daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 15th, 2014, 10:12 AM   #6721
obserwatorMiasta
Registered User

Likes (Received): 3

Najprawdopodobniej wiadomo już co jest przyczyną pęknięć mostu nad Lubatówką. Z nieoficjalnych wiadomości wiem, że błąd tkwi w projekcie. Nie mam technicznej wiedzy na ten temat więc postaram się opisać to w miarę jak najprościej. Powodem pęknięć są łożyska pod płytą mostu, które znajdują się pomiędzy betonowymi palami wbitymi w ziemię, gdyby łożyska te były na palach most praktycznie byłby już na ukończeniu, mieli przeprowadzać próbę 80 ton, lecz nie ma to teraz sensu skoro sam pod swoim ciężarem zaczął się "oddzielać". Z tego co mi mówiono mają dźwigać płytę, wykuwać otwory pomiędzy palami a płytą i tam montować dodatkowe łożyska. Może ktoś z większą wiedzą w tym temacie opisałby to bardziej techniczne - bardziej zrozumiale

Singaya, BARIZEH liked this post
obserwatorMiasta no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 15th, 2014, 10:19 AM   #6722
c21
Registered User

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
...
A tam na południe od Dukli to nie ma kamieniołomu zaraz koło drogi? On też coś tam generuje ruch, chociaż to raczej ciężko wyrazać w setkach tirów.
Jeszcze jest żwirownia w Trzcianie. Ruch naprawdę spory.
c21 no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2014, 11:00 AM   #6723
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 479

Quote:
Originally Posted by insi1 View Post
Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi z tymi galeriami w Krośnie? Najpierw okazało się, że miasto porozumiało się z jakimś biznesmenem z Rzeszowa, który skupował działki w rejonie Łężańskiej-Sikorskiego, potem okazało się że od strony dawnego Urzędu Wojewódzkiego działki skupuje także Frąc. Potem okazało się, że że inny inwestor zamierza wybudować galerię na 10 ha (Elbfonds). Teraz okazuje się, że miasto porozumiało się z p. Frącem i to on jest bliżej wybudowania galerii. Jednocześnie Elbfonds niezależnie prowadzi proces inwestycyjny dot. swojej galerii. Nie wiem czy w tak małym mieście jak Krosno jest miejsce na dwa ogromne obiekty obok siebie? Gdyby to miało miejsce w Rzeszowie to nie martwiłbym się, ale w Krośnie? Czy to nie jest tak, że ten kto pierwszy wybuduje galerię ten będzie działał, a kto nie zdąży będzie musiał zaniechać swoich planów?
Nie wiem czy możliwe jest jednoczesne funkcjonowanie tak wielkich obiektów niemalże obok siebie.
Od samego początku tematu galerii handlowych w Krośnie chęć budowy wielkich obiektów handlowych deklarowało dwóch inwestorów. Od początku w zasadzie nic się nie zmieniło (poza tym że w przypadku działki na Sikroskiego zmieniali sie inwestorzy). Różnica pomiędzy tymi inwestycjami jest taka, że w przypadku działki na Sikorskiego co jakiś czas do mediów docierają jakieś informacji na temat planowanej inwestycji a w przypadki działki przy Bieszczadzkiej wszystko robione jest w ciszy. Tak więc nie ma mowy o tym że miasto się z kimś dogadało. Wszystko zależy tutaj od samych inwestorów. Wg mnie w Krośnie nie ma miejsca na dwie duże galerie. Tak więc wygra pewnie ten kto swój obiekt wybuduje pierwszy. Z tego co ostatnio mówił prezydent dla K24 wygląda na to że bliżej konkretów jest Galeria Krosno. Co z tego wyjdzie czas pokaże. Patrząc jednak na to, że na Podkarpaciu zaczynają powstawać wielkie obiekty handlowe w mniejszych miastach (ostatnio np. w Stalowej Woli rozpoczęła się budowa) to myślę, że w przeciągu najpóźniej do dwóch lat rozpocznie sie budowa którejś z galerii w Krośnie. Mam nadzieję że będzie to rok 2015.

Wracając do tematu "zabytku" przy Spółdzielczej to wygląda na to że konserwator po raz kolejny już ograł miasto. Prawda jest taka, że na starym mieście jest kilka miejsc które wymagają uzupełnienia zabudowy. Jeżeli współpraca na linii miasto - konserwator będzie wyglądała tak jak teraz to marnie widzę postępy w tej kwestii.

Te wizualizacje dotyczące planów na Spółdzielczą które podano na K24 mnie się podobają.

BARIZEH liked this post

Last edited by Singaya; December 15th, 2014 at 11:07 AM.
Singaya no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2014, 11:27 AM   #6724
chlebu
Registered User

Likes (Received): 7

Ja również jest za. Przy okazji artykułu na K24 jak zawsze można było poprawić sobie humor czytając komentarze.
chlebu no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2014, 11:48 AM   #6725
Maya83
Registered User

Likes (Received): 1610

Quote:
Originally Posted by obserwatorMiasta View Post
Najprawdopodobniej wiadomo już co jest przyczyną pęknięć mostu nad Lubatówką. Z nieoficjalnych wiadomości wiem, że błąd tkwi w projekcie. Nie mam technicznej wiedzy na ten temat więc postaram się opisać to w miarę jak najprościej. Powodem pęknięć są łożyska pod płytą mostu, które znajdują się pomiędzy betonowymi palami wbitymi w ziemię, gdyby łożyska te były na palach most praktycznie byłby już na ukończeniu, mieli przeprowadzać próbę 80 ton, lecz nie ma to teraz sensu skoro sam pod swoim ciężarem zaczął się "oddzielać". Z tego co mi mówiono mają dźwigać płytę, wykuwać otwory pomiędzy palami a płytą i tam montować dodatkowe łożyska. Może ktoś z większą wiedzą w tym temacie opisałby to bardziej techniczne - bardziej zrozumiale
Łożyska znajdują się pod płytą a na przyczułkach i filarach. Nie znam się i ciężko mi sobie uzasadnić taką przyczynę. Może są poprostu źle dobrane do takiego obciążenia. Co masz na myśli pisząc, że pod swoim ciężarem zaczął się oddzielać?
Old December 15th, 2014, 04:25 PM   #6726
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Rondo na GZK otwarte!

https://www.facebook.com/krosnocity?fref=ts
Old December 15th, 2014, 11:30 PM   #6727
Przecin
Registered User

Przecin's Avatar

Likes (Received): 17

Zauważone na drogach w Krośnie.

W ubiegłym tygodniu podwyższono dopuszczalną prędkość jazdy z 60 km/h do 70 km/h na ul. Krakowskiej pomiędzy ul. Hutniczą, a ul. Konopnickiej.

Na ul. Sikorskiego jadąc od strony Łężan linia bezwzględnego zatrzymania przed przejazdem kolejowym znajduje się za blisko torów (jakieś 70 cm od szyny). Zatrzymując się prawidłowo przed tą linią pojazd może zostać zahaczony przez pociąg. Nie wiem kto ją tak namalował, ale zrobił to naprawdę w nieodpowiedniej odległości.

Wjeżdzając do Krosna ul. Bieszczadzką od strony Miejsca Piastowego w Rajsach mamy znak terenu zabudowanego czyli zaczyna się 50 km/h. Jednak po przejechaniu jakiś 200 m jest podwyższenie prędkości do 70 km/h. Nie dałoby się przesunąć tej "70" bliżej znaku terenu zabudowanego, by wyeliminować tą "50"?
Przecin no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2014, 09:45 PM   #6728
Mayor24
Registered User

Mayor24's Avatar

Likes (Received): 100

Quote:
Prawda.
A ja znowu zasłyszałem coś na potwierdzenie tego o czym wcześniej pisałem - kapy chodnikowe idą do skucia (błędy w zbrojeniu). Wygląda na to, że problemy na moście są dwa

Os. Generalskie - o ile się nie mylę, stan na sobotę (13.12.2014)
fot. Bartłomiej Czyż

http://kpb.com.pl/pl?news,budowa_osi...iego_w_krosnie

Jutro betonowana będzie druga część płyty nad I piętrem.

Jakość taka, że trochę wstyd to pokazywać, ale chyba nigdzie jeszcze nie były publikowane wizualizacje od tej strony. Skan z materiałów Wikany (uprzedzam pytanie - nie, balustrady nie będą szklane, to tylko podkolorowanie dewelopera):

BTW, Wikana we wtorek ma spotkanie z Prezydentem dotyczące niewywiązania się z terminu oddania całości inwestycji (3 budynki + handlowy + boisko).
Przy okazji - potwierdzenie: boisko też powstanie.

BARIZEH, dawid392, Singaya liked this post
Mayor24 no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2014, 10:27 PM   #6729
bl0ndas
Registered User

bl0ndas's Avatar

Likes (Received): 73

Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie. Delegatura Krosno
i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne - Oddział Krosno

ul. Niepodległości (koło Kauflanda)
Wymiana pokrycia dachowego

Rozbudowa budynku koło SĄDU OKRĘGOWEGO
ul. Czajkowskiego/Podwale

Już od kilku miesięcy prowadzone są prace przy skarpie ul. Zjazdowa/Podwale

Rozbudowa zajazdu-restauracji Kasztelan ul. Bieszczadzka

[/url]

[Krosno] Inwestycje http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=475737
[Krosno] Panoramy http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=565256

Kamill4, Damian15, dawid392, Singaya liked this post

Last edited by bl0ndas; December 17th, 2014 at 11:23 PM.
bl0ndas no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 12:38 AM   #6730
obserwatorMiasta
Registered User

Likes (Received): 3

Rozbudowa budynku koło SĄDU OKRĘGOWEGO
ul. Czajkowskiego/Podwale

Takie budynki wokół starówki powinny być wykupione przez miasto i zagospodarowane w jakiś normalny sposób a nie, że przy samym rynku i obok są domki jednorodzinne... a w niektórych miejscach, od rynku do Lubatówki chodzą kury... żal i dno..
obserwatorMiasta no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:36 AM   #6731
chlebu
Registered User

Likes (Received): 7

Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie. Delegatura Krosno
i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne - Oddział Krosno

ul. Niepodległości (koło Kauflanda)
Wymiana pokrycia dachowego

Od dawna nie mogę przeżałować tej okropnej blachy na tym budynku. Co za potępieniec to wybrał. Zamiast blachy płaskiej - blacha jak na hali magazynowej. Syf w takim miejscu na następne 30 lat!!!
chlebu no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:45 AM   #6732
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Quote:
Takie budynki wokół starówki powinny być wykupione przez miasto i zagospodarowane w jakiś normalny sposób a nie, że przy samym rynku i obok są domki jednorodzinne... a w niektórych miejscach, od rynku do Lubatówki chodzą kury... żal i dno..
Niestety wykupowanie budynków przez miasto jest nierealne. Głównie przez koszty.

Zgadzam się z Tobą, że śródmieście powinno wyglądać inaczej. Miasto powinno działać tutaj poprzez plany zagospodarowania. Do tego że w sąsiedztwie rynku stoją stare domki do nikogo pretensji mieć nie możemy. To spadek po "Golicji i Głodomerii:. To jednak, że w przeciągu ostatnich 20 lat w śródmieściu powstała zabudowa willowa to już jest jednak skandal.

Pisałem o tym już jakiś czas temu

http://www.skyscrapercity.com/showth...75737&page=174

Wracając do naszego śródmieścia to ostatnimi czasy widzę pewną poprawę. Kaufland, osiedle Parkowe, węzeł na GZK. To zmienia nasze śródmieście na bardziej miejskie. W przyszłym roku jak przebudują skrzyżowanie Grodzka/Wyszyńskiego z DK28 to też powinno zmienić obraz tamtych okolic. A w planach jest budowa estakady obok Parku Jordanowskiego. To też powinno uporządkować ruch w śródmieściu. Rozbudowane zostanie skrzyżowanie obok parku a dalej zostaną otworzone nowe tereny pod inwestycje związane np. z usługami (chodzi mi o tereny w okolicach ul. Łukasiewicza).
Old Yesterday, 02:07 PM   #6733
c21
Registered User

Likes (Received): 15

Właśnie w obrębie nowego mostu nad Lubatówką ekipa układa kostkę brukową.
c21 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 01:07 AM   #6734
pianeta.pl
Registered User

pianeta.pl's Avatar

Likes (Received): 252

Quote:
To chyba problem sporej części miast. Jedno z miast w Polsce (już nie pamiętam które) zakazało w prawie lokalnym hodowli kur na terenie miasta i egzekwowało to poprzez Straż Miejską.

Reply

Tags
krosno, podkarpackie

Thread Tools

Posting Rules