daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 11th, 2018, 12:10 AM   #20621
kamentk
Registered User

Likes (Received): 809

Quote:
Originally Posted by erejnion View Post
Не. Не виждам. Влаковете по М2 са еднакво натоварени като стигнат Сердика 1 и като стигнат Сердика 2.
Ти определено или си на хранилка в общината или имаш някакъв много сериозен проблем. Ама май е второто, защото като гледам как тълкуваш мненията на потребителите във форума, как възприемаш околния свят, това не е нормално. Да кажеш, че по МД2 няма претоварване е все едно да кажеш, че не стават задръствания в София. А аз си мислех, че не се изразявам добре и за това като отговаряш на мои постове пишеш откровени глупости.

———————

Що се отнася до призива на столична община - едва ли някой ще се вслуша. Въпреки че мои колеги слязоха от колите, точно защото този въздух не се търпи. Обаче като цяло споделят, че са си припомнили защо използват коли вместо метрото метрото - бавно, препълнено и неудобно. Та хората са наясно, че не става за всекидневна употреба.

Общината никога няма да се присети сама да засили ГТ, даже и да се опитаме да и напомним, пак няма да го направи. На мен като първа стъпка ми се струва, че ако не намалянето на интервалите, то поне затягане на разписанията биха се отразили положително на пътникопотока. Най-малкото автобусите няма да кретат с 20 в бус лентите по Цариградско Шосе и други големи булеварди.

Реално погледнато наистина RADOCVET e прав, че няма водачи. Но тук виновна е само и единствено общината, че не цели да привлече хора. А доколкото знам, заплатите в транспорта са сравнително прилични.

Ще излъжа, но май в Русия опирираха метро на 2 минути в общия участък с отклонения като нашите и същата автоматика. На теория твърдят, че няма проблем интервала в общия учстък да е 90 секунди, но не са го правили. Нещо такова съм чел тук из форума. Със сигурност има потребители които могат да дадат правилната информация. 2 минути е далеч от 3-те които имаме сутрин и от четирите които имаме вечер. Това значи 1,5 пъти повече превозен капацитет. Мисля че няма да има оставащи хора по пероните сутрин и вечер по МД2, ако това си случи и ще се пътува много по комфортно, което със сигурност би привлякло и нови пътници и т.н.

benjaminn, giorev liked this post
kamentk no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 11th, 2018, 05:51 AM   #20622
ИванТ
Engineer / Bus driver

ИванТ's Avatar

Likes (Received): 4122

Социалните мрежи се изпълниха със снимки на бездомни кучета в превозните средства от градския транспорт, като това не са еднократни изолирани случаи, а с нарастването на популациите се случва постоянно. Не само, че говорим за хигиеничен проблем, за риск от ухапване, но и за разпространение на труднолечими и опасни заболявания, причинени от род "Echinococcosis". Същевременно реакцията на водача на автобуса може да бъде твърде ограничена. Действието по прогонването на кучето не е толкова трудно, но ако в автобуса има вегани, копрофили, SJWs, сексуално незадоволени жени на средна възраст, хора с крайно леви убеждения и други подобни, същите започват не само да обиждат шофьора или да го саботират, но и да го удрят. А той си върши работата...

giorev, kamentk, fori, SimeonHr, mlazarov and 4 others liked this post

Last edited by ИванТ; January 11th, 2018 at 06:23 AM.
ИванТ no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 11:14 AM   #20623
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Likes (Received): 2285

Quote:
Originally Posted by kamentk View Post
Ти определено или си на хранилка в общината или имаш някакъв много сериозен проблем. Ама май е второто, защото като гледам как тълкуваш мненията на потребителите във форума, как възприемаш околния свят, това не е нормално. Да кажеш, че по МД2 няма претоварване е все едно да кажеш, че не стават задръствания в София. А аз си мислех, че не се изразявам добре и за това като отговаряш на мои постове пишеш откровени глупости.

———————

Що се отнася до призива на столична община - едва ли някой ще се вслуша. Въпреки че мои колеги слязоха от колите, точно защото този въздух не се търпи. Обаче като цяло споделят, че са си припомнили защо използват коли вместо метрото метрото - бавно, препълнено и неудобно. Та хората са наясно, че не става за всекидневна употреба.

Общината никога няма да се присети сама да засили ГТ, даже и да се опитаме да и напомним, пак няма да го направи. На мен като първа стъпка ми се струва, че ако не намалянето на интервалите, то поне затягане на разписанията биха се отразили положително на пътникопотока. Най-малкото автобусите няма да кретат с 20 в бус лентите по Цариградско Шосе и други големи булеварди.

Реално погледнато наистина RADOCVET e прав, че няма водачи. Но тук виновна е само и единствено общината, че не цели да привлече хора. А доколкото знам, заплатите в транспорта са сравнително прилични.

Ще излъжа, но май в Русия опирираха метро на 2 минути в общия участък с отклонения като нашите и същата автоматика. На теория твърдят, че няма проблем интервала в общия учстък да е 90 секунди, но не са го правили. Нещо такова съм чел тук из форума. Със сигурност има потребители които могат да дадат правилната информация. 2 минути е далеч от 3-те които имаме сутрин и от четирите които имаме вечер. Това значи 1,5 пъти повече превозен капацитет. Мисля че няма да има оставащи хора по пероните сутрин и вечер по МД2, ако това си случи и ще се пътува много по комфортно, което със сигурност би привлякло и нови пътници и т.н.
1) Ето още едно вярно твърдение, като сме започнали: "Да кажеш че по МД1 няма претоварване е все едно да кажеш, че не стават задръствания в София."
Пускането на влаковете от БП чак до Витоша без да са купени нови влакове не просто не би решило проблема с претоварването на цялата система, ами даже ще го влоши, защото ще наложи увеличаване на интервала по МД1.

2) Ще излъжеш, защото има метролинии в Москва, които оперират на 90 секунди. Но да, 2 минути е предостатъчно че да поеме натоварването. Сигурно даже ще е предостатъчно и след като МД3 се пусне.
Но няма достатъчно влакове и депа за двуминутен интервал.
erejnion no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 11:44 AM   #20624
kamentk
Registered User

Той пак чел, недоразбрал завалията... Половината работи които ги говориш нямат нищо общо с написаното от мен. Другата половина отново не дават информация по написаното от мен.

Има линии в Москва които оперират на 90 секунди, но с отклоления ли са?? Ако са без отклонения, какво изобщо говорим...

Кога съм казал че искам да пускам всички влакове от БП до Витоша. Най-смислено е да се работи в насока разделяне.

Депа и влакове няма, тука си прав, обаче ако имаше желание от страна на управляващите, влаковете Могат да нощуват и по станциите или да се намери начин да се разшири депото/отвори ново някъде където има терен. Въпроса е, че не се работи в нито едно направление. Проблем е че няма тупици, ама нали имаме на-евтиното метро в Европа... Евтино и некачествено. Ама българина му е достатъчно да чуе думата евтино и тича да казва колко е яко...
Old January 11th, 2018, 12:00 PM   #20625
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Хм, признавам че не знам дали са с отклонения.
Цитираш мой пост, който отговаря на пост, където друг човек бе изразил желание да се пуска М1 чак до Витоша. Но твоето желание за разделяне на линиите също ни най-малко не би помогнало, защото, както всички много добре знаем, и двата метродиаметъра се нуждаят от намаляване на интервалите. И всъщност, понеже със сигурност разделянето на линиите ще доведе до някакво технологично време чакане на Модерно Предградие, и твоето предложение само ще губи нужни "влакоминути", ако ми позволиш така да се изразя, които могат вместо това да се вложат в намаляване на интервалите по двете сега съществуващи линии. Принципно поддържам разделянето на М2, но не виждам нужда да се случва докато не видим отявлена разлика в натоварването на М2 в двата си участъка. Разбира се, ако моето мнение имаше значение, щях постоянно да повтарям че Модерно Предградие е страшно нужна за да съществува възможност това да се случи. Но за момента нито моето мнение има значение, нито има нужда М2 да се разделя на две линии, защото е еднакво претъпкано.
Затова предпочитам да повтарям колкото се може по-често че депа и влакове няма, в името на това случайно някой политик да се излъже че мнението ми се споделя масово от хората, и да почне да се работи в това направление.

giorev liked this post
Old January 11th, 2018, 02:16 PM   #20626
bench_mark_2
Registered User

Likes (Received): 1306

Quote:
Хм, признавам че не знам дали са с отклонения.
Цитираш мой пост, който отговаря на пост, където друг човек бе изразил желание да се пуска М1 чак до Витоша. Но твоето желание за разделяне на линиите също ни най-малко не би помогнало, защото, както всички много добре знаем, и двата метродиаметъра се нуждаят от намаляване на интервалите. И всъщност, понеже със сигурност разделянето на линиите ще доведе до някакво технологично време чакане на Модерно Предградие, и твоето предложение само ще губи нужни "влакоминути", ако ми позволиш така да се изразя, които могат вместо това да се вложат в намаляване на интервалите по двете сега съществуващи линии. Принципно поддържам разделянето на М2, но не виждам нужда да се случва докато не видим отявлена разлика в натоварването на М2 в двата си участъка. Разбира се, ако моето мнение имаше значение, щях постоянно да повтарям че Модерно Предградие е страшно нужна за да съществува възможност това да се случи. Но за момента нито моето мнение има значение, нито има нужда М2 да се разделя на две линии, защото е еднакво претъпкано.
Затова предпочитам да повтарям колкото се може по-често че депа и влакове няма, в името на това случайно някой политик да се излъже че мнението ми се споделя масово от хората, и да почне да се работи в това направление.
Може би една от причините за ниския превозен капацитет на метрото и непривлекателността му е много ниската скорост, с която се движи. В Лондон например, макар (от вчера) някои от линиите да са над 155 годишни, скоростта в някои участъци е 3 пъти по-голяма от скоростта в София.

kamentk liked this post
bench_mark_2 no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 02:25 PM   #20627
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6738

Това ще да е причината. Никой не ще да се качва в метрото в София, защото в Лондон в някои участъци скоростта е три пъти по-голяма.
Old January 11th, 2018, 02:59 PM   #20628
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Три пъти по-бързо метро означава по-малък интервал, което означава повече капацитет.

Quote:
Originally Posted by bench_mark_2 View Post
Може би една от причините за ниския превозен капацитет на метрото и непривлекателността му е много ниската скорост, с която се движи. В Лондон например, макар (от вчера) някои от линиите да са над 155 годишни, скоростта в някои участъци е 3 пъти по-голяма от скоростта в София.
Мисля че сравняваш максимална скорост в Лондон със средна тук. Не мисля че в която и да е отсечка в София влаковете стоят под 32км/ч.
Old January 11th, 2018, 03:24 PM   #20629
Andrej_LJ
Registered User

Andrej_LJ's Avatar

Likes (Received): 5204

Quote:
Originally Posted by bench_mark_2 View Post
The average speed of a Tube train is 33km/h, but speeds of up to 50mph can be reached on the Victoria line and 60mph on the Metropolitan.

Read more: http://metro.co.uk/2013/01/09/london...7/?ito=cbshare

p5yo, the dogi liked this post
Andrej_LJ no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 04:22 PM   #20630
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 16392

Quote:
Три пъти по-бързо метро означава по-малък интервал, което означава повече капацитет.
Това не е задължително да е така. Когато влакчетата тръгват през 6 минути от началната станция пак ще минават на 6 минути през другите станции по пътя. Разликата е само, че хората пътуват по-бързо.

Може би си имал предвид, че по-бързо метро ще даде възможност за повече курсове и по-малък интервал, но едното не е задължително свързано да доведе до другото.

erejnion, the dogi liked this post
mlazarov no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 04:36 PM   #20631
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Да, точно това. Или, по-точно, предполагах че това е имал предвид бенчмарк.

the dogi liked this post
Old January 11th, 2018, 05:05 PM   #20632
kamentk
Registered User

Попринцип е така, въпросът е, че повечето курсове и по-високата скорост са последвани и от по-трудно управление, по-горям пробег и от които следват и по-чести аварии, което пак може да се окаже проблем.
Old January 11th, 2018, 11:58 PM   #20633
conecto
Registered User

Likes (Received): 10

Excuse me for the off-topic, just want to share a recent time-lapse video about the public transport in Sofia:

https://www.youtube.com/watch?v=na7A2-j-_hk

TzV, Me4ok, p5yo, Gyl6, roberto 70 and 5 others liked this post
conecto no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 12:00 AM   #20634
ihristov
Registered User

ihristov's Avatar

Likes (Received): 122

Особено руските боклуци, дето са с влакови талиги съответно возят като каруци и трошат релсовия път повече от нормален състав.
ihristov está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:07 AM   #20635
luda_glawa
Registered User

Likes (Received): 943

Quote:
Originally Posted by ihristov View Post
Особено руските боклуци, дето са с влакови талиги съответно возят като каруци и трошат релсовия път повече от нормален състав.
Какви руски боклуци?
luda_glawa no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:38 AM   #20636
satanism
Registered User

satanism's Avatar

Likes (Received): 5494

Quote:
Originally Posted by luda_glawa View Post
Какви руски боклуци?
Единственото руско, на ресли, в София, са метровлакчетата.
6. да управлява велосипед по площите, предназначени за движение само на пешеходци. Тази забрана не се отнася за децата велосипедисти.

the dogi liked this post
satanism no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 01:54 PM   #20637
ivochip
ivochip

ivochip's Avatar

Likes (Received): 1781

DELL

Last edited by ivochip; January 15th, 2018 at 05:10 PM.
ivochip no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 04:17 PM   #20638
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8777

Quote:
Originally Posted by ivochip View Post
Украински.
http://www.metrowagonmash.ru/eng/pro.../metro/81-740/

Този, който отваря училище, затваря затвор

Според статистиката, без да подозираме, сме започнали да живеем по-добре. Така, както жената на анестезиолога не подозира, че мъжът й редовно я бие…

the dogi liked this post
Avus está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 05:10 PM   #20639
ivochip
ivochip

ivochip's Avatar

Likes (Received): 1781

Объркал съм се сори. Нищо, по-здраво от руското няма.

kamentk liked this post
ivochip no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 06:28 PM   #20640
ihristov
Registered User

ihristov's Avatar

Likes (Received): 122

Как да няма да е здраво, като няма нищо в него. Да не говорим че управлението на Русичите е Хитачи ... аз нищо Руско не намирам в тая дума.

giorev, SimeonHr, the dogi liked this post
ihristov está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
bulgaria, public transport, sofia

Thread Tools

Posting Rules