daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 11th, 2018, 10:49 PM   #1181
luda_glawa
Registered User

Likes (Received): 943

Quote:
Originally Posted by giorev View Post

Можеше, но дали си заслужаваше за 50-те човека дневно пътуващи между двете гари, да се докарва влак до Летището? Метрото дава много повече връзки и пак не се натоварва достатъчно.
Но ако от там минаваха регулярно влакове за Варна, Пловдив и т.н. мисля, че сума народ би минал от автомобил на влак.
luda_glawa no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 11th, 2018, 11:21 PM   #1182
Shlosera
Registered User

Shlosera's Avatar

Likes (Received): 2250

При включването от Т1 ще трябва да се защрихова дясната лента в посока, както стана на Малинов в посока летището за включването от Цариградско. Това без да съм минавал още от там ми се струва голямо недомислие. Не мога да си обясня къде отиде двойнонепресечената линия и ускорителната лента при всичките нови обекти в София?!?!?!
Old January 11th, 2018, 11:53 PM   #1183
giorev
Registered User

Likes (Received): 12046

Quote:
Originally Posted by luda_glawa View Post
Но ако от там минаваха регулярно влакове за Варна, Пловдив и т.н. мисля, че сума народ би минал от автомобил на влак.
Няма място за такава гара до летището, а Искър е на две спирки с метрото. Сигурно ако влаковете за Варна и Бургас бяха на всеки час, щяха да са реална алтернатива, дори и без гара на летището, но интервала им е друг.
giorev está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 05:27 AM   #1184
fori
Registered User

Likes (Received): 4852

Quote:
Originally Posted by ok2 View Post
Интересно би било ако имаше статистика, която да покаже колко от тези над 5 или 6 милиона пътника, които са преминали през двата терминала са използвали метрото като начин за придвижване то летището.
Ще спекулирам силно и импровизирам, но често съм в района, откакто е открито метрото, живея наблизо, харесвам парка на летището, ходя относително често в топлото време, в студеното по-рядко, работя в Младост, а живея в Дружба. Та на въпроса - нямам впечатлението да се пребиват да тичат от терминалите към метростанцията. Максимумът, който идва от летището на Искърско шосе, е 15-тина души и то ако се е качила някоя заблудена група туристи, напътена от някое упътване, да речем. Прави ми силно и добро впечатление, че има една група работещи в района на Т1 и там около Еърпорт сентъра, които взимат рейс до Т2, пътуват в обратна на своята посока, за да стигнат до метрото и все пак да се приберат с него. Но всичко това, което разказвам, за мен не е масово. И още веднъж подчертавам това са просто преки впечатления на терен и то не ежедневни, но относително чести за тези близо 3 години метро в района.

giorev, Ivo5, ok2, the dogi liked this post
fori no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:11 AM   #1185
luda_glawa
Registered User

Quote:
Няма място за такава гара до летището, а Искър е на две спирки с метрото. Сигурно ако влаковете за Варна и Бургас бяха на всеки час, щяха да са реална алтернатива, дори и без гара на летището, но интервала им е друг.
Не става дума за до, а за под Отделно е и въпрос на реклама, както за метрото, така и за влаковете, без значение дали ще са от под или от Искърско шосе .

giorev, balien liked this post
Old January 12th, 2018, 10:19 AM   #1186
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 142220

Много хубаво е написано в публикуваната в темата за летището статия, че летищната управа се опитва да убеди хората, че на Т1 е по-хубаво от на Т2. Я премести Уиз на Т2 и гледай как ще се ползва метрото. До организация е. А влаковете в българия първо, че са малко, второ, че са бавни, трето, че са мръсни. Освен всичко останало нашето летище няма пътниците като оборот, че да оправдае наличието на влакова връзка, разстоянието до центъра е нищожно, а самата непривлекателност на транспорта ще направи инвестицията тотална загуба. Но всичко това са фактори на средата на летищния комплекс и управлението, а не по същество на пътната връзка и затова предлагам да се върнем на нея по същество

HighwayFan, the dogi, ivochip liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:27 AM   #1187
giorev
Registered User

Има резон в това, оето си написал, но поне що касае влаковете, само с едната реклама няма да мине номера
Като за начало, трябва да се рехабилитира поне цялото трасе София-Бургас и поне половината от София-Русе/Варна и да се пуснат влакове, за които не е въпрос на шанс дали локомотива няма да се запали някъде по трасето.
Пътувал някой 4 часа включително до стартовото летище и ако трябва да висне на гарата още 3-4 часа и после да се клати още 5-6 часа във влака... идва малко в повече.
Old January 12th, 2018, 03:47 PM   #1188
luda_glawa
Registered User

Е, да. Прав си

giorev, the dogi liked this post
Old January 12th, 2018, 03:50 PM   #1189
Ambustus
Registered User

Likes (Received): 371

Промяна е факт в Google

racata, HighwayFan, giorev, the dogi, balien liked this post
Ambustus no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 03:56 PM   #1190
KRUM
Registered User

KRUM's Avatar

Likes (Received): 715

Quote:
Originally Posted by Shlosera View Post
При включването от Т1 ще трябва да се защрихова дясната лента в посока, както стана на Малинов в посока летището за включването от Цариградско. Това без да съм минавал още от там ми се струва голямо недомислие. Не мога да си обясня къде отиде двойнонепресечената линия и ускорителната лента при всичките нови обекти в София?!?!?!
Да не говорим, че има вариант да се защрихова и едната лента от основното трасе (в случая идващите от Т2) така че след включването всеки от двата потока да получи по една лента, а не както е сега основното трасе запазва 2 ленти а тези, които се включват получават 0 и да се оправят как знаят.
"И да знаеш, Милке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист. Какъв народ сме, Милке, какъв народ..." - Димитър Талев, "На завой"

giorev liked this post
KRUM no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 05:19 PM   #1191
giorev
Registered User

Това го коментирахме преди три дни и го оставихме за ДОМАШНО на "(без)отговорните фактори".

troppper liked this post
Old January 13th, 2018, 12:54 PM   #1192
hekimqn
Registered User

Likes (Received): 813

Не знам дали забелязахте, че на последната секция не е махнат кофража отдолу, което ще рече, че не трябваше да махат и на другата част, която изляха по едно и също време. Като вземем предвид обратния наклон точно на завоя, който явно е сбъркан още на чертожната дъска, изпълнението на дилатационните фуги не е добро, аз лично започнах да усещам и леки вълнички на естакадата... реално орязаха и проекта, който включваше кръгово при Т2 и връзка на Брюксел с Колумб... абе според мен за 13 милиона лева и 2 години мотане за 1 километър това си беше поредният провален проект, който до 2-3 години със сигурност ще даде много дефекти

T_CH, dobo, giorev, aleks_pc, carpe_diem_ and 3 others liked this post
hekimqn no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 11:21 AM   #1193
SevenSlavicTribes
Registered User

SevenSlavicTribes's Avatar

Likes (Received): 26708

Чакаме един drive-by shooting от край до край в двете посоки.

VeskoAtamianS40, benjaminn, rbop, ok2, the dogi liked this post

Last edited by SevenSlavicTribes; January 14th, 2018 at 11:55 AM.
SevenSlavicTribes está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 08:30 PM   #1194
giorev
Registered User

Вълничките са си там от самото начало..., а последния кофраж е на тротоарната конзола.
Old January 14th, 2018, 11:08 PM   #1195
bojo6666
Registered User

bojo6666's Avatar

Likes (Received): 9084

За два дни ми се наложи да мина четири пъти по новата отсечка. След коментарите тук бях бях нащрек. Очаквах да пропадна в някоя фуга или да излетя от обратния вираж... Не знаех откъде ще ме сполети злото, но бях подготвен. ...Нищо не ми се случи. Даже ми беше много приятно. Пълна скука, ебаси...
Old January 15th, 2018, 08:03 AM   #1196
R134
Registered User

Likes (Received): 268

Засега е добре. Приятно съм изненадан, че вече и "Продан Таркчиев" е осветена. То стълбове имаше, но не светеше до скоро.

mashine1984, troppper, ok2, the dogi liked this post
R134 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 03:35 PM   #1197
ok2
Registered User

ok2's Avatar

Likes (Received): 2052

Гледам, че и от Гугъл са доста бързи и вече новата отсечка е активна при задаване на дирекции до Терминал 2.

https://www.google.com/maps/dir/Sofi...4!2d42.6844154

.
Old January 17th, 2018, 09:19 PM   #1198
hekimqn
Registered User

Likes (Received): 813

Quote:

Вълничките са си там от самото начало..., а последния кофраж е на тротоарната конзола.
Ами днеска минах оттам точно като демонтираха кофража, и изобшющо не беше на тротоара
hekimqn no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 09:39 PM   #1199
giorev
Registered User

Има и по конструкцията, но те пак си бачкат двама чичаци и един кран, така че донапролет ще си оберат инвентара...
По принцип заключението ти беше грешно, защото наливането на тази секция беше някъде около 5-6-ти декември. Дори и да не е имало никакви добавки в бетона за бърза якост (което ме съмнява), смятай кога е бил 28-мия ден, когато бетона е набрал 99,98% якост. А дукофриране може да се извърши още на 21-вия ден, стига да не се натоварва с максималните проектни стойности. Обективно, това което декофрираха доста бързо бяха конзолите - на около 14-ти ден трябва да е било, но и какво е имало в бетона не знаем.
Сега се мотат, щото по принцип така си работят...

Last edited by giorev; January 17th, 2018 at 09:44 PM.

Reply

Thread Tools

Posting Rules