daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Съгласни ли сте &#1076
Да, ще подкрепя финансово. 145 56.42%
Да, но нямам възможност да подкрепя финансово 59 22.96%
Не, смятам че не е нужно на този етап 10 3.89%
Не, нямам доверие на колегите да го използват 18 7.00%
Нямам мнение по въпроса 25 9.73%
Voters: 257. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old February 23rd, 2015, 10:31 PM   #41
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 9990

Предлагам да си направим една среща и на живо да обсъдим идеята, защото когато се говори за пари е сериозна работата. Трябва да се реши кой ще ги събира, кой ще купи дрона, кой ще го приюти и управлява. А може и един да е отговорен за дрона, а пък той да се върти на ротационен принцип от различни хора - съфорумци, допринясащи най-много за развитието на форума.

samokov liked this post
Dragger no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 23rd, 2015, 11:08 PM   #42
Tego
·!¦[· (17:50) ·]¦!

Tego's Avatar

Likes (Received): 9460

Бройте ме и мен с вноска, но след средата на март месец, че в момента съм малко далечко.

kevin87, the dogi liked this post
Tego no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2015, 02:26 AM   #43
0673073
Registered User

0673073's Avatar

Likes (Received): 3765

Quote:
Originally Posted by Делян View Post
ще го даваме под наем и на пернишката секция също.....
Аз както казах бих допринесъл с пари но не желая да се занимавам със стопанисване, даване на акъл какво да се прави с него и каквито и да е претенции за употребата и ползване - имам ви пълно доверие и се отказвам от претенции върху дрона. Виж вече ако има желаещи за кадри от високо от града на винкелите съм готов за съдействие за посрещане, разкарване и компания на стопанисващия/те дрона.

Quote:
Originally Posted by Dragger View Post
Предлагам да си направим една среща и на живо да обсъдим идеята, защото когато се говори за пари е сериозна работата. Трябва да се реши кой ще ги събира, кой ще купи дрона, кой ще го приюти и управлява. А може и един да е отговорен за дрона, а пък той да се върти на ротационен принцип от различни хора - съфорумци, допринясащи най-много за развитието на форума.
Ако се организира една среща ще дойда с удоволствие стига да съм свободен.

the dogi liked this post

Last edited by 0673073; February 24th, 2015 at 02:33 AM.
0673073 no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2015, 11:43 AM   #44
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

Likes (Received): 1041

Ама по от рано да си я организираме срещата че да може графика на всички да е Свободен или някой да се освободи ако не е
Ivaldo_it no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2015, 12:00 PM   #45
Me4ok
Registered User

Me4ok's Avatar

Likes (Received): 46088

Единствено има смисъл, ако Мегахерца е навит да си вземе дрон, да му помогнем примерно с по 20 лв. Той единствен има необходимия ищах и най-важното - необходимото време.
Old February 24th, 2015, 03:42 PM   #46
bojo6666
Registered User

bojo6666's Avatar

Likes (Received): 9074

И на мен идеята ми харесва. Ще участвам с колкото е необходимо.
bojo6666 no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2015, 05:18 PM   #47
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Likes (Received): 27192

Колеги, ако може да се включа с малко по-различно предложение по отношение на Дрон проекта:

Да започна от там, че се познавам Иво и Боян от Quadro Dynamics/ Microdrones Bulgaria. Те са едни от първите в тази индустрия не само в БГ, но и изобщо, като се занимават с дрони от около 10 години - доста преди да станат известни на широката публика.

Могат да ни предоставят дрон по схема тип под наем - минава някой от колегите, взима го сутринта от офиса им, снима и го връща вечерта, плаща съответната цена и така до другия път. Съответно може би ще трябва и някакъв депозит. Ще го доуточня с тях, понеже това не им е практика. В събота ще се видя с тях по друг повод и ако се разберем за повече детайли ще ви информирам.

Плюсовете на тази концепция са следните:
  1. Не се налага да ползваме евтина и сравнително ремонто не-пригодна техника като DJI Phantom, който може да изгубим и счупим твърде лесно. Сериозен проблем при тези китайци е че страдат от Fly-away - http://www.photographybay.com/2014/0...-in-phantom-2/
  2. Ще ни го окомплектоват с по-добра камера от Hero Go Pro, естествено не DSLR, + няколко батерии, така че да не губим време в зареждане, а да може да снимаме ако ще и цял ден.
  3. Ще помогнат с обучение, тъй като е необходимо време за научаване на основните трикове.
  4. Решават се и някои от проблемите, които възникнаха в дискусията, като например кой ще го стопанисва, ремонти, поддръжка и др.
  5. Офисът им е в близо до центъра, съответно е сравнително удобно за взимане и оставяне. Намира се тук: https://www.google.bg/maps/@42.70724...Vvb0bxFeQQ!2e0

Last edited by chevyvolt; February 24th, 2015 at 05:55 PM.
chevyvolt no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2015, 05:31 PM   #48
sniper-bg
Registered User

sniper-bg's Avatar

Likes (Received): 757

Според мен ако взимаме,нека да го купим.Това което ти предлагаш не ми харесва.Съгласен съм да го закупим защото под наем трябва през определен период от време да събираме пари,а това много трудно ще стане
sniper-bg no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2015, 05:53 PM   #49
ID A
Registered User

ID A's Avatar

Likes (Received): 199

Това с "отлитането" беше до първото поколение и това казват в статията. След това има възможност за запаметяване на стартовата точка преди излитане или по време на полет и при загуба на връзка с дистанционното, дрона сам се връща. Пробем се явява ако има препятствия по пътя. Освен това, Фантом 2 има заложени кординати на летища в памета си и не работи край тях. Което например може да е проблем при началото на Северната скоросттна тангента при СОП.
От друга страна, разни сглобяеми дронове са по-трудни за управление, по професионално ориентирани докато тези готови за полет са по потребителски ориентирани.

Мисля, че най-добре да се вземе оферта какъв дрон, като характеристики и цена предлагат и да се мисли.

wiivn, samokov, the dogi liked this post
ID A no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2015, 06:32 PM   #50
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Likes (Received): 27192

За съжаление, всички фантоми страдат от този проблем. Само вижте колко видеа има за Фантом 2 в Ютюб: https://www.youtube.com/results?sear...ntom+2+flyaway
A, видеа има само от дроновете, които са намерени и камерата им е оцеляла.

Даже някои са кръстили проблема "RTC (Return to China) flyaway mode"

п.п. Съжалявам за хейта, но съм длъжен да предупредя за да не се създаде грешното очакване у съфорумците, че тази покупка ще е нещо вечно и еднократно като разход. На пазара няма по-добро съотношение цена-качество за любителски дрон от това на DJI Phantom 2.

mlazarov liked this post

Last edited by chevyvolt; February 24th, 2015 at 06:49 PM.
chevyvolt no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2015, 08:15 PM   #51
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

а това какво мислите
Old February 24th, 2015, 08:24 PM   #52
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

http://http://www.istyle.eu/bg/parro...ue-area-1.html
Old February 25th, 2015, 12:50 AM   #53
mdk_
Registered User

mdk_'s Avatar

Likes (Received): 1947

Здравейте колеги,
Мисля че мога да помогна тъй като разполагам с един дрон или малък хеликоптер, който преди време го купих за 130 евро от Гърция, Проблемът ,е че още с купуването и с първия му полет му нанесох щети, които после пооправих и оттогава си стои в кутията. Другият проблем, е че този мини хеликоптер , с който разполагам няма вградена камера и не знам дали допълнително може да се постави и третият проблем, е че не се наемам да го управлявам тъй като имам лош опит вече с него а и никак не е толкова лесно колкото изглежда. С удоволствие бих се срещнал с инициаторите на идеята за видим дали бихме могли да използваме въпросния дрон за целите на форума.

Little sheep, velbujd liked this post
mdk_ no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2015, 01:45 AM   #54
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 16336

mdk_, дали е лесен за управление или не едното такова устройство зависи от компонентите заложени в него: gps устройство, жироскоп, софтуер. На нещо, на което тези неща не са му в ред и не може да се управлява лесно, не е добра идея да се слага скъпа камера, която може да се потроши или да забегне в неизвестна посока.

ID A, в коментарите на същата статия пише доста неща, който оборват статията

chevyvolt, ако изгледаш по-внимателно първото клипче вероятно ще ти направи впечатление, че се променя коренно шума в перките, когато прави "лудите неща". Причината е смяната на посоката на вятъра и опитите на устройството да се върне на позицията и посоката, в която е бил преди да бъде ударено от порива. Като вземеш предвид и че това нещо знае къде се намира в пространството, но с почти няколко метра отклонение

Last edited by mlazarov; February 25th, 2015 at 01:51 AM.
mlazarov no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2015, 05:58 AM   #55
Little sheep
Registered User

Little sheep's Avatar

Likes (Received): 6876

В Сеул на битака продават дрони с камери за по 50 долара, но не знам нито дали имат необходимото оборудване за полет, нито камерата далие е с добра резолюция. Следващия път като ходя там, ще направя снимки на какво се предлага.

samokov, vog, the dogi liked this post
Little sheep no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2015, 08:04 AM   #56
TERZIev
the vulgo bulgo

TERZIev's Avatar

Likes (Received): 15024

Quote:
Originally Posted by Little sheep View Post
В Сеул на битака продават дрони с камери за по 50 долара, но не знам нито дали имат необходимото оборудване за полет, нито камерата далие е с добра резолюция. Следващия път като ходя там, ще направя снимки на какво се предлага.
е тва е битак

Faces from Bulgaria...

Little sheep, the dogi liked this post
TERZIev no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2015, 08:51 AM   #57
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

съгласен съм
Old February 26th, 2015, 10:49 AM   #58
RoW
Registered User

Likes (Received): 517

Приятели, и аз да дам моите 2 цента по темата - преди около половин година след доста проучване година си купих дрон от други български производители и за това време, мога да кажа единствено положителни неща за техния продукт.

Знам, че звучи малко като реклама, но истината е че съм просто един доволен клиент.

Това им е сайта http://ledge-team.com/ а конкретно моя модел е Bully FPV.

Съгласен съм и подкрепям изцяло мнението на chevyvolt за това, че моделите на DJI са доста ремонто не-пригодни, лесно чупливи и като цяло са пригодени за консуматорско общество където принципа всяко счупено нещо да се заменя с ново вместо да се поправи води към големи проблеми...

Машинките на Тодор & Ко са извънредно удобни и лесни за управление, дори от начинаещи (10г. ми син се справя без проблеми) от една страна, и издържливи на падания и удари от друга (нямат една пластмасова част) ...

Съвсем отделен е организационния въпрос, но там не мога да помогна съществено, а и не съм особен привърженик на начинания с размита обща отговорност...

Ivaldo_it, ffilip, the dogi liked this post
RoW no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2015, 01:36 PM   #59
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8771

Няма никаква пряка връзка, но...

http://dnes.dir.bg/news/paris-al-jaz...18566441?nt=10

Този, който отваря училище, затваря затвор

Според статистиката, без да подозираме, сме започнали да живеем по-добре. Така, както жената на анестезиолога не подозира, че мъжът й редовно я бие…
Avus no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2015, 02:03 PM   #60
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 142044

А алтернативата да се купи дрон от "продавалник" или както там се казва днес? Доколкото разбрах и там има предлагане. Ако не друго предполагам, че може да се разбере какви са най-честите проблеми с тях. Но така или иначе може някой да се е наиграл вече и да не иска своя, пък да е в добро състояние.
kraxx está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules