search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 10 votes, 5.00 average.
Old March 14th, 2007, 07:34 PM   #121
sehe
Registered User

Likes (Received): 249

Quote:
Originally Posted by Eurotram View Post
Gdynia-Pogórze kilkadziesiąt metrów od pętli autobusowej Obłuże Leśne?! Sprawdź z łaski swojej plan miasta
to wszystko to taka ot sobie "wizja" ... spierac sie mozna o wszystko, szczególnie nazwy, chodzi bardziej o pogląd z góry na całą sprawę i tyle.
sehe no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 14th, 2007, 07:45 PM   #122
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Korzystając z tak świetnie przygotowanej mapki, pozwolę sobie wnieść parę uwag.

Dodałem w "północnej nitce" odgałęzienie w stronę Oksywia oraz skrót pomiędzy terenami centrum logistycznego a "Stocznią" i naniosłem tam przystanki zaplanowane w ostatnio uchwalonym mpzp.

Ponadto dodałem przystanek na Starym Obłużu (przy pętli Maciejewicza) na odnodze do Babich Dołów i przystanek w Małym Kacku (przy Olkuskiej) na linii Gdynia-Osowa.

barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2007, 09:08 PM   #123
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Likes (Received): 103

Quote:
Originally Posted by barbapapa View Post
Na terenie Gdańska mam dwie uwagi:

1. Zbyt długi odcinek bez stacji między Moreną a Auchan - zmieściłaby się tam jeszcze jedna stacja o roboczym kryptonimie "Jasień Północ"

2. Kiedyś już pisałem, że wątpię, aby mieszkańcy części Osowy z ulic Wenus, Saturna i przyległych (Osowa za Nowym Światem) zgodzili się na pociąg jadący im praktycznie przez podwórka - a tak obecnie wygląda sąsiedztwo nieczynnej od 1973 linii Osowa-Kokoszki-Stara Piła. Należałoby zatem poprowadzić ją nowym sladem budując skręt z węglówki w lewo przed stacją Rębiechowo. Wtedy i Osowa by się nie pieniła, a i sama SKM nie byłaby jakos dziwnie powyginana. A część Osowy rozbudowującą się na południe z powodzeniem obsłużą autobusy - przecież to jest zabudowa głównie jednorodzinna a nie pekające w szwach dziesięciopiętrowe mrówkowce.

'W siedemdziesięciu dwóch procentach wypadków, kiedy ludzie powołują się na statystykę, podają liczby, które sami wymyślili.' - Jo Nesbo
japan no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2007, 10:37 AM   #124
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 387

Quote:
Originally Posted by japan View Post
Należałoby zatem poprowadzić ją nowym sladem budując skręt z węglówki w lewo przed stacją Rębiechowo.
Kiedyś to z kolei ja o tym pisałem (tu albo na forum SKM, albo na obu). Zrobić w Rębiechowie (tym prawdziwym, gdzie linia kolejowa, bo lotnisko leży w Gdansku-Firodze) stację kolejową, która umożliwi pociągowi jadącemu z Wrzeszcza przez lotnisko wjazd na starą węglówkę zarówno w kierunku Osowej i Gdyni, jak i na Żukowo. Dopełnieniem tego powinno byc wprowadzenie linii z Kartuz na węglówkę w Glinczu. Ideał to pociągnięcie drugiego toru od Osowej do Żukowa Wschodniego, a przynajmniej do Rębiechowa.
Old March 15th, 2007, 05:06 PM   #125
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

couldn't agree more

'W siedemdziesięciu dwóch procentach wypadków, kiedy ludzie powołują się na statystykę, podają liczby, które sami wymyślili.' - Jo Nesbo
Old March 15th, 2007, 09:51 PM   #126
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 4981

Yeah, great, ale moze jednak piszmy po polsku.

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => skontaktuj się ze mną
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2007, 04:26 PM   #127
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Nie garb się

No cóż dobrze - skoro widocznie nie zostałem zrozumiany....

@Bartosz - myslę że drugi tor byłby niezbędny nie tylko do Żukowa Wsch., ale do Glincza - bo na odcinku Glincz - Rębiechowo skumulowałby się wówczas ruch w relacjach GKA-GD, GKS-GD oraz GKA-GA i GKS-GA.

Last edited by japan; March 16th, 2007 at 09:13 PM.
Old March 16th, 2007, 10:37 PM   #128
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 4981

Quote:

No cóż dobrze - skoro widocznie nie zostałem zrozumiany....
Nie obrazaj sie tak natychmiast

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => skontaktuj się ze mną
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2007, 04:18 PM   #129
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Quote:
Originally Posted by ChrisPL View Post
Nie obrazaj sie tak natychmiast

Też Cie kocham

A co do tematu - to jeszcze fajnie by było gdyby "gałąź" kartuska tej linii mogła być przedłuzona do Sierakowic i w sezonie dałoby się dojeżdzac kolejką np do Garcza skad autobusem tylko krotki kawalek do Chmielna. Mankamentem zaś takiego rozwiązania byłaby konieczność przebudowy licznych przejazdów (z dodaniem zapór)na tej linii przez drogę Kartuzy-Sierakowice: gdzieniegdzie przecięcia są pod takim kątem, że widoczność na przejeździe jest mocno ograniczona.

Old April 3rd, 2007, 11:48 PM   #130
meckert
Registered User

meckert's Avatar

Likes (Received): 279

Oto mała fotorelacja z dawnej trasy kolejowej w rejonie pomiędzy Moreną a Niedźwiednikiem. Mam nadzieję, że wrócą tam pociągi ...

1. Dawna trasa kolejowa przecięta przez ulicę Potokową, widok z końca nasypu w stronę Moreny

2. A teraz odwracamy się i wyobrażamy sobie tory kolejowe biegnące w stronę Niedźwiednika i dalej przez wiadukt nad Grunwaldzką do stacji Wrzeszcz...

3. Widok z nasypu kolejowego w stronę Niedźwiednika. Klika tysięcy potencjalnych pasażerów czeka :-)

4. Pierwszy z zachowanych wiaduktów

5. ... i drugi .

"Nie marzę o tym, żeby Polska zamieniła się w Szwajcarię czy w Austrię, gdzie za zdeptany kwiatek zatłukliby cię emerytowani SS-mani. Jestem w stanie znieść brzydotę rozpadających się na wsi chałup, ale nie widok osiedli, w których jeden dom do drugiego nie pasuje. Nie jestem za ekstremą przestrzenną, ale za elementarnym porządkiem." - K.Varga

[ tfardyretro.blogspot.com ]

Last edited by meckert; April 4th, 2007 at 11:33 PM.
meckert no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2007, 03:19 PM   #131
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Quote:
Originally Posted by meckert View Post
1. Dawna trasa kolejowa przecięta przez ulicę spacerową, widok z końca nasypu w stronę Moreny
Złe wieści: żadnym cudem nie może to być ulica Spacerowa. najwyzej Potokowa.

Old April 4th, 2007, 11:32 PM   #132
meckert
Registered User

meckert's Avatar

Likes (Received): 279

Quote:
Złe wieści: żadnym cudem nie może to być ulica Spacerowa. najwyzej Potokowa.
hehe, no tak już poprawiam
"Nie marzę o tym, żeby Polska zamieniła się w Szwajcarię czy w Austrię, gdzie za zdeptany kwiatek zatłukliby cię emerytowani SS-mani. Jestem w stanie znieść brzydotę rozpadających się na wsi chałup, ale nie widok osiedli, w których jeden dom do drugiego nie pasuje. Nie jestem za ekstremą przestrzenną, ale za elementarnym porządkiem." - K.Varga

[ tfardyretro.blogspot.com ]
meckert no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 12:10 AM   #133
Eurotram
Eurotram

Eurotram's Avatar

Likes (Received): 2759

Quote:
Też Cie kocham

A co do tematu - to jeszcze fajnie by było gdyby "gałąź" kartuska tej linii mogła być przedłuzona do Sierakowic i w sezonie dałoby się dojeżdzac kolejką np do Garcza skad autobusem tylko krotki kawalek do Chmielna. Mankamentem zaś takiego rozwiązania byłaby konieczność przebudowy licznych przejazdów (z dodaniem zapór)na tej linii przez drogę Kartuzy-Sierakowice: gdzieniegdzie przecięcia są pod takim kątem, że widoczność na przejeździe jest mocno ograniczona.
A podobno czytałeś forum SKM...
Eurotram no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 01:07 PM   #134
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Chyba tak, ale jestem stary, zużyty i mam sklerozę

Old April 5th, 2007, 04:33 PM   #135
Eurotram
Eurotram

Eurotram's Avatar

Quote:
Chyba tak, ale jestem stary, zużyty i mam sklerozę
I to pewnie przez to zapomniałeś,że Lignowski potwierdził to czego wszyscy i tak byli pewni:że jak Przewozy Rozbójnicze walnęły pięścią w stół,to SKM-ka od razu potulnie wycofała się z ekspansji na Kaszuby (więc po co jej teraz szynobusy?Logiczne,że po choinkę).A chyba nie sądzisz,że Przewozy Rozbójnicze będą jeździć do Kartuz jak same to połączenie rozwaliły?O czyms jeszcze zapomniałem?
Old April 5th, 2007, 10:15 PM   #136
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 239

Won z Wybrzeża Gdańskiego i z Kaszub z Przewozami Rozbójniczymi!!!
Niech Żyje SKM i przewoźnicy prywatni (jeśli już tacy będą...)!!!
Old April 7th, 2007, 12:23 PM   #137
Nordowy
Zawsze pod wiatr

Nordowy's Avatar

Likes (Received): 114

Quote:
Originally Posted by QWERTY View Post
Won z Wybrzeża Gdańskiego i z Kaszub z Przewozami Rozbójniczymi!!!
Niech Żyje SKM i przewoźnicy prywatni (jeśli już tacy będą...)!!!
A co z Deutsche Bahn? (czy jak to sie tam pisze)
Nordowy no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2007, 02:56 PM   #138
Eurotram
Eurotram

Eurotram's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nordowy View Post
A co z Deutsche Bahn? (czy jak to sie tam pisze)
Co najwyżej od 2012 roku,a do tego czasu Przewozy Rozbójnicze zostawią za soba spaloną ziemię
Old April 7th, 2007, 04:38 PM   #139
Nordowy
Zawsze pod wiatr

Nordowy's Avatar

Likes (Received): 114

Predzej zbankrutuja, chyba ze Wojewodztwo czy tez Panstwo bedzie dalej dotowac ten moloch. PKP, Poczta, NFZ czy nawet ZUS powinny miec jak najszybciej konkurencje. Inaczej nasze Panstwo, a wraz z nim i my pojdziemy na dno.
Nordowy no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2007, 05:20 PM   #140
benek_gda
Registered User

Likes (Received): 1

Gdzieś czytałem (chyba w "DZ" albo w "RZ"), ze juz sie przymierzaja jakies dwie zagraniczne firmy do wejscia na polski rynek. Pisali nawet ze ktoras z nich bierze pod uwage wykup SKM. - sorki za brak precyzji.

A co do samego pomyslu drugiej nitki kolejki to jestem jak najbardziej za. Rozbudowywane jest lotnisko (docelowo port w Gdańsku ma przyjmować 7mln pasażerow rocznie) a jedynym srodkiem komunikacyjnym jest autobus "B". Ludzie wsiadaja, bagaze zostawiaja na srodku (tak ze nie da sie przejsc), a do tego sama sprzedaz karnetow trwa pol godziny (bo trzeba jeszcze zagranicznym turystom wytlumaczyc co nieco system karnetowy;]) - istnieje duzy zamet, tlok, a biorac pod uwage rozbudowe GLWA w autobusie "b" bedzie jeszcze bardziej ciasno.

Dlaczego nie tramwaj? Bo za dlugo! Ile sie bedzie jechac takim tramwajem do centrum np.

A z drugiej strony to marzy mi sie takie trojmiejskie metro (moze byc na powierzchni:P). Nitka przez Kaszuby, jeszcze nitka do Brzezna (przez Baltic Arena Station), Gdynia cos jeszcze dorzuci. Z czasem wjada ultranowoczesne szybkie pociagi i bedzie konkretnie
benek_gda no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
aglomeracja trójmiasta, gdańsk, gdynia, kolej, pkm, pomorskie, pomorze, skm, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules