daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 8th, 2018, 03:02 PM   #701
sasho_n2
Registered User

Likes (Received): 104

Quote:
Originally Posted by kraly.marko View Post
Вчера Крусев на обсъждането на бюджета на София каза, че 2018 ще се направи Монтевидео от Боряна до СОП в същия габарит, като новия участък.
По-добре да помисли кога ще направят обещаваната вече 5-та година реконструкция на НАродно хоро, защото на практика там вече улица няма....
sasho_n2 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 8th, 2018, 03:20 PM   #702
TrueBulgarian
Meditate on this, I will

TrueBulgarian's Avatar

Likes (Received): 2360

Quote:
Originally Posted by sasho_n2 View Post
По-добре да помисли кога ще направят обещаваната вече 5-та година реконструкция на НАродно хоро, защото на практика там вече улица няма....
Като преди това построят ул. Драгоман, за да има алтернатива на Народно хоро... Ех, мечти.
TrueBulgarian no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 08:14 PM   #703
Andrey Kokalov
Busta_1715

Likes (Received): 2229

Днес минах по цялата дължина на новоремонтираната отсечка. Като цяло ми хареса. Но след като не е завършен булеварда са започнали да правят дупки за дървета по тротоарите. Унипаветатат са ги струпали на купчинки. Приветствам идеята, но пак изпълнението ни куца доста. На толкова тесен тротоар като се сложат толкова дървета без железни капаци няма място за майки с колички. А после се опитват да ни убеждават как се правило всичко за хората....... Но да им е честита новата придобвка! Квартала определено се е отворил доста.
Old January 16th, 2018, 12:40 PM   #704
racata
Registered User

racata's Avatar

Likes (Received): 134116

Две днешни снимки:

ЕТАП 2

...и един репортаж от БНТ:

Quote:
Велоалеята на ремонтирания бул. "Монтевидео" се превърна в паркинг

Новата велоалея на ремонтирания бул. "Монтевидео" в столичния квартал "Овча купел" се превърна в паркинг. За това сигнализираха наши зрители. Според тях след пускането на движението по булеварда преди две седмици, нарушителите са ежедневие. Глоби и санкции обаче няма и затова забраненото паркиране в района на Нов български университет е предпочитано от студентите.
ВИДЕОТО: http://news.bnt.bg/bg/a/veloaleyata-...vrna-v-parking
racata no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 02:25 PM   #705
KRUM
Registered User

KRUM's Avatar

Likes (Received): 715

Quote:
Originally Posted by Andrey Kokalov View Post
Днес минах по цялата дължина на новоремонтираната отсечка. Като цяло ми хареса. Но след като не е завършен булеварда са започнали да правят дупки за дървета по тротоарите. Унипаветатат са ги струпали на купчинки. Приветствам идеята, но пак изпълнението ни куца доста. На толкова тесен тротоар като се сложат толкова дървета без железни капаци няма място за майки с колички. А после се опитват да ни убеждават как се правило всичко за хората....... Но да им е честита новата придобвка! Квартала определено се е отворил доста.
За столична община дърветата винаги са били преди хората. По-важни от тях са само автомобилите.
"И да знаеш, Милке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист. Какъв народ сме, Милке, какъв народ..." - Димитър Талев, "На завой"

ok2, vass liked this post
KRUM no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 02:46 PM   #706
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 16392

Нали Racata беше минал, снимал и демонстрирал, че има достатъчно място? - пак ли повдигате тоя предъвкан въпрос.
mlazarov no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 03:06 PM   #707
Andrey Kokalov
Busta_1715

Какво означава достатъчно място? Обикновено майките с колички ходят по две- три. Не казвам, че тротоара трябва да е 3 метра в посока. Но когато се казва каква му е ширината да се дава реалната такава. Ако има каквито и да е защитни/ декоративни елементи нещата ще са доста по- различни. Да не забравяме, че тротоара тук няма да е безлюден като на Сахаров в Младост 3.
Andrey Kokalov está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 03:14 PM   #708
racata
Registered User

racata's Avatar

Likes (Received): 134116

Дървета, където са в долния край(виждат се на горните сн), там тротоара е точно 2,5м и има предостатъчно място за дървета. Аз на горния край не съм видял да слагат. Там тротоара е вече видимо доста по малък, мисля го бях отбелязал, особено около спирката срещу НБУ. Но там, не мисля, че ще слагат дървета.

rbop, tom barton, troppper liked this post
racata no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 09:33 PM   #709
Andrey Kokalov
Busta_1715

Махнатите павета са в района на високата сграда и НБУ. Поне така ми се видя. По спомен там тротоара не е 2,5 м. или се бъркам?
Old January 16th, 2018, 11:10 PM   #710
gogomana
Registered User

Likes (Received): 1104

Еха, затова ли днес целия "Монтевидео" беше обсаден от паяци и нямаше нито една кола спряла на пътното платно. Изпонадигаха десетки автомобили, да ми е честито на нагледците!
Old January 17th, 2018, 10:19 AM   #711
Andrey Kokalov
Busta_1715

За съжаление това е мярката на СО защото в пресата се появиха заглавия как булевардаи в частност велоалеята му, са станали паркинг. Докато там няма в близост наказателен паркинг и редовни акции проблемът ще си го има. А до новата пожарна има достатъчно място за такъв паркинг. На мнение съм, че за да има ефект от паяците те трябва да се децентрализират и във всеки квартал да има по един наказателен паркинг.
Old January 17th, 2018, 12:16 PM   #712
А.Драганов
Registered User

Likes (Received): 578

Всяко чудо за ден-два...тука е така...

hayho, KRUM, the dogi liked this post
А.Драганов no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 05:12 PM   #713
velmar
Registered User

Likes (Received): 17

Нали направиха наказателен паркинг при Славия неотдавна...Не е далеко и може да се ползва за района.А при новата пожарна май няма свободни парцел общински
velmar no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 05:28 PM   #714
playmannn
Registered User

playmannn's Avatar

Likes (Received): 3046

^Ако наистина има при Славия, то това е на 2 минути от НБУ по изключително удобните Боряна и Любляна.

Аз съм потресен от това какво се случва в долния край на улица Народно хоро при Нов български. Хората ходят по платното, защото наглите собственици/посетители на наргиле бара продължават да паркират на тротоара, след два ремонта в рамките на месеци. Първия път се изпълни (некачествено) с асфалт тротоара и с антипаркинг колчета. Само няколко месеца по-късно вече ги няма колчетата в този край и има унипавета, покрай ремонта на Монтевидео. Значи, хем едно нещо се направи два пъти, хем накрая си остана по старому без колчета!

"Модерните градове са създадени така, че да изглеждат добре от самолет, без мисъл какво виждат хората по тротоарите" - арх. Ян Геел
playmannn no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules