search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 15th, 2011, 02:50 PM   #1001
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 895

Jeszcze kilka tygodni przepychanek i okaże się, że pieniądze się znalazły dzięki "uporowi" lokalnych samorządowców. Wszyscy będą zadowoleni: lokalni politycy, bo ogłoszą to jako swoje zwycięstwo oraz rząd, który jak dobry samarytanin daje biednym, pamiętając również o przyszłych wyborach. PijaR działa!
Białostoczanin está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 21st, 2011, 12:10 PM   #1002
NovyJarull
Registered User

Likes (Received): 11

Wczoraj jadąc do Warszawy zauważyłem, że praktycznie przy każdym obiekcie budowlanym działał ciężki sprzęt. Przy jednym z nich układali nawet zbrojenie. Widać chłopaki nie tracą czasu mimo lekkich opadów śniegu i niskiej temperatury
NovyJarull no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2011, 02:19 PM   #1003
Varran
Registered User

Varran's Avatar

Likes (Received): 0

Potwierdzam, wczoraj wracałem z Wawy około 20:00 przejeżdżałem jeżewo i przy niektórych wykopach widać było robotników w kamizelkach którzy jeszcze pracowali.
Varran no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 01:03 AM   #1004
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 5

No, a jak wygląda sprawa z walką o budowę reszty trasy?
Koniar no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 01:27 AM   #1005
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2665

Bardzo marnie, wiele wskazuje, że trasy nie będzie, a np. S17 do Lublina wybudują kosztem remontu linii kolejowej Wawa-Białystok. Jak tak się skończy (uwalili też lotnisko) to przez najbliższe 10 lat będziemy w du....
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 01:51 AM   #1006
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1512

s17 do lublina? nieźle a ja myślałem ze moze reaktywuja tylko od kurowa do obecnie budowanego kawałka

Koniar reszta s8 wawa-białystok musi czekac az zakończą to co sie teraz buduje i to co sie zacznie w tym roku budowac
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 11:12 AM   #1007
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 5

Czyli jednak nie wywalczono kasy dla tej trasy...

Z drugiej strony S17 też potrzebna, przynajmniej na Euro, bo to w końcu trasa Warszawa - Kijów. No i ludzie z Podlasia troche to zawalili - oni tylko petycję pisali, a mieszkańcy Lubelszczyzny to śmiało strajkowali przed budynkiem MI.
Koniar no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 11:59 AM   #1008
Varran
Registered User

Varran's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by phantom23 View Post
Bardzo marnie, wiele wskazuje, że trasy nie będzie, a np. S17 do Lublina wybudują kosztem remontu linii kolejowej Wawa-Białystok. Jak tak się skończy (uwalili też lotnisko) to przez najbliższe 10 lat będziemy w du....
skąd takie wieści?
Varran no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 12:40 PM   #1009
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1512

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
Czyli jednak nie wywalczono kasy dla tej trasy...

Z drugiej strony S17 też potrzebna, przynajmniej na Euro, bo to w końcu trasa Warszawa - Kijów. No i ludzie z Podlasia troche to zawalili - oni tylko petycję pisali, a mieszkańcy Lubelszczyzny to śmiało strajkowali przed budynkiem MI.
po pierwsze- s17 nie bedzie na euro
po drugie mowiac s17 precyzujmy ze chodzi o 67km w lubelskim
po trzecie- jaka walka, ludzie walcza o drogi na ktore toczyły sie przetargi, reszta i tak tak musiałaby czekać
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 12:45 PM   #1010
PiotrG
庶民サンプル

PiotrG's Avatar

Budowa S8 (odcinki Wyszków - Ostrów Maz, Ostrów Maz - Zambrów) ze względów formalnych i tak nie zaczęłaby się przed 2012r. Jak będzie finansowanie (a ponoć na S8 jest ciśnienie polityczne), to przetarg w 2012 i ewentualna budowa od 2013r.
Ogólnie te odcinki nie są "priorytetowe", najpierw powinna zostać wybudowana obwodnica Marek. Ruch między Wyszkowem a Zambrowem jest płynny, ze względu na przebieg trasy przez tereny leśne i dosyć opustoszałe, przez co nie ma tutaj korków i ruch jest płynny, Ostrów Mazowiecka ma obwodnicę od kilku lat.
Sytuację poprawi jeszcze budowana obwodnica Zambrowa, dzięki niej ruch na trasie Warszawa-Białystok jeszcze bardziej się upłynni.
Przede wszystkim zbudować obwodnicę Marek, a przejazd od Warszawy do Białegostoku będzie płynny.
PiotrG no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 02:41 PM   #1011
NovyJarull
Registered User

Likes (Received): 11

PiotrG wyją mi to z ust.
Jako że jestem pracownikiem jednej z większych firm spedycyjnych pozwolę sobie na przemyślenia.

Po wybudowaniu obwodnicy Zambrowa oraz odcinka B-stok - Jeżewo jazda do Warszawy będzie już całkiem przyjemna. Właśnie oddano kawałem ósemki na północy Wa-wy i jedynym wąskim gardłem pozostają Marki. I to jest priorytet.
Większość firm dystrybucyjnych ma swe sortownie na zachód od Wa-wy nawet bliżej Łodzi i w tej chwili około 100tirów dziennie, które są stałymi liniami różnych firm (są to moje luźne szacunki) jeździ na około przez Wyszków, Serock o Nowy Dwór Mazowiecki (spójrzcie na mapie jakie to kółko!).
Kolejna sprawa to to, że przesunięcie finansowania przez rząd wcale nie musi mocno opóźnić budowę pozostałych odcinków S8. Przygotowania mają trwać. Będzie kasa będzie przetarg.
Wydaje mi się, że teraz na podlasiu, ważniejszą kwestią jest budowa S19, która powinna połączyć ścianę wschodnią oraz nieco przybliżyć nas na południe Polski, oraz budowa pozostałej siatki drug (na Suwałki na Gołdap i wiele innych). Po wybudowaniu rozpoczętych inwestycji na S8 będziemy mieli już całkiem dobre połączenie z zachodem ale siatka pozostałych drug na podlasiu kuleje a z punktu widzenia inwestora to również jest bardzo ważne.
NovyJarull no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 02:51 PM   #1012
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Zaczęłaby się w 2012 roku, skończyła do końca 2013. W tym czasie, ze względów formalnych, obwodnica Marek wciąż będzie na papierze. Te dwie inwestycje nie są dla siebie konkurencją. Teraz tracimy przynajmniej 2 lata. potem zaczną obw. Marek i znowu nie będzie pieniędzy...

Ruch jest płynny, ale duży i niebezpieczny, wypadki są bardzo groźne, jest wiele ofiar śmiertelnych. Priorytetem ma być to żeby ludzie nie stali w korkach czy żeby nie ginęli w wypadkach?
Old January 22nd, 2011, 03:05 PM   #1013
PiotrG
庶民サンプル

PiotrG's Avatar

Wypadki to w głównej mierze wina kierowców, a nie drogi.
Jeśli będzie finansowanie, które może przepaść i odcinki Wyszków - Ostrów / Ostrów - Zambrów będą miały gotową papierkologię, a obwodnica Marek nie, to budować te odcinki. Jeśli finansowanie będzie można przełożyć, to jednak zdecydowałbym się na część WOW i obwodnicę Marek.
Najprawdopodobniej przed obwodnicą Marek ruszą najpierw odcinki Wyszków - Zambrów. Z jednej strony dobrze, drugiej źle - niestety takie już dylematy nasz program budowy dróg przechodzi.
PiotrG no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 03:08 PM   #1014
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 895

Również uważam, że nie można rezygnować z lobbowania za budową S8. Wydana jest decyzja środowiskowa, jej ważność trwa pięć lat. W marcu ma być gotowy projekt budowlany i wykonawczy. Zostaje wydanie pozwolenia na budowę i przetarg. Kiedy budować jeśli nie teraz?
Białostoczanin está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 03:19 PM   #1015
dafus
Registered User

Likes (Received): 1181

phantom23, jakie skończyła do 2013, skoro od dawna wiadomo, że nawet jakby była kasa to odcinek Wyszków gr. województwa to pełne zakończenie prac koło 2015.
dafus no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 03:32 PM   #1016
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Odcinek Wyszków-granica woj. ma opóźnienie względem reszty, część podlaską można skończyć papierkowo w tym roku, lata 2012 i 2013 budowa i koniec. Z obwodnicą Marek szybciej się nie uporają.
Quote:
Originally Posted by PiotrG View Post
Wypadki to w głównej mierze wina kierowców, a nie drogi.
Jakie to proste, a my głupcy budujemy drogi...
Old January 22nd, 2011, 04:27 PM   #1017
kflis
Kult Dobrego Asfaltu

Likes (Received): 558

Quote:
Originally Posted by Białostoczanin View Post
Wydana jest decyzja środowiskowa, jej ważność trwa pięć lat.
Cztery lata od uzyskania ostateczności (najczęściej utrzymanie w mocy przez GDOŚ). Można przedłużyć ważność o kolejne dwa. Bieg terminów kończy złożenie wniosku o ZRID. Jak widać czasu jest sporo.
kflis no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 05:12 PM   #1018
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 35

Jeżewo - Białystok

Zrobiłem dzisiaj kilka zdjęć jadąc od Jeżewa do Białegostoku. Na niektórych widać, że praca idzie na całego.

Tu jeszcze niedawno był parking dla TIR-ów

Żółtki - obwodnica

Choroszcz

Łyski

Bomirek no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 06:47 PM   #1019
Qracz3k
Registered User

Qracz3k's Avatar

Likes (Received): 28

Beton był lany tak po prostu na otwartym powietrzu czy może pod jakimś przykryciem?
Qracz3k no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2011, 07:17 PM   #1020
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by Qracz3k View Post
Beton był lany tak po prostu na otwartym powietrzu czy może pod jakimś przykryciem?
Nie zwróciłem uwagi ale myślę, że przy tak małym mrozie to nieistotne.
Bomirek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
białystok, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, ostrów mazowiecka, podlaskie, s-8, wyszków

Thread Tools

Posting Rules