daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 12th, 2015, 04:48 PM   #81
risist
Registered User

Likes (Received): 1111

Според мен тези пари можеха да се използват за нещо по-наложащо по пътната мрежа в страната. Все пак има много пътища в окаяно състояние.
Тук за момента можеше само да направят връзка с Колумб, а за пътният възел с Брюксел да се изчака.
risist no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 12th, 2015, 04:53 PM   #82
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 142044

Ок, явно трябва да ви го разтълкиувам.
Кога трябва да е готова тази връзка според търга??
Защо се сетиха сега за нея?
Какво налага нейното размразяване?

Да отговоря наведнъж на всичките: България ще бъде председател на Европейския съюз!

Искат да има представителна връзка, която да е от новия терминал, построен с европейска помощ, през ремонтирания град (по основните направления), към основните забележителности направени с европейските пари и т.н.
Не е случайно, че от нищото се появи тази идея.
Old November 12th, 2015, 05:08 PM   #83
VeskoAtamianS40
Registered User

VeskoAtamianS40's Avatar

Likes (Received): 6706

Продължават с типичното комунистическо мислене, да не се изложим пред чужденците. Престижна връзка, директно трасе до хотелите, а отстрани мизерия. Сигурно пак ще напомнят да не си простират прането на балконите, като при посещението на Буш.
Old November 12th, 2015, 05:14 PM   #84
bozata90
Registered User

Likes (Received): 50

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post

Да отговоря наведнъж на всичките: България ще бъде председател на Европейския съюз!

Искат да има представителна връзка, която да е от новия терминал, построен с европейска помощ, през ремонтирания град (по основните направления), към основните забележителности направени с европейските пари и т.н.
Отговорът ама хич не е в председателството на ЕС. Сетиха се за нея, защото искат да нправят една нагласена концесийка на Летище „София“.
Справка: http://www.capital.bg/biznes/kompani...iia_v_muglata/
bozata90 no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 09:46 PM   #85
glubox
Registered User

Likes (Received): 287

В тая връзка защо просто не направиха бул. Брюксел покрит отвсякъде с тъмен материал за да не може по никакъв начин да се види как се преминава през сърцето на циганията.
glubox no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 09:52 PM   #86
fori
Registered User

Likes (Received): 4844

Чак пък тъмен...Интересно, каква ли ще е ослепително красивата гледка, която ще се разкрие след края на архитектурното затъмнение
fori no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 10:19 PM   #87
free mind
Registered User

Likes (Received): 759

Quote:
Originally Posted by VeskoAtamianS40 View Post
Сигурно пак ще напомнят да не си простират прането на балконите, като при посещението на Буш.
Това се прави от съображения за сигурност. Естетиката е само фиктивно обяснение за непосветените.
free mind no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 10:23 PM   #88
Slu
Registered User

Likes (Received): 5491

Някой да знае защо преди време проекта не е завършен?
Slu no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 10:28 PM   #89
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 13058

Quote:

Аз все съм гледал с насмешка на EUSSR, но след това писание за "представителна връзка" за брюкселската номенклатура почвам да подозирам, че не съм бил съвсем прав.
Capt.Vimes está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 10:33 PM   #90
Slu
Registered User

Quote:
Originally Posted by Capt.Vimes View Post
Аз все съм гледал с насмешка на EUSSR, но след това писание за "представителна връзка" за брюкселската номенклатура почвам да подозирам, че не съм бил съвсем прав.
Е как, те май се гласят и търг за нови коли да пуснат да могат да ги возят вкл. и по новата естакада.

http://www.segabg.com/article.php?id=750766

the dogi liked this post
Old November 12th, 2015, 10:42 PM   #91
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Да ги возят с Uber.
Old November 12th, 2015, 10:46 PM   #92
kraxx

kraxx's Avatar

Малко ми е трудно да разбера, къде е проблемът? Говорим за правителствено трасе, по което се очаква да мине целият Европейски, а може би и известна част от световния елит. Инвестираме в собствения си имидж и ако цената е едни 11 млн. лева на фона на потенцилните ползи и привлечени инвеститори бих казал, че е нищо.

Освен това, ако се представим добре ще може да претендираме у нас да се разположат Европейски институции като чат от децентрализирането, което би било несъмнен плюс. Та обратно на инвестицията - "да не се изложим пред чужденците"е просто друг начин да кажем "инвестираме във външния си вид, защото по дрехите посрешат", пък вие го разбирайте както искате....
Old November 12th, 2015, 10:47 PM   #93
Slu
Registered User

Quote:
Originally Posted by free mind View Post
Това се прави от съображения за сигурност. Естетиката е само фиктивно обяснение за непосветените.
А, сега се сещам. Старите колони няма да издържат предвидените по новото задание шумозащитни стени защото самите те са предвидени да издържат на шум най-малко с ниво РПГ7 по скалата на ВМЗ което повишава теглото им .
Old November 12th, 2015, 10:55 PM   #94
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Quote:
Освен това, ако се представим добре ще може да претендираме у нас да се разположат Европейски институции като чат от децентрализирането, което би било несъмнен плюс. .
Това някаква подогравка ли е?

Ако някой иска децентрализация на европейските институции, нека първо започне с тези в България.

На гол тумбак чифте пищови ще бъде подобно лъскане на имиджа ни без реформи на администрацията и съдебната система. Дайте да не се лъжем, че една естакада ще доведе реки от инвеститори, при условие, че администрацията ни е анти-бизнес настроена.
Old November 12th, 2015, 10:57 PM   #95
kraxx

kraxx's Avatar

Когато човек не иска да види светлината в тунела, дори тя да го заслепява той пак ще си остане в мрака...

free mind, freelanders liked this post
kraxx está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 11:08 PM   #96
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Като говорим за светлина, аз в момента така си те представям

Old November 12th, 2015, 11:33 PM   #97
VeskoAtamianS40
Registered User

VeskoAtamianS40's Avatar

Likes (Received): 6706

Проблемът е сериозен и най-вече в мисленето на хората. Ако средното ниво на всичко останало и заобикалящо беше по-високо, щеше да е съвсем нормално да искаме да подобрим вече изграденото. Наместо това имаш улици в окаяно състояние, целите на вълни, има квартали без канализация, панелките ни са в отвратително състояние и са сред най-грозните най-вече заради индивидуалисткото мислене на живущите в тях. Малко по-глобално имаш първокласни дори пътища които се разпадат, да не говорим за състоянието на държавния ни превозвач БДЖ.

Тези 11млн лв няма да решат генерално горепосочените проблеми. Но поне биха спомогнали частично за тяхното решаване или поне на някой от тях.

Когато имах гост мой състудент от Швеция го разхождах из София. Майка ми много ме критикуваше, задето не съм го развеждал само из "престижната" част на София, защото съм бил "излагал българите по този начин". Аз пък бях и продължавам да съм на мнението, че трябва да се показват нещата точно такива каквито са, и че за това вината си е в самите нас. Да, може да излагам по този начин, но за това сме си виновни точно и самите ние. И не мисля, че с криене проблемите ще се решат. Веднъж ще скриеш, втори път ще скриеш, обаче третия път неминуемо ще лъсне. А тогава не само, че ще се изложиш, но и ще се изложиш като лъжец.

mlazarov liked this post
VeskoAtamianS40 no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 11:47 PM   #98
risist
Registered User

Likes (Received): 1111

Quote:
Originally Posted by Capt.Vimes View Post
Това няма много общо с EU. Там едва ли ще се позволи да се хвърлят милиони за "правителствено трасе" само за да се спести един светофар и 2-3 минути път на делегациите. Тук обаче сме си слагачи.
Чак и инвеститорите сме щяли да изгоним ако пътуват половин км повече

VeskoAtamianS40, mlazarov liked this post
risist no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2015, 11:51 PM   #99
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Quote:
Originally Posted by risist View Post
Това няма много общо с EU. Там едва ли ще се позволи да се хвърлят милиони за "правителствено трасе" само за да се спести един светофар и 2-3 минути път на делегациите. Тук обаче сме си слагачи.
Чак и инвеститорите сме щяли да изгоним ако пътуват половин км повече
ЕС не е ЕССР, но отношението на родните политици е подобно.

VeskoAtamianS40 liked this post
Old November 13th, 2015, 12:04 AM   #100
Herzog Tryn
Registered User

Likes (Received): 498

Quote:
Originally Posted by momchilg View Post
Такива са условията. В документацията за участие (страница 38) е описано как се получава оценката за техническото предложение. Може да бъде 100 т., 60 т. или 30 т. Няма 85 т. или 47,5 т.
След като прочетох документацията мога спокойно да заявя, че това е нагласена работа. Критериите за оценяване и разликите в точките са такова безумие, че е трудно да се повярва.Ако педантично се следват тези критерии получаването на 100 точки е практически невъзможно.

nesretnika, fori liked this post
Herzog Tryn no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules