daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Съгласни ли сте &#1076
Да, ще подкрепя финансово. 145 56.20%
Да, но нямам възможност да подкрепя финансово 59 22.87%
Не, смятам че не е нужно на този етап 10 3.88%
Не, нямам доверие на колегите да го използват 18 6.98%
Нямам мнение по въпроса 26 10.08%
Voters: 258. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old February 23rd, 2015, 02:39 PM   #21
becs
t3h s3x

becs's Avatar

Likes (Received): 2282

Изключително ирелевантно мнение, но ако изключването ми от "проекта" ще те накара да участваш съм готов да го напусна

ПС: Добре, от сега нататък Me4ok & samokov са отговорни за реализирането на идеята, аз ще участвам само финансово без да се мешам по никакъв начин, успех
becs no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 23rd, 2015, 02:46 PM   #22
samokov
Registered User

samokov's Avatar

Likes (Received): 2297

Quote:
Originally Posted by becs View Post
Изключително ирелевантно мнение, но ако изключването ми от "проекта" ще те накара да участваш съм готов да го напусна
отговорността трябва да е на човек с авторитет ,ти не си обективен ,имаш и нормални мнения,ама .... в тема за стадион славия намесваш левски,за наема на арена армеец орева света че я дават без пари,след като ти пуснаха 2 линка че ще е платено ,не каза поне едно абе объркал съм се...
не си обективен ,а това все пак е форум за строителство ,а не гонг,спортал и т.н.,иначе на мен не ми пречи кой участва,но трябва да има мнение на някой от модераторите
Това е моя лична позиция,не ангажирам никой с нея ,пожелавам успех на начинанието
samokov no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 02:54 PM   #23
Nil Desperandum
Registered User

Nil Desperandum's Avatar

Likes (Received): 293

Бих дарил и аз 20 долара за идеята.
Nil Desperandum no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 03:09 PM   #24
Mayvena
Registered User

Likes (Received): 121

Десетина долара може би ще успея да отделя. Идеята е добра
Mayvena no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 03:22 PM   #25
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

Likes (Received): 1041

Вижте!!! Проблема в България се делим много на Левски и ЦСКА. На Герб и Бсп и на всякакви други делители. Историята го показала деленето води до провал на тази държава. Место да послушаме един път Кубрат и да сме заедно като стотици снопи стомана която трудно ще я пречупим ние се делим като атоми.Да има мир Модераторите ще се грижат за дрона ако се вземе. Без да е тук 86Mhz или някой друг от модераторите не можем да говорим. Но мисля че е хубаво да имаме един дрон за София който да снима строителните обекти. Инфото ще бъде пълно от всички гледни точки. Така и медиийте ще имат снимки какво се случва в София и защо не и в България !!! Извинявам се ако с тези мой думи засегна някой ама да се оправи тази страна трябва да сме единни в всичко.
Old February 23rd, 2015, 03:33 PM   #26
becs
t3h s3x

becs's Avatar

Likes (Received): 2282

Аз не съм делил нито един от форумниците по никакви показатели През цялото време се опитвах да провеждам нормална цивилизована дискусия, въпреки няколкото мнения на един субект, недопринасящи с нищо за идеята. Изрично заявих, че темата е тук в тази секция на форума, защото ще се види от повече хора и обясних, че няма да деля и на териториален принцип. Ако смятат че не съм "авторитетен" и немогат да се абстрахират от аватара ми единственото, което мога да направя, за да има бъдеще идеята е да се откажа да съм в нея по всякакъв друг начин освен финансов, дал съм идеята, дали се харесва и одобрява мисля че си личи ясно. Казах на няколко пъти, че съм отворен за всякакви предложения във всяка насока (финансиране/менажиране/модели/хора), такива последваха от не малко съфорумници. Оставям Ви идята, която е редно да отбележа, че не е само моя, както съм написал в първия пост се роди преди повече от година, но последните дни се възроди в друга тема.

Това е последното ми мнение по темата, следващото ми действие ще е превод на средства, ако се стигне до там. Успех.

ПС: Не се сърдя на нито един от коментиралите, над тези неща съм

Tiparnik, Bulgarry liked this post

Last edited by becs; February 23rd, 2015 at 03:41 PM.
becs no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 03:43 PM   #27
Bulgarry
Registered User

Bulgarry's Avatar

Likes (Received): 349

Момчета, becs & samokov, моля загърбете пристрастията тук форума е за архитектура и строителство. И най-непредубедения човек, като види аватарите ви и му е ясно за какво става въпрос. Бих ви посъветвал и двамата да ги промените, а и всички онези които имат подобни. България е една за всички и разделението не ни прави по-силни.
Bulgarry no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 03:53 PM   #28
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11777

Идеята е интересна. Аз бих коментирал, че дронът следва да стои при човек, който редовно прави снимки. Така, че потенциалните кандидати са 86mhz, Me4ok, kraxxx, galin_gradev...
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 04:43 PM   #29
Usted
Registered User

Likes (Received): 3760

Като начало може да се заявят хора, които разбират и могат да боравят с техниката, за да се подбере точният модел. Това би ни дало ориентировъчен бюджет, съответно нещо като средна вноска, която е необходима за начинанието, съгласно броя на хората, които са готови да дадат средства. Не някакъв задължителен размер, по-скоро с оринетировъчен харктер (примерно 100 по двайсет, 70 по 12).

Впоследствие същият човек (или няколко души, така ще е по-добре) трябва да бъде в контакт с хората, които снимат, за да може да обучи снимащия как се борави/ да пътува с него и да снима ако има време/желание.

След това следва да се направи отделна тема за дронът, така че който има път към даден обект (в случай, че начинанието надхвърли пределите на София).

Но най-съществено е изборът на Отговорните лица. Това би станало по-лесно с организирането на среща на живо. Така ще има повече довение между потребителите, ще може да се разменят телефони и така. Така който има колебание дали да се "довери" на съфорумците си, ще може да ги разгледа със собствените си очи.

samokov, the dogi liked this post
Usted no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 04:50 PM   #30
sniper-bg
Registered User

sniper-bg's Avatar

Likes (Received): 757

Аз предпочитам 86 мхз.Той все пак спечели и приза форумец на годината Този дрон нали ще го взимаме най-вече за софийската секция?В софийската секция най-много снимки прави определено 86 мхз и аз бих дал 20 лева (y)

ПС: Стига и хората които предлагаме да имат желание

Last edited by sniper-bg; February 23rd, 2015 at 04:59 PM.
sniper-bg no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 05:35 PM   #31
Делян
Registered User

Делян's Avatar

Likes (Received): 666

ще го даваме под наем и на пернишката секция също.....
Делян no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 06:18 PM   #32
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 142220

Според мен чисто принципните въпроси са 3:

1. Можем ли да ангажираме съфорумец да отделя толкова от времето си, колкото би ни се искало на всички, за да хледдаме рапортажи от всички обекти?

2. Как ще помогнем с поддръжката и издръжката?

3. Имаме ли вуобще толкова обекти, че дда наптавим ъакова вложение?

Несъмнено е готино, но заслужава ли си вложените усилия отвъд степента хоби?
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 08:36 PM   #33
Todor_Stoyanov
Registered User

Todor_Stoyanov's Avatar

Likes (Received): 101

Quote:
Originally Posted by sniper-bg View Post
Аз предпочитам 86 мхз.Той все пак спечели и приза форумец на годината Този дрон нали ще го взимаме най-вече за софийската секция?В софийската секция най-много снимки прави определено 86 мхз и аз бих дал 20 лева (y)

ПС: Стига и хората които предлагаме да имат желание
Аз вече споменах, че съм готов да подкрепя идеята финансово. Имам увереност, че повечето съфорумци са достатъчно технически грамотни хора за да се справят с управлението на машината, а както знаем от тези , които най-често правят репортажи, не им липсва желание и ентусиазъм. Така че за мен най-логично би било машината да е на разположение на хората, които снимат редовно, аз лично също бих имал пълно доверие на Мегахерца, като форумец на годината.

Ronaldo1993, RossScraper liked this post
Todor_Stoyanov no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 09:00 PM   #34
Делян
Registered User

Делян's Avatar

Likes (Received): 666

за 2 дена събрахме 50 души, според мен до няколко дена може да надминем бройката 100.....
Делян no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 09:12 PM   #35
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

Страхотно момчета !!!

the dogi liked this post
Ivaldo_it no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 09:31 PM   #36
vbred
Registered User

Likes (Received): 756

Бройте ме и мен.

sniper-bg liked this post
vbred no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 09:36 PM   #37
PEOGEO
Registered User

PEOGEO's Avatar

Likes (Received): 772

Попаднах случайно на това http://www.xcosports.com/index.php?s...&prg=61&p=1265 Изглежда ми същото като предложенията на колегите и цената е добра. Дори и 8 от цъкналите, че ще дадат се откажат (което е предвидимо) идва по 20 лв на човек.
ПП Призовавам да не се задълбаваме в размисли и страсти кой ще го пази, кой и как ще го ползва. Има поне 10 души, които го заслужават като подарък.
EDIT: А защо да не се съберат пари и това да е подаръкът на "форумецът на годината" и от тук нататък това да е традиция.

Last edited by PEOGEO; February 23rd, 2015 at 09:56 PM.
PEOGEO no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 09:44 PM   #38
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 142220

След срещнатото недоволство не мисля, че тази година ще имаме такава класация. Така или иначе в момента има само трима форумци, които имат наистина неизмерим принос и всеки от тях заслужава да получат такова признание.
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 10:13 PM   #39
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

Имам една идея да направим годишни награди за човека който публикува най-много в форума за годината!!!
Ivaldo_it no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2015, 10:24 PM   #40
Ronaldo1993
Registered User

Ronaldo1993's Avatar

Likes (Received): 164

Аз също искам да се включа ще дам и аз 20-30 лева
Ronaldo1993 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules