daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 3rd, 2011, 10:35 AM   #121
intelligentBG
Registered User

Likes (Received): 83

Quote:
Originally Posted by witch_honor View Post
Благодаря също. Повече отколкото очаквах...
intelligentBG no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 3rd, 2011, 03:39 PM   #122
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

s_o_kv_v_zp_l_s_o's Avatar

Likes (Received): 2510

Quote:
Originally Posted by intelligentBG View Post
Много благодаря. Надявам се някой де е планирал пътникопотока. Имах следното преживяване в метрото в Букурещ: Слизат пътниците от едния влак и се насочват към трасфера за другата линия. Да, но точно там пък слизат пътниците от нея. И всички слезли пътници от двата влака просто стоим и никой на никъде не може да помръдне. А вече пристигнаха вторите влакове. Та, затова казвам, дано някой е помислил и правилно е планирал пътникопотока така, че да не се засичат насрещни такива.
Ако левия коридор е за Сердика - Св. Неделя, а десния за Св. Неделя - Сердика, т. е. еднопосочни коридори в началото, смятам, че няма да има подобни проблеми.
s_o_kv_v_zp_l_s_o no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2011, 06:36 PM   #123
batman08
Registered User

Likes (Received): 700

В другият форум difian е направил много хубав репортаж от станциите в Лозенец, Св. Наум и НДК. Може да се видят първи кадри от оформлението на МС Св. Наум, както и изграденият перон на НДК

http://forum.gtsofia.info/index.php?....msg208993#new
Old February 3rd, 2011, 09:22 PM   #124
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

Определено Св. Наум ще е една от най-хубавите станции, въпреки, че май ще е доста схлупена и ниска (поне така ми изглежда от снимките). Плочките по стените са наредени по-добре и от на К. Величков - с по-тънки фуги. Надявам се така да продължат и с останалите станции и най-вече с Лъвов мост.
Някой има ли възможност да се докопа до рендера за МС НДК. Интересно ми е тя в крйна сметка, как ще изглежда.
Old February 3rd, 2011, 09:44 PM   #125
Crazy_Dreamer
Registered User

Likes (Received): 432

Quote:
Originally Posted by batman08 View Post
В другият форум difian е направил много хубав репортаж от станциите в Лозенец, Св. Наум и НДК. Може да се видят първи кадри от оформлението на МС Св. Наум, както и изграденият перон на НДК

http://forum.gtsofia.info/index.php?....msg208993#new
Репортажа наистина е страхотен-напредъка се вижда,че е доста голям.Днеска точно минах през МС "НДК" и то на два пъти в интервал от няколко часа и мога да кажа,че през цялото време се работеше доста активно и се изливаше яко бетон доколкото видях.Не ми хареса обаче нещо,което не е свързано със станцията,а с ремонтните работи около нея-нали са зарили и асфалтирали тази част от тунела,която е точно до перона,до самото кръстовище и сега тази част е без трамвайни линии,а стария пътен участък,който води към МС "Св. Неделя" не е пипнат-още си седят трамвайните линии.Въпроса ми е-няма ли да ги махнат,защото така е хипер грозно,като няма да минава вече трамвая по "Витощка" да стоят някакви трамвайни релси.Според мен "Витошка" трябва да я направят цялата в плочки-нали все пак е пешеходна улица вече,а този асфалт ако го оставят по средата между двата тротоара,шофъорите на които не им пука,ще си продължават да минават през него,когато няма пазеща от нарушения полиция.Също така,трябва допълнително да се осигури сигурност за пешеходците като в единия и другия край на пешеходния участък се наредят от големите бетонови тежки квадратни саксии,за да е 100% сигурно,че от там не може да мине кола.Така ще имаме изцяло пешеходна алея,която да може да се преминава освен пеша и подземно с метро,а ще наподобява този участък на пешеходните улици с магазини в центъра на Варна и Бургас,които според мен са много добре измислени.Какво мислите за идеята?

Last edited by Crazy_Dreamer; February 3rd, 2011 at 09:58 PM.
Crazy_Dreamer no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2011, 09:48 PM   #126
Butcher1914
Registered User

Butcher1914's Avatar

Likes (Received): 715

Quote:
Originally Posted by bulgarischer View Post
Е чак пък толко ниски не са останките от амфитеатъра, плюс това трябва да се разкарат всички незаконни хотелчета и сгради над него и да се реставрира и възстанови в степен която да го превърне в достойна и безценна придобивка за града и да бъде разкрит за всички като туристически обект от огромно значение

Тази реставрация и този проект задължително трябва да стане ама така кат гледам едва ли скоро ако въобще някога..

bojko84 liked this post
Butcher1914 no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2011, 12:14 AM   #127
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

Quote:
Originally Posted by Crazy_Dreamer View Post
Репортажа наистина е страхотен-напредъка се вижда,че е доста голям.Днеска точно минах през МС "НДК" и то на два пъти в интервал от няколко часа и мога да кажа,че през цялото време се работеше доста активно и се изливаше яко бетон доколкото видях.Не ми хареса обаче нещо,което не е свързано със станцията,а с ремонтните работи около нея-нали са зарили и асфалтирали тази част от тунела,която е точно до перона,до самото кръстовище и сега тази част е без трамвайни линии,а стария пътен участък,който води към МС "Св. Неделя" не е пипнат-още си седят трамвайните линии.Въпроса ми е-няма ли да ги махнат,защото така е хипер грозно,като няма да минава вече трамвая по "Витощка" да стоят някакви трамвайни релси.Според мен "Витошка" трябва да я направят цялата в плочки-нали все пак е пешеходна улица вече,а този асфалт ако го оставят по средата между двата тротоара,шофъорите на които не им пука,ще си продължават да минават през него,когато няма пазеща от нарушения полиция.Също така,трябва допълнително да се осигури сигурност за пешеходците като в единия и другия край на пешеходния участък се наредят от големите бетонови тежки квадратни саксии,за да е 100% сигурно,че от там не може да мине кола.Така ще имаме изцяло пешеходна алея,която да може да се преминава освен пеша и подземно с метро,а ще наподобява този участък на пешеходните улици с магазини в центъра на Варна и Бургас,които според мен са много добре измислени.Какво мислите за идеята?
Според мен трябва да се сложи някаква настилка, различна от плочки, може би някакви павета, но качествени, да се пусне ретро трамваят, от двете страни да си има заведения, ще е супер. Наистина се надявам изпълнението, на което сме свидетели, да бъде заличено от улицата възможно най-скоро след края на строежа на станцията. Не съм много запознат, но къртицата трябва да излезе там и затова е така в момента, временно.
vass no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2011, 01:59 AM   #128
Crazy_Dreamer
Registered User

Quote:
Originally Posted by vass View Post
Според мен трябва да се сложи някаква настилка, различна от плочки, може би някакви павета, но качествени, да се пусне ретро трамваят, от двете страни да си има заведения, ще е супер. Наистина се надявам изпълнението, на което сме свидетели, да бъде заличено от улицата възможно най-скоро след края на строежа на станцията. Не съм много запознат, но къртицата трябва да излезе там и затова е така в момента, временно.
Ами може да не са плочки да,но пък ако са павета много ще се хлъзка в снежно време и едвам ще се минава заради това,както е пред парламента-не веднъж там съм бил пред пребиване зимата а за ретро трамвая и това е идея,стига само единствено той да минава,а не други трамвай,но не ми се вярва да го пуснат през други дни освен празници-все пак забраниха минаването на трамвай там

Last edited by Crazy_Dreamer; February 4th, 2011 at 02:18 AM.
Old February 4th, 2011, 02:04 AM   #129
vass
Registered User

vass's Avatar

Еми да, това е идеята. Дано стане. Иначе жълтите павета много се хлъзгат, другите едва ли. Искам жълтите павета, които са пред ЦУМ да се сложат по Графа, за да не ги разалят колите. Има малко количество жълти павета и при банята, там никой не ги вижда, и тях искам да махнат от там и да ги наредят някъде другаде.
Old February 4th, 2011, 02:34 AM   #130
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5426

В другия форум има просторен фото рпортаж от МС Джеймс Баучер и МС Свети Наум - отвътре и отблизо...
Old February 4th, 2011, 02:46 AM   #131
vass
Registered User

vass's Avatar

Да, на предишната страница е обсъден. Нещо не мога да кажа, че съм очарован от банята Св. Наум. Трябваше да е нещо по-изпипано. Наистина, както казаха, ми се струва и доста ниска, ще видим.
Old February 4th, 2011, 01:41 PM   #132
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

Ако Св. Наум ти прилича на баня, то Банишора, Гарата, Лъвов мост, Младост и Западен парк ми е интересно на какво би ги оприличил? Още отдавна от Метрополитен обявиха, че МС. Св. Наум ще отговаря на определението "модерна" и определено посоката е правилна. А и си видял само някаква си стена и част от тавана. Прибави цялата облицовка и разположение на седалките и информацията + ефектното лилаво осветление, което ще си пасне перфектно със стаклата и орнаментите.
Да се откажат от плочките и да ги заменят с павета най-малкото звучи несериозно! Аз не виждам реален аргумент да се прави подобна глупост. Има си и други фактори, определящи избора на даден материал, като един от най-сериозните е поддръжката, а по-лесна поддръжка от плочките - здраве му кажи. Няма начин да засипват перона с пясък и да редят павета. Паветата са за открити пространства, а не за закрити и още повече подземни! Още повече, че не знаеш, как ще изглежда станцията и как ще стоят павета по перона.

П. П.
По никой параграф лично на мен няма как да ми хареса някаква каменна настилка, вместо интересни и лъскави плочки, вписващи се перфектно в атмосферата на станцията. Станции има и с асфалт в Париж, но станции от преди бая годинки.
Old February 4th, 2011, 01:47 PM   #133
mojitoboy
Registered User

mojitoboy's Avatar

Likes (Received): 76

"Св.Наум" не прилича просто на баня, а на такава с много нескопосано налепени плочки по стените - вижте само фугите ...
mojitoboy no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2011, 02:04 PM   #134
Crazy_Dreamer
Registered User

Quote:
Originally Posted by s_o_kv_v_zp_l_s_o View Post
Ако Св. Наум ти прилича на баня, то Банишора, Гарата, Лъвов мост, Младост и Западен парк ми е интересно на какво би ги оприличил? Още отдавна от Метрополитен обявиха, че МС. Св. Наум ще отговаря на определението "модерна" и определено посоката е правилна. А и си видял само някаква си стена и част от тавана. Прибави цялата облицовка и разположение на седалките и информацията + ефектното лилаво осветление, което ще си пасне перфектно със стаклата и орнаментите.
Да се откажат от плочките и да ги заменят с павета най-малкото звучи несериозно! Аз не виждам реален аргумент да се прави подобна глупост. Има си и други фактори, определящи избора на даден материал, като един от най-сериозните е поддръжката, а по-лесна поддръжка от плочките - здраве му кажи. Няма начин да засипват перона с пясък и да редят павета. Паветата са за открити пространства, а не за закрити и още повече подземни! Още повече, че не знаеш, как ще изглежда станцията и как ще стоят павета по перона.

П. П.
По никой параграф лично на мен няма как да ми хареса някаква каменна настилка, вместо интересни и лъскави плочки, вписващи се перфектно в атмосферата на станцията. Станции има и с асфалт в Париж, но станции от преди бая годинки.
За паветата нещо не си разбрал-ставаше въпрос за павета по улици,а не павета по станции
Old February 4th, 2011, 02:12 PM   #135
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

Quote:
Originally Posted by Crazy_Dreamer View Post
За паветата нещо не си разбрал-ставаше въпрос за павета по улици,а не павета по станции
Сефте да не съм разбрал Малко се смесиха темите за оформлението на станциите и настилките по улиците... а пък и се спрягат плочки и т. н.
mojitoboy, по-идеални фуги не съм виждал на нито една друга станция.
Old February 4th, 2011, 02:19 PM   #136
mojitoboy
Registered User

mojitoboy's Avatar

Виж първата снимка и пак ще говорим.

P.S.: Извинявам се за големия размер на снимката
Old February 4th, 2011, 02:34 PM   #137
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

Това е във вестибюла. Там няма проблеми, дори фугите да са по-широки. То виж, че и формата или по-точно размерите на плочките са коренно различни, т. е. не е проблем (дори е логично) и фугите да са малко по-различни (в случая по-широки).
Грозно става, ако на перонното ниво налепят плочки с 2 пръста фуги между тях, но за щастие поне от това, което се вижда от снимките са се справили доста прилчино и на мен лично ми харесва. Дори в далечината започва да се слива и да изглежда като цяла плоскост (като жълтата част на Младост 1). На МС Ст. В Левски положението е същото. На перона е по-изпипано, но във вестибюла е направено по-грубо.

Прекалено рано е да се гадае, как ще изглежда станцията. Още е в ранен стадии, а и снимките са тъмни и не показват много. Ще се изразя по подобен на твоя начин:
Нека завършат таваните, осветлението, парапетите и останалите елементи, както и перона и тогава ще си говорим
Old February 4th, 2011, 03:46 PM   #138
Crazy_Dreamer
Registered User

Quote:
Originally Posted by s_o_kv_v_zp_l_s_o View Post
Сефте да не съм разбрал Малко се смесиха темите за оформлението на станциите и настилките по улиците... а пък и се спрягат плочки и т. н.
mojitoboy, по-идеални фуги не съм виждал на нито една друга станция.
Знам,малко поспамих с тия павета по улиците,ама ми беше любопитно за съдбата на пространството около станцията иначе по отношение на фугите,макар и да не го казваш на мен,те подкрепям-като цяло ми се струва,че това ще е най-раздвижената и свежа станция от към дизайн по МД2(стига наистина да не е толкова ниска,колкото изглежда на снимките,но и да е-здраве да е).Дано обаче да греша и да има даже още по-хубави от нея като оформление.За плочките не се и надявам да ги няма на някоя станция-явно на всяка ще има
Old February 4th, 2011, 06:55 PM   #139
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5426

Quote:
Originally Posted by mojitoboy View Post
Виж първата снимка и пак ще говорим.

P.S.: Извинявам се за големия размер на снимката
Хайде да изчакаме да видим крайния резултат преди да коментираме фугите.
1) На снимката, която си посочил фугите още съхнат и не са изчистени и изглеждат гигантски;
2) Ако фугите се оцветят с цвета на плочките, тогава ще станат почти невидими при планираното осветление, така че - нека изчакаме да видим готова стена.
Old February 4th, 2011, 07:04 PM   #140
mojitoboy
Registered User

mojitoboy's Avatar

Не говоря за размера или цвета на фугите.
Говоря за разминаването им в зоната на смяна на цвета.

Reply

Tags
метро, metro

Thread Tools

Posting Rules