daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Съгласни ли сте &#1076
Да, ще подкрепя финансово. 145 56.42%
Да, но нямам възможност да подкрепя финансово 59 22.96%
Не, смятам че не е нужно на този етап 10 3.89%
Не, нямам доверие на колегите да го използват 18 7.00%
Нямам мнение по въпроса 25 9.73%
Voters: 257. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old March 7th, 2015, 09:59 AM   #81
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

Likes (Received): 1041

Дайте да се съберем наистина по бира хем ще си видим и фейсовете а да бъем едни аватари
Ivaldo_it no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 7th, 2015, 10:10 AM   #82
ИванТ
Engineer / Bus driver

ИванТ's Avatar

Likes (Received): 4107

То вече имаше среща на форума преди почти 3 години, при откриването на втория метродиаметър.
Аз предлагам набирането на средствата за дрона, да се съчетае с откриването на метротрасето до метростанция "Летище" или до метростанция "Бизнес парк". По този начин подобаващо ще отчетем новата инфраструктура, но и ще финансираме покупката на дрона. А до тези дати има достатъчно време, така че хората, които работят в сменен график да могат да планират времето си.

CecoM71, ffilip liked this post
ИванТ no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2015, 01:52 PM   #83
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 9990

Помня срещата преди 3 години и ИванТ с фотоапарата си

Друго предложение - аз така или иначе ще ходя на откриването на двата лъча на метрото, така че ще имаме две сигурни дати, на които ще можем да се видим - началото на април и края на април/началото на май. Относно 15 март - дават го да е студ, аз мислех примерно на пейките на НДК да се съберем ако ще сме повечко хора. Друг вариант е в някое кино Арена има свободни маси, които могат да се събират, и да се чучнем едно 15-20-30 души (съмнявам се 82-ма души да цъфнат на срещата). Така че можем да се видим на една от трите дати: 15 март, 5 април (примерна дата за откриване на метрото до Летището) и 10 май (примерна дата за метрото до Младост, мисля че на 9 май ще дойде Юнкер в БГ и тогава заедно с ББ ще го открият).

Относно плащането, тъй като не виждам друг да е изявил желание - аз мога да поема отговорността, а гаранти примерно да са ми модераторите Локум и Чилио, тъй като поддържам контакти фейс-ту-фейс с тях двамата. Ще направя списък за хората, които дойдат на живо, и всеки ще се подпише с никнейма си, че е дал. После ще го кача тук, за да го имаме черно на бяло. Който не може да дойде на срещата, но иска да помогне, ще му пратя на ЛС IBAN-a ми да преведе пари, след което при получаване ще му потвърждавам на ЛС.

Останаха въпросите кой точно дрон да закупим и кой да е отговорен за него. За първия въпрос не съм компетентен - вие ще трябва да кажете. За втория - мога да питам 86мхц дали е съгласен, аз мога да го подслоня или да питам другите момчета от Спаси София дали да не го осиновим.

Как ви се струва?

Ivaldo_it, the dogi, chevyvolt, stakka, ffilip and 3 others liked this post
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2015, 06:52 PM   #84
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Likes (Received): 27192

Ако искате, може да поръчам това чудо: http://www.banggood.com/Syma-X5C-Exp...-p-965114.html за да се тренира с него, а и става за информативни снимки. Камерата е фиксирана, но на 3D принтера ми, мога да направя едно приспособление за регулация на наклона. До срещата предполагам ще дойде.

Edit: Поръчах го днес от ибей - даже още по-евтино. Като дойде, ще пробвам да направя тестови снимки/видео от ЗД и ако оцелее ще може да се ползва за тренировки преди по-сериозна инвестиция.

Ето видео от един такъв Syma X5C-1:

vog, the dogi liked this post

Last edited by chevyvolt; March 9th, 2015 at 06:30 PM.
chevyvolt no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2015, 09:29 PM   #85
Cyberflow
Gaijin

Cyberflow's Avatar

Likes (Received): 166

Това със срещите е хубаво, но що се отнася до събирането на пари, не е ли по-добре да определим човек, който е запознат с въпросната техника и няма против да извърши покупката и той да даде банкова сметка, за да могат по-голямата част от тези, които са гласували с "да" наистина да дадат пари? Така в зависимост от събраната сума ще можем да избираме и измежду няколкото опции.
Смятам че като сме сериозен форум за толкова би трябвало да си имаме доверие.
Cyberflow no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2015, 10:45 PM   #86
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Няма смисъл да усложняваме нещата - Дрегер ще е "касиера", пък като установим с какво разполагаме, ще решим какво да купим.
Old March 10th, 2015, 01:30 AM   #87
Ivaldo_it
Registered User

Ivaldo_it's Avatar

Likes (Received): 1041

на 15 събира ме ли се ?? Последно ??
Ivaldo_it no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2015, 01:43 AM   #88
Thunderer
Registered User

Thunderer's Avatar

Likes (Received): 1300

Я, не бях отварял скоро тази тема и сега гледам, че май наистина ще си имаме дрон. На мен идеята за среща при откриването на трасето до Бизнес парка ми се вижда добра, защото ще ми е удобно, а и на голям процент от хората тук тази локация май е удобна.
Thunderer no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2015, 11:56 PM   #89
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 9990

Тъй като няма потвърждения, че искате да се срещнем на 15, неделя, го оставяме за откриването на метрото до летището в началото на април. До тогава би било добре да решим какъв дрон да вземем или да се възползваме от опциите по-горе на chevyvolt, RoW, втора идея на чеви или на Ivaldo. Ако не - давайте други идеи.

Biohazardous, the dogi liked this post
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2015, 12:32 AM   #90
PEOGEO
Registered User

PEOGEO's Avatar

Likes (Received): 771

Изхождайки от поговорката "всеки се простира според чергата си" защо първо не видим колко пари ще се съберат и после да избираме модела. Разбира се съм сигурен, че ако не се купи (не искам това да се случи) или останат средства след закупването те ще бъдат разходвани разумно или върнати пропорчионално
PEOGEO no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2015, 08:41 AM   #91
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 142044

Ама от чергата отиваме на кокошката и яйцето
Първо да съберем пари или първо да решим колко пари ни трябват?
Като знаем какво искаме, ще знаем колко не ни стигат или може да се определми нещо като миза...

firewal! liked this post
kraxx está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 13th, 2015, 02:00 PM   #92
firewal!
BANNED

Likes (Received): 492

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post
Ама от чергата отиваме на кокошката и яйцето
Първо да съберем пари или първо да решим колко пари ни трябват?
Като знаем какво искаме, ще знаем колко не ни стигат или може да се определми нещо като миза...
Правилно....Всичко изписано в тази тема до момента е, "Вървим, но не отиваме никъде, защото не знаем накъде сме тръгнали."

Ако искате мога да ви "менаджирам" проекта безплатно , но лично Аз никога не бих дал пари за да вляза в съсобственост на нещо, което не е ясно нито как, нито от кого, нито с каква цел ще се използва. Още по-малко с непознати, които в 99% от времето спорят помежду си и се обиждат явно и неявно (опулени пред мониторите).

Ако темата бе представена така: Да се спонсорира даден потребител, известен така или иначе с обширни репортажи и страст към заснемането на обекти в цяла София....Бих се замислил.

Човек имащ такава страст заслужава подкрепа, но да си дам парите за нещо което ще е общо, но никой не знае чие е, е лудост и този който успее да го организира, направо да се кандидатира за Кмет на града.
firewal! no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2015, 02:16 PM   #93
Me4ok
Registered User

Me4ok's Avatar

Likes (Received): 46088

Не че нещо, но ландлорда е прав.
Въпреки че след Голямото инкасо покрай метрото, какво са едни 20 лв...

Аз бих дал 20 лв, въпреки усещането, че може да се злоупотреби с тях. И даже ще спя спокойно...
Me4ok no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2015, 02:27 PM   #94
koynov
Registered User

Likes (Received): 111

Аз също изявявам желание да подпомогна финансово проекта, но трябва да предоставите една банкова сметка където да се преведат парите, така ще бъде удобно и за хората живеещи в чужбина. Единствено се надявам при възможност дронът да бъде използван и при заснемане строежа на магистралите, там е най - интересно да се види от въздуха голяма дължина от трасето. В румънската секция съм виждал подобни клипчета и се придобива доста по-добра представа докъде е стигнал строежа.

begleca liked this post
koynov no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2015, 02:29 PM   #95
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 142044

Аз нямам притеснение, че може да се злоупотреби, но все пак все още нямаме определен модел, концепция и оператор. Не е нещо лично, но без тези неща просто пълним дигиталното пространство.

1. Модел - знем ли какво искаме да купим? Колко струва? Какви характеристики да има?

2. Концепция - какво ще се снима? Колко често? Какво се очаква да се види?

3. Оператор - кой ще го управлява и стопанисва? Ще има ли възможност да отдели време спрямо концепцията от т.2? Как форумът ще помага с този ангажимент?
kraxx está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 13th, 2015, 03:28 PM   #96
ИванТ
Engineer / Bus driver

ИванТ's Avatar

Likes (Received): 4107

Quote:
Originally Posted by Dragger View Post
Тъй като няма потвърждения, че искате да се срещнем на 15, неделя, го оставяме за откриването на метрото до летището в началото на април.
Пак ще се намеся в темата, но предлагам датата да бъде при откриването на второто разклонение (местростанция "Бизнес парк").
ИванТ no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2015, 07:45 PM   #97
firewal!
BANNED

Нямам нищо против и ще ви дам моята банкова сметка ...

Сега сериозно.... Струва ми се цинично това което ще правите при положение, че има хора които бедстват за 2лв. и други за които тези 6-7000 лв могат да са животоспасяващи.

Само споделям мнение, че ако някой иска да си закупи играчка, по-добре да си я купи сам. Ако сте решили да събирате пари, по-добре го направете с по-благородна цел. Това чудо на техниката, няма да промени нищо реално в живота ниникого от Вас, освен с това, че ще задоволява малко повече излишното ви любопитство към изливането на бетон.

kevin87 liked this post
Old March 13th, 2015, 08:04 PM   #98
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Ако твоите разсъждения бяха верни Кикстартър (през който мои познати набраха $88к за създаване на игра https://www.kickstarter.com/projects...sword-ultimate ), а и цялата развлекателна, модна и т.н. индустрии, нямаше да съществуват
Светът има нужда и се развива постоянно, без значение дали ти го искаш или смяташ, че това е правилно.

И по темата: Според мен ако се даде сметка(или пейпал изи пей и прочие акаунт) видима за всички тук във форума ще може да се съберат повече средства за целта. Убеден съм, че и не членове, но постоянни посетители на форума биха превели средства.

И както споменах по-горе, ще предоставя едно евтино дронче (до края на март трябва да е дошло) за тренировка, така че да не се троши "общата" и скъпа техника.

Last edited by chevyvolt; March 13th, 2015 at 08:14 PM.
Old March 13th, 2015, 08:43 PM   #99
firewal!
BANNED

Quote:
Originally Posted by chevyvolt View Post
Ако твоите разсъждения бяха верни Кикстартър (през който мои познати набраха $88к за създаване на игра https://www.kickstarter.com/projects...sword-ultimate ), а и цялата развлекателна, модна и т.н. индустрии, нямаше да съществуват
Светът има нужда и се развива постоянно, без значение дали ти го искаш или смяташ, че това е правилно.

И по темата: Според мен ако се даде сметка(или пейпал изи пей и прочие акаунт) видима за всички тук във форума ще може да се съберат повече средства за целта. Убеден съм, че и не членове, но постоянни посетители на форума биха превели средства.

И както споменах по-горе, ще предоставя едно евтино дронче (до края на март трябва да е дошло) за тренировка, така че да не се троши "общата" и скъпа техника.
Това което си написал ми харесва. Лошото е, че е близо до моето мислене и доста разграничено от събирането на пари за обща вещ.

Предлагам ви да си регистрирате проекта в Kickstarter и да събирате финансиране за него, а лично да дарите паричките си за някой от стотиците нуждаещи се по долу, което ще направя Аз.

http://www.btv.bg/otgovornost/zov-za-pomosht/

Успех!
Old March 13th, 2015, 10:23 PM   #100
chevyvolt
Registered User

chevyvolt's Avatar

Успех и на теб!
Не всичко е "едното или другото". Това че събираме пари за дрон не означава, че всеки от нас не е подпомогнал и други каузи. Аз например, за миналата година съм дарил 40лв за БГ Коледата, над 30 лв за смси за наводненията и 50 лв за фондация Нашите недоносени деца. Това не ми пречи да дам 20-50 лв за дрон?!

ffilip, Todor_Stoyanov, Cyberflow, azrod liked this post

Reply

Thread Tools

Posting Rules