search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Romania & Moldova > Development Forums > South–East Region > Constanța Metro Area

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 16th, 2017, 10:41 AM   #2761
AT30
Rise and Shine

AT30's Avatar

Likes (Received): 4070

Festivalul de Arta Tomisul Etern

AT30 está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 16th, 2017, 10:56 AM   #2762
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

Likes (Received): 5769

Cel care a facut afisul fie e englishman in New York sau are buget low-cost si nu l-a mai trecut prin bun de tipar..
Old August 16th, 2017, 01:50 PM   #2763
Saila
C/off

Saila's Avatar

Likes (Received): 6923

Fotografia de mai jos sa fie facuta in Constanta???

the old rax, kreanga liked this post
Saila no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 04:02 PM   #2764
ccbitiusca
Registered User

ccbitiusca's Avatar

Likes (Received): 163

Nu, este un singur sef de echipa si prea putini care freaca menta.
ccbitiusca no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 04:10 PM   #2765
Saila
C/off

Saila's Avatar

ai idee cat de neconform se prezinta si lucreaza???Sa mai spun ca au peturile de Bucegi ascunse in boscheti??(lucru oarecum normal tinind cont ca angajatorul nu le asigura nici macar o sticla cu apa ...)
Cand nu rezisti 8 ore fara sa pui un pic de alcool in bot se numeste ca esti alcoolist!

Dependența de alcool include patru simptome:

nevoia incontrolabilă de a consuma alcool
pierderea controlului - incapacitatea de a se limita la un singur pahar de băutură la o ocazie deosebită
dependența psihică - simptome provocate de abținerea de la alcool, ca de exemplu amețeli, greață, anxietate, tremurături și transpirație abundentă
toleranța - nevoia de a crește cantitatea de alcool consumată pentru a-i simți efectele

the old rax, ccbitiusca, kreanga liked this post

Last edited by Saila; August 16th, 2017 at 04:23 PM.
Old August 16th, 2017, 08:54 PM   #2766
kreanga
Registered User

kreanga's Avatar

Likes (Received): 431

Mi se pare absolut amuzant si ridicol de felul in care scriu ziaristii lui Mazare, post Mazare. Stiti ca pe vremea aceea nu citeam asa ceva in acest cotidian... parca ar fi niste clone trezite ieri care constata dezastrul din urbe

Constanţa, îngropată de vie de Primărie! Indicii calităţii vieţii, un gag stupid

Quote:
Probabil aţi mai citit despre asta... există un top al oraşelor unde se trăieşte cel mai bine în lume. Şi dacă vă veţi repezi cumva să căutaţi Constanţa, staţi liniştiţi, nu este pe listă. Nu pentru că nu ar putea, ci pentru că autorităţile care o conduc nu-i dau voie! Pur şi simplu nu vor. Concret, oraşul nostru nu va intra niciodată, sub această conducere, pe lista cu pricina, pentru că strategia de dezvoltare a oraşului (ca şi când am avea aşa ceva) are de marcat şi îndeplinit nişte indici ai calităţii vieţii. Aceştia sunt: stabilitate, sănătate, cultura și mediu, educație și infrastructură. Deşi vorbim aici despre o strategie integrată, care să conţină toate aceste repere şi să le aprofundeze, nici dacă îi luaţi pe rând, staţi cu spatele şi nu ştiţi să citiţi, nu vă iese.

Haideţi să vedem!

„Stabilitate” – deşi aspecte ale acestui indice sunt multe, luaţi-o doar aşa: la noi, două luni pe an (chiar mai puţin) se dau tunuri la terasele de pe plaje şi are de câştigat melteanul care investeşte cel mai puţin şi fură sau înşeală cel mai mult. Aici putem vorbi chiar despre o destabilizare, căci oamenii muncii fug pentru un job pe litoral (deh, sezon) şi apoi, cu banii de peste vară îngroaşă rândurile şomerilor. Face ceva Primăria în acest sens? NIMIC!

„Sănătate” – cui îi pasă de asta? Ce investiţii în SCJU, în ambulanţe, ce respect pentru medici, să nu mai plece în străinătate, ce programe pentru tinerii rezidenţi etc... Ştiţi toate acestea mai bine... Face ceva Primăria sau Consiliul Judeţean în acest sens? NIMIC!

„Cultură şi mediu” – din nou un domeniu dinamitat de prostie şi incompetenţă, căci aici au ajuns toate ciurucurile care nu au fost în stare să se afirme în alte domenii! NIMENI din Primăria Constanţa nu are nicio legătură cu zona culturală sau de mediu! NIMENI din Primăria Constanţa nu vrea să facă ceva în sensul acesta, căci, Doamne fereşte, dacă îşi destupă urechile şi află ceva nou şi interesant! Piei, Satană, o fi zis angajatorul, dacă vine vreunul trezit mai devreme, îmi cere spor de inteligenţă şi ce ne facem? Sau, mai grav, dacă îl apucă gânditul? Sau, blasfemie, dacă citeşte!!! Lasă, mai bine aşa, o gaşcă veselă de inepţi care se ţin unul pe altul în braţe şi cărora le tremură curul să nu cumva să iasă din aparatul de stat că nici dracu’ nu-i angajează la privat de dude ce sunt! Deci, la Constanţa vorbim de cultura şi mediul de dude! Altceva este STRICT INTERZIS de la stăpânire!

„Educaţie” – hmm, cu mediul universitar în care se înscriu din ce în ce mai puţini studenţi din cauza scandalurilor cu şpăgi şi cu rectori penali care vor să se întoarcă în sistem, cu şcoli şi învăţătoare mai şmechere decât ministrul, unde fără bani nu se poate face nimic, şi care au ajuns în toate topurile judeţene şi naţionale pe munca şi mita (a se citi meditaţiile) dată de părinţi, nu ştiu ce să zic... parcă nici aici nu stăm prea bine.

„Infrastructură”? Haideţi să râdem împreună şi cine a rămas măcar o dată blocat în trafic sau a ajuns la service mai repede decât şi-a propus din cauza gropilor, să ridice mâna!

Concluzie Deci, dragi constănţeni, la o succintă privire, nu avem nicio şansă să existăm în vreun top pozitiv. Dacă intrăm în detalii, lucrurile devin şi mai cumplite, şi ne mutăm cu toţii din oraş! Să rămână aparatul de conducere al urbei să se administreze singur, să vadă şi el cum e. Cum? Fără noi, ăştia n-ar avea bani să meargă în vacanţe, să-şi deschidă terase cu mici şi să-şi bea cafeaua la Mio? Ghinion! Şi pentru ei, dar parcă mai mult pentru noi!
Ultimul paragraf este genial

4Dimensional liked this post
kreanga no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 09:12 PM   #2767
Saila
C/off

Saila's Avatar

Pai Constanta este aceeasi prajitura( asta ca sa fiu plastic) ca acum 1 an doar ca Fagadau i-a mai trantit o boaba de strugure in varf.

am o curiozitate, ce Dzeu te face sa intri pe Telegraf? Sau pe Neptun Tv(daca mai exista)

Last edited by Saila; August 16th, 2017 at 09:24 PM.
Old August 17th, 2017, 07:55 AM   #2768
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

Likes (Received): 5769

Poate linkurile catre stirile Neptun TV cu care este populat forumul asta in ultimul an?
Old August 17th, 2017, 11:15 AM   #2769
kreanga
Registered User

kreanga's Avatar

Likes (Received): 431

Imi apar la suggested posts sau imi sunt evidentiate cand comenteaza unii pe facebook (nu am dat like . TV, urmaresc doar posturile internationale..

Saila liked this post
kreanga no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 11:24 AM   #2770
Saila
C/off

Saila's Avatar

Am crezut ca il ai la favorite

kreanga liked this post
Old August 17th, 2017, 07:54 PM   #2771
Saila
C/off

Saila's Avatar

Sunt sute de cazuri ca cel de mai sus.

Bravo Fagadu! Da-i bataie baiatule! Keep going!!

Ascultati ce spune avocatul incepand cu minutul 03:45

joce23, kreanga, 4Dimensional liked this post
Old August 18th, 2017, 04:43 PM   #2772
ccbitiusca
Registered User

ccbitiusca's Avatar

Au de gand fripturistii din Primarie sa mai taie din stalpii astia sau mai asteptam pana la urmatoarele alegeri?!

LE:

Am rectificat:

Saila, kreanga, the old rax liked this post

Last edited by ccbitiusca; August 18th, 2017 at 07:04 PM.
Old August 18th, 2017, 05:02 PM   #2773
Saila
C/off

Saila's Avatar

Ccbitiusca ciudat mod de a vedea lumea ,ai!

reverse, the old rax liked this post
Old August 18th, 2017, 07:03 PM   #2774
ccbitiusca
Registered User

ccbitiusca's Avatar

Mda, sorry, nu stiu de ce urca asa aplicatia..
Old Yesterday, 07:29 AM   #2775
AT30
Rise and Shine

AT30's Avatar

Likes (Received): 4070

Celebra violonistă Sarah Chang vine la Constanţa!
AT30 está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
constanta, europe

Thread Tools

Posting Rules