daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 22nd, 2017, 05:25 AM   #41
blagun
Explorer

Likes (Received): 1940

Quote:
Originally Posted by sashoskiora View Post
Много жалко, че Конярника е изоставен, защото според мен би бил перфектното място за деца, начинаещи, а и не само скиори през зимата.
Някога ските, автоматите и обувките струваха по една и повече заплата на висшист. Затова повечето хора караха ски под наем. За такива Конярникът е относително удобен - малко физическо загряване по пътеката от Златните през Кумата до Конярника, но все пак не със ски и ски обувки в раницата.
Сега повечето карат със собствени ски, а по този начин е практически невъзможно достигането на Конярника, даже ако приемем, че по някакъв начин се добереш с кола до Кумата (от Боерица нататък, я камилата е разчистила пътя, я камиларят...).

RADOCVET, the dogi liked this post
blagun no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 22nd, 2017, 11:19 AM   #42
ddenchev
Registered User

Likes (Received): 63

Не знам дали сте забелязали, но София е един твърде посредствен град сам по себе си и единственото, ама наистина единственото, което го изстрелва във Висшата лига е Витоша.

Не бива планината да се поставя под общ знаменател с цигании като парковете в София, които или са превърнати в панаири (Южен и Борисова) или са крайно опасни и занемарени. Предполагам много от вас са виждали как изглежда един нормален парк, например в Германия.

Твърде много се говори за недоволството на хората от факта, че поредната сграда ще закрие гледката към Витоша (лично съм потърпевш от това). Бас държа, че 99.9% от мрънкачите не са се качвали никога горе - не знам каква наслада дава да гледаш Витоша отдалеч през джама на дневната си.

Друг момент е, че достъпът до горе не е никак лесен за хора, които нямат възможност да се качат от Симеоново, Драгалевци и т.н. Автобусите са отказващи, лифтовете отдавна са загубили социалната си роля и специално Симеоновският в твърде скъп. Ски съоръженията също са трагедията. Всичко това е резултат от целенасочената политика на един бизнесмен.

Може би пък трябва на този бизнесмен да му се разреши да построи 40+ етажна грамада на мястото на "Щастливеца", за да стане темата интересна за този форум. Всъщност защо не 100+, позлвайки казуса НИКМИ - теренът ще се раздели на 3, някакви калканчета и пр. просотии. Това на шега, засега няма Смф-та горе.

За който скоро не е ходил на Алеко, мога много силно да препоръчам гостоприемница "Мотен". Вкуснотия И не забравяйте, Витоша е прелестна през всеки един сезон

RADOCVET, Inverno, Pro Pain liked this post
ddenchev no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2017, 11:33 AM   #43
ddenchev
Registered User

Likes (Received): 63

Като по поръчка.

Може би тази новина ще вдигне рейтинга на темата

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/...etnik_na_isus/

the dogi, Pro Pain liked this post
ddenchev no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2017, 10:45 PM   #44
bonbony
Registered User

bonbony's Avatar

Likes (Received): 868

Драгалевският лифт работи от вчера и с неприятна изненада установих, че билета до последната станция струва 8 лева? Преди доколкото си спомням беше 4 лева. Какво е това 100%во увеличение? Не видях нещо да е подобрено, даже една боя не са му хвърлили...

Човек ако реши да остави колата и ако няма карта, трябва да даде 2 по 1.60 за автобуса и после още 8 лева за лифта. Не виждам кой ще го ползва при тази цена.
bonbony no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2017, 11:01 PM   #45
Lhopital
Registered User

Likes (Received): 3768

Хм, миналата година мисля, че също беше 8 лева. Симеоновският е още по-скъп. Като цяло 8 лева не е болка за умиране, но фактът, че останаха само три лифта и по тях не е сменена и една гайка - е.

mastodonta, troppper, Pro Pain liked this post
Lhopital no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2017, 11:21 PM   #46
gradinka
Registered User

gradinka's Avatar

Likes (Received): 2678

в Петък група ентусиасти почиства пътеката от Тихия кът до Владая - изчистени са всички водостоци и канавката през почти целия маршрут
Old May 29th, 2017, 10:54 AM   #47
Usted
Registered User

Likes (Received): 3760

Quote:
Originally Posted by Lhopital View Post
Хм, миналата година мисля, че също беше 8 лева. Симеоновският е още по-скъп. Като цяло 8 лева не е болка за умиране, но фактът, че останаха само три лифта и по тях не е сменена и една гайка - е.
Билетът беше по 2 лева на качване, т.е. 8 лева за 4-те части отиване и връщане.

Иначе има почистени участъци от Златните мостове до Дендрариума.

Пътеката е осиновена от Асоциация Захир или нещо подобно.

Пътеката действително изглежда поддържана.

Pro Pain liked this post
Usted no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2017, 02:39 PM   #48
pl27
Registered User

Likes (Received): 834

Алтернатива на Драгалевския лифт е А66. Той тръгва от Зоопарка, спира само на Парадайса, Драгалевци-площада, Драгалевския манастир и крайна спирка хотел Морени (намира се приблизително на еднакво разстояние от Алеко и Голи връх). Цената е като за нормална линия на ГТ - 1.60. Не знам защо не спира на СОП и така не може да се направи връзка с А111.
Лифтът и А66 много се влияят от времето. Вчера бях на Витоша и автобусите и лифта бяха празни, ако няма слънце няма и хора. И обратно ако е хубаво, слънчево време А66 и А63 (до Златните мостове) не смогват да извозят хората и в двете посоки.
pl27 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2017, 08:40 PM   #49
gradinka
Registered User

gradinka's Avatar

Likes (Received): 2678

8лева като цяло ми звучи ОК. Никъде по света лифтовете не са евтини.
gradinka no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 05:29 PM   #50
XpacTa
Registered User

Likes (Received): 306

Quote:
Originally Posted by gradinka View Post
8лева като цяло ми звучи ОК. Никъде по света лифтовете не са евтини.
Звучи ок като си сам човек. Ако става дума за семейство с две деца престава да звучи ОК

benjaminn, Me4ok liked this post
XpacTa no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 06:33 PM   #51
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6738

пффф
има детски билети, има отиване-връщане

дори двойно покачен този лифт още е по-евтин от други

дайте без пари да го пуснат, после ще се чудите защо 2/3 от годината не работи

gradinka, Pro Pain liked this post
NBBVH no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2017, 03:47 PM   #52
XpacTa
Registered User

Quote:
Originally Posted by NBBVH View Post
пффф
има детски билети, има отиване-връщане

дори двойно покачен този лифт още е по-евтин от други

дайте без пари да го пуснат, после ще се чудите защо 2/3 от годината не работи
Прав си - детския билет в двете посоки е 6 лева, но за сметка на това билета за възрастни е 10. Пак стават 32 лева Семеен билет няма като опция.

Не ме разбирай погрешно - лично аз нямам никакво намерение да ползвам тези лифтове, най-малкото защото ме съмнява поддръжката им, така че цената не ме интересува. Просто давах пример как привидно нормалната цена всъщност излиза доста висока.
Old June 1st, 2017, 04:20 PM   #53
blagun
Explorer

Цени на съоръженията от 23.05.2017 до 12.11.2017

Колони: 1=Възрастни; 2=Ученици, студенти, пенсионери; 3=Деца до 12г.; 4=Кучета и велосипеди (само за кабинката)

Кабинков лифт
Билет за Кабинков лифт в една посока 10.00 8.00 6.00 4.00 (стари цени 6.00 4.00 3.00 4.00, поскъпване 67%)
Билет за Кабинков лифт в двете посоки 14.00 11.00 8.00 6.00 (стари цени 8.00 6.00 4.00 6.00) поскъпване 75%)

Лифт „ДРАГАЛЕВЦИ“
1 - 2/3 - 4 Станция - в една посока 5.00 4.00 3.00 (стари цени 2.00 2.00 2.00) поскъпване 150%)
1 - 2/3 - 4 Станция - в две посоки 7.00 6.00 4.00
1 - 4 Станция - в една посока 8.00 6.00 5.00 (стари цени 4.00 3.00 3.00) поскъпване 100%)
1 - 4 Станция в двете посоки 10.00 8.00 6.00 (стари цени 7.00 6.00 5.00) поскъпване 43%)
Целодневна карта 16.00 16.00 16.00 стари цени - запазени
Полудневна - до 12,30ч. и след 12,30ч. 12.00 12.00 12.00 стари цени - запазени

Източник за актуалните цени: https://www.skivitosha.com/summer/lifts/prices
Източник за предните цени: http://forum.gtsofia.info/index.php?...9495#msg239495

SimeonHr, the dogi, VariousArtist liked this post
Old June 1st, 2017, 11:28 PM   #54
pl27
Registered User

Likes (Received): 834

Лифтовете и досега се ползваха много малко, а с новите цени ще станат само за ценители...
Явна е тенденцията хората да се откажат от тях и да се мрънка за нови такива. Цеко е просто безподобно комунистическо изчадие, което докато ходи по Земята ще тормози хората за собствена облага.
Другата цел е видима и от самолет - зимата всички в Банско, за да напълнят джобовете на споменатия... Е да ама ще излезе крива сметката и скиорите зимата ще идат в Австрия според мен.
pl27 no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2017, 07:28 AM   #55
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Quote:
Originally Posted by XpacTa View Post
Прав си - детския билет в двете посоки е 6 лева, но за сметка на това билета за възрастни е 10. Пак стават 32 лева Семеен билет няма като опция.

Не ме разбирай погрешно - лично аз нямам никакво намерение да ползвам тези лифтове, най-малкото защото ме съмнява поддръжката им, така че цената не ме интересува. Просто давах пример как привидно нормалната цена всъщност излиза доста висока.
Aми сравни го с цените на Добринище, Паничище, Боровец... никъде няма опция отиване и връщане за четиричленно семейство по 2 лева на посока.

п.п. Ако същото семейство вместо да прекара един ден сред природата, се завре за 2 часа в кинозалата, колко ще плати?

Pro Pain liked this post

Last edited by NBBVH; June 2nd, 2017 at 07:35 AM.
Old June 2nd, 2017, 10:21 AM   #56
blagun
Explorer

Quote:
Originally Posted by pl27 View Post
Другата цел е видима и от самолет - зимата всички в Банско, за да напълнят джобовете на споменатия... Е да ама ще излезе крива сметката и скиорите зимата ще идат в Австрия според мен.
Това е така, но в случая скиорите не го отнасят, тъй като на тях кабинката им е включена в ски картата. Да не говорим, че условията за ски на Витоша са несравними с тези на Банско и Боровец. Просто терените за ски са твърде малко въпреки мераците Цекови.
А то и сега си е крива сметката да прекараш седмица на Банско вместо седмица в Австрия. Като не броим пътя дотам, в Австрия съотношението пари/качество е далеч над това в Банско.
Old June 2nd, 2017, 11:00 PM   #57
sashoskiora
Registered User

Likes (Received): 3394

Най-добре е на Пампорово, след това Боровец и Банско за винал, да не кажа, че предпочитам Витоша с единия си лифт пред Банско! Според мен обаче Цеко умишлено държи Витоша ски в такава ситуация. Едно дълго оправдание с този и онзи в полза на Банско.
sashoskiora está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 5th, 2017, 04:37 PM   #58
XpacTa
Registered User

Quote:
Originally Posted by NBBVH View Post
Aми сравни го с цените на Добринище, Паничище, Боровец... никъде няма опция отиване и връщане за четиричленно семейство по 2 лева на посока.

п.п. Ако същото семейство вместо да прекара един ден сред природата, се завре за 2 часа в кинозалата, колко ще плати?
За съжаление на Витоша има опции - качване с кола. Не знам защо няма забрана, особено уикендите. Видя и от поста на Благун за какво увеличение на цените става дума - според теб на какво основание?
Old June 6th, 2017, 08:16 AM   #59
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

На основание, че при два лева билет не избива дори заплатите на персонала? На основание, че с времето поддръжката на съоръженията не става по-евтина? Или че енергоизточниците не поевтиняват?

Хора, по улиците се продава сладолед на тая цена, като седнеш в кръчмата с приятели, и плащаш повече.

п.п. Забрана за колите има. Никой не я следи и съответно не се спазва.

jantschev liked this post
Old June 6th, 2017, 05:49 PM   #60
XpacTa
Registered User

Ясно - на основание "Ден година храни"... успех им желая.

Reply

Thread Tools

Posting Rules