daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Arts, Media and Leisure > Putovanja

Putovanja Reports and tours from user's journeys - tourists welcome! | » Your cities & countries

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old July 15th, 2007, 05:44 AM   #1
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Likes (Received): 87

[Detroit] - foto dretva

Supruga i ja smo se prosle subote konacno zaputili u istocni Detroit radi posjete cuvenom 'eastern marketu' zbog nabavke friskog voca i povrca organskog porijekla.

Enivej, sve je fotkano iz auta tijekom voznje, kaj mi bas i vremenski nije islo u prilog za igranje s postavkama na foticu, tako da je (kompozicijska) kvaliteta pojedinih uradaka malo upitna, ali se nadam - prolazna.

Jugoistocni ulaz u grad...

Nakon ulaza u grad

Otkud sad ova crkva ovdje?

8. vatrogasna postaja Detroita iz 1888 godine, nadogradjena 1917.

Preko puta 'eastern market' na putu za centar grada

Prolazak kroz sumnjivi dio grada...kaj god...cijeli Detroit je sumnjiv

Jos jedna crkva

Nadomak istocnom djelu centra..a..a.aaa :lud: :hocu na more:

Evo i istocnog centra

--------------------------

Ovdje moji "pametni" komentari prestaju. Stoga prepustite se uzivanju u instrumentalnoj glazbenoj podlozi i prizorima "velegrada" velicine Splita.

I to bi bilo to. Idemo doma, mladi luk i paradajz me dozivaju iz gepeka

Eastern Market jos jednom za kraj

I ovaj put stvarno - pravac doma, sto dalje iz ovog izgubljenog raja. 50km je pred nama...

---------------------------------------------

To bi sad stvarno bilo to. Slijedeci put cu probati pofotkati zapadni dio grada-centra

'Cause I can't go on (Will you still love me?)
No, I can't go on (Just say you love me)

Last edited by bubach_hlubach; July 15th, 2007 at 07:52 AM.
bubach_hlubach no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 15th, 2007, 10:02 AM   #2
renco
Grad heroj

renco's Avatar

Likes (Received): 24

Hvala Bubach,ali moram reći da je ovaj istočni dio grada meni jedno veliko razočarenje.
renco no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2007, 11:01 AM   #3
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Likes (Received): 43

Odlicne fotke po obicaju Bubach

Grad je uzas , pust i zapusten ...kao 3 minute prije Armagedona
Eastern market vjerovatno nema ni priblizno kvalitetno voce i povrce kao nase kumice na dolcu ,a da ne govorimo o siru i vrhnju
P.s. si nabavio Janu ???
Old July 15th, 2007, 11:12 AM   #4
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Likes (Received): 354

Super slike. Zaboravil sam koji fotić trošiš? I jel koristiš kakav filter ili photoshop? Detroit mi je oduvjek zanimljiv iz dva razloga: domovina mog Focusa i domovina moje mjuze. Ali nekako mi djeluje zamrlo. Jel istina da je to grad koji izumire? Zbog kraha industrije koja ga je držala i to?
dadekhr no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2007, 11:49 AM   #5
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

Put your hands up for Detroit! I love this city...(by Fedde le Grand)

super slike bbch, ali grad mi se baš i ne sviđa...malo je out of date..
Old July 15th, 2007, 05:18 PM   #6
Ballota
Powered by Jet-A1

Ballota's Avatar

Likes (Received): 10139

Bravo za trud!

Grad je UŽAS!
Zbilja sam mislio da će biti bolje.
Centar je onako...teški prosjek.
Da nema onih par nebodera, bila bi katastrofa, jer kvaliteta arhitekture je dosta loša.
A van centra....ajme majke.
Beograd izgleda zanimljivije....

Mogu samo reć ovo: fala Bogu da imamo naš Zagreb (i Split).

__|__
\_______O(-)O_______/
" " "

mate.balota@gmail.com
Ballota no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2007, 05:46 PM   #7
payo
Vojvoda Blasphemous

payo's Avatar

Likes (Received): 23

svaka ti dala za trud bubach
kak je grad tak pust?
čovjek se osjeća kao Pale sam na svijetu

Last edited by payo; July 16th, 2007 at 05:41 AM.
payo no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2007, 06:07 PM   #8
delfino
Registered User

delfino's Avatar

Likes (Received): 1

Thanx Bubach na ovoj reportaži Zanimljivo!! Ali kao što su već i drugi rekli, djeluje mi poprilično pusto! Nema onog movinga koji priliči svakom povećem gradu! Definitivno,očekivao sam mnogo,mnogo više od tog grada! Spašavaju ga oni lijepi neboderi u centru ,iako mi i oni bez one gradske užurbanosti oko njih,djeluju pomalo kao da su na krivom mijestu!Zalutali u nekakvoj selendri!
Inače,kao što sam već rekao-zanimljiva reportaža

Last edited by delfino; July 15th, 2007 at 06:12 PM.
delfino no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2007, 06:07 PM   #9
Ballota
Powered by Jet-A1

Ballota's Avatar

Likes (Received): 10139

A baš!

Na svim ovim slikama, izbrojao sam možda desetak pješaka...

__|__
\_______O(-)O_______/
" " "

mate.balota@gmail.com
Ballota no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2007, 11:02 PM   #10
Drug Tito
Registered User

Drug Tito's Avatar

Likes (Received): 0

pa isto ko ovdje. u gradu ima smao ljudi radnim danima i tako je u velicini amerike. Samo istocni gradovi kao NY i Boston su kao u evropni gdje nije svako u autima.
Drug Tito no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2007, 02:30 AM   #11
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Quote:
Originally Posted by tonycro View Post
Odlicne fotke po obicaju Bubach

Grad je uzas , pust i zapusten ...kao 3 minute prije Armagedona
Eastern market vjerovatno nema ni priblizno kvalitetno voce i povrce kao nase kumice na dolcu ,a da ne govorimo o siru i vrhnju
P.s. si nabavio Janu ???
Hvala

hehe, grad nije bas neki odmor za oci, i za dusu okrijepit

Plac, mogu ti reci, cak i na moje zaprepascenje, se pokazao punim pogodkom. roba je stvarno friska i prirodna lol, seljaci iz cijele zupanije i kanade dolaze nuditi svoja dobra. Ono kaj me je najvise dojmilo je bio moving kojeg u centru grada nije bilo.

Janu sam vidio u kvartu u nekolicini talijanskih, poljskih i ex-YU prodavaonica, ali nista na veliko jos u kontekstu glavnih nacionalnih lanaca supermarketa. Koliko sam cital za sad su se skoncentrirali na newyorsko podrucje s 20 milja stanovnika, ipak se radi o ogromnom trzisnom zalogaju, stoga prvo to treba pametno i ozbiljno odraditi, lako cemo kasnije za moju provinciju...

Old July 16th, 2007, 02:45 AM   #12
Komandant MarkJ
BANNED

Likes (Received): 0

Sta da se kaze, sem hvala za slike bubach

E da...i Hvala Bogu sto zivim u Torontu
Upravio sam se vratio iz centra, dole sve vrvi od ljudi, turista, restorani i baste su pune, novi neboderi se grade na sve strane, toliko ih je da ih vise i ne pokusavamo brojiti.

Mislim, stvarno druga slika od ovog Detroita, inace nama najblizeg veceg grada kad se ide prema zapadu (Montreal prema istoku)

Nego, ocekujte uskoro i od mene slike Detroita...najverovatnije cu biti dole tokom narednog "long weekend"-a. Mada, sad mi se bas i ne ide.
Komandant MarkJ no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2007, 04:48 AM   #13
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

No frks, KM

Toronto je drugi svijet, bespredmetno bi bilo uopce o tome raspravljati tj. stavljati ovaj grad duhova, kojeg su se Michigan i SAD skoro pa formalno odrekli, u isti kontekst s jednim od najatraktivnijih kanadskih gradova
Iako, niti obliznji kanadski Windsor i Sarnia nasuprot Detroita se ne dojmaju prebozanstveno, bit ce da ih je Detroit zarazil svojim sharmom

Old July 16th, 2007, 05:29 AM   #14
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Quote:
Originally Posted by dadekhr View Post
Super slike. Zaboravil sam koji fotić trošiš? I jel koristiš kakav filter ili photoshop? Detroit mi je oduvjek zanimljiv iz dva razloga: domovina mog Focusa i domovina moje mjuze. Ali nekako mi djeluje zamrlo. Jel istina da je to grad koji izumire? Zbog kraha industrije koja ga je držala i to?
fala, fala

Fotic je Pentax k10d, dslr - 35mm + supersirokokutni objektiv 12-24mm. Filter ne koristim (jos) iako bih trebao, fotke uglavnom finaliziram u photoshopu.

Inace, grad ne da odumire, vec je doslovno mrtav, da u svakojakom smislu, pa i u klinickom
Izuzev sportskih i kulturnih manifestacija, te poslovnih aktivnosti u nekolicini zgrada i tornjeva, nista ozbiljnije ne funkcionira. Vecina zgrada se daje u najam ili su totalno van upotrebe, ziva zalost.

Problem Detroita nije isljucivo krah industrije, dobro mora se priznati da se je velik dio industrije iz grada preselio u okolicu, bar 30 km od grada. Glavni problem seze jos u "davne" 60-te i 70-te godine, "zlatno doba" razvoja autoindustrije, ali i rasnih napetosti i netrpeljivosti, kad je broj crnaca nadmasio broj bijelaca zbog ekonomskih migracija s juga SAD-a, sto je rezultiralo masovnim iseljavanjem bijelaca iz Detroita, koji su se skrasili iza popularne "granice" - 8 mile. Populacija Detroita 70-ih je brojala skoro 2 milijuna dusa, a danas samo 800.000, od toga preko 80 posto sacinjavaju je crnci, koji stjecajem povijesnih okolnosti; neravnopravnom i ponizenom socijalnom statusu u drustvu u odnosu na bijelce, nisu bili u stanju se skolovati, bili podlozniji kriminalu itd, kaj se napr. danas glatko ocituje u njihovoj (ne)sposobnosti upravljanju ovim gradom. Nas Bandic je beba naspram ovog gradonacelnika.

btw, spomenul si glazbu. volis motown ili...?

Old July 16th, 2007, 05:36 AM   #15
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Quote:
Originally Posted by DS8 Masonic View Post
Put your hands up for Detroit! I love this city...(by Fedde le Grand)

super slike bbch, ali grad mi se baš i ne sviđa...malo je out of date..

Fala.
Mislis, malo je previse outdated

brijem da mi to moze biti samo dobar povod da se kandidiram za gradskog oca Detroita. Visokim stupnjem naobrazbe se vec mogu podiciti, ali i svojim uciteljima sa zagrebacke dretve. Ako prodjem na izborima, bum i vama osigural fotelje

Old July 16th, 2007, 05:39 AM   #16
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Quote:
Originally Posted by payo_punk View Post
svak ti dala za trud bubach
kak je grad tak pust?
čovjek osjeća kao Pale sam na svijetu
fala, fala..

ne znam zakaj je tak pust. nitko ne zna . "viska" ljudi jedino ima tijekom radnog tjedna, te sportskih i kulturnih dogadjanja.

Old July 16th, 2007, 05:56 AM   #17
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mate_Balota View Post
Bravo za trud!

Grad je UŽAS!
Zbilja sam mislio da će biti bolje.
Centar je onako...teški prosjek.
Da nema onih par nebodera, bila bi katastrofa, jer kvaliteta arhitekture je dosta loša.
A van centra....ajme majke.
Beograd izgleda zanimljivije....

Mogu samo reć ovo: fala Bogu da imamo naš Zagreb (i Split).
Ne bih se bas slozio glede arhitekture. Grad se moze podiciti finim primjerima monumentalne arhitekture, ali mi taj dan zahvaljuci 'nespretnoj trasi, nazalost nisu bili nadohvat objetkiva, tako da sam fotkao sve kaj mi je doslo pod ruku, onak randomly
E, sad kaj'je dosta toga u zapustenom stanju je druga prica, no esecijalno, vjeruj mi ima tu dosta toga za mamljenje uzdaha No, to cemo odraditi drugi put, i to s normalnim objektivom

Zagreb i Split rule, naravno
Medjutim, ja bi radje da su nam Zagreb i Split u banani, a da nam ostatak Hrvatske izgleda kao Michigan, ali bez Detroita naravno

Old July 16th, 2007, 06:01 AM   #18
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Quote:
Originally Posted by delfino View Post
Thanx Bubach na ovoj reportaži Zanimljivo!! Ali kao što su već i drugi rekli, djeluje mi poprilično pusto! Nema onog movinga koji priliči svakom povećem gradu! Definitivno,očekivao sam mnogo,mnogo više od tog grada! Spašavaju ga oni lijepi neboderi u centru ,iako mi i oni bez one gradske užurbanosti oko njih,djeluju pomalo kao da su na krivom mijestu!Zalutali u nekakvoj selendri!
Inače,kao što sam već rekao-zanimljiva reportaža
welcome

Slazem se sa svime, upravo sam se i ja tako osjecao; toliko gradjevina i velikog imena grada, a ljudi na kapaljku, osim dakako na glavnoj destinaciji - placu

Old July 16th, 2007, 06:08 AM   #19
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Likes (Received): 3

Bubach, hvala na reportaži!

Čovječe, ovo je totalna koma!

Nikad nisam nešto preferirao USA, ali kad pogledam ove fotke doslovno se naježim. U 5. mjesecu sam bio preko firme u Miamiu i imam slična, što će reći, negativna iskustva. Dole na Floridi preovladavaju Hispano-amerikanci. Ono što me negativno fascinira kod USA je očajno stanje svekolike infrastrukture: ceste, električna mreža, uređenost gradova, čistoća. Nigdje u zapadnoj Europi, a pogotovo Njemačkoj, se ne može vidjeti električne nadzemne stupove kako piče središtem grada.

Uspoređujući sa tog aspekta USA i Germany, po meni je Njemačka u svakom pogledu, razvojnom, infrastrukturnom i socijalnom jedno 100 godina ispred USA.

Bubach, kada bi morao birati mjesto življenja između Detroita i Mrduše Donje, bez dvoumljenja bih izabrao Mrdušu, i to Donju!
krzamak no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2007, 07:01 AM   #20
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Quote:
Originally Posted by krzamak View Post
Bubach, hvala na reportaži!

Čovječe, ovo je totalna koma!

Nikad nisam nešto preferirao USA, ali kad pogledam ove fotke doslovno se naježim. U 5. mjesecu sam bio preko firme u Miamiu i imam slična, što će reći, negativna iskustva. Dole na Floridi preovladavaju Hispano-amerikanci. Ono što me negativno fascinira kod USA je očajno stanje svekolike infrastrukture: ceste, električna mreža, uređenost gradova, čistoća. Nigdje u zapadnoj Europi, a pogotovo Njemačkoj, se ne može vidjeti električne nadzemne stupove kako piče središtem grada.

Uspoređujući sa tog aspekta USA i Germany, po meni je Njemačka u svakom pogledu, razvojnom, infrastrukturnom i socijalnom jedno 100 godina ispred USA.

Bubach, kada bi morao birati mjesto življenja između Detroita i Mrduše Donje, bez dvoumljenja bih izabrao Mrdušu, i to Donju!
Florida je bez veze, slazem se, ne zbog Kubanaca, vec zbog mocvara i dosadne obale i unutrasnjosti. U Miamiu nisam bio, a ocito nisam puno propustio

Kaj se tice cestovne infrastrukture, Ameri su izgradili previse toga, pa im je sad problem to sve odrzavati
Mozda kad bi primjenili europsku skolu naplate cestarine, stanje cestovne infrastrukture bi se promijenilo. No Amerima se ocito ****a dok se god voze besplatno. Tu dolazi do pitanja kompromisa.
Glede ocuvanosti i cistoce gradova, slazem se da nisu u rangu europskih lmao, uz neke iznimke. To se svakako moze i pripisati bitno drugacijem nacinu zivljenja; u vecini americkih gradova se uglavnom samo radi, a u europskima se i zivi. Ali u drugu ruku, velika vecina americke populacije zivi izvan gradova, a ti djelovi u planskom i prometnom smislu su daleko iznad europskih.

Jedino se ne bih slozio s konstatacijom da je Njemacka u razvojom smislu ispred USA. Upravo suprotno, USA je ispred Njemacke nekoliko desetljeca po tehnologiji i razvoju. Dakako prednost Njemacke se moze sagledati u pedantnosti tj, opcenitoj drustvenoj disciplini i organizaciji, atributima koji bi Njemackoj mogli pomoci da se u buducnosti priblizi SAD-u

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules