daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 26th, 2017, 06:16 PM   #101
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6739

Quote:
Originally Posted by MrB1 View Post
Не мога да разбера, какво като Еди кой си иска да направи нещо и затова не трябва да му се позволява. Еми като има интерес и пари да прави. Ако не е той ще е някой друг. Или държавата да строи, за да не е някой бизнесмен )) Същото стана и с Хемус. Сакън да не е Пеевски и сега ни магистрала- ни дявол, а хората си мрат по пътя.
Ние се мъчим сега като се опитваме са заведем децата на планина само и само Цеко Минев да не строял лифтове или да не отсече някое дърво.
Както и друг път съм казвал - аз когато не мога да разбера нещо, не се хваля с това...

Проблемът не е какво иска Еди кой си да направи. А с какво. Защото "каквото" не му принадлежи. И ако ще съсипваме общи ресурси, нека поне да е в условията на конкуренция и свободен пазар, прозрачност и законност. А не с договори за продажба на метални стълбове да приватизира планината. От нас зависи да не му подаряват нещо, което е наше;
Това не е бизнес, това е канибализъм, а ние сме в ролята на менюто... а вие ни агитирате да добавяме и подправки.

mlazarov liked this post

Last edited by NBBVH; December 26th, 2017 at 06:27 PM.
NBBVH no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 26th, 2017, 06:24 PM   #102
vv2
Registered User

Likes (Received): 196

Според мен, тъй като Витоша е природен парк е редно качването с кола до Алеко да стане платено, примерно двайсетунка на ден и да видиш как няма да стават задръствания. Парите от таксите да отиват за поддръжка на пътя и разните пешеходни алеи.

mon4o, bonethugs liked this post
vv2 no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2017, 06:26 PM   #103
MrB1
Registered User

Likes (Received): 97

Quote:
Originally Posted by NBBVH View Post
Както и друг път съм казвал - аз когато не мога да разбера нещо, не се хваля с това...

Проблемът не е с какво иска Еди кой си да направи. А с какво. Защото "каквото" не му принадлежи. И ако ще съсипваме общи ресурси, нека поне да е в условията на конкуренция и свободен пазар, прозрачност и законност. А не с договори за продажба на метални стълбове да приватизира планината. От нас зависи да не му подаряват нещо, което е наше;
Това не е бизнес, това е канибализъм, а ние сме в ролята на менюто... а вие ни агитирате да добавяме и подправки.
Аз никъде не виждам някой да казва, че иска да се строят много лифтове в условията на конккуренция. Единствено чувам мрънкане как ще ни се развали хубавата природа и има някой лош, който ще ни прецака и забогатее на наш гръб.
И какво имаш в предвид под съсипваме на общи ресурси? Да имат повече хора възможност да се качат на планината, която вие определята като наша/ваша?

ПС: Няма да отговярам за АМ Хемус, защото е офтопик

Hufu liked this post

Last edited by MrB1; December 26th, 2017 at 06:31 PM.
MrB1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2017, 06:30 PM   #104
Hufu
Registered User

Hufu's Avatar

Likes (Received): 3788

Това е все едно да искаш да развиваш голф туризъм и да правиш игрища с по 5 дупки, за да не се съсипват обработваеми земи

Не се ли сещате, че ако имаш 10 километра писти и два лифта никой няма да иска да кара ски и да спортува в нашите планини, не само за Витоша говоря.
Как примерно Гармиш-Партенкирхен е на надморска височина от 720 метра и има няколко писти които стигат почти до градчето, а желаещите да карат ски там имат достъп до около 120 километра писти и около 50 работещи лифта.
Те направо са си прецакали природата, а ние е щадим като караме желаещите да се качват с автомобилите си и да висят с часове, защото нямат друга алтернатива.

giorev liked this post
Hufu no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2017, 06:32 PM   #105
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Не притежава нищо, освен железа. Няма право на строеж, няма право на ползване, няма право дори да продава семки в парка. За да получи такива права, има си закони, които в случая се заобикалят нагло.

И изобщо не ми излизай с номера "повече хора да могат да се качват". Защото съм достатъчно стар да помня как повече хора се качваха. Преди да дойдат Едикойчовците. И не ми говори на вие/ти, планината е обща, колкото моя, толкова и твоя. И точно затова, ако обича, да кандидатства за концесия, ако иска да ползва нещо в парка - а дотогава да си боядисва стълбовете. Само че той прави точно обратното, събаря ги с ратрака, за да обяснява колко са стари и не могат да се поддържат.
Тя и моята кола беше стара и не можеше да се поддържа, та я скрапнах. И не тропам с крак държавата да ми позволи да събера автопарка на махалата, задето моята е ръждясала...

На Витоша имаше доста повече от два лифта. И случайно или не, около Гармиш-Партенкирхен има малко повече планина, пък е и малко по-насевер...

Апропо, работил съм за ски курорт и съм последният, когото можеш да обявиш за екозащипник...

mlazarov, mon4o, Inverno, ytsejam, bonethugs liked this post

Last edited by Chilio; December 26th, 2017 at 06:51 PM. Reason: без лични заяждания, моля
Old December 26th, 2017, 06:38 PM   #106
Ivailo_2_SF
Registered User

Likes (Received): 125

И вчера беше подобно положението, но не чак така. В сайта на ЦГМ са предупредили, че при голям наплив ще пускат допълнителни автобуси по линия 66 до Алеко и 63 до Златните Мостове ама кой да чете...Трябват сериозни забрани, добра организация. Щом преди можеше да спират колите на разклона за Драгалевския лифт, и да не пускат нагоре по време на забраната, какво пречи да го правят и сега? Добре че поне на х-л Морени пазят свободно автобусното обръщало, че тези с колите имат толкова умствен капацитет, че веднага ще паркират там и рейсовете няма да може да завъртят. Смятайте щом го правят, не могат да го осмислят и трябва постоянно да ги пъдят оттам към коя 80% прослойка от населението принадлежат, както се изрази един политик преди време. То май тия 80% трябва постоянно някой да ги контролира иначе сами няма да се сетят.

RADOCVET liked this post
Ivailo_2_SF no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2017, 06:51 PM   #107
MrB1
Registered User

Ако не искаш да ти говоря, не ми отговаряй на постовете. Не е ли целта на форума именно да комуникират хората помежду си. Айде стига глупости, кой си ти, че да не мога да ти говоря?

Като бях малък, имаше сега действащите лифтове + този до Копитото, както и автобус на всеки 30 мин до залтаните мостовеи Копитото. Значи ние не само, че не развиваме туризма, ние правим точно обратното. Сега лифтовете са намалели, а автобуси кажи речи няма.
И това, че концесията е я взел някой лош човек, хич не ми пука на мен. Аз искам достъпна планина, за да мога да си водя децата там.

Срамно е, че за 20 години вместо да построят много нови лифтове, нямаме нищо.
Old December 26th, 2017, 06:55 PM   #108
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 9150

Имаше още Заека, Спас, Боби. Имаше и Романски, който май хем го броите, хем не... Помагалският работеше постоянно, както и този на Черни връх. Имаше двоен влек от 1 километър на Конярника, от който са останали само бетонните фундаменти.... Имаше шанца за ски-скокове под Лалето и ски път за ски бягане, от долния край на Лалето до междинната станция на кабинковия лифт, дето всички сега се чудят защо е там в нищото...

Само тия съоръжения да се възстановят и да заработят, и евентуално пистите им да се снабдят с оръдия за изкуствен сняг, и ски зоната ще увеличи в пъти километрите писти, които в момента се ползват.

vv2, mlazarov, troppper liked this post
Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2017, 07:00 PM   #109
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Quote:
Ако не искаш да ти говоря, не ми отговаряй на постовете. Не е ли целта на форума именно да комуникират хората помежду си. Айде стига глупости, кой си ти, че да не мога да ти говоря?
Не, не искам да ми говориш, като се разграничаваш, все едно планината не е обща, и все едно нямаме общ интерес. Нито ти, нито аз сме странични наблюдатели. Общинското и държавното са наши и не съм съгласен ти да разрешаваш на някого да ги подари на първия гешефтар, изявил желание да ги налапа.

А концесия няма. Никой не я взел. Никой не я и искал... Купени са няколко съоръжения, без собственост на земя, без такси за ползване. Схващаш ли?
И понеже е купил няколко колеца, иска да му се подари държавен парк.
Ако ти уйдисаме на акъла, планина няма да има.

Rosenrot liked this post
Old December 26th, 2017, 07:14 PM   #110
Ivailo_2_SF
Registered User

Likes (Received): 125

Quote:
Като бях малък, имаше сега действащите лифтове + този до Копитото, както и автобус на всеки 30 мин до залтаните мостовеи Копитото. Значи ние не само, че не развиваме туризма, ние правим точно обратното. Сега лифтовете са намалели, а автобуси кажи речи няма.
И това, че концесията е я взел някой лош човек, хич не ми пука на мен. Аз искам достъпна планина, за да мога да си водя децата там.
Потвърждавам, като бях малък се ходеше много на планина, може би повече хора от сега ходеха, но не помня някога да са ставали такива мизерии като задръстване горе, или пък автобуси натъпкани до краен предел че да не можеш да се качиш.

Имаше друго което сега го няма-организация, хора които можеха да мислят и да организират нещата така, че да стават по правилния начин. И забраната си се спазваше и спираха колите в почивните дни нагоре към Златните Мостове и Алеко. И един автобус като се напълни веднага пускаха друг, случваше се дори един след друг, а не като сега през 40-50 минути. Лифтовете и ски съораженията работеха всеки ден в сезона, имаше си много хора.
Ivailo_2_SF no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2017, 10:13 PM   #111
giorev
Registered User

Likes (Received): 12050

Много "зелени" кретени се навъдиха и тепърва ще им сърбаме дружно попарата.

kevin87 liked this post
giorev no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2017, 01:43 AM   #112
gadolini
Registered User

Likes (Received): 141

Оосвен Княжевския лифт, всички съоражения на Витоша могат да бъдат ремонтирани, били държавни или на концесионера. Отделно транспортът към планината може да е в пъти по-добър. Все зелените са ви виновни, а никой не държи сметка на реално отговорните
gadolini está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 27th, 2017, 06:49 AM   #113
party_pooper
Registered User

Likes (Received): 181

Quote:
Originally Posted by giorev View Post
Много "зелени" кретени се навъдиха и тепърва ще им сърбаме дружно попарата.
радвайте се , че има хора, които мислят не само за собствения задник и удобство както Вие, а и за бъдещето на страната и общото добро. поне не говорете глупости, а само мълчете, щом не помагате.
party_pooper no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2017, 09:48 AM   #114
Sofia1980
Registered User

Sofia1980's Avatar

Likes (Received): 9979

Кабинков лифт Княжево - Копитото 1969:

https://m.youtube.com/watch?v=08GNS6IiKJo

kirilsu, giorev, CecoM71, the dogi liked this post
Sofia1980 no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2017, 10:08 AM   #115
Sofia1980
Registered User

Sofia1980's Avatar

Likes (Received): 9979

Филм за строителството на кабинката на Витоша (или когато днешните мутри бяха само шофьори и бармани) :

https://m.youtube.com/watch?t=1126s&v=yTXp9y9UhUA

kirilsu, giorev, mlazarov, CecoM71, the dogi and 1 others liked this post
Sofia1980 no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2017, 10:32 AM   #116
MrB1
Registered User

Quote:
Originally Posted by party_pooper View Post
радвайте се , че има хора, които мислят не само за собствения задник и удобство както Вие, а и за бъдещето на страната и общото добро. поне не говорете глупости, а само мълчете, щом не помагате.
Хаха, зелените мислели за бъдещето на сърана. Много добър виц Най-добре за всички ще е да спрат да се саботират туризма.

giorev liked this post
Old December 27th, 2017, 10:54 AM   #117
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

От развитието на туризма явно разбираш също толкова.
Години наред съм спорил с "зелените", само че, ако нямаше наивници като тебе, и те нямаше да имат хляб.

Нямам нищо против туризма, карането на ски и т.н. Само че ако ще се прави, да е по законен ред. Имаш парк, чийто статут не позволява - променяш статута по надлежен ред; след като дейността бъде разрешена (в момента не е), обявяваш обществена поръчка и търг, за отдаване на концесия. Настоящит собственик на железата може да участва и даже има предимство, но нищо не му се подарява, а получава едва след като предложи по-добри условия от евентуалната конкуренция и даде гаранции, че ще ги зипълни.
Всичко друго е шуробаджанащина, гешефти и далавери на твой гръб, па ти си вярвай, че някой друг пречи на децата ти да ходят на планина.
Пак да повторя, дори сегашният статут позволява да се подменят или ремонтират съоръженията в рамките на това, което е съществувало преди. При главоломния спад в потреблението (много по-малко скиори) това трябва да е предостатъчно.
Но не, дай да накараме хората да се струпат всичките в Банско, щото там сме дали пари да се строят хотели, и текат лихви; като се струпат, ще викаме колко много хора има и трябват още петшестнадесет лифта... зелените са виновни. Връзка между Банско и Витоша? Не, няма такова нещо, зелените са виновни.

Впрочем едва ли си наясно как се пречи на малките инвеститори и собственици с по един влек и една писта (конкуренция? ко?), сакън някое семейство да не се излъже да иде там вместо в перачницата. Гадни зелени, нема що.

giorev, troppper, mon4o, viktorlc, Tiparnik and 3 others liked this post
Old December 27th, 2017, 11:55 AM   #118
giorev
Registered User

Likes (Received): 12050

Quote:
Originally Posted by party_pooper View Post
Хохохо... Драги, определението ("зелени" кретени) се отнася до един особен вид Хомо неграмотници (да не се бърка със сексуална ориентация), които много "мислят" и "правят" за природата, но имат следните странни "концепции" относно грижата за природата:
1. Те са против енергийно ефективното (луминисцентно или диодно) осветление, защото е "вредно и не е природосъобразно", като нажежаемата жичка.
2. Те са против топлоизолирането на жилищата, защото ще "хванат рак" от гадния стереопор. А новата дограма ще им "посее мухъл".
Въпреки т.1 и т.2, те се обявяват за намаляване на енергийното потребление...
3. Те са против просека в гората за път (асфалтов или релсов), която би спестила десетократно по-големи СО2 от възможностите да обработват растенията в просеката, но са за "намаляване на СО2 емисиите".
4. Те са против добива на газ в България, защото само газът добиван в Русия е екологичен.
5. Те са против ВЕИ, защото се изграждат в "плодородни земи", застрашават птичките, рибките и пчеличките.
6. Те са против ГМО, защото са "създадени от корпорациите" и "не са местни видове", въпреки че ГМО растенията могат да залесят пустините и да решат няколко глобални проблема.
7. Според тях, за да имаш право да си изхвърлиш боклука в гората, трябва да си го донесъл на гръб и ако поне веднъж в живота си, си залесявал "благотворително" гора, срещу каса бира и тарелка с кюфтета, можеш да палиш огън където си искаш на открито...
8. Те са против едрото животновъдство и земеделие.
9. Те са против масовият туризъм, гората/планината/реката са само техни, защото те "живеят устойчиво".
Такива Хомо неграмотикус реално са против Хомо сапиенс и живеят в паралелна затворена в тесногръдието им система. Ако някой се припознава в 3/9 от горното, бих искал да знае, че нямам против да се маха от тая "..бана държава", да ни отърве от неграмотността си и от това което ще "посее" в поколението си, защото в глупостта си той Е против хората и с нищо НЕ Е полезен на планетата!
giorev no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2017, 12:06 PM   #119
MrB1
Registered User

Quote:
Originally Posted by NBBVH View Post
...
Ти си имаш няколко заучени фрази и го повтаряш, мислейки че това те прави много убедетилен в споровете.

А това, което казвам аз не искаш да го прочетеш/разбереш. Както и да е.

Зелените са ОК, всъщност ние дето искаме да се развива туризма пречим
Old December 27th, 2017, 12:22 PM   #120
gadolini
Registered User

Likes (Received): 141

Quote:
Originally Posted by giorev View Post
Хохохо... Драги, определението ("зелени" кретени) се отнася до един особен вид Хомо неграмотници (да не се бърка със сексуална ориентация), които много "мислят" и "правят" за природата, но имат следните странни "концепции" относно грижата за природата:
1. Те са против енергийно ефективното (луминисцентно или диодно) осветление, защото е "вредно и не е природосъобразно", като нажежаемата жичка.
2. Те са против топлоизолирането на жилищата, защото ще "хванат рак" от гадния стереопор. А новата дограма ще им "посее мухъл".
Въпреки т.1 и т.2, те се обявяват за намаляване на енергийното потребление...
3. Те са против просека в гората за път (асфалтов или релсов), която би спестила десетократно по-големи СО2 от възможностите да обработват растенията в просеката, но са за "намаляване на СО2 емисиите".
4. Те са против добива на газ в България, защото само газът добиван в Русия е екологичен.
5. Те са против ВЕИ, защото се изграждат в "плодородни земи", застрашават птичките, рибките и пчеличките.
6. Те са против ГМО, защото са "създадени от корпорациите" и "не са местни видове", въпреки че ГМО растенията могат да залесят пустините и да решат няколко глобални проблема.
7. Според тях, за да имаш право да си изхвърлиш боклука в гората, трябва да си го донесъл на гръб и ако поне веднъж в живота си, си залесявал "благотворително" гора, срещу каса бира и тарелка с кюфтета, можеш да палиш огън където си искаш на открито...
8. Те са против едрото животновъдство и земеделие.
9. Те са против масовият туризъм, гората/планината/реката са само техни, защото те "живеят устойчиво".
Такива Хомо неграмотикус реално са против Хомо сапиенс и живеят в паралелна затворена в тесногръдието им система. Ако някой се припознава в 3/9 от горното, бих искал да знае, че нямам против да се маха от тая "..бана държава", да ни отърве от неграмотността си и от това което ще "посее" в поколението си, защото в глупостта си той Е против хората и с нищо НЕ Е полезен на планетата!
Изключително примитивно мислене. Винаги съм се чудил на това как повечето хора си мислят, че спасяването на птички и пчелички е самоцел на някакви си хахави природозащитници. Това показва тотална липса на уважение и разбиране към природата. В крайна сметка, проблемът не е за нея, а за нас, като осъзнати и интелигентни същества, за каквито се бием в гърдите, че сме. Прогресът може трябва да се случва и без да се уврежда излишно природата, дължим го на себе си и на децата си. Но това е нещо, което истински Хомо Грамотикус като теб никога няма да осъзнае.
Сори за офтопика, просто не се сдържах.

mlazarov, kiroslavov, mon4o, risist, ivojekov liked this post
gadolini está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules