search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 152 votes, 4.99 average.
Old June 22nd, 2017, 11:48 PM   #3561
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Likes (Received): 245

Quote:
Originally Posted by Marmag View Post
OscarNiemeyer, dovolim si pouzit tvoju fotku a k tomu moju z 2005

Najdite rozdiel...

Ale zda, ze vyzva sa celkom ujala.
Uz je tam pocet jednej hviezdicky 61 a stale to rastie.
Som zvedavy co v panike urobia.
Ci obvolaju vsetkych znamych alebo page jednoducho zatvoria...

Inak Oscar, ospravedlnujem sa, ze som pouzil tvoju fotku pri sireni toho co sa stalo, ale nenasiel som nateraz lepsi priklad rozsahu ohavnosti a absolutnej dehonestacie prostredia ako v tvojej fotke...

OscarNiemeyer liked this post
Ubertino de Casale no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 23rd, 2017, 12:20 AM   #3562
ejo
Registered User

ejo's Avatar

Likes (Received): 1171

Podla mna to vacsia ohava nie je ako to bolo. Danube ohavou bol aj zostal (vobec to tam nemalo byt postavene, niekde mimo centra budis ale takato hmota mi tam vobec nepasuje). Ked tak porovnavam budovu pred a po tak teraz mi pride sumernejsia. Pred tym to bol taky tetris mix. Dlhe pasiky striedane velkymi a malymi oknami ci tymi divnymi tvarmy z tetrisu. K tomu este to zvlastne okno nad hlavnym vchodom.

Plus este ked pozeram na ten nadjazd vzadu. Predtym tam nebula ani jedna teklama teraz je tam toho nasrateho az az.
ejo no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 12:46 AM   #3563
Phill
Bratislava YIMBY

musim povedat, ze v roku 2005 vyzeralo Tyrsovo lepsie, nie je tam ziadne divoke parkovisko a tiez si vsimnite nula bigboardov okolo Pristavneho v porovnani s tou aktualnou foto...

Janci1982 liked this post
Phill no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 01:00 AM   #3564
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Quote:
Originally Posted by ejo View Post
Podla mna to vacsia ohava nie je ako to bolo. Danube ohavou bol aj zostal (vobec to tam nemalo byt postavene, niekde mimo centra budis ale takato hmota mi tam vobec nepasuje). Ked tak porovnavam budovu pred a po tak teraz mi pride sumernejsia. Pred tym to bol taky tetris mix. Dlhe pasiky striedane velkymi a malymi oknami ci tymi divnymi tvarmy z tetrisu. K tomu este to zvlastne okno nad hlavnym vchodom.

Plus este ked pozeram na ten nadjazd vzadu. Predtym tam nebula ani jedna teklama teraz je tam toho nasrateho az az.
Ejo, stary Danube sa niesol v znameni podnikatelskeho baroka, z ktoreho sa dnes zachovali uz len stavby ako Sporitelna pri Eurovei ci potraviny Tuffi (teraz Billa pri komplexe Gloria). Ostatne stavby, vratane obytneho domu na Suchom Myte boli prestavane. Ano...boli to nechutne stavby. Ani Danube nevynikal prakticky nicim, ale v danom prostredi ani zdaleka tak desivo a arogantne nevycnieval ako tento bordel co je tam teraz. Minimalne bol v troska inej harmonii s velmi prijemnym Devinom..
Snad sme sa niekam v architekture za tie roky posunuli, aby sme museli znasat nieco taketo?
Old June 23rd, 2017, 01:04 AM   #3565
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 4516

To nie je žiadne podnikateľské baroko, to je postmoderna, ktorá bola v Bratislave prakticky kompletne vymazaná, až na tie dve či tri výnimky. Môže sa nám nepáčiť, ale všetko to boli kvalitné súdobé diela. Keď sa niekto na vývoj Bratislavy pozrie o sto rokov, bude to vyzerať, ako keby tu v tej dobe bola čierna diera bez akejkoľvek aktivity.

BRATISLAVA YIMBY.
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 01:06 AM   #3566
Ubertino de Casale
Amor Patriae Nostra Lex

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
To nie je žiadne podnikateľské baroko, to je postmoderna, ktorá bola v Bratislave prakticky kompletne vymazaná, až na tie dve či tri výnimky. Môže sa nám nepáčiť, ale všetko to boli kvalitné súdobé diela. Keď sa niekto na vývoj Bratislavy pozrie o sto rokov, bude to vyzerať, ako keby tu v tej dobe bola čierna diera bez akejkoľvek aktivity.
Dobre nazvime to ako chceme. Pre mna je to pomerne nevkusne podnikatelske baroko, ale mas pravdu, ze bolo vyrazom svojej doby.
Podstatne zostava jedine: Ze toto co je tam teraz je priam neuveritelne. Turisti si budu mysliet o nas, ze sme uplni idioti..
Old June 23rd, 2017, 02:16 AM   #3567
E499.3056
Registered User

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 3949

Keby ta siva bola aspon nejaka elegantna siva, ale tato je ozaj otrasna nielen na fotkach, ale aj nazivo. Vyzera to ako zateplena komunisticka ubytovna.
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 08:51 AM   #3568
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 366

Ja inak nejako nechapem, preco sa do toho vobec pustali. Sak nemohli len spravit modernizaciu interieru, napr. ako Forum (Crowne Plaza). Clovek aby sa pomaly bal, ze aj na ten raz nacapaju omietku a natru ho na nejaku farbu zo vzorkovnika na zateplovanie panelakov ...
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 09:01 AM   #3569
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 326

Počkajte si, kým to bude dokončené, mne sa to náhodou celkom páči, aj keď mi je jasné, že som tu asi jediný. Môže to vyzerať celkom zaujímavo a nie tak všedne, ako predtým.
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 08:20 PM   #3570
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 1330

Quote:
Originally Posted by matej65 View Post
Dnes som sa bol pozrieť na najnovšiu ohavu Bratislavy - bývalý Hotel Danube. Tá fasáda je naozaj ohavna, keby len nebola šedá, ale biela vyzeralo by to lepšie.

Ako jediný prínos vidím potenciál v parteri, tie veľké, priehľadné okna nevyzerajú zle. Ešte ale veľa závisí od výberu nájomcov.

:Huncut liked this post
Sukino no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 10:57 PM   #3571
lotdred
Registered User

Likes (Received): 0

Krasavica na Dunaji dostala este horsiu bradavicu.
lotdred no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2017, 05:47 PM   #3572
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 4819

Včera som si všimol, že prerábajú fasádu zo strany nábrežia. Čierne štvorce okolo okien dostali taký svetlý frkaný vzor. Pripomenulo mi to starý školský nábytok, ktorý po renovácii vyzeral podobne. Už majú inak na Facebooku 88 jednohviezdičkových hodnotení.

Prenajomcakany, baleadasena liked this post
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2017, 11:24 PM   #3573
ginantonic
Registered User

ginantonic's Avatar

Likes (Received): 19

..nejake komenty by sa asi zislo poslat aj Sitnu Holding http://www.sitnoreal.com/projects , ktory je majitelom tej budovy..a asi ma aj najvacsiu zasluhu na tom ako to dodrbali. Park Inn Hotel je tam zrejme len "najomca".
Inak..Hotel Danube v starej podobe bol pre mna krasna budova.
Kedysi kratko po revoluci sme isli na vylet zo skoly do Bratislavy..a pamatam si ze som sa tam nejako stratil a skoncil som na nabrezi pred Danube ktory bol pred dokoncenim..V tej post-komunistickej sedi vyzeral ako luxusny prizrak z ineho sveta,hlavne pre decko ako ja niekde z lazov.(Dokonca som zavolal aj spoluziakov ze nach sa idu pozriet )
...skoda ze tu budovu/nabrezie tak zhovadili a to je skoro pod oknami magistratu. Nevyzera to ze by to niekomu z kompetentnych vadilo..alebo si to este ani nevsimli, co by ma neprekvapilo.

Janci1982, ADIHASH liked this post

Last edited by ginantonic; June 24th, 2017 at 11:28 PM. Reason: error
ginantonic no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2017, 05:02 AM   #3574
Andys27
Registered User

Likes (Received): 28

Magistrát je trošičku ďalej, takže to z okien sotva uvidia ale jasné chápem, tiež sa mi tento výtvor nepáči
Andys27 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:02 PM   #3575
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 1117

27.06.2017 obnova fasady na Lazaretskej:

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules