daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 24th, 2014, 12:52 PM   #2561
irokalisz
Registered User

irokalisz's Avatar

Likes (Received): 771

Acha. Myślałem , że nazwa firmy cię rozbawiła.
irokalisz está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 25th, 2014, 12:56 PM   #2562
stingu
L'homme d'erable

stingu's Avatar

Likes (Received): 601

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post
Pisałem post wyżej

Nie tylko to w Bydgoszczy spieprzyli.
to jest to zrobione po kosztach bez chodnikow?
stingu no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2014, 04:16 PM   #2563
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9754

Tak samo po kosztach, jak każda inna inwestycja ze 100% ceny.

Ale faktycznie ta bez chodników.

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: Nowość: Astana (Kazachstan), Europa, Czarnobyl, Maroko
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2014, 04:52 PM   #2564
staff1703
Registered User

Likes (Received): 152

To nie jest to samo - to jest jawna kpina z mieszkańców, bo takie rzeczy nie zależą od ceny tylko od warunków przetargu, ustalonych przez zamawiającego. Na taką bezczelność stać na szczęście na prawdę niewielu urzędników i trochę dziwię się mieszkańcom Bydgoszczy, że sobie na takie numery pozwalają...

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
staff1703 no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2014, 05:19 PM   #2565
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9754

Tak, tak, wszyscy się interesują jak to będzie wyglądało w czasie konsultacji, a później to już można sobie gadać do ściany. Chodnik będzie w II etapie, wraz z przedłużeniem TU do DK5.

Ale skończmy ten OT.

Niezależnie co miało być wybudowane, Kobylarnia spieprzyła nawierzchnię na moście i nie tylko to, więc dobrą firmą nie jest.

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: Nowość: Astana (Kazachstan), Europa, Czarnobyl, Maroko
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2014, 06:14 PM   #2566
staff1703
Registered User

Likes (Received): 152

Quote:
Originally Posted by krystiand View Post
Niezależnie co miało być wybudowane, Kobylarnia spieprzyła nawierzchnię na moście i nie tylko to, więc dobrą firmą nie jest.
Trasa jest? Jest... 75% prac budowlanych z tramwajami w Olsztynie jest? No to na pewno są lepsi niż wielki koncern FCC...

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
staff1703 no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2014, 10:17 PM   #2567
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Konsorcjum Budimeksu zbuduje w Olsztynie zajezdnię tramwajową

Gmina Olsztyn podpisała umowę z konsorcjum firm Budimex (lider, 84,6 proc. udziałów) i KZN Rail na zaprojektowanie i budowę nowej zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej.
Jej wartość wynosi 72,2 mln złotych netto. Cała zajezdnia zostanie wykonana w ciągu 18 miesięcy w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

Budimex wybuduje zajezdnię tramwajową z niezbędną infrastrukturą techniczną (m.in. budynek administracyjno-socjalny z częścią warsztatowo-magazynową, hala obsługowo – naprawcza z myjnią, hala postojowa, portiernia, podstacja trakcyjna), a Grupa KZN Bieżanów - od podstaw cały 3 km odcinek torowiska.

Ostateczny projekt wykonawczy ma zostać zatwierdzony w ciągu 10 miesięcy od momentu podpisania umowy. Wówczas będą już w toku prace budowlane zaplanowane na około 12 miesięcy.

Infrastruktura szynowa ma zostać dostosowana do specyficznych wymagań zajezdni - np. odległości między osiami torów w hali postojowej będą na tyle duże, by umożliwiał swobodny dostęp do każdego składu. Sama nawierzchnia szynowa w hali ma także umożliwiać poruszanie się wewnątrz samochodom (np. wóz sieciowy).

Dodatkową trudnością dla wykonawców jest to, że podczas prowadzenia inwestycji baza autobusowa olsztyńskiego MPK, na której terenie powstanie zajezdnia, będzie funkcjonować.

Budowa olsztyńskiej zajezdni to kolejna, po Bydgoszczy i Toruniu, realizowana inwestycja przez Grupę KZN Bieżanów.
Źródło : wnp.pl

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2014, 11:16 PM   #2568
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Likes (Received): 855

Dobra wiadomość - jak dobrze rozumiem w zakres tego zadania wchodzi też tor techniczny Towarowa/Dworcowa ? Z tym, że tam już jakieś prace zostały wykonane a tutaj piszą o budowie od podstaw.. Swoją drogą wiosna i sezon budowlany coraz bliżej a chyba na rychłe wznowienie prac na wszystkich odcinkach się na razie nie zanosi...
Old March 5th, 2014, 10:36 PM   #2569
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Witam
Mam pytanko - jak wygląda sprawa z projektami - głównie Obiegowej ale też i innych odcinków ? Zdaje się termin sporządzenia Obiegowej już upłynął czy wszystko wpłynęło do Ratusza ? Pytam też w związku z postem na forum konsultacji społecznych o możliwości wycofania się firmy projektującej...
Old March 6th, 2014, 12:58 AM   #2570
poz_on!
BANNED

Likes (Received): 43

http://www.youtube.com/watch?v=CwrYRu8sUp4 - taka tam nowość
dlaczego nikt z was nie robi zdjęć z placu budowy? czy nadal nie ruszyła ?
poz_on! no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2014, 08:06 AM   #2571
darols
Registered User

Jakby ruszyła to i zdjęcia by były.
darols no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2014, 12:38 PM   #2572
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Żeby nie było, że nic się nie dzieje... Wygląda na to, że szykują się do wycinki pod torowisko na Sikorskiego - dzisiaj rano na odcinku Tuwima-Dywizjonu303 widziałem pooznaczane pomarańczowymi krzyżykami drzewa/krzewy wzdłuż ogrodzenia po stronie gdzie ma iść torowisko. Czy przewidziana jest likwidacja skrajnych ogródków działkowych na tym odcinku ? Bo innej możliwości tam chyba nie ma...
Kto będzie patronem Obiegowej ? http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,4...ow.html#sondaz

Last edited by Mateusz25; March 10th, 2014 at 12:44 PM.
Mateusz25 no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2014, 06:29 PM   #2573
rba555
Warmiak

rba555's Avatar

Likes (Received): 1221

Quote:
Originally Posted by Mateusz25 View Post
Żeby nie było, że nic się nie dzieje... Wygląda na to, że szykują się do wycinki pod torowisko na Sikorskiego. [...] widziałem pooznaczane pomarańczowymi krzyżykami drzewa/krzewy
Mamy prawie połowę marca, sezon budowlany ruszył z kopyta natomiast na budowie torowisk tempo zerowe. Wszyscy myśleliśmy, że wolniej niż FCC nie da się projektować i budować a jednak....
Projekty poszczególnych odcinków już są? Pozwolenia na budowę wydane? Wykonawcy wybrani?
Zdaje się, że jedynym osiągnięciem ekipy ratuszowej od czasu wywalenia FCC (w sierpniu) są te pomarańczowe krzyżyki.

LukasOln liked this post
rba555 no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2014, 07:06 PM   #2574
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Nie wiem jak wygląda sprawa z projektami tylko mnie trochę zastanawia - jak to jest, że projektowana jest teraz (już ukończono ?) np. ulica Obiegowa podczas gdy w ubiegłym roku jej projekt został zatwierdzony, wydane pozwolenie i rozpoczęły się prace..
Old March 11th, 2014, 09:09 AM   #2575
kshak69
Registered User

kshak69's Avatar

Likes (Received): 21

Możliwe, że gotowy był jedynie projekt budowlany i jakieś szczątki pozostałej dokumentacji (Wykonawczy, STWiORB). Jeśli się nie mylę projekt budowlany wystarczy do uzyskania pozwolenia na budowę.
kshak69 no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2014, 11:35 AM   #2576
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Likes (Received): 8014

Tak, stąd PKMka w Gdańsku miała zezwolenie na budowę, ale wykonawca musiał robić m.in. projekty wykonawcze. Taka forma ZiZ

Wylicytuj arkusz ze znaczkami z PKM na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
wiewior no está en línea   Reply With Quote
Old March 11th, 2014, 05:00 PM   #2577
rba555
Warmiak

rba555's Avatar

Likes (Received): 1221

Quote:
Originally Posted by Mateusz25 View Post
Nie wiem jak wygląda sprawa z projektami tylko mnie trochę zastanawia - jak to jest, że projektowana jest teraz (już ukończono ?) np. ulica Obiegowa podczas gdy w ubiegłym roku jej projekt został zatwierdzony, wydane pozwolenie i rozpoczęły się prace..
Dokładnie jak Płoskiego, Tuwima i Dworcowa/Towarowa. Co stało na przeszkodzie żeby w 7 miesięcy zinwentaryzować to co zrobiło FCC i wybrać nowych wykonawców tych odcinków?

Quote:
Możliwe, że gotowy był jedynie projekt budowlany i jakieś szczątki pozostałej dokumentacji (Wykonawczy, STWiORB). Jeśli się nie mylę projekt budowlany wystarczy do uzyskania pozwolenia na budowę.
Quote:
Tak, stąd PKMka w Gdańsku miała zezwolenie na budowę, ale wykonawca musiał robić m.in. projekty wykonawcze. Taka forma ZiZ
Prace na wymienionych odcinkach zostały rozpoczęte ergo zamawiający zaakceptował dokumentację a wykonawca uznał że taki projekt jest wystarczający do zrealizowana zadania. Przypomnę, że głównym powodem odstąpienia od umowy z FCC było niskie tempo prac BUDOWLANYCH (za oficjalną stroną przedsięwzięcia: http://www.tramwaje.olsztyn.eu/176-k...c-construccion), a nie niedoskonałości w projektach - choć dokumentacja na najtrudniejsze odcinki (Kościuszki, Piłsudskiego) chyba nie ujrzała światła dziennego.

LukasOln liked this post

Last edited by rba555; March 11th, 2014 at 05:13 PM.
rba555 no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2014, 01:19 PM   #2578
Mateusz25
Olsztynianin

Mateusz25's Avatar

Jeszcze coś na temat uporządkowania ruchu na Piłsudskiego :
http://olsztyn.wm.pl/194240,Zawodowy...#axzz2wDJupcJ1
Old March 17th, 2014, 01:54 PM   #2579
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Likes (Received): 370

Spodobał mi się ten komentarz:
Quote:
Originally Posted by FRO
FRO #1351268 | dzisiaj, 11:32

To jak rozmowa z rzeźnikiem o walorach wegetarianizmu
Powyższa wypowiedź stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana w związku z moją działalnością w żadnej firmie, z którą współpracuję, współpracowałem lub będę współpracował ani jako oficjalne stanowisko tej instytucji.

los77 liked this post
Glonojad no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2014, 07:23 PM   #2580
zygzak
uwolnić morliny

zygzak's Avatar

Likes (Received): 2235

dzięki, to mój :P

OK, powiedzmy sobie szczerze - z tramwajami nie zdążą przed rozliczeniem, nie ma na to żadnych szans.
Jestem jednak pewien, że Unia ponownie przedłuży termin, w końcu można powiedzieć że zaszły niezależne od miasta okoliczności.

FORUM ROZWOJU OLSZTYNA
Olsztyn leży na Warmii

los77 liked this post
zygzak no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
olsztyn, solaris, tramino, tramwaj, tramwaje, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules