SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[S3] Szczecin - Gorzów Wielkopolski

3M views 9K replies 566 participants last post by  ABWera 
#1 · (Edited by Moderator)
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=146665&page=84 - poprzedni wątek



-S3 etap I Szczecin (Klucz) - Pyrzyce... 28,2 km... wykonawcy: Hermann Kirchner, Max Bögl, Energopol Szcz., Josef Möbius - oddany do użytku: 26.05.2010r.
-S3 etap II Pyrzyce - Myślibórz-Renice.. 26,7 km... wykonawca: Budimex Dromex - oddany do użytku: 22.10.2010r.
-S3 etap III Myślibórz - Gorzów Wkp. ... 26,7 km... wykonawca: Berger Bau GmbH - oddany do użytku: 30.12.2010r.

Jak dojechać z Pyrzyc do S3? Kliknij tutaj

Jak dojechać znad morza do S3? Kliknij tutaj

Jak wjechać na S3 w Renicach? Kliknij tutaj

Jak wjechać na S3 w Gorzowie? Jechać tak, jak do tej pory, samo wyprowadzi na S3. :)

 
See less See more
1
#8,781 · (Edited)
Nie chę bronić tego kierowcy z Myśliborza ale wydaje mi się że GDDKiA nie dopełniła wszystkich obowiązków. Obecnie jadąc od Gorzowa do Szczecina wjeżdza się na S3 i można dopiero zjechać w Myśliborzu. Ludzie zawsze jeździli starą DK3 i teraz jadąc od Zielonej bezpośrednio wjeżdzają na nią - Więc tak właściwie to skąd oni mogą wiedzieć że teraz mogą z niej zjechać dopiero po 26 km ? GDDKiA od kilku tygodni powinna przeprowadzić akcję infornmacyjną mówiącą że jeśli ktoś chce dotrzeć do miejscowości wzdłuż starej DK3 to powinien zjechać na węzle Gorzów Północ. Od strony Szczecina wiadomo że ten problem nie występuje, bo tam S3 zaczyna się w "polu" i nigdy tam nie było drogi. Tutaj mamy całkowicie coś innego. Uważam że przez najbliższy czas będzie sporo wiary która będzie chciała zawrócić na S3 i jechać pod prąd bo się okaże że nie mogą z niej zjechać.
 
#8,782 ·
LUDZIE ŁYKNIJCIE COŚ NA USPOKOJENIE, ciekawe czy jak byście byli na miejscu DSzumahera to zajechalibyście drogę gościowi, wysiedli z pojazdu i kazali mu zawrócić oraz jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. A pisanie o czystym sumieniu (po zadzwonieniu na Policję) jest szczytem...no właśnie czego szczytem niech sobie każdy sam dopowie. Proponuję z początkiem roku dla co niektórych na odmulenie :wallbash:

DSzumaher stara się zadowolić wszystkich nagrywając ciekawy filmik a w nagrodę jeździ się po nim jak po jakimś trollu :bash:

DSzumaher Twoje zdrowie :cheers:
 
  • Like
Reactions: rothax
#8,783 · (Edited)
Faktycznie facet chciał skręcić na starą 3 (szukał jej) a znalazł się... powiem wam że nie wszyscy są tak dobrze poinformowani o tym jak wygląda nowy wjazd na starą 3 i gdzie się znajduję .Nie każdy jest obeznany o postępach prac czy w oddawaniu nowych dróg ,tak jak my użytkownicy forum.Wyczyn kierowcy karygodny,można spodziewać się więcej takich manewrów w tym miejscu.Ludzie jeżdzą na pamięć ,szczególnie starsi . Powinni odgrodzić prawą i lewą jezdnie (np.słupkami) dużo wcześniej dla przyzwyczajenia(nie zorientowanych w temacie) kierowców.A dzięki DSzumaherowi mamy możliwość poznania kolejnego problemu tym razem z wjazdem/wyjazdem z s3 od strony Gorzowa.
 
#8,784 ·
Jedni w takiej sytuacji uważają za stosowne zareagowanie i chociażby zadzwonienie na policje, inni wola wyciągnąć aparat i pstrykać fotki, bo sensacja.

I zdecydowanie zgodzę się z @Rusonaldo.
Odcinek został otworzony na szybcika, bez żadnej kampanii informującej o zmianach w organizacji ruchu, a sytuacje jak ta z filmiku na pewno będą się powtarzać.
 
#8,785 ·
LUDZIE ŁYKNIJCIE COŚ NA USPOKOJENIE, ciekawe czy jak byście byli na miejscu DSzumahera to zajechalibyście drogę gościowi, wysiedli z pojazdu i kazali mu zawrócić oraz jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. A pisanie o czystym sumieniu (po zadzwonieniu na Policję) jest szczytem...no właśnie czego szczytem niech sobie każdy sam dopowie. Proponuję z początkiem roku dla co niektórych na odmulenie :wallbash:

DSzumaher stara się zadowolić wszystkich nagrywając ciekawy filmik a w nagrodę jeździ się po nim jak po jakimś trollu :bash:

DSzumaher Twoje zdrowie :cheers:
Fajnie ze kolega wrzucil filmik ale byl w swietnej sytuacji zeby zapobiec super niebezpiecznej sytaucji. Bo dalej jak sie taki koles rozpedzi to juz taki manewr nie przejdzie. Ja bym mu zdecydowanie zajechal droge. Juz nie chodzi o to ze byc moze jemu ratowalbym zycie ale tez komus innemu jadacemu prawidlowo.
A jeszcze zjezdzac na bok zeby go puscic? To juz zupelny bezsens. :eek:hno:
 
#8,786 ·
No prawdę mówiąc ja też jestem lekko zszokowany zaniechaniem DSzumahera. Gościa jadącego pod prąd bym pogonił, tym bardziej, że sytuacja miała miejsce na zwężeniu, obaj nie jechali szybko i można było się zatrzymać i wyjaśnić tamtemu co i jak.

Ale też nie kupuję wytłumaczenia, że tamten facet nie wiedział o zmianach w organizacji ruchu. Jak można nie zauważyć, że poprzedzające samochody wjechały w prawą jezdnię i że jedzie się drogą o szerokości 1 pasa naprzeciwko innego pojazdu? Jak można nie zauważyć, podwójnej ciągłej linii, biegnącej od samego węzła, pola wyłączonego, słupków, znaku C-9? To znaczy... można, jeżeli prezentuje się typowo polskie podejście do przepisów, znaków i ograniczeń.

Gość ma myśliborską rejestrację, to jak on przyjechał do Gorzowa nie widząc zmian w organizacji ruchu?

Kampania informacyjna, że otwarto nową drogę? Bez żartów...
 
#8,787 ·
@ pmaciej7

W tym przypadku jakoś nie moge się z Tobą zgodzić. Ja wcale nie bronię tego faceta. Zrobił idiotyzm i nie powienien się tam znaleźć. Chodziło mi o informację o zmianie organizacji ruchu która powinna się znaleźć powiedzmy jakieś miesiąc przed otwarciem z informacją: w dniu 30.12.2010 nastąpi zmiana organizacji ruchu ............ " - powinna być ona do ogólnej informacji. Tak, tak się u nas robi (np na A2 jak otwieraliśmy obiekt nad A2 w ciągu DW307 to były znaki że od 01.11.2010 będzie zmiana pierwszeństwa ruchu). My na forum wiemy że takie coś będzie ale ludzie którzy się tym nie interesują ? Jestem ciekaw czy na węźle Gorzów Północ jest znak mówiący że w prawo do Myśliborza czy Pyrzyc starą DK3 ? A gość mógł przyjechać przed sylwestrem jak jeszcze ruch szedł po staremu.

Jeszcze raz powiem faceta nie bronię wogóle ale GDDKiA się nie popisała. Nie każdy chce jechać S3 do Myśliborza i dalej do Szczecina i przez jakiś miesiąc żółta tablica powinna wisieć.
 
#8,788 ·
Gratuluję Wam pieknej drogi (mieszkańcom Gorzowa, Szczecina i całej pn-zach części Polski). Dużo zmieni dla Wrocławian - sporo z nas jeździ nad zachodnie wybrzeże na wakacje.
Dziękuję wszystkim za ciekawe relacje, foty, informacje. Dobrze się bawiłem przez cały wątek, teraz czekam na możliwość przejechania tą drogą (miałem okazję na razie tylko pierwszym odcinkiem Szczecin-Pyrzyce).

Wątku na razie nie zamykajcie - niech wszyscy zdążą podziękować Jacykowi i innym autorom fotek, co i ja niniejszym czynię - dzięki.

Co do otwarcia - we Wrocku, naszą S8 otworzyli zaraz po południu. Tam wcześniej jeździły kawalkady pługów i walczyły z lodem. Ale i tak otworzyli na razie 1 z 3 części, dalszą otwierają w połowie stycznia. Kolejną (plus most nad Odrą) w połowie roku.

A pamiętacie, że kilka stron temu krakałem, że możecie mieć problem z otwarciem z powodu śniegu? :)

Bawcie się dobrze i do zobaczenia kiedyś na S3.
Pozdrawiam
 
#8,789 ·
LUDZIE ŁYKNIJCIE COŚ NA USPOKOJENIE, ciekawe czy jak byście byli na miejscu DSzumahera to zajechalibyście drogę gościowi, wysiedli z pojazdu i kazali mu zawrócić oraz jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. A pisanie o czystym sumieniu (po zadzwonieniu na Policję) jest szczytem...no właśnie czego szczytem niech sobie każdy sam dopowie. Proponuję z początkiem roku dla co niektórych na odmulenie :wallbash:

DSzumaher stara się zadowolić wszystkich nagrywając ciekawy filmik a w nagrodę jeździ się po nim jak po jakimś trollu :bash:

DSzumaher Twoje zdrowie :cheers:
Tak, masz racje. Najwazniejszy jest filmik. Jeszcze wieksze powody do zadowolenia mialby kazdy kto trafilby na drodze na takiego idiote (cos jak na filmiku wrzuconym przez Wojtka). Rodzina mialaby fajna pamiatke, moze nawet autor z YouTube przeslalby im nagranie lepszej jakosci zeby ostatnie chwile zycia bliskich mogli sobie na DVD wypalic.

To sie w pale nie miesci. Ogladajac ten filmik oczom nie wierze i potrafie z siebie wydobyc tylko "o k**wa". Ciekawe czy to Uno zabilo czlowieka/ludzi? (bo prawdopodobnie zginal/zgineli) bo tez ich ktos grzecznie przepuscil na lacznicy? Ja osobiscie mam nadzieje, ze na drogach ktorymi sie poruszam (zreszta na kazdej drodze), kierowcy jadacy w takiej sytuacji z przeciwka zamiast "okazywania kultury" i zjezdzania, okaza sie bardzo agresywnymi furiatami, ktorzy swoja zlosc potrafia okazywac nie tylko werbalnie.
 
#8,791 ·
^^ Odnośnie jazdy pod prąd zgadzam się z przedmówcami - było wąsko i jechaliście powoli. Wystarczyło się np. zatrzymać na środku i chwilę poczekać. Na szczęście chyba nic się nie stało, bo nie było w żadnych wiadomościach.

Choć z drugiej strony było to za znakiem "droga dwukierunkowa" i może to zmyliło dschumachera :)

Pozdrawiam
 
#8,792 ·
@Rusonaldo
No tak, nie zagladalem do opisu tylko przejrzalem filmik z okienka wklejonego do tematu. Naprawde puszczam to juz ktorys raz i ciagle mnie to rusza. Szczegolnie mocno, ze drogami dwujezdniowymi przemieszczam sie bardzo czesto. Ale OT chyba sie do tematu o BRD nadaje.
 
#8,795 ·
Chodziło mi o informację o zmianie organizacji ruchu która powinna się znaleźć powiedzmy jakieś miesiąc przed otwarciem z informacją: w dniu 30.12.2010 nastąpi zmiana organizacji ruchu ............ " - powinna być ona do ogólnej informacji.
Uważasz, że ktoś, kto zlekceważył D-7 stojący na łącznicy, a potem P-4 i na rozwidleniu podświetlany C-9, zainteresowałby się tablicą "zmiana organizacji ruchu w dniu 30.12.2010" umieszczoną gdzieś przed dojazdem węzła (bo tylko tam miałaby sens)?

Choć z drugiej strony było to za znakiem "droga dwukierunkowa" i może to zmyliło dschumachera
Jaka droga dwukierunkowa? Obejrzyj pierwszy filmik od 0:25. Przecież tamten gość nie ma po drodze znaku droga dwukierunkowa.
 
#8,796 ·
Ależ sytuacja na filmiku była prosta - obydwa samochody zwolniły do bardzo niewielkiej prędkości żeby się przecisnąć, a wystarczyło nie zjeżdżać na prawo tylko się zatrzymać i poprosić pana o zawrócenie "na trzy", a nastepnie wjechanie na starą trójkę na Gorzów Północ.
Dobra, koniec OT.

Ja również jako mieszkaniec Wrocławia czekałem na tę trasę, gdyż zdarzało mi się jeździć do Świnoujścia przez Niemcy. Dzięki wszystkim za fotki, szczególnie dla "supermaniaka drogowego" Jacyka (chłopie, gdzie Ty pracujesz, że masz tyle czasu żeby jeździć po budowach? ;) )
Szerokiej i bezpiecznej drogi!
 
#8,798 ·
Dzieki za filmiki obejrzalem cale oba :) Widac ze trzeba uwazac na pojawiajace cie odcinki z tym platami lodowymi,NA koncu drugiego filmiku 16:45 widac pana wjedzajacego pod pradu.Czemu pusicles go dalej ?
W kwestiach BRD nie wypowiadam się.
?
Dziwna sytuacja, trudno o niej mówić w momencie gdy DSzumaher odmawia komentarza.
Osobiście nie wpuściłbym tego samochodu, byłoby to mniejsze zło niż bierność wobec takiej sytuacji, ale nie było mnie tam, to nie ja kierowałem, więc nie zamierzam nikogo obwiniać.
 
#8,799 ·
Uważasz, że ktoś, kto zlekceważył D-7 stojący na łącznicy, a potem P-4 i na rozwidleniu podświetlany C-9, zainteresowałby się tablicą "zmiana organizacji ruchu w dniu 30.12.2010" umieszczoną gdzieś przed dojazdem węzła (bo tylko tam miałaby sens)?
Nie wiem jak uważa Rusonaldo, ale ja uważam, że tablica "zmiana organizacji ruchu w dniu 30.12.2010" robi większe wrażenie na jeżdżących na pamięć niż gąszcz standardowych znaków czy linii w miejscach budów.


Jaka droga dwukierunkowa? Obejrzyj pierwszy filmik od 0:25. Przecież tamten gość nie ma po drodze znaku droga dwukierunkowa.
Myślę, że wyrażenie "z drugiej strony" było figurą retoryczną. DShumi miał znak droga dwukierunkowa i zjechał do prawej odruchowo jak zobaczy, że samochód z naprzeciwka jest na jego pasie. To samo zrobił ZMY i chyba sobie uświadomił swoją pomyłkę. Najpewniej zawrócił zaraz za DSumacherem.


Tnx JacYk
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top