na listę "must see" i jestem ogromnie wdzięczna!

Quote:
Oprócz wspomnianego też Molo w Brzeźnie i widoku na Port w Gdyni przy Kapitanacie Portu polecę również Muzeum Emigracji, które mieści się praktycznie w tym samym miejscu - po sąsiedzku w budynku Dworca Morskiego. Jak ma się szczęście to można w sezonie turystycznym trafić też na jakiś gigantyczny wycieczkowiec. Trzy atrakcje w jednym miejscu
Fajnie!

Quote:
Jakby co to służę informacją i na następną wizytę mogę Ci polecić mnóstwo ciekawych miejsc. Dzięki udziałowi w spacerach Gdyńskiego Szlaku Modernizmu poznałem m.in. kilkadziesiąt pięknych modernistycznych klatek schodowych, które można spróbować samemu zdobyć. Naprawdę warto Bo to jest ta Gdynia, którą turyści dopiero zaczynają poznawać i doceniać.
Ooo bardzo bardzo chętnie! (priv?)

Quote:
Mogę też polecić przejazdy zabytkowymi trajtami na linii 326 - w sam raz z centrum Gdyni do Orłowa. Tym bardziej, że w naszej flocie w tym roku pojawi się/powróci poradziecki trajtek ZiU, którego najlepsze czasy były w latach 80-tych. To dodatkowa atrakcja. W ten sposób przyjemniej się podróżuje po Gdyni niż tymi nowymi pojazdami
O!

Quote:
Sopot i Gdańsk to inny temat. To pierwsze miasto masz całkiem nieźle obcykane, więc tutaj chyba wiele Ci już nie polecę nowego, a to drugie to pytaj Kubaela jak co, bo on wie więcej
Nastawiam się teraz tylko na Gdynię!

Quote:
Originally Posted by mark40 View Post
Zrobiłem w zeszłym roku podobnie w Gdyni, z tym że brodziłem po kolana w połowie września gdy w jakiś dzień przytrafiła się temperatura 27 stopni. Woda jednak była bardzo zimna i wiał wiatr. Jak brodziłem we czwartek, to od soboty byłem już chory ale na szczescie bez gorączki. Powrót niedzielny do domu z zatrzymaniem na jedną noc w Toruniu nie należał do łatwych. Dobrze, że nie musiałem prowadzić samochodu cały czas i miałem zmiennika.
No właśnie. Kolejny przykład! Także nie polecamy nie łatwo się przed takim brodzeniem powstrzymać kiedy w końcu jest się nad morzem no ale...
Old February 11th, 2016, 10:42 AM   #115
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 8037

226
https://farm2.staticflickr.com/1491/...bd99e5a3_o.jpg
Ogromny potencjał romantyczny - kwieciste balkony idealne dla miłosnych wyznań, wieże do uwalniania księżniczek, małe okienka do wypatrywania ukochanego/ukochanej, czerwone dachy do portretowania na pocztówkach
este no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2016, 09:15 PM   #116
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Quote:
Originally Posted by este View Post
226
https://farm2.staticflickr.com/1491/...bd99e5a3_o.jpg
Ogromny potencjał romantyczny - kwieciste balkony idealne dla miłosnych wyznań, wieże do uwalniania księżniczek, małe okienka do wypatrywania ukochanego/ukochanej, czerwone dachy do portretowania na pocztówkach
Też mi to przyszło do głowy
Old February 11th, 2016, 09:23 PM   #117
thomas_zul
Gdynia - Open City

thomas_zul's Avatar

Quote:
Ciekawe, czy rzeczywiście wyszła taniej. W dodatku tak sobie myślę, że odtworzenie tego starszego, mniejszego pawilonu, który podlinkowałeś powinno kosztować znacznie mniej, ale pewnie zależało im też na jak największej ilości przestrzeni "do wynajęcia". Strasznie to wszystko przykre, ale mam wrażenie, że obecny koszmarek to już niemal nasz "styl narodowy" i trafia w gust większości społeczeństwa przy okazji polecam wątek [Architektura] Nieudane remonty i przebudowy - niszczenie architektury, tam ładnie to widać...
Tu taniej, tam drożej. Wiadomo, że taniej i łatwiej (niestety) machnąć ręką i jako tako odbudować to co było dodając szczyptę tego i owego aniżeli od samego początku do końca przeprowadzić profesjonalne odtworzenie zabytkowej tkanki architektonicznej.

Do tego wątku staram się za często nie zaglądać, bo można popaść w deprechę

Quote:
Ja zapamiętałam tylko, że ten remont się strasznie ślimaczył i ciągle coś w związku z nim było "nie tak". W dodatku wyremontowany odcinek jest chyba strasznie krótki... No ale rezultatu nie mogę ocenic, bo w końcu nie byłam. Może nadrobię tej wiosny i podzielę się spostrzeżeniami (i zdjęciami) w moim warszawskim wątku. Zobaczymy.
Czekam na takie zdjęcia. Sam chętnie bym to sprawdził na żywo. Moim zdaniem lepiej jest zrobić nawet mały fragment, ale dobrze. Krok po kroku. Sądząc po fotach zamieszczonych tutaj na FPW wyszło naprawdę nieźle. Nie idealnie (przynajmniej jak na mój gust), ale to już szukanie wad na siłę

Quote:
Pytałam m.in. trzy czy cztery posty temu Twoje wskazówki z wcześniejszych stron tego wątku mam już zapisane na listę "must see" i jestem ogromnie wdzięczna!
Spoko Jak co to wiem do kogo się zwrócić w sprawie wskazówek co zwiedzać w Warszawie

Quote:
Fajnie!
Zdecydowanie! Szkoda tylko, że ciężko to wszystko połączyć w jedną wizytę, bo najładniejszy widok na port jest zdecydowanie o zachodzie słońca, ale wtedy muzeum jest już nieczynne, a z wycieczkowcami to różnie. Także warto tam udać się raz na muzeum i wycieczkowiec, a potem na np. na zachodzik

Quote:
Ooo bardzo bardzo chętnie! (priv?)
Wyślę Ci na PM więcej info.

Quote:
O!
Naprawdę warto. Na przykład taką Skodą. Przez chwilę gdy nim podróżujesz to przenosisz się w czasie do lat 70-tych, gdy te pojazdy rządziły na gdyńskich ulicach. To nie jest przereklamowane. Jeździ się zupełnie inaczej i aż ma się uśmiech na twarzy No chyba, że cenisz sobie wszelkie udogodnienia współczesnej motoryzacji Warto spróbować i wpaść do Gdyni w którąś z niedziel w sezonie i poczekać na przystanku na któryś z zabytkowych pojazdów z tej konkretnej historycznej floty. Tym bardziej gdy np. jesteś w centrum i chcesz pojechać do Orłowa (bądź na odwrót).

Quote:
Nastawiam się teraz tylko na Gdynię!
Miło to słyszeć/czytać

Lumina liked this post
Old February 12th, 2016, 10:23 PM   #118
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Quote:

Do tego wątku staram się za często nie zaglądać, bo można popaść w deprechę
To prawda, dlatego założyłam alternatywny wątek - [Architektura] Udane remonty cieszące oko i duszę Ale jeśli ma się ochotę na odrobinę samoudręki to wątek o niszczeniu idealnie się do tego nadaje.

Quote:

Spoko Jak co to wiem do kogo się zwrócić w sprawie wskazówek co zwiedzać w Warszawie

Quote:

Wyślę Ci na PM więcej info.
Super, zaraz będę czytać!

Quote:
Miło to słyszeć/czytać
Jeszcze nie wiem, kiedy się tam dokładnie wybiorę. Póki co, jeśli masz ochotę, zapraszam do mojego barcelońskiego wątku, który właśnie uzupełniam po lutowej wizycie (choć kończę jeszcze zaległości z poprzedniej) [Barcelona i okolice] Bon dia!
Old February 13th, 2016, 12:05 AM   #119
thomas_zul
Gdynia - Open City

thomas_zul's Avatar

Quote:
To prawda, dlatego założyłam alternatywny wątek - [Architektura] Udane remonty cieszące oko i duszę Ale jeśli ma się ochotę na odrobinę samoudręki to wątek o niszczeniu idealnie się do tego nadaje.
Równowaga musi zostać zachowana

Quote:
Jeszcze nie wiem, kiedy się tam dokładnie wybiorę. Póki co, jeśli masz ochotę, zapraszam do mojego barcelońskiego wątku, który właśnie uzupełniam po lutowej wizycie (choć kończę jeszcze zaległości z poprzedniej) [Barcelona i okolice] Bon dia!
Ech... Zazdroszczę Ci tych wizyt :P Od chyba 10 lat moim marzeniem jest Barcelona i jest to moje ulubione europejskie miasto pod wieloma względami. Wątek też śledziłem, ale przestałem, bo długo nic nie wrzucałaś

Lumina liked this post
Old February 14th, 2016, 09:37 PM   #120
Lumina
Registered User

Lumina's Avatar

Quote:

Ech... Zazdroszczę Ci tych wizyt :P Od chyba 10 lat moim marzeniem jest Barcelona i jest to moje ulubione europejskie miasto pod wieloma względami. Wątek też śledziłem, ale przestałem, bo długo nic nie wrzucałaś
Ale już wrzucam! Pamiętam, że zaglądałeś. Barcelona jest świetna, bardzo ją lubię.

Reply

Tags
gdańsk, gdynia, orłowo, sopot, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules