SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[S3] Szczecin - Gorzów Wielkopolski

3M views 9K replies 566 participants last post by  ABWera 
#1 · (Edited by Moderator)
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=146665&page=84 - poprzedni wątek



-S3 etap I Szczecin (Klucz) - Pyrzyce... 28,2 km... wykonawcy: Hermann Kirchner, Max Bögl, Energopol Szcz., Josef Möbius - oddany do użytku: 26.05.2010r.
-S3 etap II Pyrzyce - Myślibórz-Renice.. 26,7 km... wykonawca: Budimex Dromex - oddany do użytku: 22.10.2010r.
-S3 etap III Myślibórz - Gorzów Wkp. ... 26,7 km... wykonawca: Berger Bau GmbH - oddany do użytku: 30.12.2010r.

Jak dojechać z Pyrzyc do S3? Kliknij tutaj

Jak dojechać znad morza do S3? Kliknij tutaj

Jak wjechać na S3 w Renicach? Kliknij tutaj

Jak wjechać na S3 w Gorzowie? Jechać tak, jak do tej pory, samo wyprowadzi na S3. :)

 
See less See more
1
#8,642 · (Edited)
na tych wszystkich znakach znajduje się informacja o klasie dróg prowadzących do danej miejscowości. Dodatkowo na tym znaku gdzie jest Gorzów i Poznań obok 3 nazwy miast są przekreślone to samo jest z numerem. W tej chwili to już nie jest droga nr3. Na tym niebieskim znaku jest A6 Kołbaskowo Berlin ponieważ do granicy ciągnie się już autostrada. W odwrotnym kierunku czyli do Gdańska puki co prowadzi droga krajowa nr6. Do świnoujścia jest częściowo droga s3. Co do zdjęcia z Renic to jest to zdjęcie w kierunku Gorzowa od momentu gdzie pozostawała ona do tej pory drogą krajową. Czyli do czasu otwarcia trzeciego odcinka s3. A w prawo jest wjazd na drogę 26 by po stu metrach na krzyżówce wjechać łącznicę z S3.

Sprawdziłem w nawigacji Droga A6 biegnie tylko do węzła Kijewo. Potem nadrzędną drogą jest S3 ponieważ A6 zamienia się w DK6.
 
#8,644 ·
Porównując to co widzi się na zdjęciach, a to co można zobaczyć na filmiku z AOW, można powiedzieć że nie jest jakoś znacząco bardziej zaśnieżona i można otworzyć, ale najlepiej to oceni ktoś kto był i widział. Nie wiem który efekt jest gorszy: otwarcie drogi nie odśnieżonej w 100% z adnotacją na ZZT że jest ślisko, czy przesunięcie otwarcia na inny termin.
 
#8,648 ·
Tak to wygląda teraz, generalnie 1 pas nadaje się do użytku, a dzięki temu, że trasa jest bezkolizyjna, to i tak będzie bezpieczniej niż na DK3.



Z tego filmiku z AOW wynika jednak, że tam nawierzchnia była jednak w lepszym stanie.
 
#8,653 ·
koło 20 powinni drogę otworzyć
Od siebie mogę jedynie dodać, że ok. 15.00, też słyszałem o takiej wersji.
Stan nawierzchni odc.III, był ok. 15.00 momentami taki, że gdyby to ode mnie zależało, to tego odcinka nie dopuściłbym dziś do ruchu.

Wrzucę wam trochę fotek z dnia dzisiejszego.

Dojazd do węzła "Myślibórz" (od strony Szczecina) Ok. 11.00, wyglądało to obiecująco, tzn. miałem nadzieję, że otwarcie jednak nastąpi zgodnie z planem. O zmianie planów, dowiedziałem się dopiero o 12.00, jak byłem już w Gorzowie. Chyba możecie sobie wyobrazić moją minę. Dodam tylko, że chciałem ugryźć kierownicę (bo ja nerwowy jestem).












cdn...
 
#8,654 ·
Xofikowi to ja nie mam powodu nie wierzyć, ale ja bym się bał puścić tam ruch.

Byłem tam koło 16.30. Na S3 pracowały maszyny. W okolicy jest -13, przy gruncie -8, a do tego pada drobny śnieżek.

To czekamy do późnego wieczora.
 
#8,655 · (Edited)
Niby tak, ale to w takim razie na odcinku Klucz - Kijewo powinno być umieszczane na znakach jednocześnie A3 i A6.
Dokładnie :)
Z resztą jak widziałem nie tylko ja jestem tego zdania.

Rzecz w tym, że na odcinku Klucz - Kijewo jest nieciągłość trójki (historycznie już, bo jeszcze do niedawna jej tam po prostu nie było), a na Kijewo - Goleniów (pn.) jest nieciągłość szóstki.
Aj tam, aj tam, jak nie ma jak jest.


No jak .... nie ma takiej drogi jak S6

Ten znak chyba nie informuje po jakiej drodze jedziesz w danym momencie ?
Jadac do Gdanska jedziesz... S3 .... a pozniej wbijasz na 6 ... ja to tak interpretuje

Dokladnie jedna droga nie powinna miec dwóch oznaczeń
Od Kołbaskowa do Gdanska jedziemy A6 - S3 - 6
Od swinoujscia do gorzowa pojedzymy ... 3 - S3 - A6 - S3
Dlaczego chciałbyś to tak kombinować, ktoś ma jechać "szóstką" (A6), potem "trójką" (S3) i znów "szóstką" (DK6).

Logicznie jest jechać w jednym kierunku po jednej "szóstce", która po drodze w zależności od standardu jest:
autostradą, drogą ekspresową czy drogą krajową w zależności od kategorii.
 
#8,656 ·
@ jerzu007

Masz całkowitą rację że powinno być A3 i A6. W Poznaniu powinna być A2 A5 i A11 ale tak się u nas nie robi. Wg mnie jest to spowodowane tym że w rozporządzeniu te drogi jako takie nie są autostradami. Więc chyba (wg mnie) nie można tak ich nazwać nawet na bardzo krótkim odcinku. Jest to trochę bez sensu bo jedzie się w Poznaniu "piątka" z Wrocławia do Gdańska i wiadomo że prędkość jest na AOP jak dla A a nie jak dla DK. Więc jedzie się na autostradzie.
 
#8,657 ·
S3 - Szczecin-Gorzów Wlkp. - Odc.III

CD przygód nieświadomego.

Dojazd do WD-58 od strony "starej trójki". Szczecin na lewo.


Przy WD-58, naszły mnie drobne wątpliwości...:nuts:
...hmmm, żadnych namiotów, sprzętu nagłaśniającego, powiem więcej, kompletny brak żywej duszy. Pomyślałem sobie, a ha, uroczystość będzie przy węźle "Gorzów Północ" (końcówka odc.III) lub w którymś z budynków OU Baczyna, ten wariant wymyśliłem pod wpływem przenikliwego mrozu. Jest przecież stanowczo za zimno by zaproszeni goście, marzli na wolnym powietrzu.
Widok z WD-58 w kierunku Szczecina (ok. godz.11.15 - podaję godzinę abyście mieli wzgląd na stan nawierzchni oraz moją nieświadomość o odwołaniu uroczystości otwarcia.).


Zbliżenie.


Ujęcia z WD-58 w kierunku Gorzowa.


Zbliżenia.


Rejon, który widać w na obrazie z kamer GDDKiA O/Zielona Góra.


cdn...
 
#8,658 ·
Przybyłem, zobaczyłem i się wk...m. :eek:hno: Za późno zaczęli odśnieżać, nie dziwię się, że nie puścili dzisiaj ruchu, na drodze były duże plamy lodu grubości kilku centymetrów.

1.Jedziemy od strony Gorzowa Wlkp.


2.


3.


4.Jesteśmy na S3 WD59


5.
 
#8,659 ·
Masz całkowitą rację że powinno być A3 i A6. W Poznaniu powinna być A2 A5 i A11 ale tak się u nas nie robi. Wg mnie jest to spowodowane tym że w rozporządzeniu te drogi jako takie nie są autostradami.
Rozporządzenie w sprawie wykazu autostrad i dróg ekspresowych to jest tylko deklaracją rządu: W ciągu tych szlaków drogowych wybudujemy autostrady, a w ciągu tamtych - drogi ekspresowe. I tyle.

Powtarzamy tę samą dyskusję po raz piętnasty.
 
#8,660 ·
6.W oddali WD58


7.


8.


9.Za plecami WD58 patrzymy w kierunku Szczecina


10.


11.Obrót do tyłu.


12.Kierowca piaskarki nie był w stanie powiedzieć kiedy będzie otwarcie.


O 16 w okolicach WE53 widziałem pług, wywrotkę i dwie koparki, które męczyły się z lodem i śniegiem. W miejscu włączenia do obwodnicy była też ekipa telewizyjna kręcąca materiał NIE PUSZCZOM :lol:
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top