SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[S3] Szczecin - Gorzów Wielkopolski

3M views 9K replies 566 participants last post by  ABWera 
#1 · (Edited by Moderator)
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=146665&page=84 - poprzedni wątek



-S3 etap I Szczecin (Klucz) - Pyrzyce... 28,2 km... wykonawcy: Hermann Kirchner, Max Bögl, Energopol Szcz., Josef Möbius - oddany do użytku: 26.05.2010r.
-S3 etap II Pyrzyce - Myślibórz-Renice.. 26,7 km... wykonawca: Budimex Dromex - oddany do użytku: 22.10.2010r.
-S3 etap III Myślibórz - Gorzów Wkp. ... 26,7 km... wykonawca: Berger Bau GmbH - oddany do użytku: 30.12.2010r.

Jak dojechać z Pyrzyc do S3? Kliknij tutaj

Jak dojechać znad morza do S3? Kliknij tutaj

Jak wjechać na S3 w Renicach? Kliknij tutaj

Jak wjechać na S3 w Gorzowie? Jechać tak, jak do tej pory, samo wyprowadzi na S3. :)

 
See less See more
1
#8,745 ·
Ha!

Po cichu liczyłem, że jednak odcinek będzie otwarty wieczorem. I nie pomyliłem się!!

Wracałem z łódzkiego ok 23-ciej byłem w okolicach Gorzowa. Jakże miło mi się zrobiło kiedy wjechałem z obwodnicy na III odcinek. Niestety mogłoby to być lepiej odlodzone, ale ogólnie nie było źle. 15 minut zajął mi dojazd do węzła Myślibórz. A cały odcinek od Gorzowa do węzła klucz równe 40 minut. Po kolejnych trzech minąłem rogatki Szczecina w Podjuchach. Tak więc jestem jedną z pierwszych osób, które przejechały odcinek Gorzów - Szczecin. Cieszy mnie to niezmiernie. Miła końcówka roku!
 
#8,746 ·
Tu interes użytkowników nie był nadrzędny (nie wiem, czy w ogóle był brany pod uwagę w tym przypadku), bo gdyby rzeczywiście, twoja teoria była prawdziwa i myślano by głównie o kierowcach, to tym odcinkiem jeździlibyśmy przed świętami (uwierz mi na słowo, że spokojnie mogło się tak stać), a dziś z powodu bezpieczeństwa nie puszczono by tam ruchu.
Niestety masz rację.

ta droga miała zwyczajnie bardzo słabe zainteresowanie "polityczne" i tyle.
Jedyny polityk, który interesował się powstaniem S3, przerzucił swoje sympatie na Isabel :hahano:

Wcześniej może pojawią się zdjęcia odc.III, już po oddaniu go do ruchu.
Czary mary... Są zdjęcia. Robione bladym świtem, dlatego ich jakość jest dostosowana do stanu drogi.

To jeszcze zdjęcie z wczoraj, nowa tablica porzeddrogowskazowa przed węzłem Morwowa.


A dzisiaj wyglądało to tak:

Tablica przeddrogowskazowa na węźle Myślibórz. Coś im się jeszcze nie odkleiło.


Zjazd do Myśliborza, od tego miejsca stan lewego pasa gwałtownie się pogarsza.


Odśnieżanie za węzłem.


Dojazd do wiaduktu gajowego. Od czasu do czasu na prawym pasie pojawiają się grube płaty lodu.


Na wysokosci mopu Nowogódek. Facet stał i coś grzebał przy samochodzie. Wjazd na lewy pas w celu ominięcia go poprzedziło zwolnienie do 30 km/h.


Tu miało być otwarcie :|


Mop Marwice.


Zapowiedź zwężenia do jednej jezdni.


A tu zamknięty wjazd na tymczasowy łącznik.
 
#8,749 ·
Z tym Poznaniem to jest tak, że dotychczas jedynym miejscem, w którym do niego kierowano, był węzeł Kijewo. W całym Szczecinie i okolicach nie było znaków kierujących do Poznania. Potem na S3 (i na starej DK3 też) Poznania nie ma, a najbliższy kolejny znak jest w Gorzowie na rondzie i potem w Skwierzynie. Dlatego podejrzewam, że Poznań na Kluczu i na Kijewie jest na zasadzie wyjątku: duży węzeł drogowy - odległe miasto na końcu świata (;)) na drogowskazie. Do tego dochodzi łamany kierunek (DK 3/24/92 albo DK 3/2) i istnienie bliższego miasta wojewódzkiego.
 
#8,750 ·


Odcinek S-3 otwarty

Ostatni odcinek drogi ekspresowej S-3 jest już otwarty. Kierowcy mogą przejechać całą ekspresówkę, łączącą Szczecin i Gorzów, o długości 81 km



Drogowcom udało się usunąć oblodzenie, z którym nie mogli sobie poradzić od kilku dni.

To najdłuższa droga tego typu w Polsce. Kosztowała ponad 2,2 mld zł z czego 85 proc. zapłacił unijny Fundusz Spójności.

Ma dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m w każdą stronę, pasy awaryjne i kanalizację, która zapobiega przedostaniu się zanieczyszczeń ropopochodnych z jezdni do wód gruntowych. Na poboczach jest 10 miejsc obsługi podróżnych (Wysoka, Kunowo, Sitno, Nowogródek, Marwice) i przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Trasa posiada 25 przejść dla dużych i 120 dla małych zwierząt oraz płazów. Są też 3 "przejścia" dla nietoperzy, które umożliwiają ssakom bezpieczne przelatywanie nad jezdniami.

Na S-3 można wjechać przez 4 dwupoziomowe węzły "Klucz", "Gryfino", "Pyrzyce" i "Myślibórz". Od strony Szczecina wjazd znajduje się od strony autostrady A-6 prowadzącej z Berlina do Świnoujścia, a w Gorzowie - z obwodnicy miasta. S-3 jest bezpieczniejsza, szybsza i wygodniejsza od tzw. "starej trójki”, prowadzącej przez zachodniopomorskie wsie i miasteczka m.in. Żabów, Pyrzyce, Mielęcin, Mielęcinek, Lipiany i Renice.

Przez lata wąska dwupasmówka musiała pomieścić tiry z przeprawy promowej w Świnoujściu i szczecińskiego portu, samochody osobowe jadące w kierunku Poznania oraz turystów zmierzających nad Bałtyk. Podróż była wyjątkowo uciążliwa i męcząca. Teraz "stara trójka" stała się drogą gminną, za jej utrzymanie m.in. remonty i odśnieżanie odpowiadają gminy.

http://www.rp.pl/artykul/586784_Odcinek-S-3-otwarty.html
 
#8,751 ·
@ zagadka
14 tysięcy.
Zgaduję, że musi to być szcześliwa liczba, czyli np. 13113. :) Obojętnie jaki jest wynik rzeczywisty, to na pewno powinno być wpisane do księgi rekordów Guinessa. :lol:
Zapewne 17777 i to jeszcze nie koniec:)
Prawdziwa liczba to, 12 586 szt.
Dzięki również innym „SUPER” aktywnym fotografom, udało się chyba spowodować, że ten wątek stał się najlepiej obfotografowanym wśród wszystkich inwestycji drogowych w tym kraju (na SCC). Prawie 1,5 mln odwiedzin potwierdza, że warto było…

Swoją drogą Jacyku pisałeś, że wiesz dlaczego otwarcie będzie akurat dziś i dlaczego zostało przełożone z 29 na 30 Grudnia, może uchylisz rąbka tajemnicy?
Naprawdę nie mogę o pewnych rzeczach pisać. Proszę zrozum. :)

Dobrze, że otwarli:) Z drugiej strony najważniejsze serwisy internetowe w kraju zapewne tego faktu nie odnotują.... Wczoraj jako jedna z pierwszych wiadomości w dziale motoryzacja pojawiła się ta, że otwarcia S3 nie będzie, słowem nie wspomniano o otwarciu części S8/A8.... Potem robią wodę z mózgu, a ja w rozmowach na ten temat ze znajomymi muszę dawać bardzo silne argumenty, że drogi jednak są, budują i będą budowane. Jeśli ktoś non stop czyta, że "nie ma","nie będzie", to jaką ma świadomość o rzeczywistości??
Nie od dziś wiadomo, że dla mediów jedynym newsem, który się dobrze się „sprzeda”, jest „zły” news.

Życzymy JacYkowi następnych 4,000 postów. Gratulacje i podziękowania za wszystko :)
To ja dziękuję, że miałem dla kogo to robić i że spotkałem się z waszej strony z takim pozytywnym odbiorem.

@pmaciej7, wyjątkowe podziękowania za te wczesno ranne fotki. Spore poświecenie. :cheers:
 
#8,753 ·
To jeszcze artykuł z Głosu Szczecińskiego.



Drogą ekspresową od wczoraj jeździmy już do Gorzowa

pit

Nie było uroczystego otwarcia, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom możemy już dojechać ze Szczecina do Gorzowa drogą ekspresową.


(Fot. Andrzej Szkocki)

Wczoraj wieczorem został udostępniony dla ruchu odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskiego o długości 26,7 kilometra.

- Jest to ostatni odcinek drogi S3 między Szczecinem, a Gorzowem Wielkopolskim oddawany do ruchu, wcześniej w maju i październiku tego roku zostały otwarte odcinki od podszczecińskiego węzła Klucz do węzła Myślibórz - przypomina Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Genralnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad. - Kierowcy mogą już więc korzystać z całej "ekspresówki” łączącej województwa zachodniopomorskie i lubuskie, która liczy ponad 81 kilometrów długości.

Realizacja największej inwestycji drogowej w północno – zachodniej Polsce rozpoczęła się w 2008 roku. Roboty realizowała firma Berger Bau.

- Trasa posiada na całym odcinku dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasem awaryjnym - dodaje Grzeszczuk. - Droga jest wygrodzona siatkami od otaczającego terenu, dzięki temu zostało zminimalizowane ryzyko zderzeniem z dziką zwierzyną.

Odwodnienie ze zbiornikami retencyjno odparowującymi i retencyjno infiltracyjnymi, osadniki pisaku i materiałów ropopochodnych, oraz pełna kanalizacja deszczowa na niektórych odcinkach gwarantuje, że zanieczyszczenia z drogi nie przedostaną się do wód gruntowych.

- Dzięki tej inwestycji uciążliwy ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miejscowości położonych przy szlaku dawnej krajowej "trójki”, skróci się również czas przejazdu tą ważną trasą o znaczeniu międzynarodowym oraz zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego - dodaje.

Koszt budowy odcinka od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskiego wyniósł 581 milionów złotych, cały projekt Szczecin Gorzów Wielkopolski kosztował ponad 2,2 miliarda złotych.

Inwestycja powstała przy współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Parametry techniczne całego odcinka Szczecin - Gorzów Wielkopolski
Klasa drogi: S
Kategoria ruchu: KR6
Szerokość pasów ruchu : 2 x 3.5 m
Szerokość pasa awaryjnego: 2.5 m
Szerokość pasa dzielącego: 4.0 m
Węzły: 4
Obwody utrzymania: 2
Wiadukty łącznie: 82
Przejścia dla zwierząt dużych: 30
Przepusty dla zwierząt małych i płazów: 120
zbiorniki retencyjno – infiltracyjne: 15
zbiorniki retencyjno odparowujące: 91
Drogi dojazdowe: 99,4 km
Źródło
 
#8,754 · (Edited)
Cieszy mnie wiadomość o otwarciu ale pozostał lekki niedosyt. Zdrowie wszystkich fotografów z tego wątku, życzę Wam wielu kolejnych inwestycji do fotografowania w nowym roku. :cheers:
Dziś już nie mam sił, ani ochoty na dogłębne wyjaśnianie mojego punktu widzenia. Widzisz ten temat, całkowicie odmiennie niż ja. Powiem tylko bez rozwijania tematu, że tu nikt nikomu nie utarł nosa, ta droga miała zwyczajnie bardzo słabe zainteresowanie "polityczne" i tyle. Dzisiejsze otwarcie (na siłę z powodu stanu nawierzchni), spowodowało na pewno jedno, trochę więcej kilometrów dróg ekspresowych, trafił do statystyk na 2010r. Tu interes użytkowników nie był nadrzędny (nie wiem, czy w ogóle był brany pod uwagę w tym przypadku), bo gdyby rzeczywiście, twoja teoria była prawdziwa i myślano by głównie o kierowcach, to tym odcinkiem jeździlibyśmy przed świętami (uwierz mi na słowo, że spokojnie mogło się tak stać), a dziś z powodu bezpieczeństwa nie puszczono by tam ruchu.
Brak oficjalnego otwarcia z ważnym politykiem smuci, pomimo całej politycznej otoczki takiego otwarcia miło jest zobaczyć w mediach taką uroczystość. Ja jestem bardziej zawiedziony, że nie spotkałem się z forumowiczami.

Patrząc na to co dzieję się w tym momencie z planami budowy dróg budowa tego odcinka to ogromny sukces. Powstał pomimo wielu trudności, w przeciwieństwie do wielu odcinków, które teoretycznie powinny mieć większy priorytet. Trochę defetystyczny ton dyskusji jak na zakończenie, co by nie mówić, historycznej inwestycji. Więc jeszcze raz na koniec zdrowie wszystkich, którzy przyczynili się do budowy tej drogi. :cheers:
 
#8,755 · (Edited)
Dzięki również innym „SUPER” aktywnym fotografom
Jeżeli masz na myśli mnie, to ja z 435 fotkami mogę schować się pod stół.

Miałem szczęście, że mi udało się przejechać. Na nieszczęście ta podróż delikatnie mówiąc nie należała do przyjemnych, ale może mam zbyt wygórowane wymagania.
Już szykuje filmiki, ale ostrzegam, że będą porządne wstrząsy. Nie tylko z powodu oblodzenia, ale również ze względy na problemy z równaniem auto + statyw = bezwstrząsowy filmik.
 
#8,756 ·
Cieszy mnie wiadomość o otwarciu ale pozostał lekki niedosyt. Zdrowie wszystkich fotografów z tego wątku, życzę Wam wielu kolejnych inwestycji do fotografowania w nowym roku. :cheers:

Brak oficjalnego otwarcia z ważnym politykiem smuci, pomimo całej politycznej otoczki takiego otwarcia miło jest zobaczyć w mediach taką uroczystość. Ja jestem bardziej zawiedziony, że nie spotkałem się z forumowiczami.

Patrząc na to co dzieję się w tym momencie z planami budowy dróg budowa tego odcinka to ogromny sukces. Powstał pomimo wielu trudności, w przeciwieństwie do wielu odcinków, które teoretycznie powinny mieć większy priorytet. Trochę defetystyczny ton dyskusji jak na zakończenie, co by nie mówić, historycznej inwestycji. Więc jeszcze raz na koniec zdrowie wszystkich, którzy przyczynili się do budowy tej drogi. :cheers:
Bardzo rzeczowy i w moim odczuciu, trafiony komentarz. :eek:kay:
Podpinam się do życzeń z ostatniego zdania. Dodałbym jeszcze: ... i wszystkich tych, którzy brali faktyczny udział w procesie jej powstania. Właśnie, głównie dla tych wszystkich ludzi, powinno być uroczyste otwarcie... :cheers:
 
#8,757 ·
Ja mam jeszcze jedną refleksję...
Jeździłem trochę niemieckimi autostradami i powiem tak, niby są równe powiedzmy jak "stół", krajobrazy mają też w miarę ok ale droga S3 jest naprawdę poprowadzona przepięknym śladem i cieszę się, że nikt nam jej nigdy nie zabierze:) Te piękne rozlewiska, ostępy leśne, pola i łąki, rozmaite wioski i wioseczki sprawiają że przejazd eską to naprawdę przyjemność. ehh rozmarzyłem się :D Ku chwale ojczyzny i fotografów oraz wszystkich odwiedzających ten wątek :cheers:
 
#8,758 ·
Logicznie jest jechać w jednym kierunku po jednej "szóstce", która po drodze w zależności od standardu jest:
autostradą, drogą ekspresową czy drogą krajową w zależności od kategorii.
Bo u nas "na górze" sobie wymyślili parę latek temu, że docelowo będzie hermetyczna sieć autostrad oznaczanych literką A przed numerem drogi i niezależna od niej sieć dróg ekspresowych oznaczanych literką S przed numerem drogi. Tyle, że wbrew tym założeniom:
- niektóre odcinki dróg S przebiegają po drogach A (Poznań, Szczecin),
- niektóre drogi A zmieniają na krótkich odcinkach swój status na S (S2),
- niektóre drogi S zmieniają na krótkich odcinkach swój status na A (A6 i A8),
- pierwotnie (od 1986 roku) wszystkie numery dróg były niepowtarzalne, ale wbrew tej zasadzie wymyślono sobie potem odgórnie drogę S1 niezależną od drogi A1 (na dodatek jedna odgałęzia się od drugiej), co wprowadziło zamęt w całym systemie.
I gdyby nie ten ostatni punkt, to można byłoby po prostu całkowicie zrezygnować z pisania literek A i S przy numerach dróg, co zlikwidowałoby wszelkie problemy i dwuznaczności pojawiające się na wspólnych odcinkach i wszędzie tam, gdzie ta sama droga zmienia swoją klasę. Paradoksalnie zostało to od początku zastosowane na odcinku Goleniów - Szczecin, gdzie przy numerach dróg nie ma żadnych dziwnych literek, tylko jest to po prostu oznakowane jako wspólny odcinek drogi nr 3 i drogi nr 6 (abstrahuję tu od sposobu umieszczenia miniaturek "samochodzików"). I tak powinno być chyba wszędzie (również na autostradach!).

@ jerzu007

Masz całkowitą rację że powinno być A3 i A6. W Poznaniu powinna być A2 A5 i A11 ale tak się u nas nie robi. Wg mnie jest to spowodowane tym że w rozporządzeniu te drogi jako takie nie są autostradami. Więc chyba (wg mnie) nie można tak ich nazwać nawet na bardzo krótkim odcinku. Jest to trochę bez sensu bo jedzie się w Poznaniu "piątka" z Wrocławia do Gdańska i wiadomo że prędkość jest na AOP jak dla A a nie jak dla DK. Więc jedzie się na autostradzie.
No i właśnie to jest negatywny uboczny skutek takiego podejścia, że jak w rozporządzeniu jest droga nazwana jako S3, S5 czy S11, to w żadnym wypadku nie wolno jej oznaczać literką A na odcinku nieciągłości (czyli na przebiegu po drodze A).

Odnośnie zaś dopuszczalnej prędkości na danym odcinku drogi, to rzecz jasna wyznacznikiem jest tu tylko i wyłącznie oznakowanie odcinka znakami informacyjnymi D-7 - D-10 (plus ewentualne dodatkowe ograniczenia prędkości oznakowane znakami B-33), a nie pozycja w alfabecie literki stojącej przed numerem drogi. ;)

Rozporządzenie w sprawie wykazu autostrad i dróg ekspresowych to jest tylko deklaracją rządu: W ciągu tych szlaków drogowych wybudujemy autostrady, a w ciągu tamtych - drogi ekspresowe. I tyle.

Powtarzamy tę samą dyskusję po raz piętnasty.
Tylko że to rozporządzenie przekłada się w bezpośredni sposób na nazewnictwo poszczególnych odcinków dróg stosowane przez oddziały GDDKiA, a co za tym idzie, na zatwierdzane przez te odziały projekty organizacji ruchu...
Ta dyskusja nigdy się nie skończy, dopóki ktoś tego w końcu nie uporządkuje. :nuts:

Troche uporządkuje bo od tego czasu troche wiem wiecej :p
.. drogi moga sie pokrywać i stąd te takie kombinacje
Znak ma informować o tym co sie dzieje za wezlem

Dlatego faktycznie powinno byc A3 A6
Chciałbym tego wkrótce doczekać. Nawet bardzo.

Zresztą z punktu widzenia kierowcy obecne oznakowanie jest idiotyczne i dezinformujące: jadąc od Goleniowa do Szczecina mamy S3 (a obecnie samo 3) i 6, a po minięciu Kijewa* mamy nagle A6 i S3. Przecież to bez sensu! :bash:

* docelowo Rzęśnicy

No dobra ale ide o zaklad... ze po otwarciu nadal bedzie takie oznakowanie... bo niby jaki numer tam bedzie ?
Na starej trójce nie będzie żadnego numeru, tak samo jak obok napisu Pyrzyce na nowych tablicach na Kijewie.

Przy okazji, nasuwa się smutny wniosek, jak mało ważna dla polityków jest ta droga. [...] Tu nie chodzi o manifestowanie potrzeby, robienia jakieś wielkiej pompy i celebrowania każdego otwarcia, ale jak czytam, że na otwarciu "jakiegoś króciutkiego" odcinka drogi, pojawia się Prezydent lub Premier, a tu ponad 81km dwujezdniowej drogi ekspresowej, przechodzi praktycznie bez echa, to robi mi się zwyczajnie smutno. I wiem, że nie tylko mi. :eek:hno:
Politycy uratowali się tym samym przed koniecznością odpowiadania na trudne i drażliwe pytania na czasie. ;)

gdyby rzeczywiście, twoja teoria była prawdziwa i myślano by głównie o kierowcach, to tym odcinkiem jeździlibyśmy przed świętami (uwierz mi na słowo, że spokojnie mogło się tak stać), a dziś z powodu bezpieczeństwa nie puszczono by tam ruchu.
Nie rozumiem tej końcówki, możesz jaśniej? :)

Jedyny polityk, który interesował się powstaniem S3, przerzucił swoje sympatie na Isabel :hahano:
I z grona polityków (zaznaczam, że mówię o politykach, a nie o ludziach z GDDKiA) tak naprawdę tylko jemu i jego chęci poprawienia dojazdu do lotniska w Goleniowie zawdzięczamy szybkie powstanie tego odcinka S3, i to w wersji dwujezdniowej. :cheers:

Tablica przeddrogowskazowa na węźle Myślibórz. Coś im się jeszcze nie odkleiło.
A może to ekspresja aspiracji Gorzowa (analogicznych do Stargardu)? ;)

Z tym Poznaniem to jest tak, że dotychczas jedynym miejscem, w którym do niego kierowano, był węzeł Kijewo. W całym Szczecinie i okolicach nie było znaków kierujących do Poznania. Potem na S3 (i na starej DK3 też) Poznania nie ma, a najbliższy kolejny znak jest w Gorzowie na rondzie i potem w Skwierzynie. Dlatego podejrzewam, że Poznań na Kluczu i na Kijewie jest na zasadzie wyjątku: duży węzeł drogowy - odległe miasto na końcu świata (;)) na drogowskazie. Do tego dochodzi łamany kierunek (DK 3/24/92 albo DK 3/2) i istnienie bliższego miasta wojewódzkiego.
A może ten Poznań jest tam historyczny i wynika z obowiązujących zasad podawania miejscowości? Dawniej jako miasto kierunkowe dla trójki w kierunku południowym podawano Zieloną Górę, a nie Gorzów Wielkopolski. Z tego względu jako odrębne miasto kierunkowe podawano także Poznań (trasy przejazdu ze Szczecina na Zieloną Górę i na Poznań rozwidlają się w Skwierzynie). Gdy kilka lat temu zmieniono wykaz miast kierunkowych i pojawił się w nim Gorzów Wielkopolski, w Szczecinie zastąpiono nim Zieloną Górę i tym samym odpadł problem dojazdu do Poznania (jako że ze Szczecina do Poznania, podobnie jak i do Zielonej Góry, jedzie się przez Gorzów). Dlatego też na Kluczu nie umieszczono Poznania, tylko sam Gorzów, a na Kijewie Poznań był już wcześniej i sobie został. W Gorzowie z kolei muszą już być podawane oba kierunki (Poznań i Zielona), bo Skwierzyna (ani Międzyrzecz) nie jest miastem kierunkowym dla trójki. Tyle mojej rozprawki. ;)

"Na poboczach jest 10 miejsc obsługi podróżnych"

Nie ma ani jednego to po 1 a po 2 jak na poboczu ? Obok drogi a nie na poboczu będa MOPy. Pobocze to pas awaryjny + pobocze gruntowe.
Być może "na poboczach" jest tu skrótem myślowym od "na uboczu" albo "po bokach". ;)

MOPów to póki co tam nie ma nigdzie i jeszcze dość długo nie będzie.

Patrząc na to co dzieję się w tym momencie z planami budowy dróg budowa tego odcinka to ogromny sukces. Powstał pomimo wielu trudności, w przeciwieństwie do wielu odcinków, które teoretycznie powinny mieć większy priorytet.
Jak najbardziej inne odcinki powinny mieć większy priorytet, ale tak właśnie działa polityka :). Dla mnie niepojęte jest, że zdecydowano się tu na budowę od razu dwóch jezdni (mam na myśli natężenie ruchu w porównaniu z innymi odcinkami czekającymi wciąż w kolejce). Ale skoro już zbudowali, to nie będę protestować. :lol:

A zatem: na zdrowie! :cheers:
 
#8,759 ·
Na stronie szczecińskiej GDAKI, prócz informacjo o otwarciu odc.III pojawił się fajny folder do pobrania. Polecam obejrzeć. :)
TU: FOLDER DO POBRANIA
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top