daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 28 votes, 5.00 average.
Old November 8th, 2006, 06:03 PM   #41
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 26

Pewnie komuś podpadne za to co napisisze ,ale trudno
Znowu sie zaczyna - jak chcecie wymieniac zdanie miedzy soba - załużcie sobie oddzilny watek- bo to się zaczyan robić nudne....

Sponsored Links
Old November 8th, 2006, 07:48 PM   #42
Oktawiusz
Registered User

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Pewnie komuś podpadne za to co napisisze ,ale trudno
Znowu sie zaczyna - jak chcecie wymieniac zdanie miedzy soba - załużcie sobie oddzilny watek- bo to się zaczyan robić nudne....
Po pierwsze: ja nie mam zamiaru prowadzić dyskusji a la wątek Via Baltika ewentulanie Rospuda. Vampi_r po prostu ma inny temperament "internetowy" niż ja Powiedziałem tylko co myślę i uważam, że to zrobiłem.

Po drugie: Patrioto i inni forumowi moralizatorzy: jak Wam się coś nie podoba, nudzi to Was, irytuje jest proste wyjście - nie czytajcie! Fora internetowe to nie piaskownica lub kółko wzajemnej adoracji. Tu się wymienia myślami i poglądami. Jak coś dla Ciebie jest nudne, to wiesz co? Jest takie przysłownie: jak pies się nudzi, to włazi pod stół i... dokończ sobie.
Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą, twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą."
Oktawiusz no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2006, 07:55 PM   #43
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by Oktawiusz View Post

Po drugie: Patrioto i inni forumowi moralizatorzy: jak Wam się coś nie podoba, nudzi to Was, irytuje jest proste wyjście - nie czytajcie! Fora internetowe to nie piaskownica lub kółko wzajemnej adoracji. Tu się wymienia myślami i poglądami. Jak coś dla Ciebie jest nudne, to wiesz co? Jest takie przysłownie: jak pies się nudzi, to włazi pod stół i... dokończ sobie.
Nie czytajcie !!??!! - ja na forum chciałbym czytać o budowei, modernizacji dróg i opinie o tym -ale sory jesli jedna i ta sama opinie wałkujecie wtóry raz tylko co chwile prezentujecie to ciutek inaczej to przyznaj robi się to nudne - a co do przysłowia nie napisałem że mi się nudzi - tylko że to robi się nudne - monotonne
Old November 8th, 2006, 07:59 PM   #44
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Oktawiusz View Post
Po pierwsze: ja nie mam zamiaru prowadzić dyskusji a la wątek Via Baltika ewentulanie Rospuda...
i bardzo dobrze

Quote:
Po drugie: Patrioto i inni forumowi moralizatorzy: jak Wam się coś nie podoba, nudzi to Was, irytuje jest proste wyjście - nie czytajcie!...
ja staram się czytac wszystkie wątki, bo interesuja mnie wszystkie inwestycje drogowe w Polsce, ale jak czytam kolejne "yntelygentne" (lub nie) kłótnie (w stylu vampi_r-krzy65siek), to korzystam z Twojej rady (a szkoda, że tak muszę robić).
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2006, 09:08 PM   #45
Oktawiusz
Registered User

Panowie:

Po pierwsze: spokojnie

Po drugie: robicie off-topik

Po trzecie: Vampi_r i Krzysztof mają święte prawo do dyskusji ile im się podoba i mogą walczyć aż do upadłego. Choć dyskusja jest gorąca, przyznacie, że stoi na wysokim poziomie. Dyskutanci starają się wymieniać przde wszystkim argumentami, na napisanie swoich postów poświęcają sporo czasu. Nie jest to Skyscraperowy bełkot, który wg mojej osobistej oceny stanowi 80% tego forum. Trzeba cenić dyskusję ludzi, którzy naprawdę znają się trochę na drogownictwie, a nie są grupą drogowych entuzjastów-amatorów, którzy też (powiedzmy sobie szczerze) stanowią ok. 80% bywalców tego forum.

Po czwarte: ja np. nie czytam wszystkich wątków. Nie interesują mnie przykładowo zupełnie inwestycje miejskie poza Warszawą. A to dlatego, że raz, że nie mam czasu wisieć na tym forum 8 godzin dziennie, po drugie: mam spokojnieszą głowę, bo nie znam i nie przejmuje się (bo nie chcę i nie muszę) problemami, które wg mnie, nie dotyczą mego podwórka.

Po piąte: już więcej nie będe się wypowiadał w wątku dotyczącym obw. Wasilkowa nie na temat.
Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą, twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą."
Old November 8th, 2006, 09:51 PM   #46
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 186

Ok, nie musicie bać się powtórzenia Rospudy czy Via Balticy... Ale pozwólcie mi napisać kilka zdań.

Nie wiem jak jest. Wbrew temu co się czasem sugeruje nie jestem strażnikiem mostu nad Biebrzą, zięciem Topczewskiego, włacicielem Strabagu, czy Bóg wie kim... jestem sobie zwyczajnym człowiekiem, który spędza stanowczo zbyt wiele czasu w samochodzie, głównie jeżdząc po DK8 i w dodatku ma przyjemność znać bardzo wiele osób, zarówno z PTOP, WWF i innych temu podobnych organizacji, oraz całą masę drogowców. Moje zainteresowania drogownictwem są na tyle poważne, że jeśli mam chwilę czasu to jadę sobie do Wydziału Ochrony Środowiska i czytam projekty i opracowania.

Nie wiem dlaczego, ale różnię się od moich znajomych z obu stron "barykady" tym, że nie widzę po tej drugiej stronie złodziei (ekologicznych czy antyekologicznych) łasych tylko na kasę czy terrorystów (ekologicznych czy drogowych). Wolę widzieć z obu stron cele podbudowane ambicją, frustracją, nadszarpniętym ego.

Nie szukam wśród drogowców tych, którym zależy na niszczeniu przyrody i wykręcaniu numerów na kasę, i nie szukam wśród ekologów ludzi łasych na pieniądze za lewe ekspertyzy.

Dlaczego w podlaskim nie da się budować dróg tak jak w mazowieckim? Z kilku skomplikowanych powodów:

1. Podlaskie, dzięki swoim niezaprzeczalnym walorom przyrodniczym, dużej ilości terenów cennych, oraz wcześnie podjętym akcjom ekologicznym (Białowieski Park Narodowy to 1921 rok, "Zielone Płuca Polski" od początku lat 90, PTOP, renaturalizacja Narwii itp) jest w skali kraju ikoną terenu cennego przyrodniczo. Dlatego kto żyw na pierwsze informacje o zagrożeniu przyrody w Podlaskiem śpieszy na ratunek... choćby nigdy w życiu nie był w Augustowie i nie staną na moście nad Biebrzą. Mazowieckie przez "wszystkich" uznane jest za teren niezbyt cenny przyrodniczo i dolina Bugu takiego oddźwięku nie powoduje.

2. Jeśli Podlaskie jest ikoną to Rospuda jest ikoną ikon, kwintesencją walki dobrych ekologów przeciwko złym drogowcom Bezcenną źrenicą oka, choć przecież wiadomo, że nie tylko w Polsce, ale i w samym podlaskim są tereny cenniejsze przyrodniczo.

3. Na zagadnienia związane z ekologią nakłada się konflikt pomiędzy Łomżą i Białymstokiem o przebieg trasy Via Baltica. Ekolodzy są używani do eskalowania tego konfliktu, bo oba miasta upatrują w przebiegu trasy szanse na własny rozwój (i słusznie wg mnie). Konflikt pomiędzy tymi miastami dotyczy nie tylko samej trasy, ale jest konfliktem odwiecznym i ugruntowanym historycznie... Łomża, miasto mazowieckie, jedno z ostatnich dużych miast Korony i Królestwa Polskiego, konkurowało z Białymstokiem, bardzo młodym miastem leżącym już na Litwie, a po rozbiorach już na terenie Rosji. Walka idzie o wielką stawkę... o dalszy rozwój miasta... z tym, że dla Łomży, jest to walka o wszystko, Białystok może sobie poradzi bez S8. Dlatego organizacje ekologiczne są wykorzystywane do rozstrzygania bitwy bez "brudzenia sobie rąk"...

4. Walka o dolinę Rospudy trwa już prawie 15 lat... pamiętam jej początki - wtedy o dziwo, nie broniono terenów lęgowych ptaków, ani storczyków, ale płazy.... ciekawym dlaczego? I co się z tymi płazami stało?
Przez te lata narosła masa frustracji po obu stronach, frustracji, która praktycznie uniemożliwia rzeczowe rozmowy... Inna sprawa, że ilość podmiotów ze strony organizacji ekologicznych jest tak wielka (a może była tak wielka do czasu ugruntowania się pozycji SISKOM, OTOP i WWF), że za każdym razem do stołu negocjacyjnego siadało się z innym zestawem partnerów. I rzeczy ustalone na posiedzeniu z jedną organizacją następna natychmiast kwestionowała... Jakieś usystematyzowanie rozmów to dopiero ostatnie trzy - cztery lata... choć uczestnicy tych rozmów wiedzą zapewne lepiej ode mnie.

A jak to się ma do obwodnicy Wasilkowa? Oczywiście chodzi o te dwie rzeczy - konflikt o przebieg S8 i "odegranie" się za Augustów. Nie widziałem odwołania, czytałem tylko wywiad z Wiśniewską - jeśli powody są takie jakie podała, to nie ma racji. Wiem, czytałem wszystkie projekty wraz z wariantami.

Wszyscy wiemy, że Wasilków potrzebuje obwodnicy. Poprowadzenie obwodnicy Wasilkowa wraz z północną obwodnicą Białegostoku to jedyne logiczne rozwiązanie. Czy można się dziwić, że główny wyjazd na obwodnicę w ciągu drogi S łączący w dodatku tą obwodnicę z centrum dużego miasta będzie realizowany jako skrzyżowanie dwupoziomowe? A jak ma być realizowany? Jako rondo? Żaden z tych elementów nie należy do docelowego przebiegu S8, ani Via Baltica! Wie to każdy, kto zapoznał się z koncepcją przebiegu S8 i północnej obwodnicy miasta. A czy da się przeprowadzić obwodnicę Wasilkowa bez przecinania obszaru Natura 2000? Stawiam skrzynkę browaru temu kto to zrobi...

Pozdrowienia i zostawmy ten wątek dla wiadomości z budowy
Krzysiek
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2006, 11:47 PM   #47
Krab
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by krzy65siek View Post
... zostawmy ten wątek dla wiadomości z budowy
Chciałbyś Klepiesz te swoje formułki od niepamiętnych czasów i nie wiem czy zauważyłeś, ale jesteś osamotniony w swoich poglądach. Dyskusja z Tobą przypomina rozmowę dziada z obrazem.
Jest taki typ ludzi o których się mówi "nieznający się na niczym i mogący wiele powiedzieć na każdy temat" Weź się chłopie za politykę, bo na informatyce też się raczej nie znasz.
Mam nadzieję, że jeszcze długo nie zobaczę tu wiadomości z budowy. Tak jak pisze Oktawiusz podlaska urzędnicza mentalnośc wyklucza sprawne budowanie czegokolwiek. Ostatni przykład lotniska w Krywlanach. Chcieli wyciąć 50 ha lasu i wybudować na nim pas startowy tylko zapomnieli zapytać o to jego właściciela czy się zgadza. A ten wstrętny wojewoda nie chciał dać im na to pozwolenia na budowę.
Mam podstawy sądzić, że projekt drogowców zawiera podobne niedoróbki. Nie licz więc na to , że będziemy spokojnie siedzieć i czekać na widomości z budowy.

POzdrów Teścia
Krab
Krab no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 12:45 PM   #48
krzy65siek
Registered User

Hurra!

Informacja na razie całkowicie nieoficjalna, trzeba zaczekać na publikacje na stronach, ale....

Minister Środowiska 10 i 13 listopada 2006 odrzucił odwołania od obu decyzji wojewody o uwarunkowaniach środowiskowych budowy Obwodnicy Wasilkowa (Sochonie - Święta Woda) i drogi Białystok - Sochonie - Katrynka!!!!!!!!!!

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wydać pozwolenie na budowę!!!

Jeszcze ekolodzy mogą zaskarżyć decyzję do WSA, ale to nie wstrzymuje postępowania administracyjnego!

A 14 grudnia jest termin składania ofert z ceną na wykonanie odcinka Sochonie - Wasilków.

Nie wiem natomiast kiedy będzie realizowany przetarg na odcinek Białystok - Katrynka.

Pozdrawiam
Krzysiek
Old November 16th, 2006, 12:54 PM   #49
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1012

Jest jakaś mapka przebiegu obwodnicy? W którym miejscu ma się łączyć z DK8?
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 01:40 PM   #50
MarcinL
Registered User

Likes (Received): 0

W różnych opisów wyciągnięty z sieci wygląda na to że drogi będą przebiegały tak jak to jest na rysunkach poniżej.

Kolorem żółtym zaznaczyłem obwodnicę Wasilkowa i drogę Białystok-Katrynka, na pewnym odcinku będzie to ta sama trasa, a w Sochoniach ma się rozdzielać. Jasnozielonym oznaczyłem planowany przebieg północnej obwodnicy Białegostoku. Dopiero w takim układzie droga ta nabiera sensu.
Nie jest to oficjalny plan! Nie wiem nawet czy poprawny.

[wywalony nieprawidłowy plan]

Last edited by MarcinL; February 6th, 2007 at 12:55 AM.
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 01:48 PM   #51
krzy65siek
Registered User

Te dwie mapy są błędne. Ich autor sugerował się nazwą węzła.

Szukam jeszcze jakiejś lepszej mapy, ale niestety na razie nie znalazłem. Z materiałów, które widziałem (OOŚ) wynika, że węzeł będzie dokładnie na osi obecnej DK8.

A może ktoś z Białegostoku może przejść się na Mickiewicza 9 i tam zrobić skan, albo ksero mapki? Byłoby fajnie.

Ja ewentualnie dopiero w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Krzysiek
Old November 16th, 2006, 02:02 PM   #52
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1012

Quote:
Originally Posted by krzy65siek View Post
Z materiałów, które widziałem (OOŚ) wynika, że węzeł będzie dokładnie na osi obecnej DK8.
Kojarzysz może czy węzeł będzie pomiędzy Jurowcami, a mostem na Supraśli czy już za Jurowcami w stronę Katrynki?
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 03:24 PM   #53
krzy65siek
Registered User

Piszę z pamięci, w dodatku były chyba cztery warianty, ale były planowane następujące obiekty mostowe:

- wiadukt w ciągu DK8 ze zjazdem na wysokości wsi Sielachowskie (za Wikingiem obok wiatraka)
- most na Supraśli
- wiadukt nad drogą DK8 w Jurowcach (obecne skrzyżowanie) ze zjazdami
- węzeł "Sochonie" w osi drogi DK8 na wysokości wsi Sochonie (tam gdzie obecnie jest drogowskaz Sochonie).

Ale zastrzegam się, to naprawdę z pamięci.

Pozdrawiam
Krzysiek
Old November 16th, 2006, 10:27 PM   #54
seb83
Registered User

Likes (Received): 2

juz mi sie nie dobrze robi jak to czytam wiec macie maly prezencil tylko napiszczie jak sie tu zamieszcz cholerne obrazki? wkleje wam zdjecie ze studium gminy gdzie jest przewidziany pas dla obwodnicy jak i ekofziografie
seb83 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2006, 10:30 PM   #55
seb83
Registered User

to ze wezel nazywa sie sochonie to nie znaczy ze jest pod ta wiocha jest on dokladnie przewidziany na przecieciu z dk 8 czy 61 nie pamietam ktora to ktora. ta po lewej na suwalki.problem w tym ze gdyby przeniezl tranzyt na jakas fajna s gdzies po dobrej trasie to i obwodnica wasilkowa nie bylaby tak potrzebna. ale ze bialystok potrzebuje obowd, to i waslkow bedzie tez ja miec.
Old November 17th, 2006, 01:44 AM   #56
Oktawiusz
Registered User

Seb, tu masz wszystko na temat wklejania zdjęć:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=313015

Czekamy na efekty Twojej pracy!
Old November 17th, 2006, 11:49 AM   #57
seb83
Registered User

wielkie dzieki oktawiusz

jak ktos ma ochote na wiecej zdjec po wysle na poczte.
Old November 17th, 2006, 11:53 AM   #58
seb83
Registered User

[IMG][/IMG]
Old November 17th, 2006, 11:53 AM   #59
seb83
Registered User

tam byla ekofizjografia a teraz to co nas interesuje.
[/URL][/IMG]
Old November 17th, 2006, 11:55 AM   #60
seb83
Registered User

[IMG][/IMG]

Reply

Tags
białystok, ekspresówka-s19, obwodnica, podlaskie, s19

Thread Tools