daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 26th, 2006, 11:41 AM   #81
VVacek
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by DrOzda
Szczerze polecam Samochodowy atlas Polski dołączany w tym tygodniu do "Gazety Prawnej" w pięciu odcinkach. Naprawdę jego aktualność mnie mile zaskoczyła - jest wiekszość nowych i budowanych odcinków i obwodnic - oddzielnie są zaznaczone drogi budowane oraz remontowane, ekspresówki jedno i dwujezdniowe i z tego co zdązyłem zauważyć nie ma pomyłek !!!

Tylko Dlaczego nie obwodnicy Pilzna
VVacek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 26th, 2006, 01:59 PM   #82
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by p_ark
Wielu firmom NIE ZALEŻY na dobrej aktualizacji map!
Kiedyś znajdujac na mapach (zwlaszcza internetowych) bledy wysylalem zrzuty z poprawkami do adminow pod linki typu Znalazles blad - napisz.
Skutek - bardzo mizerny, czasem dopiero po pół roku uwzgledniono poprawki a czasem wcale...
Zgadzam sie z tym, więksozść kupujacych po prostu patrzy czy mapa mu sie podoba, czy ejst czytelna i wrzuca ja do koszyka. Nie zastanawiaja sie and tym co i kiedy zbudowano i czy jest na tej mapie. Raz mi sie zdarzyło widzieć jak facet porównuje w Empiku dwa plany miast patrząc kóry aktualniejszy. Firmy nie zawracają sobie głowy aktualizajcą skoro ludzie nie zwracaja na nią uwagi. I tka sie sprzeda.

Inna sprawa to fakt, ze np naniesienie węzła Tischnera/Trasa Nowotarska na planie Krakowa Copernicusa wyglada tak jakby nie mieli łuków w programie graficznym Zrestzą Wita stwosza nie wiele lepiej. W pryzpadku wielu nowych dróg widze że robią to byle było zaznaczajać jakiż przebiego orientacyjnie, nie patrząc na to czy tam ma być rondo, czy estakada, czy jest jedno czy dwu jezdniowa. Po protu "zrobiliśmy kreskę i ejsteśmy z siebie dumni".
  Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 02:00 PM   #83
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Szczerze polecam Samochodowy atlas Polski dołączany w tym tygodniu do "Gazety Prawnej" w pięciu odcinkach. Naprawdę jego aktualność mnie mile zaskoczyła - jest wiekszość nowych i budowanych odcinków i obwodnic - oddzielnie są zaznaczone drogi budowane oraz remontowane, ekspresówki jedno i dwujezdniowe i z tego co zdązyłem zauważyć nie ma pomyłek !!!
Czekam na odcinek z planami miast, obym nie miał powodu do napisania elaboratu w tym wątku
  Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 01:19 PM   #84
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 523

Wczoraj w Empiku w Sadyba Best Mall znalazłem ostatni chyba egzemplarz polskiego Kompasu. Rzeczywiście kilka dróg naniesionych. ADAC niet, chyba, że regionalne germańskie.
Dobrej mapy Europy jeszcze nie widziałem - może ktoś poradzić?
Taką dostępną w PL, poprosiem.

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 02:32 PM   #85
BinioII
niezależny człowiek

Likes (Received): 54

Quote:
Kilka drobnych uchybień na tej mapie znalazłem, jak obwodnica Śmigla zaznaczona jako zwykła droga, a nie S-ka. zresztą Dewart ma w miarę aktualne mapy w tym także na drogach wojewódzkich i innych. Gorzej jest z treścią. Gdyż z tej mapy nie da się wyczytać gdzie znajduje się wiadukt czy przejazd bezkolizyjny.
Pamiętam jak rok temu wybierałem atlas, to w każdym znalazłem coś jak nie sposób prezentacji to nieaktualne dane
Te ostatnie mogą wynikać z braku uaktualnień na mapach topograficznych ma podstawie których mapy się rysuje (powinno się przynajmniej)
BinioII no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2006, 05:25 PM   #86
grekoo
nieśląski częstochowianin

Likes (Received): 12

Ja się spotkałem kiedyś z atlasem samochodowym, w którym była pewna ulica w moim mieście, a w rzeczywistości to jest dopiero projektowana...
grekoo no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 10:58 AM   #87
hanys
Registered User

Likes (Received): 15

jeśłi chodzi o atlas europy , to świetny jest taki niebieski ..... sprzedawany w makro , z logo marko na okładce. Nie wiem czy jest nowe wydanie , ja mam z 2001 roku i jest tam zaznaczona a1 , a2 , s22 , s69 jako budowane. Naprawde masa projektów w całej europie jest tam zaznaczona
Old April 28th, 2006, 03:05 PM   #88
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16901

Też go mam ale nowej wersji już chyba nie wydali.....
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 07:02 PM   #89
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Wracajac do Gazety Prawnej. Wczoraj był ich ostatni odcinek atlasu z mapa Krakowa. Jedno słowo: porażka.

Np. Masę dwujezdniowych dróg zaznaczonych jako jednojezdnioe, brak Wita Stwosza i Trasy Nowotarskeij, prawie całe miasto na biało (nie pozaznaczlai głównych dróg jak w innych miastach).

P O R A Ż K A

Nie wiem jak jest z aktualnoscią planów innych miast, ale np aktualność mapy POlski jest świetna więc nie wiem czemu Krakó został zrobiony w tak marny sposób??
  Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 07:26 PM   #90
VVacek
Registered User

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
......prawie całe miasto na biało (nie pozaznaczlai głównych dróg jak w innych miastach).....
Widać nie zajarzyłeś dlaczego drogi są zaznaczane na biało albo na żółto ...

Ale co do nie najlepszej aktualności to przyznaje racje
Old April 28th, 2006, 08:01 PM   #91
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by VVacek
Widać nie zajarzyłeś dlaczego drogi są zaznaczane na biało albo na żółto ...
Wygląda na to ze na żółto sa obwodnice i przelotowe. Wiec czemu np krakowskie II-ga i III-cia obwodnica sa na biało?
  Reply With Quote
Old April 28th, 2006, 11:22 PM   #92
VVacek
Registered User

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
Wygląda na to ze na żółto sa obwodnice i przelotowe. Wiec czemu np krakowskie II-ga i III-cia obwodnica sa na biało?
A może drogi Krajowe i wojewódzkie ??
Mi to własnie na coś takiego wygląda
Old April 29th, 2006, 12:25 AM   #93
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by VVacek
A może drogi Krajowe i wojewódzkie ??
Mi to własnie na coś takiego wygląda
W legendzie pisz eże drogi rpzelotowe. Ale tu się nasuwają dwie nieścisłości: obwodnica nei ejst w sumie dorga przleotową a też są zaznaczone na żółto. Po drugie to autostrada na planie Szczecina jets na żółto a na planach Krakowa i Katowic na pomarańczowo.

Zreszta na planie Krakowa anie nie jest zaznaczone wg wersji Twojej ani wg legendy mapy. Np. Sawickiego-Nowohucka-Pows.Wlkp-Trasa Nowotarska jets droga przelotową a na mapie nei ejst zaznaczona jako przelotówka (żółtym). Z koleji gdyby było tak jak móisz ze krajówki są na żółto to również Wielicka-Kamińskeigo powinna być na żółto bo tam jest krajowa 4. Oni chyba najzwyczajniej w świecie spieprzyli plan Krakowa :/
  Reply With Quote
Old June 1st, 2006, 02:12 PM   #94
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

W polowie roku, od ok. 15-go czerwca pojawja sie w Niemczech nowe atlasy ADAC, Falka i Shellu na 2007/2008. Co roku datuja je z takim wyprzedzeniem (pozniej dluzej mozna sprzedawac jako aktualne )
Czesto korzystam z tych atlasow i ciekaw jestem jak sobie tym razem poradza z przedstawienie budowy drog w Polsce. W poprzednich latach bylo z tym cieniutko. N.p. rok temu atlasy podawaly, ze autostrada Strykow-Tuszyn bedzie gotowa w 2006, Konin-Strykow 2009, Nowy Tomysl-Swiecko 2007, Gdansk-Grudziadz 2007 itd. Z drogami klasy S to juz wogole sobie nie radzili.
Ciekawe czy jest przy GDDKiA ktos odpowiedzialny za aktualizacje wiedzy o polskich drogach za granica. Dla ruchu turystycznego i zagranicznych inwestorow jest to na pewno wazne. Jest to rodzaj reklamy. Ale o tym GDDKiA na pewno wie. Dlatego nie mam najmniejszych obaw w stosunku do nastepnych wydan.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2006, 02:17 PM   #95
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

Quote:
Originally Posted by bebe.2006
W polowie roku, od ok. 15-go czerwca pojawja sie w Niemczech nowe atlasy ADAC, Falka i Shellu na 2007/2008. Co roku datuja je z takim wyprzedzeniem (pozniej dluzej mozna sprzedawac jako aktualne )
Czesto korzystam z tych atlasow i ciekaw jestem jak sobie tym razem poradza z przedstawienie budowy drog w Polsce. W poprzednich latach bylo z tym cieniutko. N.p. rok temu atlasy podawaly, ze autostrada Strykow-Tuszyn bedzie gotowa w 2006, Konin-Strykow 2009, Nowy Tomysl-Swiecko 2007, Gdansk-Grudziadz 2007 itd. Z drogami klasy S to juz wogole sobie nie radzili.
Ciekawe czy jest przy GDDKiA ktos odpowiedzialny za aktualizacje wiedzy o polskich drogach za granica. Dla ruchu turystycznego i zagranicznych inwestorow jest to na pewno wazne. Jest to rodzaj reklamy. Ale o tym GDDKiA na pewno wie. Dlatego nie mam najmniejszych obaw w stosunku do nastepnych wydan.
No dzieki za informacje ja tez sprawdze
Matz32Z no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2006, 02:55 PM   #96
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Obejrzalem dzisiaj niemiecki atlas Shella na 2007/08.
Skad oni maja informacje o polskich drogach?

Zacznijmy od autostrad. Sa w miare poprawnie, tylko te w budowie troche za optymistycznie (bedze sie nazywalo, ze nie dotrzymujemy terminów) Gdansk-Grudziadz do 2007, Nowy Tomysl- Swiecko do kwietnia! 2007, Krzywa-Zgorzelec 2007, Grudziadz-Torun do 2008.
Strykow-Czestochowa, Krakow-Tarnow, Gorzyczki-Zory, Strykow-Warszawa tez juz sa w budowie.

Drogi ekspresowe (S), niezaleznie od tego czy sa w rzeczywistosci jedno- czy dwujezdniowe, w Shellu sa dwujezdniowe. A drogi krajowe dwujezdniowe sa zaznaczone jako jednojezdniowe. Tzn. n.p. obwodnice Torunia i Gorzowa Wielkopolskiego sa dwujezdniowe a droga z Warszawy do Katowic jest jednojezdniowa. Obwodnica Kielc dwujezdniowa S-ka a 10-ka ze Szczecina do Kobylanki jednojezdniowa DK (choc w rzeczywistosci sa tam dwie jezdnie).

Oj, ci Niemcy. Nic solidnie nie potrafia juz zrobic.

--------------------------------------------

Last edited by bebe.2006; July 3rd, 2006 at 03:04 PM.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2006, 11:25 AM   #97
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 553

Atlasy i mapy samochodowe

Zawsze, kiedy jadę gdiześ dalej, gdize nie znam drogi, albo dawno nie byłem, a wiem, że w międzyczasie coś mogło sie zmienić, zabieram ze sobą odpowiednie mapy lub atlas. Do pewnego momentu kupowałem co jakiś czas świerze opracowania, teraz przestałem. Powód jest prosty - zdumiewa mnie totalny brak aktualności większosci tego typu wydawnictw!
I tu dochodzimy do celu tego wątku: podawajmy (to moz być przydatne dla siebie nawzajem) błedy i nieścisłości, jakie napotykamy w atlasach i na mapach drogowych.
Podam taki przyklad: lubelskie jest tradycyjnie nieuaktualniane, lub uaktualniane bardoz późno - nadal mało jest atlasów i map na których zaznaczone są obwodnice Lubartowa (oddana kilka lat temu) czy Piask (już dwa lata sie po niej jeździ). Nie widziałem jeszcze atlasu, na którym planik przejazdu przez Lublin pokazywałby stan nowszy niż ok. 1995, a od tego czasu kilka długich ulic - wylotówek, zresztą krajówek, jak Al. Kraśnicka czy Al. Spółdzielczości Pracy (obie DK 19) rozdzielono na dwie jezdnie - Kraśnicką między 1996 a 2001 rokiem, zas Spółdzielczości Pracy 2 lata temu. O istniejących, a nie zaznaczanych na tych mapach drogach lokalnych już nie wpsomnę.
Inna sytuacja, odwrotna, ma miejsce w okolicach Przemyśla - spotkałem się z tym ostatnio - jadąc widziałem w atlasie, że DK od Radymna do Przemyśla to droga dwujezdniowa (i tak jest we wszystkich atlasach!), podczas gdy w rzeczywistosci droga jest, owszem, szeroka i wygodna (w każdą stronę po 2 pasy ruchu) ale jednojezdniowa, bez pasa zieleni na środku.
Znacie inne podobne przypadki?
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2006, 11:53 AM   #98
Mika'el
Czasy Wielkiej Depresji

Mika'el's Avatar

Likes (Received): 194

Jestem w posiadaniu mapy na której nie ma zaznaczonej trasy Warszawa - Kurów czyli krajowej 17
Zaczyna sie dopiero od Kurowa i to pewnie dlatego, ze pokrywa sie z 12 ktora prowadzi przez Puławy i dalej przez Radom na Łodz! Z mapy tej wynika ze Lublin nie ma bezpośredniego drogowego połaczenia z Warszawa
Old July 15th, 2006, 12:52 PM   #99
jacekq
Registered User

Likes (Received): 3565

A po co nowy wątek? http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=303319
jacekq está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 15th, 2006, 01:07 PM   #100
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 553

Nie wiedziałem że jest.