daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 14th, 2007, 11:45 PM   #161
misko76
Registered User

Likes (Received): 1

Przychylam się do pozytywnych opinii nt atlasów (i map) Szczecińskiego KOMPASU. Ale są „małe” ale” ... Zamówiłem Atlas Samochodowy Polski 2008/09 1:250 000, oraz Mapę Samocho
dową Polski 2008/09 1:700 000 – oba te tytuły widnieją na stronie KOMPASU jak i na stronie CARTA BLANC-i Sp. z o.o., która to przejęła KOMPAS.
Dziś dowiedziałem się, że moje zamówienie nie może być zrealizowane – ponieważ mapa samochodowa 2008/2009 ... nie została jeszcze wydrukowana , chwilę później miła pani oznajmiła mi, iż z atlasem 2008/2009 jest podobnie. A na stronie widnieją nowe okładki (przyszłych wydań), bo ... nie mieli innych skanów ... Cóż, pozostaje cierpliwie czekać na druk, pomijając iż zamówiłem kilka sztuka atlasów i map, aby obdarować nimi rodzinkę na Święta. Może na Wielkanoc mi się uda.
Dodam tylko, iż jeszcze przed przejęciem KOMPASU przez CARTA BLANCę, jak i po wysyłałem e.miale, w których pisałem o dostrzeżonych na mapie 1:700.000 błędach, ale niestety nie doczekałem się odpowiedzi, a co ważniejsze – ich korekty w kolejnych wydaniach (może mają za mało pracowników ;-)
/oto niektóre błędy – przynajmniej były jeszcze w XVI wydaniu mapy samochodowej:
- powiat bolesławiecki podzielono na dwie części, wydzielając zeń gminy Gromadka i Warta Bolesławiecka. (ten błąd pojawia się od chwili kiedy zaczęto zaznaczać granice nowych powiatów)
- w kartonie Okręgu Katowickiego Radzionków nadal jest częścią Bytomia.
- międzynarodowe oznaczenie Litwy to chyba 'LT' nie zaś ,LIT' o ile się nie mylę
Cóż, może w KOMPASIE wyznają zasadę „dobra mapa i tak się sprzeda”. Szkoda.

Tak mnie te błędne informacje na stronach KOMPASU zirytowały, iż postanowiłem się w końcu objawić na forum. Pozdrawiam niniejszym i życzę coraz lepszych map ;-)
misko76 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 28th, 2008, 12:47 PM   #162
mkm70
Myślenie nie boli

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by przemopoznan View Post
Kolego gwoli scislosci to droga krajowa 3 Od skrzyzowania z dw 102 przy Międzyzdrojach do Świnoujscia nie ma jeszcze poboczy asfaltowych.Docelowo bedą .Co do dk 3 miedzy Legnicą a Lubinem faktycznie nia ma oznaczonych poboiczy a takowe tam są, mozliwe ze w najnowszym wydaniu Copernicusa juz bedą.
Gwoli ścisłości informuję że są a przynajmniej były w piątek jak tam jechałem (na odcinku Międzyzdroje-Świnoujście rondo), dopiero dalej w kierunku przeprawy promowej Karsibórz brak poboczy.
Old February 2nd, 2008, 01:44 AM   #163
colocolo
Registered User

Likes (Received): 1

Wiem,że tam jest droga z poboczem,bo tego lata jechałem nią czterokrotnie, ale,że nie posadam z niej zdjęć to nie chciałem robić zbędnej dyskusji.
Ja także wysłałem do Kompasu maila(ze 2 m-c temu), z informacjami o błędach i także nie dostałem żadnej odpowiedzi.
colocolo no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2008, 12:12 PM   #164
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Quote:
Originally Posted by misko76 View Post
...
Dodam tylko, iż jeszcze przed przejęciem KOMPASU przez CARTA BLANCę, jak i po wysyłałem e.miale, w których pisałem o dostrzeżonych na mapie 1:700.000 błędach, ale niestety nie doczekałem się odpowiedzi, a co ważniejsze – ich korekty w kolejnych wydaniach (może mają za mało pracowników ;-)...[/LEFT][/CENTER]
Bylem tak ambitny i napisalem do redakcji map Beaty Piętki w Katowicach. Lubię ich atlas samochodowy 1 : 200 000, bo ma przyjemna grafikę. Niestety jest zawsze opozniony jesli chodzi o aktualne inwestycje. Proponowalem pomoc w aktualizacji.
Odpowiedzi nie dostalem.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2008, 12:28 PM   #165
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Ja używam atlasu Europy Marco Polo 1:750.000. Tylko już ma 5 lat i ciut się zdezaktualizował. Nowy jest w mniejszej skali, chyba 1:800.000, poza tym ma idiotyczny rozkład kart - Europa podzielona jest na 3 czy 4 kolumny, więc raczej go nie kupię.

Teraz kupiłem sobie atlas Niemiec Falka 1:200.000 - trochę dla czystej przyjemności. Rewelacja, bardzo dokładny i przyjemny dla oka. Chciałbym dorwać taki atlas Polski.

Atlas Polski mam jakiś stary z 1991, chyba 1:500.000. Ale jakoś mimo braku nowych dróg daje radę.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2008, 12:55 PM   #166
projektor
A tu jedzie mi czołg

projektor's Avatar

Może to będzie dobry temat na pokazanie "kwiatuszka" w moim atlasie.

Celowo nie podaję nazwy wydawcy.

(obraz celowo zmniejszony)

I w powiększeniu:

I takich literówek jest więcej. Jak jeszcze jakieś znajdę, to pokażę.

Pamiętam jeszcze taki atlas Demartu (można było kupować go w częściach w Gazecie Olsztyńskiej), gdzie większość miejscowości miała poprzekręcane miejscowości (m.in. "Jankowa" zamiast "Jonkowo")...
projektor no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2008, 02:51 PM   #167
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 459

Mam wrażenie, że to atlas wydawnictwa Beata Piętka. Te małe napisy po bokach stron i strzałeczki odnośników do innym stron. Dodatkowo kolor dróg powiatowych/wojewózkich.

Pozdrawiam,
Michaluspospolitus
Old February 2nd, 2008, 03:15 PM   #168
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2823

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Chciałbym dorwać taki atlas Polski.
A ten: Copernicus Polska 1:300 000 bzw. 200 000?
Bardzo dokładny, przyjemne dla oka kolory, bardzo czytelny, oczywiście pokazane pobocza, do tego fotoradary
Mało błędów - najwiekszy to obwodnica Oleśnicy oznaczona DK i 1x2

Jak najbardziej polecam
Old February 2nd, 2008, 04:02 PM   #169
Pietras1988
BANNED

Quote:
Originally Posted by Michaluspospolitus View Post
Mam wrażenie, że to atlas wydawnictwa Beata Piętka. Te małe napisy po bokach stron i strzałeczki odnośników do innym stron. Dodatkowo kolor dróg powiatowych/wojewózkich.
też mam takie wrażenie. Mam dwa atlasy Polski tego wydawnictwa i wygląda to praktycznie tak samo

Co do atlasu Kompasu, to wszedłem dopiero na ich stronę i wg mnie atlas jest fajny, ale ma 2 duże uchybienia:
-atlas oprawiony w spiralę (mam atlas Beaty Piętki i wiele stron wyleciało przez kilka lat
-u Beaty Piętki są czerwone kwadraciki i napis co tam jest przy ciekawym miejscu, a Kompas nie stosuje kwadracików i jakoś to niechlujnie wygląda:/

Mniejszym uchybieniem jest to, że nie ma niestety granic gmin :/

Więcej powiedziałbym po zobaczeniu próbki na przykładzie gminy Kurów, ale na przykładzie okolic lbn, który jest ode mnie 26 km, widzę, że atlas naprawdę fajnie wygląda. Zaciekawiła mnie liczba wszystkich miejscowości w PL, bo ma kilkadziesiąt tysięcy więcej niż u Beaty Piętki. Chyba za kilka(naście) dni kupię sobie ten atlas

Last edited by Pietras1988; February 2nd, 2008 at 04:31 PM.
Pietras1988 no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2008, 05:55 PM   #170
projektor
A tu jedzie mi czołg

projektor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Michaluspospolitus View Post

Pozdrawiam,
Michaluspospolitus
Brawo. Ale jak pisałem wcześniej nie chciałem celowo mówić nazwy wydawcy. :]
projektor no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2008, 04:01 PM   #171
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 7942

A czy ktoś wie dokładnie kiedy będzie dostępny atlas KOMPASU 2008/2009 ?
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2008, 07:56 PM   #172
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 523

Jechałem ostatnio na narty i stwierdziłem że już czas kupić nowy atlas. Stary, Marco Polo miał ważność do 2004. Kupiłem nowy, taki sam, z ważnością do 2010. Ciekawe, że kilka rzeczy w nim jest, kilka nie. Ale przynajmniej projektowane i budowane autostrady mają w miarę realne daty.
Zmienił sie chyba wydawca, nieco wymiar i obawiam się, że nie jest już tak łatwy w obsłudze jak poprzedni. Ale i tak polecam. Nie zawiodłem się od 10 lat.

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2008, 08:10 PM   #173
Siwy21
Registered User

Siwy21's Avatar

gdzie można dostać atlas w którym są zaznaczone planowane przebiegi dróg ekspresowych a nie tylko autostrad jak to zazwyczaj bywa
Siwy21 no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2008, 09:13 PM   #174
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16885

Gdybyśmy wiedzieli nawet na forum, jaki ma być docelowy przebieg ekspresówek to byłoby dobrze
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2008, 08:22 PM   #175
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 459

Ja mam trochę czasu to w swoim atlasie Copernicus z 2005 roku zanzaczam planowane przebiegi dróg (w Polsce i za granicą). Robię tak, bo uważam, że żaden atlas mnie nie zadowoli... I przy okazji mam interesujące zajęcie.

Pozdrawiam,
Michaluspospolitus
Old February 15th, 2008, 10:33 PM   #176
Pietras1988
BANNED

byłem w ten poniedziałek w EMPiKu w Puławach i jednej innej księgarni, ale jeszcze nie było atlasu Kompasu 2008/09 ;(. Znalazłem tylko 2007/08, ale go nawet nie oglądałem

DOPISANE: dziś zauważyłem, że na stronie Kompasu nie reklamują atlasu 2008/09 tylko 2007/08. Czyżby wersja 2008/09 była dopiero za rok? :/

Last edited by Pietras1988; February 16th, 2008 at 08:17 PM.
Pietras1988 no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2008, 09:44 AM   #177
Czifo
Rzeczpospolita Niedasie

Czifo's Avatar

Likes (Received): 10445

Wie ktoś może gdzie można zdobyć plan Krakowa z zaznaczonymi wszystkimi numerami budynków? Raz miałem coś takiego w ręce, było to formie atlasu i polegało na tym że na końcu każde osiedle było rozrysowane i były zaznaczone numery. Taki taksówkarski chyba
Czifo no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2008, 11:39 AM   #178
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 553

Quote:
Originally Posted by Czifo View Post
Wie ktoś może gdzie można zdobyć plan Krakowa z zaznaczonymi wszystkimi numerami budynków? Raz miałem coś takiego w ręce, było to formie atlasu i polegało na tym że na końcu każde osiedle było rozrysowane i były zaznaczone numery. Taki taksówkarski chyba
Studencki chyba
W Lublinie to dośc popularne - kilka takich planów miasta było - jak student szuka mieszkania, to trafia bez trudu
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2008, 08:13 PM   #179
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Dziś przeglądałem atlas ADAC Deutschland/Europa 2008. Ile błędówna mapach Polski!
1. {tu akurat ja bzdurę napisałem},
2. Gierkówka jednojezdniowa z planem budowy drugiej jezdni,
3. A18 - jezdnia południowa gotowa, północna w budowie (da się jeszcze to wybaczyć, stare dane),
4. S3 Sulechów-Racula dwujezdniowa.
Szkoda, że nie miałem komórki z aparatem, bo bym wrzucił fotki na dowód.
Odłożyłem z niesmakiem.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

Last edited by pmaciej7; March 2nd, 2008 at 12:00 AM.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2008, 11:34 PM   #180
Michał Ch.
Moderator

Michał Ch.'s Avatar

Likes (Received): 7942

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Dziś przeglądałem atlas ADAC Deutschland/Europa 2008. Ile błędówna mapach Polski!
1. S8 Konotopa-Powązkowska w budowie,
To nie jest błąd
Michał Ch. no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, mapy, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules