search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 14th, 2005, 07:53 PM   #41
VVacek
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by Bula8
DECYZJA W SPRAWIE PRZEBIEGU MIĘDZYNARODOWEJ DROGI EKSPRESOWEJ VIA BALTICA
.........
Czmu nic nie mówią o obwodnicy Wyszkowa!!!! Przecież są już gotowe projekty, budowa miała się rozpocząć w tym roku i to na początku a tu cisza!! Nie lubię takich sytuacji, ma ktoś jakiś info??
Bo to wszystko zostalo powiedziane w województwie Podlaskim, a Wyszkow to jednak inne województwo ....
VVacek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 14th, 2005, 08:42 PM   #42
Bula8
Registered User

Likes (Received): 67

Ale nie chodzi mi tylko o ten artykuł. Jakiś czas temu nawet w paru coś wspominali, ale od paru miesięcy jak powiedziałem... cisza :/

Last edited by Bula8; November 6th, 2006 at 04:42 PM.
Bula8 no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2005, 09:03 PM   #43
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Bula8
Ale nie chodzi mi tylko o ten artykół. Jakiś czas temu nawet w paru coś wspominali, ale od paru miesięcy jak powiedziałem... cisza :/
Nie wiem, czy TO juz znasz? I kto wie jak to sie zakonczylo? Znowu ekolodzy?:/

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2005, 09:17 PM   #44
Bula8
Registered User

Nie znałem tego i Ci "ekolodzy" zaczynają mi już działać na nerwach. Mam nadzieję, że w życiu żadnego nie spotkam, bo różnie nasze spotkanie mogłoby się skończyć.

Hmm... w sumie to byłoby jednego mniej
Old January 17th, 2005, 06:17 PM   #45
ViaBaltic1
Registered User

Likes (Received): 913

[Via Baltica - S8] Obwodnica Ostrowi Maz. - fotorelacja

Witam. Zapraszam do obejrzenia małej fotorelacji z S8 - obwodnica Ostrowi Mazowieckiej. Z góry przepraszam za jakość, ale sprzęt którym się posługuję to raczej "nieporozumienie". Zdjęcia zostały zmniejszone.

Omawiana obwodnica o parametrach drogi ekspresowej została oddana do użytku pod koniec 2003 (listopad).

Tak więc zaczynamy.
Jedziemy od strony Wyszkowa.

Początek

Dojeżdżamy do pierwszego wiaduktu. Wjeżdżając na niego możemy jechać w kierunku na Brok i Mińsk Maz. lub wjechać do samej Ostrowi.

A tu już jesteśmy na górze.
Widok w stronę Wyszkowa.

Widok w stronę Ostrowi, kierunek Białystok, Łomża.

Jedziemy dalej.
Zbliżamy się do węzła z drogą wylotową z Ostrowi na Różan.

Wjeżdżamy na górę.
Widok w kierunku Wyszkowa.

Na Białystok

I znowu na S8. Jedziemy dalej w stronę Białegostoku.

Do granicy jeszcze kawałek

Mijamy kolejne wiadukty

Tuż za tym wiaduktem swój zakład ma fabryka mebli Forte.

Zbliżamy się do zjazdu na Łomżę i Ostrołękę.

A tu już jesteśmy na "górze" jadąc w stronę Łomży.
Na wiadukcie mamy światełka.
Podobno przed ich uruchomieniem działy się tu niezłe "cyrki". Węzeł ten nie jest w stanie przyjąć zbyt dużego ruchu.

Widok w stronę Białegostoku.

Wracamy na S8. Kierunek Białystok.

Mijamy kolejny wiadukt.

Wszystko co dobre szybko się kończy...

I na tym koniec S8. Wracamy na DK.
Pozdrawiam.

PS. Pod budowę obwodnicy Wyszkowa wycieli już część drzew!
ViaBaltic1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2005, 06:39 PM   #46
glicek
BANNED

glicek's Avatar

Likes (Received): 1080

Fajnie to wygląda. Gdyby jeszcze cała trasa do Białego i Suwałk tak wyglądała. Ciekawi mnie dlaczego nowa i nowoczesna 2-jezdniowa trasa ekspresowa ma być ekologicznym zagrożeniem dla Mazur a droga jednojezniowa zatłoczona taka jak zwykle po ktorej walą tiry jeden za drugim nie jest zgrożeniem?

Last edited by glicek; January 17th, 2005 at 06:57 PM.
glicek no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2005, 06:46 PM   #47
ViaBaltic1
Registered User

Bo czasem ludzie nie myślą.
Old January 17th, 2005, 07:14 PM   #48
Bula8
Registered User

Fajne fotki, czesto jezdze ta trasa i juz sie nie moge doczekac az bedzie mozna dluzej taka droga pojechac.
Old January 17th, 2005, 08:52 PM   #49
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Likes (Received): 103

Bardzo mi sie podoba A ile ten cały dwujezdniowy odcinek ma km?

'W siedemdziesięciu dwóch procentach wypadków, kiedy ludzie powołują się na statystykę, podają liczby, które sami wymyślili.' - Jo Nesbo
japan no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2005, 09:38 PM   #50
ViaBaltic1
Registered User

Tylko 8,5 km, a może aż jak na polskie warunki.
Old January 17th, 2005, 09:46 PM   #51
Romas
Registered User

Likes (Received): 0

Dziękuję za pięknę propagandę GDDKiA.
A jak wygląda droga / skansen kolejin Ostrow Mazowiecka - Lomza-Augustow-LT?
Romas no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2005, 09:51 PM   #52
ViaBaltic1
Registered User

No wiesz, ale to już jest inna historia.
Może i tam też kiedyś przyjdzie nowe.
Myśl optymistycznie!
Old January 17th, 2005, 10:30 PM   #53
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Likes (Received): 1335

kiedyś robiłem fotorelację z tej drogi. Dalej do Łomzy jest tragedia aż do powiatu Łomżyńskiego, w którym do samej Łomzy jest równiutko. W samym mieście ulice też są remontowane, ale dalej na Litwe nigdy nie jechałem. Jak wygląda dalej trasa na Augustów? Bo tak do końca Piątnicy jest gładka...
zakrzemarski no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2005, 11:19 PM   #54
Bula8
Registered User

Quote:
A jak wygląda droga / skansen kolejin Ostrow Mazowiecka - Lomza-Augustow-LT?
A kiedy tamtęty ostatnio jechałeś??!! Bo jakoś strasznie się tego kawałka uczepiłeś, już w innym temacie Ci odpisałem ale zrobię to jeszcze raz. Droga jest sukcesywnie remontowana i przez ostatnie pół roku mogłem poczuć efekt prac. Jadąc od Augustowa w stronę Warszawy, na początku jest rzeczywiście jakieś 3-4 km drogi która już bardziej dziurawa być nie może, ale zaraz potem wjeżdżamy na nowiutką nawierzchnie. Gdzieś po 20-30km droga zaczyna się często zmieniać z nowej na starą, ale to już nie są takie zniszczenia jak na początku i tak ciągnie się aż do Łomży. Dalej już zjeżdżam na DW 677 i ląduje w Ostrowii, więc jak jest dalej nie wiem, ale z tego odcinka może uda mi się zrobić fotorelacje bo w najbliższych tygodniach będę tamtędy jechał.
Old January 18th, 2005, 12:28 AM   #55
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 12131

jechałem tą obwodnica i muszę powiedzieć że przypadkiem na nią wpadłem,nawet nie wiedziałem ze taką posiada Ostrów Maz
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2005, 10:48 PM   #56
Jacek
BANNED

Likes (Received): 2

[Bialystok] Droga ekspresowa Bialystok - Ostrow Mazowiecka

Obwodnice ocalone

Są pieniądze na obwodnice Augustowa i Wasilkowa. Zapadła ostateczna decyzja, że obie budowy będą na razie finansowane z Krajowego Funduszu Drogowego. Ruszają wiosną przyszłego roku.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości - droga dwujezdniowa, ekspresowa na odcinku Białystok - Jeżewo powstanie już w roku 2008, zamiast w 2010! Zapłaci Unia Europejska.
Jeszcze kilka tygodni temu, niepewny był los nawet obwodnicy Augustowa i Wasilkowa. Po tragedii pod Jeżewem, w której zginęło 13 osób oraz wskutek presji tysięcy ludzi, którzy poparli apel
"Kuriera Porannego" do premiera, białostockim drogowcom zapalono w centrali zielone światło! Nasz akcja i apel, o jak najszybszą budowę drogi ekspresowej, przynosi konkretne efekty.

I radość, i obawy
- Od czwartku mamy decyzję Generalnego Inspektora o finansowaniu w przyszłym roku obwodnicy Augustowa i Wasilkowa. Obroniliśmy projekt - mówi Tadeusz Topczewski, dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jest to dobra informacja zarówno dla mieszkańców tych miast, jak i użytkowników krajowej ósemki. Oznacza zdecydowane przyspieszenie prac.
I tak, najpóźniej w drugim kwartale przyszłego roku, ruszy budowa obwodnicy Wasilkowa - od Białegostoku (koło zajazdu Wiking) - przez Katrynkę i Sochonie - aż do miejscowości Święta Woda.
Również w pierwszej połowie przyszłego roku powinna rozpocząć się budowa obwodnicy Augustowa. Tu drogowcy czekają już tylko na uprawomocnienie się decyzji wojewody o wejściu w Obszar Chroniony Natura, ale ekolodzy mogą się jeszcze odwoływać do ministra.
- Lepiej tego nie przedłużać, bo potrwa to dodatkowy miesiąc, a decyzja wojewody jest dobrze uzasadniona. Odwołania znów przesuną rozpoczęcie inwestycji, a tu nie ma czasu, bo na drogach jest coraz gorzej, a poza tym lepiej nie ryzykować utraty pieniędzy - dodaje Tadeusz Topczewski.
- Dobrze, że są takie decyzje, ale boję się, że teraz będą pieniądze, ale przeszkodzą nam ekolodzy. Mogą zablokować ich wykorzystanie. A to byłoby już trudno znieść - mówi Antoni Pełkowski, burmistrz Wasilkowa.

Szansa na dwie jezdnie
Jeszcze bardziej cieszy informacja o tym, że są unijne fundusze na budowę drogi ekspresowej Wrocław - Warszawa - Białystok na lata 2007-2008. Szosą Warszawa - Białystok przejeżdża od 18 do 20 tysięcy samochodów na dobę, w tym przynajmniej cztery tysiące ciężarówek.
- W związku z tym otrzymaliśmy polecenie centrali, aby pilnie przygotować dokumentację drogi dwujezdniowej - mówi Topczewski.
Drogowcy za obiecane pieniądze chcą w latach 2007-2008 zbudować drugą jezdnię na odcinku Białystok - Jeżewo, węzeł w tej miejscowości oraz obwodnicę Zambrowa i potem połączyć ją z już istniejącą obwodnicą w Ostrowi Mazowieckiej. To ogromne zadanie.
- Każda z oddzielonych od siebie jezdni, ma mieć dwa pasy ruchu w jedną stronę, każdy po 3,5 metra szerokości. Do tego pas awaryjny i pobocze - wyjaśnia Jerzy Doroszkiewicz, zastępca dyrektora białostockiego oddziału GDDKiA. - To kosztowna inwestycja. Kilometr będzie kosztował od 2,5 do 3 milionów euro.
Ale za te pieniądze powstanie także szereg dróg lokalnych, zbiorczych i serwisowych. Chodzi o to, żeby traktory, furmanki, a nawet lokalne autobusy nie musiały korzystać z drogi ekspresowej, a jednocześnie żeby małe miejscowości położone przy niej mogły normalnie funkcjonować.

Last edited by Jacek; October 22nd, 2005 at 11:07 PM.
Jacek no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2005, 11:03 PM   #57
gigi28
Registered User

gigi28's Avatar

Likes (Received): 0

Taka mała uwaga: Ostrów Mazowiecka, nie Mazowiecki.
gigi28 no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2005, 11:07 PM   #58
Jacek
BANNED

Likes (Received): 2

Juz poprawilem na ile moglem
Jacek no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2005, 11:46 PM   #59
Platek
Geografica Miscalleanea

Platek's Avatar

Likes (Received): 17

dobrze że powstaną te drogi w końcu, ale nie dobzre że obwodnica Augustowa w starym śladzie... nie da sie opracowac szybko innej lokalizacji?proponowane juz jakies były w wątku o ViaBaltica, ale szczerze, to nie pamietam dobzre i sie nie orientuje na ile ona jest realna.
Old October 23rd, 2005, 12:03 AM   #60
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 895

Mapka dotycząca wariantów obwodnicy Augustowa.

http://www.rospuda.most.org.pl/aktua..._Aug_%20A4.jpg
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
białystok, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, ostrów mazowiecka, podlaskie, s-8, wyszków

Thread Tools

Posting Rules