daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 19th, 2012, 04:51 PM   #81
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 16392

Според мен тази връзка е излишно усложняване.
Quote:
Originally Posted by slavybg View Post
На рендерите не се вижда връзката за излизане от пробива преди светофара на Г. Софийски, която се вижда на тзи схема. Май няма да я правят, а?
mlazarov no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 19th, 2012, 05:32 PM   #82
asenkolev
Registered User

asenkolev's Avatar

Likes (Received): 83

Quote:
За пробива на Красно село, на едни приятел дядо му ни раправяше, че от 60-те години го планират и "го започват".
Това ако го правят, няма да е преди метрото. А ако има умни глави в общината, ще го направят заедно с метростанцията. Демек минимум 5 години!
asenkolev no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 06:37 PM   #83
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5529

Quote:
Originally Posted by asenkolev View Post
Това ако го правят, няма да е преди метрото. А ако има умни глави в общината, ще го направят заедно с метростанцията. Демек минимум 5 години!
Пред Райфайзен има един огромно широк непотребен тротоар с някаква измислена градинка. Докато чакаме тези 5 години, могат да разширят поне района на кръстовището за идващите от Житница към Красно село.
kevin87 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 06:54 PM   #84
conejoconajo
Registered User

conejoconajo's Avatar

Likes (Received): 1763

Quote:
За пробива на Красно село, на едни приятел дядо му ни раправяше, че от 60-те години го планират и "го започват".
Е, значи има приемственост в този "маняна" синдром. От юли миналата година датира поредното намерение на общината да "го започне" http://sofia.bg/pressecentre/foto/za...****-sever.pdf

Имам чувството, че Красно село е една от най-заспалите и неработещи общини, въпреки че хич не е маргинална територията й. И май с най-много изтървано безразборно строителство.
conejoconajo no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 07:42 PM   #85
V Eshkenazi
Registered User

Likes (Received): 189

Quote:
Originally Posted by conejoconajo View Post
Никъде нищо не се споменава официално вече за около Пирогов, а там е ужасия.
На Красно село пък не знам кога и какво ще почват, но вместо да поразчистват мизерните бараки от кръстовището, онзи ден гледам, че се строи нов кимизарник на Житница малко преди локалното.
Извинявам се за грубото си невежество, но какво означава "кимизарник"!?
V Eshkenazi no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 08:54 PM   #86
conejoconajo
Registered User

conejoconajo's Avatar

Likes (Received): 1763

Quote:
Originally Posted by V Eshkenazi View Post
Извинявам се за грубото си невежество, но какво означава "кимизарник"!?
Точен превод нямам. Харесала съм си думата като колоритна и си я превеждам по интуиция като паянтова, неугледна постройка, бълхарник. Нещо подобно

Тук намерих малко забавни импровизации по етимологията и семантиката

Last edited by conejoconajo; April 19th, 2012 at 09:05 PM.
conejoconajo no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 09:25 PM   #87
vbred
Registered User

Likes (Received): 756

Quote:
Originally Posted by Dragger View Post
Лелей, тогава премиер беше Станишев, кмет - ББ, а аз бях първи курс в университета. Много вода изтече оттогава, хах. Дай по-актуално инфо и ще го взема насериозно това кръстовище. От новина от 2008г надали можем да очакваме нещо. Особено с темповете, с които Бойко си сменя мненията (като сагата за пълната забрана за пушене).
Ами покрай строежа на кръстовището на кулата се пишеше, че веднага щом го завършват, започват това на Семинарията.
Но не знам дали мога да намеря по-актуална информация.

Относно броя ленти на новия мост в Младост, и аз имам спомени, че се говореше само за две такива.
Друг е въпросът, че по устройствен план, от там трябва да мине "скоростна велоалея" ... Скоростна, с пресичане на светофар...

За мен най-тъпото е, че за тротоарчета на моста са предвидили само по 70 санта.
vbred no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 09:34 PM   #88
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Likes (Received): 18768

Quote:
Originally Posted by vbred View Post
Ами покрай строежа на кръстовището на кулата се пишеше, че веднага щом го завършват, започват това на Семинарията.
Mного ми е интересно, когато тези две кръстовища(дай боже!) станат факт, какво ли ще става на светофара на Черни връх и Вапцаров, където и сега сутрин е мазало, а понякога Черни връх е задръстен целия, от въпросния светофар, та чак до Сребърна... или по проект Вапцаров щеше да продължава по някакво ново трасе, на естакада зад София ленд ?... Някакви такива работи ми се струва, че бях срещал.
Turnovec no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 09:59 PM   #89
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11777

Quote:
Originally Posted by Turnovec View Post
Mного ми е интересно, когато тези две кръстовища(дай боже!) станат факт, какво ли ще става на светофара на Черни връх и Вапцаров, където и сега сутрин е мазало, а понякога Черни връх е задръстен целия, от въпросния светофар, та чак до Сребърна... или по проект Вапцаров щеше да продължава по някакво ново трасе, на естакада зад София ленд ?... Някакви такива работи ми се струва, че бях срещал.
Че чак толкова по-страшно няма да е. Със строежа на тези две кръстовища ще се облекчи трафик, който няма нищо общо с Вапцаров
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 10:24 PM   #90
vbred
Registered User

Quote:
Originally Posted by Turnovec View Post
или по проект Вапцаров щеше да продължава по някакво ново трасе, на естакада зад София ленд ?... Някакви такива работи ми се струва, че бях срещал.
В статията, която бях постнал по-назад в темата се говори за подобно ново трасе.
Но по-гот си е тунел до Гоце Делчев.
Old April 19th, 2012, 10:29 PM   #91
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Likes (Received): 18768

Oпределено ще е много добре, ако Вапцаров успее да стигне някак до Гоце Делчев... и ако Гоце Делчев претърпи един хубав ремонт и се разкарат тея скапани павета... и ако се направят кръстовища на две нива с България и най-вече на пазар Красно село... и ако Цар Борис Три(по Пената) стане с Хасфалт... ееееххх мечти...
Turnovec no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 10:32 PM   #92
vbred
Registered User

Тогава тапата ще е на румънското посолство.
Old April 19th, 2012, 11:01 PM   #93
satanism
Registered User

satanism's Avatar

Likes (Received): 5494

Ще разкарат ли пешеходния на Гешов?Или ще имаме 3 кръстовища на 2 нива и пешеходка-тапа по средата?
satanism no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 11:49 PM   #94
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Малко визуализации от сайта на Пентахорн:

(натиснете за по-голям размер)

Old April 20th, 2012, 12:56 AM   #95
JuMPer
Ой Ламьо - ПаPе нEма

JuMPer's Avatar

Likes (Received): 293

Quote:
Това няма да е проблем. Имам сериозни наблюдения там и мога да кажа че на светофара на Борис (ако не е станало нещо извънредно) няма как да не минеш на първия светофар. Така че дали отгоре или отдолу няма голямо значение.
това е сега защото след завоя има рампа но дали ще остане така
JuMPer no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2012, 06:31 AM   #96
nesretnika
Registered User

Likes (Received): 1357

Quote:
Originally Posted by vbred View Post
В статията, която бях постнал по-назад в темата се говори за подобно ново трасе.
Обекта е едно цяло и включва две нива на кулата, две нива на семинарията и пробив при софия ленд до обращалото зад хладилника. Трябва да погледна по подробно, защото за пробива малко пиша по спомени. Всичко ще се изгражда едно след друго.
nesretnika no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2012, 12:21 PM   #97
wili98
Щраусолог

wili98's Avatar

Likes (Received): 2384

Quote:
Originally Posted by nesretnika View Post
Обекта е едно цяло и включва две нива на кулата, две нива на семинарията и пробив при софия ленд до обращалото зад хладилника. Трябва да погледна по подробно, защото за пробива малко пиша по спомени. Всичко ще се изгражда едно след друго.
От твоята уста в божиите уши (ББ по-скоро) дано намерят пари за цялостна реализация на всички предвидени и споменати от теб неща...
wili98 no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2012, 12:39 PM   #98
slavybg
Registered User

Likes (Received): 2037

Това със заразването на 6 лентов вапцаров, за да се построи някаква измислена 4 лентова връзка, която ще води до страшна тапа на каблешков хич не ми харесва. събирането на 2 ринга на едно място ще е кошмар. Вместо да дават пари за тия глупости да почват тунела под южния. ама като там са вече американците, сигурно няма да стане (мамка им)
slavybg está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 20th, 2012, 12:51 PM   #99
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12741

Американското посолство няма ли да се пада леко по на север при евентуален тунел под Южния парк, който като гледам би минал под парка на Правителствена болница?
Old April 20th, 2012, 12:56 PM   #100
slavybg
Registered User

Likes (Received): 2037

Еми наскоро някой архитект, говореше за този тунел и точно това каза че тунела ако се прави ще мине под правителствена и ще заобиколи посолството. Ама нали знаеш американците как се притесняват от "терористи". те за това го построиха тоя гаден бункер в южния. а и като се замисли човек, горе долу като напрвиха посослтвото се отказаха от този тунел.
slavybg está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules