daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old May 17th, 2007, 10:22 AM   #61
acmario
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by kaktus View Post
a ja życzę tobie aby nie doszło do skutku przedłużenie a4 do granicy, najlepiej aby od krakowa a4 już nie prowadzić

Pozdraiwam
Nie porównuj 4, jednej z najważniejszych i najbardziej ruchliwych tras w kraju, nalezącej do ważnego europejskiego korytarza transportowego, do 19 z natężeniem ruchu jak na drodze wojewódzkiej.
Napisz jeszcze , że życzysz wszystkim, żeby nie doszła do skutku budowa 2,8 i 17 i dodaj do tego, że jesteś za rozwojem ściany wschodniej.

Last edited by acmario; May 17th, 2007 at 10:29 AM.
acmario no está en línea  

Sponsored Links
Old May 17th, 2007, 10:31 AM   #62
Krab
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
a ja życzę tobie aby nie doszło do skutku przedłużenie a4 do granicy, najlepiej aby od krakowa a4 już nie prowadzić
Ależ kolega miał racje, budowanie całej 19-nastki jako szlaku północ -południe nie ma sensu ze względu na zbyt małe natężenie ruchu tranzytowego. Jadąc kilkaktrotnie trasą Lublin -Białystok widziałem tylko pojedyńcze TIRy. Budujmy drogi tam , gdzie jest to potrzebne.
Krab no está en línea  
Old May 17th, 2007, 10:46 AM   #63
sea
Registered User

za Gazetą Prawną

Trasa Białystok-Rzeszów zagrożona
(Gazeta Prawna/17.05.2007, godz. 07:40)

KE chce, by budowa drogi ekspresowej S19 była finansowana z funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój Polski Wschodniej. To może oznaczać, że trasa nie powstanie.

Komisja Europejska ma zastrzeżenie do dwóch polskich programów operacyjnych: Infrastruktura i środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej. Dotyczą one przeznaczenia funduszy unijnych na budowę drogi ekspresowej S19, która ma połączyć Białystok z Rzeszowem i stanowić jednocześnie trasę o znaczeniu międzynarodowym, łączącą państwa bałtyckie z południem Europy.

Polski rząd zaplanował, że droga zostanie zbudowana w ramach programu Infrastruktura i środowisko. Na ten cel przeznaczył ponad 2 mld euro. Cała trasa ma zostać ukończona do 2015 roku. Jej budową miałaby się zająć jedna ze specjalnych spółek drogowych, które zamierza powoływać resort transportu.

Tak wyglądają plany, ale KE ma inny pomysł na realizację tej inwestycji. W ostatnich dniach odbywały się pierwsze rundy negocjacyjne obu programów i urzędnicy z Brukseli zaproponowali podczas nich, by projekt został przesunięty do programu Rozwój Polski Wschodniej. Problem jednak tkwi w tym, że jest w nim za mało pieniędzy, by sfinansować tak olbrzymie przedsięwzięcie. Na inwestycje drogowe przeznaczono w nim prawie 700 mln euro (ok. 2,7 mld zł), wraz z środkami krajowym jest to ponad 810 mln euro.

- Przesunięcie projektu spowoduje, że zamiast całości powstaną tylko krótkie odcinki trasy przy dużych miastach, takich jak Lublin czy Rzeszów. Jeśli tak się stanie, to na pewno ta trasa nie będzie miał większego znaczenie regionalnego ani międzynarodowego i jej budowa traci sens - mówi GP osoba zbliżona do negocjacji.

Pieniądze na budowę drogi S19 miałyby zostać zabrane z innych inwestycji infrastrukturalnych, realizowanych w ramach programu dla Polski Wschodniej. KE od dłuższego czasy nieformalnie zgłasza zastrzeżenie do pomysłu sfinansowania tych projektów z funduszy unijnych. Chodzi m.in. o budowę drogi łączącej Kielce z Rzeszowem wraz z nowym mostem na Wiśle czy obwodnice dla największych miast Polski Wschodniej.

Przesunięcie budowy S19 będzie oznaczać, że te trasy nie powstaną. Ponieważ mają znaczenie ponadregionalne (łączą ze sobą co najmniej dwa województwa) nie będą mogły zostać sfinansowane ze środków unijnych, które trafią do samorządów.

Eurourzędnicy domagają się też przeznaczenia większych pieniędzy na tzw. Rail Baltica, czyli modernizację linii kolejowej łączącej Warszawę z państwami bałtyckimi. Polska nie uznaje tej inwestycji za priorytetową i w latach 2007-2013 ma zamiar wyremontować tylko odcinek torów między Warszawą a Tłuszczem.

Mariusz Gawrychowski
sea no está en línea  
Old May 17th, 2007, 11:39 AM   #64
harnas
Stary Rower

harnas's Avatar

Likes (Received): 35

"Zachodni" koledzy kiedys zrozumieja, ze ta trasa jest nam potrzebna jak krew czlowiekowi? Z waszym mysleniem ciagle bedziemy tylko zasciankiem kojarzonym z beretami i PiSem...
TAK dla rozwoju ale nie kosztem slabszych.
harnas no está en línea  
Old May 17th, 2007, 12:03 PM   #65
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by harnas View Post
"Zachodni" koledzy kiedys zrozumieja, ze ta trasa jest nam potrzebna jak krew czlowiekowi? Z waszym mysleniem ciagle bedziemy tylko zasciankiem kojarzonym z beretami i PiSem...
TAK dla rozwoju ale nie kosztem slabszych.
Bzdura powtarzana na każdym kroku. Jaki rozwój kosztem słabszych? Kto was wyzyskuje? Czy wspomniane planowane inwestycje (A2, A4, S8, S17) to według was nie jest rozwój? Może i nie bo ktoś wam obiecał S19 i pomimo, że to nie jest najpilniejsza inwestycja to wy temat podłapaliście i uważacie to za zbawienie dla swojego regionu. Myślicie, że wybudowanie drogi załatwi wszystkie wasze problemy? To się grubo mylicie, bo samo beznadziejne wybudowanie drogi dla 4-5 tyś pojazdów na dobę, niczego wam nie da.
Możesz wytłumaczyć po co wam ta droga jest aż tak bardzo potrzebna? Kolega Krab dostrzegł niewielką ilość TIR-ów na tej trasie, zresztą mapka ruchu też wskazuje, że nie łączą np. Lublina z Białymstokiem jakieś szczególne więzi gospodarcze. Zrozumcie wreszcie, że dla rozwoju ściany wschodniej potrzebne są połączenia z bogatszym "zachodem" a nie budowanie dróg w polu (za przeproszeniem).
acmario no está en línea  
Old May 17th, 2007, 12:27 PM   #66
mastahor
BANNED

Likes (Received): 220

ale to nie jest trasa dla nas człowieku tylko łaczaca południe europy z połnoca - jakis czas temu prezydenci miast (słowacji,wegier?itd) złozyli zapewnienia za beda razem pracowac na powstaniem tej drogi .

dlaczego mamy tylko miec drogi na zachod ? to po co expresówka ze szczecina do wrocławka ? S19 z lublina do rzeszowa jest potrzebna.

ale macie głupie myslenie - to drogi mamy budowac dla TIRow ?? i tranzytu ?

tiry nie zawsze jada głowna droga (chca ominac kontrole 'zielonych" ) jezdzac droga np przeworsk sieniawa , czy jarosław sieniawa (dalej na lublin) mozna zobaczyc ile tego dziadostwa tam jezdzi i w jakim fatalnym stanie sa drogi .

czemu wszystko musimy budowac pod EURO ? mamy kase z unii i nikt jej nie zabierze -

lotnisko w kielcach tez nie jest inwestycja pierwszej potrzeby a jakas gosiewskiego to nie obchodzi .
mastahor no está en línea  
Old May 17th, 2007, 02:08 PM   #67
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by mastahor View Post
ale to nie jest trasa dla nas człowieku tylko łaczaca południe europy z połnoca - jakis czas temu prezydenci miast (słowacji,wegier?itd) złozyli zapewnienia za beda razem pracowac na powstaniem tej drogi .

dlaczego mamy tylko miec drogi na zachod ? to po co expresówka ze szczecina do wrocławka ? S19 z lublina do rzeszowa jest potrzebna.

ale macie głupie myslenie - to drogi mamy budowac dla TIRow ?? i tranzytu ?
Eee, pomyśl trochę bo zaprzeczasz sam sobie. Najpierw piszesz, że to trasa łącząca południe Europy z północą a za chwilę sugerujesz, że nie należy budować tylko dla TIR-ów i tranzytu. Obrona kuriozalnych pomysłów przybiera czasami kuriozalne formy.
acmario no está en línea  
Old May 17th, 2007, 02:35 PM   #68
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1427

@acmario

Czy mógłbyś więcej nie wypowiadać się w sprawie S19 w żadnym wątku? Twoje ciągłe ataki stały się żenujące!!!
SIMSI no está en línea  
Old May 17th, 2007, 04:39 PM   #69
acmario
BANNED

Quote:
Originally Posted by SIMSI View Post
@acmario

Czy mógłbyś więcej nie wypowiadać się w sprawie S19 w żadnym wątku? Twoje ciągłe ataki stały się żenujące!!!
Nie mógłbym bo wolno mi powiedzieć co myślę o durnych, politycznych pomysłach w stylu S-19 czy lotniska w Kielcach.
Zapraszam do dyskusji. Chcialbym wreszcie się dowiedzieć dlaczego S-19 jest wam aż tak bardzo potrzebna.
acmario no está en línea  
Old May 17th, 2007, 04:52 PM   #70
mastahor
BANNED

Likes (Received): 220

ano po co jest potrzebna droga expresowac ze szczecina do A2 ?
napisałem po co budowac dla TIRów itd bo ktos wyzej pisał ze Mało TIRów widział . bez sens

droga jest potrzebna np po to zeby szybko dojechał w bieszczady (albo słowacje) do granicy , a jak bys nie wiedział słowacja juz praktycznie ma odcinki skonczone tylko u nas pusto .
i po to zeby szybciej dojechac do Lublina itp

to wedlug ciebie jedynymi drogami A i S na wschod od wisły powinny byc A2 i A4 ?:X no i S17 ? a zachod cały w nitkach A i S ?:X bez sens.
mastahor no está en línea  
Old May 17th, 2007, 05:03 PM   #71
a3c4
Registered User

a3c4's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by acmario View Post
Nie mógłbym bo wolno mi powiedzieć co myślę o durnych, politycznych pomysłach w stylu S-19 czy lotniska w Kielcach.
Zapraszam do dyskusji. Chcialbym wreszcie się dowiedzieć dlaczego S-19 jest wam aż tak bardzo potrzebna.
Bo S19 to nie tylko połączenie Rzeszów - Białystok. Tu skupi się ruch z Rzeszowa do Warszawy, który jak na razie korzysta głównie z DK 9. Poza tym S19 to również połączenie Litwa/Łotwa/Estonia - wschodnia Polska - Słowacja - Węgry [- Bałkany] , które może w końcu "ożywić" ścianę wschodnią. Na niektórych odcinkach (zwłaszcza pod Lublinem oraz Rzeszowem i Białymstokiem) ruch jest dość duży.
a3c4 no está en línea  
Old May 17th, 2007, 05:10 PM   #72
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 1424

Mało tirów? nie wiem jak jest na drodze od Miedzyrzeca w strone Białegostoku ale na pozostałym odcinku 19 tirów jest dużo. Oczywiście to dla acmario napewno nie jest argument bo przecież droga nie jest dla tirów.
@ acmario skoro nam jest potrzebna droga na zachód to proponuje aby a4 doprowadzić tylko do tarnowa, w końcu z tarnowa też nie jest potrzebna droga na wschód.
a teraz troche konkretów, myśle że ruch na odcinku Lublin-Rzeszów, i tak nie mały, tylko będzie wzrastał, a to dla tego że Rzeszowianie właśnie tą drogą będą podróżować do warszawy wybierając ją jako znacznie bardziej komfortową.
Odnośnie Euro2012 ta droga też nie jest obojętna, to bedzie jedyna ekspresówka którą bedzie można dojechać z Warszawy na Ukraine bo jak już wiemy S17 bedzie powstawać tylko do piask

Last edited by kaktus; May 17th, 2007 at 05:17 PM.
kaktus no está en línea  
Old May 17th, 2007, 05:44 PM   #73
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 287

jaki przekroj ma miec S19??? teraz ogladajac mape z sdr musze stwierdzic, ze ruch faktycznie na 19 jest maly, a przeciez teraz tez to tranzyt kraje nadbaltyckie-poludnie europy. Pewnie 2x2 bedzia tylko odcinki w okolicach duzych miast???
dawid_silesia no está en línea  
Old May 17th, 2007, 05:52 PM   #74
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 1424

pewnie będzie jak piszesz, ale nie zapomnijmy ze razem z rozbudową droga ta ma być wpisana do europejskich korytarzy transportowych także ruch na niej wzrośnie.
kaktus no está en línea  
Old May 17th, 2007, 05:55 PM   #75
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 287

wiem o tym, zreszta sam o tym pisalem kilka razy w ktoryms watku, chyba o euro, tez byla rozmowa i jestem jak najbardziej za S19
dawid_silesia no está en línea  
Old May 17th, 2007, 06:30 PM   #76
wojtekbp
słoik podlaski

wojtekbp's Avatar

Likes (Received): 2174

Quote:
Originally Posted by Krab View Post
Jadąc kilkaktrotnie trasą Lublin -Białystok widziałem tylko pojedyńcze TIRy. Budujmy drogi tam , gdzie jest to potrzebne.
o to bardzo ciekawe spostrzezenie ... tymczasem nie bylo wtedy jakiegos zakazu poruszania sie TIRow ?!
Kiedy ja tamtedy jezdze (srednio 10 razy w miesiacu) od Miedzyrzeca do Bialegostoku przez cala dlugosc mijam setki ciezarowek ...
No i mam kolejne spostrzezenie dot. pomiarow ruchu - takowy dokonany na obwodnicy Bialej Podlaskiej wskazal na niski przeplyw pojazdow . Jak to jest , ze za kazdym razem kiedy wjezdzam do miasta od strony Bialegostoku w zwiazku z czym przecinam DK2 - stoje dobrych kilka/kilkanascie minut aby przejechac na druga jej strone W godzinach szczytu korki siegaja Ciciboru ... Moze mi ktos napisac jaka jest wiarygodnosc tych pomiarow
Old May 17th, 2007, 07:00 PM   #77
acmario
BANNED

Quote:
Mało tirów? nie wiem jak jest na drodze od Miedzyrzeca w strone Białegostoku ale na pozostałym odcinku 19 tirów jest dużo. Oczywiście to dla acmario napewno nie jest argument bo przecież droga nie jest dla tirów.
@ acmario skoro nam jest potrzebna droga na zachód to proponuje aby a4 doprowadzić tylko do tarnowa, w końcu z tarnowa też nie jest potrzebna droga na wschód.
Po pierwsze: to nie ja pisałem, że droga nie jest dla TIR-ów - czytaj uważnie komentarze.

Po drugie: nie rozumiem przesłania Twojej ironii co do A4 do Tarnowa. Przecież od dawna piszę, że dla wschodu ważne są właśnie A4, A2, S8 i S17. No ale załóżmy, że zrozumiałem do czego pijesz więc odpowiadam, że jeśli miałbym do wyboru autostrade do Krakowa czy do Rzeszowa to wybrałbym połączenie z Krakowem i jestem przekonany, że zdecydowana większość też by tak wybrała, co nie oznaza, że nie byłoby zwolenników połączenia z Rzeszowem.
acmario no está en línea  
Old May 17th, 2007, 07:20 PM   #78
Krab
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by wojtekbp View Post
o to bardzo ciekawe spostrzezenie ... tymczasem nie bylo wtedy jakiegos zakazu poruszania sie TIRow ?!
Kiedy ja tamtedy jezdze (srednio 10 razy w miesiacu) od Miedzyrzeca do Bialegostoku przez cala dlugosc mijam setki ciezarowek ...
No i mam kolejne spostrzezenie dot. pomiarow ruchu - takowy dokonany na obwodnicy Bialej Podlaskiej wskazal na niski przeplyw pojazdow . Jak to jest , ze za kazdym razem kiedy wjezdzam do miasta od strony Bialegostoku w zwiazku z czym przecinam DK2 - stoje dobrych kilka/kilkanascie minut aby przejechac na druga jej strone W godzinach szczytu korki siegaja Ciciboru ... Moze mi ktos napisac jaka jest wiarygodnosc tych pomiarow
TIR - skrót od "Transit International Routier" (z fr. Międzynarodowy Tranzyt Drogowy) Jeszcze raz potwierdzam, widziałem 6 litewskich TIRów przejeżdzają trasę Białystok-Lublin. Duży ruch samochodów ciężarowych pod Lublinem rozmywa się po drodze i do Białegostoku dojeżdzają jednostki. Obserwowane tablice rejestracyjne też potwierdzają tezę o ruchu lokalnym.
Ewentualnie z Lublina do DK2.
Korek w którym stałeś jest raczej wynikiem dużego ruchu na DK2 i trudnościami z włączeniem się do ruchu.
Nie wiem jak jest na trasie Lublin -Rzeszów i sie na ten temat nie wypowiadam
Krab no está en línea  
Old May 17th, 2007, 07:40 PM   #79
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 186

Tylko, trzeba wziąć pod uwagę, że część ruchu Litwa - południe Europy odbywa się obecnie po DK1, bo DK19 pchają się samobójcy i ci, którzy nie mają wyboru.

W tej chwili kontakty gospodarcze Lublina i Białegostoku są nikłe, ale to między innymi dlatego, że nie ma żadnej drogi. Rozbudowa drogi z całą pewnością je poprawi. Podobnie jest z ruchem na południe Europy.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek está en línea ahora  
Old May 17th, 2007, 08:17 PM   #80
aaaaaa1
Michal

Likes (Received): 2

ja zupełnie nie rozumiem tych wywodów o ruchu samochodowym w poblizu miast i braku między nimi, przecież to jest normalne, że ruch tranzytowy stanowi ułamek całego. To samo można powiedzieć o s3, s5 i s7, chwilami jest to pustynia na której nic nie ma. Ale arterie łączą regiony i przyczyniają się do wzrostu wyspółpracy między nimi i taka jest ich rola. To że miejscami autostrady są prawie puste - bo są, to nie znaczy że w tym miejscu ma być droga jednojezdniowa. Natomiast dobre połączenia drogowe przyczyniają się do wzrostu nakładów na inne inwestycje. Lubelszczyzna praktycznie się nie liczy, jest poza konkursami a to dlatego , że nie można do nas dojechać z którejkoliwek strony. Ja równiez jeżdżę 19-stką i czasem ląduje na trawniku ponieważ 2 tiry są w trakcie wyprzedzania ( duża część drogi nie ma pobocza!) i trzeba uciekać - zdarzyło mi się to już w sumie 3 razy!!! Tirów jest z pewnością dużo jak na takiej jakości drogę i byłoby o wiele więcej gdyby jej stan był porównywalny z obecnym dk3, 5 lub 7. Oczywiście spodziewam się najgorzego, że ta droga nie powstanie albo w okrojonym kształcie ale mam nadzieję, że wywoła to wojnę! Wystraczy że nasze województwa stworzą wspólne lobby - to jest prawe 100 posłow
aaaaaa1 no está en línea  

Closed Thread

Tags
białystok, ekspresówka-s19, lubelskie, lublin, podkarpackie, rzeszów, s19

Thread Tools

Posting Rules