search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury > » Trójmiasto

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 54 votes, 5.00 average.
Old November 7th, 2008, 05:49 PM   #121
DarioB
Szalikowiec

DarioB's Avatar

Likes (Received): 6237

Quote:
Originally Posted by MichałT View Post
A ja powtarzam - lepiej nie kombinowować przy istniejącej estakadzie.

Moim zdaniem:

1. Zostawić estakadę istniejącą.

2. Dobudować do niej estakadę (1 pas) z Armii Krajowej

3. Zbudować nad nimi elegancką estakadkę (1 pas) w relacji Podwale Przedmiejskie -> Armii Krajowej
To jest właśnie kombinowanie nawet które mi przez myśl nie przechodzi.
WON z estakadkami z historycznego śródmieścia.
Puszczajcie sobie choćby i 10 przy Galerii Bałtyckiej - im więcej tym lepiej - nie będzie jej widać

Z terenu historycznego śródmieścia koniecznie trzeba usunąć poza opływ motławy to co poprzednia epoka uczyniła. Lepiej poczekać kolejne 1-20 lat niż jeszcze bardziej szpecić nasze miasto.

PS. Chyba szykuje się jakiś kolejny etap modernizacji Podwala. Dzisiaj wracając z roboty przyuważyłem spore ilości różnych betonowych konstrukcji na wysokości Pałacu Młodzieży. Modernizacja przystanków tramwajowych? Czy płyty na tory i przerzucenie ruchu na jedną stronę?

www.Lechia.net - 100% Lechia Gdańsk [piłka nożna, kibice, historii]
DarioB no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 7th, 2008, 07:12 PM   #122
BikeBarian
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by DarioB View Post
To jest właśnie kombinowanie nawet które mi przez myśl nie przechodzi.
WON z estakadkami z historycznego śródmieścia.
Puszczajcie sobie choćby i 10 przy Galerii Bałtyckiej - im więcej tym lepiej - nie będzie jej widać

Z terenu historycznego śródmieścia koniecznie trzeba usunąć poza opływ motławy to co poprzednia epoka uczyniła. Lepiej poczekać kolejne 1-20 lat niż jeszcze bardziej szpecić nasze miasto.

PS. Chyba szykuje się jakiś kolejny etap modernizacji Podwala. Dzisiaj wracając z roboty przyuważyłem spore ilości różnych betonowych konstrukcji na wysokości Pałacu Młodzieży. Modernizacja przystanków tramwajowych? Czy płyty na tory i przerzucenie ruchu na jedną stronę?
No i tu sie pojawia problem....nie da sie pogodzic historii, rozwoju i jeszcze zeby to wszsytko tanie bylo i super funkcjonowalo...za duzo drog i kierunkow ruchu sie tam krzyzuje zeby likwidowac i uspokajac ruch. Czekam na prognozy ruchu..az ciekawi mnie jakie tam bedzie natezenie ruchu w 2030 roku . Oczywiscie prognozy beda zrobione przy zalozeniu ze bedzie i A1 i obw. płd. i nowa wałowa i inne inwestycje....
BikeBarian no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2008, 08:22 PM   #123
MichałT
Registered User

Likes (Received): 5831

Quote:
Oczywiscie prognozy beda zrobione przy zalozeniu ze bedzie i A1 i obw. płd. i nowa wałowa i inne inwestycje....
I to właśnie jest błąd - bo nie ma żadnej gwarancji że przez najbliższe 20 lat Nowa Wałowa powstanie w pełnym wymiarze. A przebudowa węzła Okopowa to kwestia najbliższych lat. Innymi słowy BPBK zaleci rozbiórkę estakady, zwężenie Podwala Przedm. do dwóch pasów i będziemy przez 20 lat stać w mega korkach.

Nie mówiąc już o tym, ile te wszystkie prognozy są warte - nowy odcinek Słowackiego (w rejonie obwodnicy) jest zakorkowany, choć jest nowy, i budowany ''pod prognozy''. Koniczyna stoi cała i ludziki z BRG dumają jak to możliwe, normalnie złośliwość kierowców że nie jeżdżą zgodnie z tym co im komputerki wyliczyły.

Nawiasem mówiąc jak miasto wspólnie z GDDKiA ustalało kształt węzła Karczemki to doszło do ostrej dyskusji, bo BRG stwierdziło, że docelowo wuzetka ma mieć skrzyżowania kolizyjne i dlatego węzeł powinien być taki jak ze Słowackiego. Na szczęście GDDKiA walnęła pięścią w stół i będziemy tam mieli porządny Kreuz i tym samym w końcu jakiś kawałek infry drogowej. Gdyby podobny węzeł zrobili w Matarni być może dziś nie było by tyle problemów w tamtym miejscu.

Rozumiem DariaB, że marzy o Podwalu Przemiejskim w kształcie przedwojenny - byłbym jak najbardziej za. Problem polega na tym, że mamy Okopową, i jej nie zlikwidujemy, mamy też W-Z, która przy obecnym węźle zatka się (jak zrobią ją do Obwodnicy, to wogóle na końcówce w centrum będzie kaszana). Obecna estakada jest obrzydliwa, ale patrząc na przykłady ze świata, to naprawdę można takie węzły zrobić w sposób nie tylko neutralny, ale nawet atrakcyjny - bardzo miastotwórczy i ciekawy. Jeśli chodzi o samo Podwale to rozsądnym kompromisem byłoby zrobienie z niego drugiej al. Grunwaldzkiej (jak przy Manhattanie) - niby szeroko, ale jednak nie dzieli miasta.
MichałT está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 7th, 2008, 09:58 PM   #124
axial
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
Byłoby wspaniale, gdyby po powierzchni puszczono tylko tramwaje, które jeździłyby po torach wpuszczonych w deptak z dużą ilością zieleni i dróg rowerowych... Eh. Wreszcie skończył by się sztuczny podział na dwie części miasta!
Ale zapomniałeś dodać, że powinny być to tramwaje konne, tak aby zachować chrakter dzielnicy...

Dobrze, że takich ludzi nie mamy zbyt wielu, bo żeby "zachować charakter" to długi targ śmierdziłby rybami, a ludzie wylewali by ścieki za okno
To dzięki rozwojowi nie siedzimy teraz na drzewach i walimy kijem w konar.

Nie da się zatrzymać rozwoju, w końcu stare miasto też powstało po wyburzeniu jeszcze starszego, gdzie nie było tramwajów, latarń czy elektryczności, a ludzie załatwiali się w ciemnych bramach....
... chociaż to ostatnie to istnieje do dzisiaj, ale to pewnie robią ci co chcą zachować "charakter miasta"

PS. Ale jestem dziś uszczypliwy
axial no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2008, 10:00 PM   #125
Asinus
Asinorum..&-((*GDAŃSK!**#

Asinus's Avatar

Location: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Pomorze, Rzeczpospolita Europejska
Likes (Received): 19479

marzy mi się aby podwale kiedyś wyglądało tak:

nowe kamienice + szpalery drzew i otrzymujemy wielkomiejską arterię, a nie gierkowską przelotówkę.
Old November 7th, 2008, 10:09 PM   #126
axial
Registered User

Likes (Received): 5

obecnie jest więcej drzew, a na zdjęciu z przyszłości korki są dalej ...

A po co te kolejne kamienice, aby było gdzie sikać?
axial no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2008, 10:11 PM   #127
Asinus

Asinus's Avatar

potrzebne jest to ze względów estetycznych i prestiżowych...
Old November 8th, 2008, 10:20 AM   #128
MichałT
Registered User

Asinus, to jest właśnie to o czym mówiłem. Wygląda naprawdę optymalnie ta Twoja wizuala

Dodając jeszcze słowo - po prawej "pierzeję" stworzy teatr Elżbietański (kontrowersyjna, ale zawsze pierzeja). Trzeba jeszcze tak MPZP zrobić, by wskazywał na pierzejową zabudowę (jedynie biurową i handlową, bo na mieszkaniówkę nigdy nie pozwolą przepisy środowiskowe) A korków na prawej jezdni nie będzie - bo część fur przejmą Suchar i POG, a część poleci nad Okopową lekką estakadką z pleksi owalną obudową z diodami (to oczywiście moja wizja, a nie nic obowiązującego )

Last edited by MichałT; November 8th, 2008 at 11:13 AM.
Old November 8th, 2008, 12:03 PM   #129
MT
TANNED

Likes (Received): 1274

DarioB - nie twórz na siłe historycznego śródmieścia. Ono już nie istnieje. Nie staraj się budować w XXI wieku XIX/XX wiecznych kamienic.

MichałT - ja rozumiem że infrastruktura drogowa powinna być jak najbardziej neutralna, nie wyróżniająca się - taką rolę pełni beton. A ty chcesz postawić jakieś metalowe szkaradztwo? I jeszcze ją podświetlić? Żeby jeszcze lepiej widać i by jeszcze lepiej kontrastowała z otoczeniem?
MT no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2008, 12:07 PM   #130
toRRone
UrbanLifeStyle

toRRone's Avatar

Likes (Received): 2367

...ale protesty kamieniczkowców i tak nie pozwolą na to NIGDY! albo przynajmniej dopóki żyją pp. Piwek, Sołtysik, Jackowska, Januszajtis, Michel i reszta weteranów oraz ich pogrobowiec Korzeniowski (nawiasem mówiąc on może najszybciej dokonać żywota, w końcu na okrągło opowiada niestworzone historie o jakichś cegłąch spadających na przechodniów w rejonie Bazyliki, dzięki którym wyłudził tak potężne pieniądze na renowację)
Old November 8th, 2008, 12:16 PM   #131
MichałT
Registered User

Nie podświetlać estakady, tylko zrobić taką, która ma osłonę w kształcie szklanej tuby, a w samym szkle zatopić diody, wyświetlające obrazy. A sama estakada może być z betonu, drewna, cegły, nie istotne.

Ponieważ estakady (jeśli nie chcemy jakiś gigantycznych korków) muszą być,to zróbmy z nich jakiś bajer - takie klimaty są np. Barcelonie, czy Tokyo.

Last edited by MichałT; November 8th, 2008 at 12:33 PM.
Old November 8th, 2008, 12:31 PM   #132
Możej
Registered User

Możej's Avatar

Likes (Received): 76

Póki co plan przewiduje po prawej stronie parkingi podziemne. Jeszcze przetargu nie było, więc nic nie jest stracone. Może jakby ktoś przedstawił projekt zabudowy (tak jak Libeskind na Polskim Haku) to by się zastanowili nad zmianą MPZP
Możej no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2008, 01:02 PM   #133
Asinus

Asinus's Avatar

Quote:
Originally Posted by MT View Post
DarioB - nie twórz na siłe historycznego śródmieścia. Ono już nie istnieje. Nie staraj się budować w XXI wieku XIX/XX wiecznych kamienic.
nie staraj się w XXI wieku kultywować rozwiązań komunikacyjnych i urbanistycznych rodem ze środkowego PRLu. trzeba patrzeć do przodu, a nie opierać się na przestarzałych koncepcjach.

na zachodzie już to zrozumiano i przelotówki zmienia się w miejskie aleje...

berlin, rejon alexanderplazu
Old November 8th, 2008, 01:13 PM   #134
MichałT
Registered User

Ale zwróć uwagę, że nadal te aleje mają X pasów i tunelik bezkolizyjny na górnej stronie zdjęcia się ostał.

Poza tym jakby mieli jaja to by też walneli tramwaj.
Old November 8th, 2008, 01:28 PM   #135
Asinus

Asinus's Avatar

ok, nie jestem za zwężaniem podwala bo to by stworzyło wąskie gardło między WZ, a wylotem na warszawę. również gdyby tą estakadę jakoś odpicować, jakieś bajery "a la tokio" to też ostatecznie byłbym na tak. tak jak przedstawiłem, kluczowe jest stworzenie pierzei oraz niepodziemnych przejść.
Old November 8th, 2008, 01:47 PM   #136
MichałT
Registered User

No to pełna zgoda - teraz potrzebujemy na forum kogoś z BPBK żeby przekonał ludzi u siebie w firmie

Aha, ponieważ kolega BikeBarian jest chyba właśnie z BPBK oficjalnie informuję i deklaruję, że nie roszczę sobie żadnych praw do moich wizji Dlatego są one jak najbardziej do wykorzystania

Last edited by MichałT; November 8th, 2008 at 02:00 PM.
Old November 8th, 2008, 02:19 PM   #137
BikeBarian
Registered User

Quote:
I to właśnie jest błąd - bo nie ma żadnej gwarancji że przez najbliższe 20 lat Nowa Wałowa powstanie w pełnym wymiarze. A przebudowa węzła Okopowa to kwestia najbliższych lat.
W prognozach będzie rozpatrywany wariant "bezinwestycyjny"...czyli mamy to co mamy i patrzymy jak w 2030 roku wszystko stoi w jednym wielkim korku. w/w iwestycje sa w SUiKZP m. Gdańsk, w wieloletnich planach inwestycyjnych i trzeba je uwzglednic w prognozach...inaczej po co byłby te prognozy robione ??. Dodatkowo nawet jesli ich nie uwzglednimy to i tak ZDiZ jako zamawiający wymusi to na projektantach.

Quote:
Innymi słowy BPBK zaleci rozbiórkę estakady, zwężenie Podwala Przedm. do dwóch pasów i będziemy przez 20 lat stać w mega korkach.
bzdura...pozostawiam bez komentarza...

Quote:
Nie mówiąc już o tym, ile te wszystkie prognozy są warte - nowy odcinek Słowackiego (w rejonie obwodnicy) jest zakorkowany, choć jest nowy, i budowany ''pod prognozy''. Koniczyna stoi cała i ludziki z BRG dumają jak to możliwe, normalnie złośliwość kierowców że nie jeżdżą zgodnie z tym co im komputerki wyliczyły.
Co do obliczen BRG to ludzie siedzacy w temacie wiedza swoje...nijaki Pan. Men...el ma juz wyrobiona opinie w tym srodowisku jako...(reszte sami dopiszcie).

Quote:
Nawiasem mówiąc jak miasto wspólnie z GDDKiA ustalało kształt węzła Karczemki to doszło do ostrej dyskusji, bo BRG stwierdziło, że docelowo wuzetka ma mieć skrzyżowania kolizyjne i dlatego węzeł powinien być taki jak ze Słowackiego. Na szczęście GDDKiA walnęła pięścią w stół i będziemy tam mieli porządny Kreuz i tym samym w końcu jakiś kawałek infry drogowej. Gdyby podobny węzeł zrobili w Matarni być może dziś nie było by tyle problemów w tamtym miejscu.
Racja...w-z miala byc kolizyjna..ale na szczescie nie jest...nijaki Pan Men...el zrobil prognozy, ktore jak sie okazalo byly totalnie nie do przyjecia dlatego tez wychodzilo im ze ma byc kolizyjnie. Teraz wezel karczemki w projekcie wyglada bardzo pozadnie i oby tak zostalo.
Old November 8th, 2008, 02:20 PM   #138
BikeBarian
Registered User

Quote:
No to pełna zgoda - teraz potrzebujemy na forum kogoś z BPBK żeby przekonał ludzi u siebie w firmie

Aha, ponieważ kolega BikeBarian jest chyba właśnie z BPBK oficjalnie informuję i deklaruję, że nie roszczę sobie żadnych praw do moich wizji Dlatego są one jak najbardziej do wykorzystania
Z BPBK nie jestem ale dalem juz odpowiedni cynk ludziom, ktorzy beda uczestniczyc w KPP ""Śródmieście". Powinni tu zaglądac i zobaczyc jakie to macie pomysly na rozwiązanie tego problemu.
Old November 8th, 2008, 02:40 PM   #139
MichałT
Registered User

Jeśli chodzi o rozbiórkę istniejącej estakady, to wiem, że niektórzy wysoko postawieni ludzie w BPBK mają takie pomysły, bo sam z nimi o tym rozmawiałem parę miesięcy temu - więc to znowu nie taka bzdura niestety...

A co do Pana M. to to jest dobra beka - koleś który codziennie dojeżdża do pracy rowerem planuje sieć drogową całego miasta

A jeśli chodzi o wariant bezinwestycyjny - to to że Suchar i Obw. Połud powstanie do 2013 to jestem spokojny - chodzi mi o konkretnie Nową Wałową wraz z mostem nad Motławą. Póki jej nie będzie, póty potrzebna jest estakada na węźle Okopowa. A ponieważ potrzebne są też na wprost z PP w AK ta mamy to co mamy.
Old November 8th, 2008, 02:50 PM   #140
Możej
Registered User

Możej's Avatar

Likes (Received): 76

Quote:
chodzi mi o konkretnie Nową Wałową wraz z mostem nad Motławą
Ja po cichu liczę, że miasto się dogada z Land Mark Group i wspólnymi siłami zbudują tunel pod Motławą. Zobaczymy co z tego wyniknie

Wracając do Węzła Śródmieście i Okopowa, to wydaje mi się, że nie unikniemy estakad. Jestem gorącym zwolennikiem chowania ile się da pod ziemię, zostawiając przy tym "miastotwórcze" ulice i tramwaj na powierzchni. Jednak w przypadku W.Ś. pod ziemią idzie już linia kolejowa, a W.O. - jezdnia wzdłuż Okopowej. Trzeba by robić dwupoziomowe tunele, a to rozwiązanie wydaje się bardzo drogie.

Last edited by Możej; November 8th, 2008 at 02:59 PM.
Możej no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śródmieście gdańska, drogi miejskie, gdańsk, pomorskie, pomorze, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules