SkyscraperCity Forum banner

[Polska] Przepisy ruchu drogowego dla rowerzystów + rowerowy hydepark

526K views 6K replies 167 participants last post by  MT 
#1 · (Edited)
Stworzyłem ten temat, aby raz na zawsze skończyły się około-przepisowe wojny i wojenki w wątkach o infrastrukturze rowerowej. Proszę, aby od tej pory wszystkie wątpliwości w tej tematyce rozstrzygać tutaj. Dziękuję i zapraszam do "dyskusji".
 
  • Like
Reactions: leks
#1,528 ·
Pytanie. Sytuacja jak w linku poniżej: jadę wydzielonym, dwukierunkowym pasem dla rowerów prosto przez skrzyżowanie. Pas się kończy przed wąskim wiaduktem. Za nim jest kontynuacja naszego pasa.

https://www.google.pl/maps/@51.2772...m4!1e1!3m2!1si2l9xF5rWSeS8EVZ6M4rLg!2e0?hl=pl

Oczywiście państwo rowerzyści jadą pod prąd, czyli źle. Czy na zakończeniu pasa na pewno powinienem wjechać na jezdnię na "właściwy" pas i potem, za wiaduktem wrócić na swoją ścieżkę? Średnio to bezpieczne i niespotykane - rowerzyści jeżdżą "pod prąd", miejscowa Policja na moje pytanko powiedziała "my nie wypisujemy tu mandatów, można jechać jak ci ludzie".
 
#1,529 · (Edited)
#1,530 ·
To wszystko powstało w ramach jednej inwestycji. Wiele z tych rzeczy siedzi mi w głowie od dawna, planuję to wszystko zebrać i przekazać zarządcy drogi, może poprawi parę błędów. Zastanawiał mnie właśnie ten pas dla rowerów z mojego posta, to średnio bezpieczne rozwiązanie.
 
#1,531 ·
Nie ma czegoś takiego jak pas ruchu dla rowerów dwukierunkowy. W Krakowie wszystkie podobne kwiatki zostały wymiecione z dróg jak tylko w zarządzie dróg pojawił się oficer rowerowy. Przedstawiona organizacja ruch to jakaś paranoja - to jest w ogóle droga publiczna czy teren prywatny, i czyjaś prywatna twórczość?
 
  • Like
Reactions: Janek0
#1,536 ·
Bardzo dobre.
Trzeba zwracać uwagę na pojazdy wielkogabarytowe jak skręcający autobus.
W razie potrzeby wycofać troszeczkę.
Podjeżdżać przednim kołem na linię, aby widzieć i być widocznym
Nie stać na samej osi jezdni, bo jak widziałem , wiekszość kierowców miała problem aby sie wyrobić.
Wielkie brawa.
 
#1,537 ·
W tym miejscu to nawet autobus nie powinien mieć problemu ze skrętem nawet jak rowerzysta stoi prawie w osi jezdni. Chyba nawet specjalnie dla autobusów w tym miejscu jest zrobione poszerzenie, z którego nikt z widocznym na filmie kierowców skorzystać nie chce.
Wydaje mi się, że spokojnie tu można stanąć na tyle blisko osi by pojazdy skręcające w prawo ominęły rowerzystę
 
Top