daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Съгласни ли сте &#1076
Да, ще подкрепя финансово. 145 56.20%
Да, но нямам възможност да подкрепя финансово 59 22.87%
Не, смятам че не е нужно на този етап 10 3.88%
Не, нямам доверие на колегите да го използват 18 6.98%
Нямам мнение по въпроса 26 10.08%
Voters: 258. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old February 27th, 2015, 12:42 AM   #61
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

Likes (Received): 27878

На мен ми предстои покупка на дрoн и за сега съм се спрял на Phantom 2 Vision Plus. Мисля, че за начало е най-добрият вариант.

Todor_Stoyanov liked this post

Last edited by momchilg; December 3rd, 2015 at 10:22 AM.
momchilg no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 27th, 2015, 03:07 PM   #62
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 142220

Нещо леко в страни или може би в "десятката":

Quote:
Предстои уъркшоп „По покривите на София“

Център за неформално образование и културна дейност АЛОС и сдружение ТРАНСФОРМАТОРИ обявиха отворена покана за участие в него.

Изходна база за работата за колаборации между видео артисти и дрон оператори е използването на дрон технологията за заснемане на различни части на столицата от висока гледна точка, за създаване на видео творби. Видеозаснемането чрез безпилотни летателни апарати е сравнително ново, все още не е придобила масовост и (поне у нас) употребата му е свързана с предимно комерсиални поводи. Настоящият проект търси възможностите на тази технология за целите на изкуството.

Уъркшопът ще се стартира на 13 март, петък (след работно време) с встъпителен организационен и информационен модул. Времето за работа е на 14 март (събота) и 15 март (неделя) между 10.00 ч. и 18.00 ч. Създадените творби ще бъдат представени в обща изложба в старото трамвайно депо „Клокотница" през май. Мястото на провеждане е Лаборатория за градски дизайн на сдружение Трансформатори - София, комплекс на УАСГ, бул. Христо Смирненски №1.

Водещият на уъркшопа Рене Беекман е сред основателите на магистърска програма „Дигитални изкуства" в Националната художествена академия. Преподава в няколко дисциплини, свързани с модулите Екранни изкуства и Системи за интерактивно изкуство. През 2009 и 2010 г. е съорганизатор и куратор на фестивала за дигитални изкуства DA Fest. Той е и съорганизатор на Доркбот София, Игнайт София и серията xfilm lectures. През настоящата година е куратор на фестивала ONE DESIGN WEEK 2015.

Уъркшопът е част от проект „По покривите на София" финансиран от Фонд за иновации в културата.

Подробности за участие - тук.
http://www.citybuild.bg/news/predsto...okrivite/28642

Ivaldo_it, Todor_Stoyanov liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2015, 01:40 AM   #63
Todor_Stoyanov
Registered User

Todor_Stoyanov's Avatar

Likes (Received): 101

Quote:
Originally Posted by Avus View Post
Няма никаква пряка връзка, но...
Хаха, е какво толкова, ако някой колега изпадне в подобна ситуация заради дрона, най-много да ни зарадва с разширен репортаж от ареста, да се порадваме на интериорния дизайн от първа ръка

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post
А алтернативата да се купи дрон от "продавалник" или както там се казва днес? Доколкото разбрах и там има предлагане. Ако не друго предполагам, че може да се разбере какви са най-честите проблеми с тях. Но така или иначе може някой да се е наиграл вече и да не иска своя, пък да е в добро състояние.
Също така може да го е потрошил още при първия полет и ние да си останем само с темата за дрона. Според мен това е деликатна техника и покупката й втора ръка води неоправдани рискове.
Todor_Stoyanov no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2015, 06:22 PM   #64
racata
Registered User

racata's Avatar

Likes (Received): 134116

По случай празника.
Шипка, 3 март 2015: кадри от въздуха

http://www.bgonair.bg/video/shipka-3...dri-ot-vazduha

samokov, SimeonHr, the dogi liked this post
racata no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 12:25 AM   #65
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 10008

11 дни обсъждания в темата, 75 души са цъкнали, че ще подкрепят идеята с пари. Всеки да даде по 10лв, ето ви 750 лв. За втори път пледирам да се организираме и да се задействаме! Иначе можем тука да си дискутираме с години идеята на becs!

Предложение:

- събираме се на 15 март, неделя, в центъра на София - форумна среща + събиране на пари от който може да присъства,
- който не може да дойде, ще му пратим на ЛС банковата сметка на човека, който ще е отговорен за дрона, да прати там пари (аз примерно си плащам наема по банков път, 1лв е таксата за превод на парите, всеки месец превеждам по 600лв на сметката на хазяите),
- на срещата избираме кой да е отговорен за дрона,
- запазваме темата, за да се дават тук предложения какво да се снима с дрона.

Todor_Stoyanov, begleca, vpeychev, ffilip liked this post
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 12:36 AM   #66
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

Аз ви предлагам малко по-сериозно да погледнете на това начинание. Дали ще е joint venture, дали ще е АД (всяка акция да е вноската), дали ще е друг тип организация с нестопанска цел.... но да бъде нещо регламентирано с ясна основна дейност, набирателна сметка и т.н., т.е. начин, по който „инвеститорите“ да се почувстват защитени, че парите им ще бъдат използвани по предназначение. Защото аз съм съгласен да дам и 20 лева ей така, безотчетни, но много ме съмнява, че от 75-те заявили финансиране ще имате 75 превода... Дано не съм прав, де, но една легитимно управлявана организация вдъхва много повече доверие!

CecoM71 liked this post
vog no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 01:10 AM   #67
0673073
Registered User

0673073's Avatar

Likes (Received): 3765

Аз мисля че е излишно да усложняваме. Имам доверие на този който ще стопанисва дрона и мисля че няма да прецака толкова много хора които са му се доверили и са са вложили средства и усилие за реализиране на идеята. Пък и ще има форумен контрол. Пък и да ни прецака здраве да е, пиеме по една студена вода и живота продължава... Сакън да не се прекараме с по 20 лв....

sniper-bg, Preste liked this post
0673073 no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 12:18 PM   #68
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

20-те лева не са проблем, както вече казах.
vog no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 06:36 PM   #69
ID A
Registered User

ID A's Avatar

Likes (Received): 199

Абсурд е 75 човека да се видим на по бира и да обсъждаме нещо и всички да разберат какво. По-добре да се преброим в темата + сумата, да видим колко хора действително ще откликнат, оттам какъв е бюджетът и какво може да се вземе с него.
А за плащането, аз лично предпочитам банков превод + потвърждение в темата, иначе ще е голямо разкарване за този които събира парите. Ако идеята се провали можем да приемем или да дарим парите или да се връщат с прихващане на таксата за превод.

Todor_Stoyanov, sniper-bg liked this post
ID A no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2015, 09:41 PM   #70
Делян
Registered User

Делян's Avatar

Likes (Received): 666

Лично аз плащам с PayPal.
Делян no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2015, 12:38 PM   #71
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Likes (Received): 27203

Здравейте, колеги! Видях се с моите познати от Quadro Dynamics и поговорихме по-обстойно за нашия случай. Техният съвет е следният: "Купете си DJI Phantom 2 Vision+ http://store.dji.com/product/phantom...lus?position=1. В никакъв случай стария модел. Поиграйте си за да се научите как се управлява и за да разберете, че това не е потребителска техника и си има проблеми и свикване, но имайте предвид че шанса да го счупите е 90%. След като го счупим вече могат да съдействат с дрон под наем, ремонт и т.н.

Общо взето трябва да започнем от това, кой ще го ползва, защото похабяването на над 2000 лв си е разхищение.
chevyvolt no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2015, 01:08 PM   #72
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

За новак, който за първи път управлява дрон за 2000+ лв се препоръчва да си закупи Real Flight на цена около 250 лв, да се упражнява и след това да си вземе тази техника.
Old March 5th, 2015, 01:28 PM   #73
Me4ok
Registered User

Me4ok's Avatar

Likes (Received): 46102

Точно това си мислех. Гледах едно китайско дронче, без камера, за 70 долара. Идеално за обучение.

Пп: Tarantula X6

Last edited by Me4ok; March 5th, 2015 at 01:42 PM.
Me4ok está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 5th, 2015, 10:21 PM   #74
0673073
Registered User

0673073's Avatar

Likes (Received): 3765

Ако срещата е на 15ти аз ще мога да дойда да дам парите след 21 часа ако не сте се разотишли. Към 21,30 мога да съм в центъра а ако е в Младост и по-рано. По-рано от 21 ч нямам възможност.
0673073 no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2015, 11:26 PM   #75
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 10008

15 март, неделя, в центъра на София - форумна среща -> втори път : D

Или упорито не щете да правим среща?
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2015, 11:52 PM   #76
momchilg
Арманли, Асково, Хасвалт

momchilg's Avatar

Добре е, ама да е вземем да запазим някъде маса, поне на по бира да се видим. Ако някой няма възможност да дойде, а иска да даде пари може някой уважаван форумец да си даде IBAN-a и на срещата да даде списък с хората които са му пратили пари и съответно парите. Аз бих си дал моя, но почти никой не ме познава. Но до тогава трябва да се уточни модел, доставчик и кои ще е отговорен да го съхранява, и съответно да го предава на друг с някакъв протокол. Защото парите са най-лесната част.
Old March 6th, 2015, 12:18 AM   #77
Biohazardous
Vancomycin

Biohazardous's Avatar

Likes (Received): 1307

Аз от дронове не разбирам, но при мисълта какви снимки можем да си имаме на обектите (и не само), ми тръгват лигите. Ако е сериозно начинанието - мога да се включа на първо време с 20 лв. (бедну студентчи съм )

Todor_Stoyanov liked this post
Biohazardous no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2015, 08:14 AM   #78
ID A
Registered User

ID A's Avatar

Likes (Received): 199

Quote:
Originally Posted by Dragger View Post
15 март, неделя, в центъра на София - форумна среща -> втори път : D

Или упорито не щете да правим среща?
Къде в центъра? И в колко?
ID A no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2015, 08:45 AM   #79
Jubelee
BANNED

Likes (Received): 581

Гласувах, че съм За, и ще участвам солидарно с каквото сума определите - идеята е прекрасна и си заслужава!

Моля, като решите и определите сумата и банкова сметка, да ми ги пратите на лично!

Поздрави за идеята, и стискам палци по-скоро да е реализира !
Jubelee no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2015, 11:32 AM   #80
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Likes (Received): 27203

Аз съм ОК за среща в неделя. То ако уикенда не стане, няма кога иначе. Според мен, Дрегер изглежда като читав и обществено ангажиран човек, подходящ за координатор на проекта

Last edited by chevyvolt; March 6th, 2015 at 11:37 AM.
chevyvolt no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules