daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old February 21st, 2007, 02:25 PM   #61
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 203

Quote:
Originally Posted by semi-dry View Post
Jak oceniasz postęp prac?
Czy na całej długości pas drogowy wygląda tak jak na zdjeciach.
Czy z racji odległości i mgły nie widać tam żywej duszy?
Czekamy na więcej zdjęć?
ps. Jeździsz może innymi odcinkami 19? Czy odcinek od Siemiatycz do Bugu już skończyli remontować?
1.MAX 40% (35)
2.Przy obiektach nasilenie robót jak na zdjeciach, na szlaku jest roznie,gdzie niegdzie przykryte tylko,a gdzie indziej juz wiecej warstw
3.widzialem tam max 20(25)ludzi plus pare koparek i innego sprzetu troche
4.Czasami jezdze tamtedy na Mazury,ale od jakiegos czasu wybieram DK17/50/8(61) i nie wiem co tam sie dzieje
ikrys no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 21st, 2007, 03:43 PM   #62
semi-dry
Registered User

Likes (Received): 0

DK 50 od Kołbieli do Ostrowii? Jak wygląda ta trasa po remontach?
Jabyś miał zdjęcia to wrzuć do wątku o DK50 tam też przydałaby się aktualizacja.
semi-dry no está en línea   Reply With Quote
Old February 21st, 2007, 04:36 PM   #63
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

Widze, ze od mojej ostatniej wizyty w tamtym rejonie pół roku temu niewiele sie zmienilo. Nawiezli tylko troche piachu. Ciekawe jaki osiagnal niedoczas?
loan no está en línea   Reply With Quote
Old February 21st, 2007, 11:53 PM   #64
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1431

Quote:
Originally Posted by loan View Post
Widze, ze od mojej ostatniej wizyty w tamtym rejonie pół roku temu niewiele sie zmienilo. Nawiezli tylko troche piachu. Ciekawe jaki osiagnal niedoczas?
przejeżdżałem tamtedy w grudniu i coś mnię się zdaje, że ktoś tu udaje GREKA!!!!
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2007, 12:00 AM   #65
wojtekbp
słoik podlaski

wojtekbp's Avatar

Likes (Received): 2176

Czesto tamtedy przejezdzam i szczerze powiedziawszy malo co sie tam zmienia

Ale jedno co mi sie podoba to to ze misiaczki juz na wylocie na Warszawe nie stoja
Old February 22nd, 2007, 08:27 AM   #66
stelo
Lublinianin (Lubelak)

stelo's Avatar

Likes (Received): 112

Z Dziennika Wschodniego:
Quote:
Musi być gorzej, żeby było lepiej
Na podlaskich odcinkach remontowanej drogi krajowej nr 2 jest niebezpiecznie - alarmują Czytelnicy.

W Międzyrzecu Podlaskim, na skrzyżowaniu "dwójki” z drogą Białystok-Lublin powstaje dwupoziomowy węzeł drogowy (Marek Pietrzela)

Ich zdaniem, zmienione na czas przebudowy oznakowanie trasy prowokuje kierowców do szybkiej i niezgodnej z przepisami jazdy, co w każdej chwili może skończyć się tragicznie.

Do naszej redakcji docierają liczne krytyczne opinie kierowców dotyczące zmian na przebudowywanej "dwójce”. - Przed remontem na skrzyżowaniu ze zjazdem do Kaliłowa, na długości około 1 km, była "linia podwójna ciągła”. Po pracach remontowych wymalowano "linię pojedynczą przerywaną” - zauważa nasz Czytelnik, Jarosław Ligaj. - Kierowcy, choć nie widzą pojazdów skręcających na skrzyżowaniu w lewo, jeżdżą tam teraz szybciej i wyprzedzają po kilka pojazdów naraz. A przecież wcześniej wielokrotnie dochodziło tam do wypadków, nawet śmiertelnych!

CO Z OBWODNICAMI MIAST
Obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego już powstaje. Przeznaczono na nią prawie 74 mln zł. Jednak w lutym, ze względu na złe warunki pogodowe, drogowcy przerwali roboty ziemne na kilku odcinkach.
Bardziej jednak niepokoi opóźnienie na bialskiej obwodnicy, którą ponad rok temu lubelski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przejął w zarząd od bialskiego prezydenta. Nadal nie ogłoszono przetargu na przebudowę tej drogi, choć w ubiegłym roku zapowiadano to na jesień 2006 roku.

- Remont drogi krajowej nr 2 na odcinku Biała Podlaska-Terespol i omawianym przez pana Ligaja skrzyżowaniu nie został zakończony - wyjaśnia Wojciech Puliński z lubelskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - O trwających robotach informują tablice, a istniejące oznaczenia są tymczasowe, zgodne z zatwierdzonymi projektami organizacji ruchu na czas przebudowy. Puliński zapewnia, że po zakończeniu robót, przed i za skrzyżowaniem, o którym mówi nasz Czytelnik, pojawi się znowu "linia podwójna ciągła”. A po przebudowie polepszy się komfort jazdy i poprawi bezpieczeństwo zmotoryzowanych i pieszych. Modernizacja, nazywana też "rehabilitacją” 98-kilometrowego fragmentu "dwójki” z Siedlec do Terespola, z wyłączeniem obwodnicy Białej Podlaskiej, będzie kosztować ok. 300 mln zł i w 83 proc. zostanie sfinansowana ze środków unijnych. Koniec robót zaplanowano na grudzień 2007 roku.
Marek Pietrzela

Każda książka, jak głos podany przez radio, dociera tylko do tych, którzy mają tę samą długość fali.
Forum Rozwoju Lublina
stelo no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2007, 09:09 AM   #67
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

Quote:
Jednak w lutym, ze względu na złe warunki pogodowe, drogowcy przerwali roboty ziemne na kilku odcinkach.
Grecy sie wystraszyli chyba temperatur dochodzacych do aż -3 stopni C.
loan no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2007, 09:52 AM   #68
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17500

Nie wiem czy -3, w tej chwili w Terespolu jest -13
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2007, 10:15 AM   #69
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Ah te gazety...przeciez oznakowanie na "2" jest tymczasowe na okres zimy
a oprocz tego obowiazuja znaki pionowe..
zaraz zapodam nastepne zdjecia
Old February 22nd, 2007, 10:42 AM   #70
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Mam mieszane odczucia wklejajac te zdjecia,bo na nich nic prawie nie ma ale mam jeszcze ich troche wiec wrzuce wszystkie ,bedzie porownanie za parwe miesiecy,na wiosne napewno tam pojade

wyjezdzamy z M-ca droga wojwodzka chyba 806 w kierunku na zachod,droga tymczasowo przelozona

Po wybudowaniu ruch na DK19 bedzie sie odbywal tym oto wiaduktem drogowym
kilka zdjec wiaduktu i jego przyczolkow

w oddali na poludniu widac wiadukt kolejowy do ktorego zaraz pojedziemy

Spojrzmy w prawo 2 kolejne zdjecia widac przyszle lacznice i blizniaczy most na rzece,miedzy wiaduktem a mostem beda dwie symetryczne lacznice dwukierunkowe z ktorych bedzie mozna zarowno wjechac jak i wyjechac na droge wojwodzka 806?

to tyle ciekawostek z tego rejonu widac ze tutaj jeszcze wszystko "w polu"
Widac przepust pod lacznica,mozna latwo sie zorientowac jak wiele pozostalo do zrobienia

Zawroce i zrobie fotke wiadukciku ,jego wschodni przyczolek

cdn...
Old February 22nd, 2007, 11:04 AM   #71
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Wyjezdzamy
A to co? nie bylo tego ostatnio,a wiec jednak nawierzchnia bedzie

Blizej

Jeszcze blizej

Jade w poblize wiaduktu kolejowego
Old February 23rd, 2007, 09:14 AM   #72
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Na wiadukcie nad DW 806 i nad DK19(wezel A) musza w pierwszej kolejnosci przywrocic ruch zeby zlikiwdowac objazdy i tym samym rozpoczac prace przy lacznicach

A teraz jade obejrzec Wiadukt kolejowy
Jade wlasnie istniejaca DK19 szybki szeroki kadr na zachod

blizej

nieco blizej

jeszcze mam pare zdjec z ostatniego obiektu i dojazdów ale chyba nie ma sensu zamieszczac..do natepnego razu
Old February 25th, 2007, 05:02 PM   #73
Przem
Registered User

Likes (Received): 71

Coś mi się wydaje, że po Portugalczykach (Mota na "Zakopiance") będziemy wieszać psy na Grekach - przecież nawet dla laika widać potężne opóźnienie na obwodnicy Międzyrzecza, aż strach pomyśleć co będzie z odcinkiem A1 Sośnica-Bełk, który jest znacznie bardziej skomplikowany technologicznie.
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2007, 05:13 PM   #74
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Coś mi się wydaje, że po Portugalczykach (Mota na "Zakopiance") będziemy wieszać psy na Grekach - przecież nawet dla laika widać potężne opóźnienie na obwodnicy Międzyrzecza, aż strach pomyśleć co będzie z odcinkiem A1 Sośnica-Bełk, który jest znacznie bardziej skomplikowany technologicznie.
Jeśli chodzi o firmy z Portugalii wiem jedno - od osoby która dość mocno siedzi w drogach i z nimi współpracowała(na A4) ,że są oni w Polsce po to aby zarobić a nie zrobić - liczy się tylko aby w okresie gwarancyjnym było wszytko ok !! a co z grekami poczekajmy jak rusza z a1- musza sciagnąc bardzo dużo sprzetu w porównaniu z tym co obecnie budują
Old February 25th, 2007, 05:14 PM   #75
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17500

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Pożyjemy zobaczymy, jak im idą prace okaże się już w tym roku
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2007, 05:16 PM   #76
semi-dry
Registered User

Likes (Received): 0

Miejmy nadzieję, że nie będzie tak źle. W końcu to ich pierwszy kontrakt u nas. Jak podszkolą się z realiów, języka itp. to dalej powinno być już tylko lepiej.

Wspomniałeś o Mocie i przypomniała mi się sytuacja z jesieni tego roku. W warsztacie gdzie byłem z autkiem do przeglądu spotkałem w poczekalni gościa, którego wózek też stał na podnośniku. Jak się okazało był pracownikiem Moty. Siedzielismy tam razem może ze 3 kwadranse a on w tym czasie cały czas telefonował do ludzi którzy złożyli podania o pracę do firmy - miał ze soba gruby skoroszyt podań. Zadzwonił przynajmniej do 30 osób jak nie więcej a może z 5 umówił się na interwiu, w tym chyba z dwoma rozmawiał osobiście.
semi-dry no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2007, 08:15 PM   #77
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 26

Odświeżam wątek - jak tam Grecy pracują ?? - może jakieś fotki
Old April 26th, 2007, 08:24 PM   #78
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Troszke przyspieszyli,2 tygodnie temu jechalem 19ka i widzialem wiecej sprzetu transprtowego.Roboty ziemne nie skonczone, a planowany termin zakonczenia za 2 miesiace(?)
W radio dzisiaj slyszalem ze maja skonczyc prze 4 kwatralem(?) wypowiedz Dyrektora GDKiA,cos mi tu nie pasuje,moze zle uslyszalem
Moze w weekend majowy uda mi sie wyrwac gdzies na mazury chociaz na chwile to i tam zajade,Mam nadzieje ze beda pracowac.Obiecuje zdjecia
Old April 26th, 2007, 08:31 PM   #79
wojtekbp
słoik podlaski

wojtekbp's Avatar

Likes (Received): 2176

Krzysiu masz cos moze wspolnego z drogownictwem ? Moze cos z Scetaroute ?
Old April 26th, 2007, 08:41 PM   #80
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

masz na mysli to http://www.siedlce-terespol.pl/? - Nie!

Last edited by ikrys; April 26th, 2007 at 08:48 PM.

Reply

Tags
ekspresówka-s19, lubelskie, obwodnica, s19

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules