SkyscraperCity Forum banner

[Lublin] Dawno, dawno temu ... i niedawno...

Tags
lublin
403K views 1K replies 154 participants last post by  lukaszlecyk 
#1 ·
Zainspirowany gdanskim i warszawskim watkiem zakladam odpowiednik z Lublina.

1. Śródmieście ulica Lipowa wcześniej cmentarna z racji pobliskiego XVIII wiecznego cmetarza funkcjonujacego do dzis.

Widok od strony ulicy Lipowej

Dawnej organizowano tu wystawy, pokazy koni itp. W oddali po prawej stronie znajdują sie kamienice przy ul Grottgera.


Wczasie okupacji niemieckiej znajdowaly sie baraki obozu przejsciowego.
Wizytacje skladal tu sam Heinrich Himmler.
Ponizsza fotografia jest z konca lat 90-tych bowiem o ile dobrze pamietam w 94 baraki podpalono zostal pusty plac.


Pojawil sie inwestor kapital zachodni a raczej wschodni ( izrael )
przystapil do budowy centrum rozrywkowo hanglowego ( w poblizu cmetarza na miejscu dawnej kaźni ).


podczas budowy zginelo kilku pracowników ( jeden spadl z ponad 40 metrowego zurawia )


zakonczenie budowy nie bylo koncem zlych wydarzen adres Lipowa 13 to chyba przeklete miejsce.


widok od zachodu ( w oddali ulica Lipowa )


foto by sonnenkind
 
See less See more
7
#59 ·
Na zamku jest wystawa traktująca o lubelskich wydarzeniach z września 1939 - dużą jej część zajmują zdjęcia porównawcze: to co było w 1939 i zaraz obok jak to wygląda współcześnie (nawet bardzo współcześnie). Idealnie te zdjęcia pasowałyby tu do tego wątku, ale nie pozwolono mi porobić zdjęć.... Wielka szkoda. Kto ma chęć, okazję, możliwość - zachęcam do obejrzenia tej wystawy. Warto.
 
#62 ·
Widzę że na zamku mają taką głupią politykę. Przypuszczam że chodzi o prawa do fotografii, których nie mają. Gdyby mieli to chcieliby od Ciebie kase, widzę że mają wysokie ceny, eh. totalna głupota.
 
#75 · (Edited)
Zdjęcia zrobiłem w sierpniu 2009, specjalnie się tam wybrałem by zobaczyć zamek, a właściwie jego ruiny. Bardzo sie zaskoczyłem ze zaczeli go remontować. Na wykończeniu były trzy budynki a baszta zasłonięta płótnem. Nie wchodziłem na teren budowy bo było dużo robotników.
Na google earth / panoramio jest pare zdjęc by kukukakadumba z remontu.

------------------------------------------





fotki z dziennikwschodni.pl


__________________________________________________________________________________________


2009, w opłakanym stanie, "wejście grozi śmiercią" a budynek zawaleniem


zdjęcia zrobiłem z innego kąta ponieważ krzaki by wszystko zasłoniły
 
Top