daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 28th, 2017, 03:46 PM   #3301
mastodonta
Registered User

mastodonta's Avatar

Likes (Received): 2602

Quote:
Originally Posted by murryivanoff View Post
Пичове, редно е да осъзнаете, че всички промени на организация на движение в района се правят заради мола. Никой не го е** за вас и какво вие смятате, че е оптимално и трябва да се случи, за да преминавате спокойно и бързо през района.

П.П. Благодарение на страхотния ремонт на Черни Връх и прекрасната организация на движение около мола, аз вече не го ползвам. Живея и работя на черни връх, но ползвам Емилиян Станев и Козяк за транспорт. Живи и здрави да са Общината и мола :-)
Не си само ти - по същите причини аз вече ползвам само Флора Кънева.
"В нас социалистите са зараза, щом поискат да сеят социализъм на българската неблагоприятна почва. Ние съветваме нашата младеж да се пази от тия болни хора, за които отечество не съществува. От българската интелигенция се изисква само едно: да пази тя своята земя от всякакви чужди доброжелатели, да се стреми към запазванието свободата и независимостта на България и да поддържа и насърчава онова правителство и ония деятели, които са доказали вече своя патриотизъм."

Захари Стоянов
mastodonta no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 28th, 2017, 04:13 PM   #3302
Godar
Registered User

Likes (Received): 1451

Quote:
Originally Posted by mlazarov View Post
Защото кръговите са много конфликтни в България. Водят до много катастрофи и до много псуване на тоя дето ги е строил.
Почти всеки ден минавам по кръговото на Яворов и кулата и през руски паметник. Не помня кога последно съм видял катастрофа там и се минава и на двете много бързо дори в най-пиковите часове!

iliikata91 liked this post
Godar no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2017, 05:47 PM   #3303
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 16392

Съгласен съм - там кръговото те кара да намалиш по две причини:
1. няма добра видимост
2. навлизането в него е в крива и не позволява комфортно да преминеш с висока скорост.

Обаче повечето кръгови в София не са така.
mlazarov no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2017, 09:23 PM   #3304
glubox
Registered User

Likes (Received): 287

Кръгово - На Вапцаров и Черни Връх няма как да стане защото има трамвай по средата и така или иначе ще трябва да има светофари като на лъвов мост. И сега си е добре, може да чакаш 2-3 цикъла ама минаваш, а кръговото като се запуши и никой няма ни да влезе ни да излезе. А то ще се запуши гаранция защото от долния Вапцаров са 3 ленти и Черни връх и той не е малък, и ние от еднопосочния 2 лентов Вапцаров как ще излизаме бързо сутрин.
glubox no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2017, 04:12 PM   #3305
vozda
Registered User

Likes (Received): 1275

Към общината са подадени няколко сигнала за премахнатия/забранен ляв завой и ето отговора (еднакъв е за всички):

"Липса на ляв завой на главни кръстовище - въведената постоянна организация на движението е съгласно съгласувания проект приет на съвет на Постоянната комисия по Транспорт, организация и безопасност на движението"

the dogi liked this post
vozda no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 01:10 PM   #3306
DaveMF
Фен на магистрали

DaveMF's Avatar

Likes (Received): 2037

Малко да пораздвижа темата:

Изглежда паяците са безсилни пред Токуда, защото колите постепенно завземат едното платно след входа на Токуда в посока бул. Черни Връх. Имаше и много коли паркирани от другата страна върху тротоара. Това страшно забавя движението и създава допълнителни задръствания преди Сребърна...
Old January 12th, 2018, 01:27 PM   #3307
linker_
Registered User

Likes (Received): 1399

Всички тротоари в София трябва да се правят с колчета. Няма друг избор.

aleks_pc, p5yo liked this post
linker_ no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 03:15 PM   #3308
party_pooper
Registered User

Likes (Received): 180

Покрай Токуда стана много зле след като Аджибадем решиха да намалят местата в паркинга с поне 50%, ако не и повече и да объркат всичко.
party_pooper no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 03:42 PM   #3309
luda_glawa
Registered User

Likes (Received): 943

Quote:
Originally Posted by DaveMF View Post
Малко да пораздвижа темата:

Изглежда паяците са безсилни пред Токуда, защото колите постепенно завземат едното платно след входа на Токуда в посока бул. Черни Връх. Имаше и много коли паркирани от другата страна върху тротоара. Това страшно забавя движението и създава допълнителни задръствания преди Сребърна...
Ами то това не се оправя с паяци. Фиша на чистачките и у лево.

mlazarov, dakel, the dogi liked this post
luda_glawa no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 04:04 PM   #3310
slavybg
Registered User

Likes (Received): 2037

На тия фишове събираемостта има е сигурно под 10%

racata, Hstp, the dogi liked this post
slavybg está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 04:49 PM   #3311
ikonoma
Registered User

Likes (Received): 729

Защото администрацията спи, я да се олихвяваха, запор и принудително събиране да видим дали нямаше да се събират.

aleks_pc, hayho, troppper, dakel, romari and 1 others liked this post
ikonoma no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:58 PM   #3312
luda_glawa
Registered User

Quote:
Originally Posted by ikonoma View Post
Защото администрацията спи, я да се олихвяваха, запор и принудително събиране да видим дали нямаше да се събират.
Абсолютно. А, ако започнат и да ги дават на частни съдебни изпълнители ехеее ... е, това е вече прекалено. Но би внесло доста дисциплина

aleks_pc liked this post
Old January 14th, 2018, 01:33 PM   #3313
RADOCVET
Registered User

RADOCVET's Avatar

Likes (Received): 1447

Quote:
Originally Posted by ikonoma View Post
Доколкото ми е известно лихва на глоба (глоба на глобата) не може да има.
RADOCVET no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 09:53 PM   #3314
xenonn
Registered User

Likes (Received): 439

Като не може лихва на глоба....в наредбата или съответния закон се записва че до определен период ползваш намаление ,после от ....до е пълен размер глобата и след това започва да се добавя просрочие на всеки ден или седмица или друг период. Както е на някои паркинги на молове......2 часа безплатно и после за всеки започнат час по еди колко си...... А с фиша .......примерно 20лв. глоба......ако се плати до 10 дни е 15лв. ,плащане до 30 дни 20лв. а след това на всяка започната седмица се добавят по 2лв.
Всичко е въпрос на желание , в синя зона как те намират да си платиш или скоба.......

romari liked this post
xenonn no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 11:33 PM   #3315
xenonn
Registered User

Likes (Received): 439

А специално с паркирането при Токуда и не само там ,когато е приет проекта за сградата дали е спазена Наредба № 2 от 29 юни 2004 г. за планиране и проектиране на комуникационно-транспортните системи на урбанизираните територии. В нея в раздел V чл.24 "Необходимият брой на местата за паркиране и гариране на МПС се определя в зависимост от функционалното предназначение на обекта съгласно табл. 2" таблица2 ред 31 пише......31. Многопрофилни болници и университетски болници 1 бр. на 5 - 10 легла +50% за посетители.
http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0...9325_at.5.html

С колко ли болнични легла се води сградата???
xenonn no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 05:45 PM   #3316
miti1982
Registered User

Likes (Received): 117

Ако мога малко да ви върна към самия бул. „Черни връх“.

Аз ли съм единствения, който смята, че щеше да е много по-добре ако имаше централен остров да разделя двете посоки и да пречи на забранените леви завои?

От миналата седмица ми се налага да минавам редовно сутрин. От околовръстното до Парадайс-а виждам между 5 и 9 нарушения, като поне 2 са с потенциално ПТП.

А мизерните решетки, които уж трябва да ограничават пресичането на пешеходци само пречат на видимостта, като се явяват почти плътна стена и не позволяват да се вижда дали има коли в преките, и обратно, те да виждат какво се движи по „Черни връх“.

Така се налага на колите от преките да се изнасят повече и карането в дясното платно си става „руска рулетка“.

Като пример за добро разделение по средата ми идва ул. „Сребърна“, но не в частта с идиотските бетонни блокове, които все някой измества в една или друга посока.

p5yo, Backo, the dogi liked this post
miti1982 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 06:13 PM   #3317
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 16392

Разбира се, че трябваше да има острови, а на места да мина мини кръгови или поне елипсовидни кръгови - както е при пробива - тук също има място за такива.
mlazarov no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 06:37 PM   #3318
luda_glawa
Registered User

Quote:
Originally Posted by miti1982 View Post
Ако мога малко да ви върна към самия бул. „Черни връх“.

Аз ли съм единствения, който смята, че щеше да е много по-добре ако имаше централен остров да разделя двете посоки и да пречи на забранените леви завои?

От миналата седмица ми се налага да минавам редовно сутрин. От околовръстното до Парадайс-а виждам между 5 и 9 нарушения, като поне 2 са с потенциално ПТП.

А мизерните решетки, които уж трябва да ограничават пресичането на пешеходци само пречат на видимостта, като се явяват почти плътна стена и не позволяват да се вижда дали има коли в преките, и обратно, те да виждат какво се движи по „Черни връх“.

Така се налага на колите от преките да се изнасят повече и карането в дясното платно си става „руска рулетка“.

Като пример за добро разделение по средата ми идва ул. „Сребърна“, но не в частта с идиотските бетонни блокове, които все някой измества в една или друга посока.
Не си само ти. Като изнасящ се вечер през бул. Черни връх, от както го разшириха, всяка вечер ги псувам проектантите. Това, което казваш е съвсем вярно. Само да добавя, че вече няма как пешеходец да пресече булеварда. Дори на повдигнатите пешеходни пътеки си е игра с късмета. А, на пешеходната при Билата и Росиньол си е направо невъзможно Дори и да искаш да спреш, за да премине пешеходеца, вероятността да започнат да те подминават от всички страни е 100%-ова. Като това важи и за двете посоки.

miti1982 liked this post
Old January 15th, 2018, 06:41 PM   #3319
party_pooper
Registered User

Likes (Received): 180

макар че съм съгласен относно липсата на кръгови и т.н., трябваше да ги има, ако всички карат с 50 км/ч, което е нормална и достатъчна скорост, левите завои не са проблем.
а най-добре, разбира се, би било всички да карат с 50 км/ч И да има 2 кръгови за цялата дължина, така хората щяха да обръщат посока на удобно и безопасно място.

но всичко е до контрол и налагането на глоби. и за кучешките изпражнения са предвидени глоби в наредбите, но защо ли аз стъпвам в тях през ден? (аз чистя след моето, а и след себе си пускам вода)

Itsme_Bender liked this post
party_pooper no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 03:16 PM   #3320
miti1982
Registered User

Likes (Received): 117

Quote:
Originally Posted by party_pooper View Post
макар че съм съгласен относно липсата на кръгови и т.н., трябваше да ги има, ако всички карат с 50 км/ч, което е нормална и достатъчна скорост, левите завои не са проблем.
а най-добре, разбира се, би било всички да карат с 50 км/ч И да има 2 кръгови за цялата дължина, така хората щяха да обръщат посока на удобно и безопасно място.

но всичко е до контрол и налагането на глоби. и за кучешките изпражнения са предвидени глоби в наредбите, но защо ли аз стъпвам в тях през ден? (аз чистя след моето, а и след себе си пускам вода)
Мен ако питаш, аз съм да се махнат всички ограничения на скоростта. Сигурен съм, че тогава хората няма да карат по-бързо от сега, а вероятно ще са по-нащрек.

Да не говорим, че ограниченията на скоростта в София нямат нищо общо с условията на пътя и сигурността, а са по-скоро съобразени с това, къде могат да се печелят кинти от нарушителите.

Пример, когато околовръстното беше 2 платна, по едно в посока, ограничението беше 90 км/ч. След разширението стана 80 км/ч. Обаче в новата част към Люлин е пак 90 км/ч. А съвсем спокойно може да е 100 км/ч като се наложи МИНИМАЛНА скорост за лявото платно. Това съм го виждал в Германия и Англия и е много добро.

Но да оставим това, дори при 50 км/ч в посока центъра с лек дъждец или снеговалеж е почти невъзможно да спреш ако ти изскочи кола от уличките. Просто защото няма никаква видимост да те подготви. Хайде вечер поне фаровете подсказват, че има кола, но през деня – абсурд. Тези прегради за пешеходци трябва да спират поне 15 метра преди кръстовищата.

Reply

Thread Tools

Posting Rules