search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 11th, 2017, 11:22 PM   #3361
JackoPlacko
Registered User

JackoPlacko's Avatar

Likes (Received): 103

To ma być niby wątek na temat całego odcinka Lublin - Rzeszów a tymczasem od miesiąca non-stop podniecanie się gównianym 3 kilometrowym odcineczkiem jednojezdniowej obwodnicy.....
Serio, naprawdę tak mało się dzieje w pozostałych odcinkach ??
JackoPlacko no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 11th, 2017, 11:24 PM   #3362
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6528

Quote:
Originally Posted by JackoPlacko View Post
To ma być niby wątek na temat całego odcinka Lublin - Rzeszów a tymczasem od miesiąca non-stop podniecanie się gównianym 3 kilometrowym odcineczkiem jednojezdniowej obwodnicy.....
A możesz tak konkretnie napisać, o czym mamy rozmawiać w kwestii pozostałych odcinków? Tak z ciekawości pytam, bo rozmowy o tym, czy uda się podpisać jakąś umowę do końca roku, albo ile jeszcze razy przesuną otwarcia ofert powoli zaczynają się nudzić.

Haveblue, PzD91, A&G, deyott liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2017, 11:47 PM   #3363
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2627

Quote:
Tak

rothax liked this post
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2017, 11:49 PM   #3364
JackoPlacko
Registered User

JackoPlacko's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
A możesz tak konkretnie napisać, o czym mamy rozmawiać w kwestii pozostałych odcinków? Tak z ciekawości pytam, bo rozmowy o tym, czy uda się podpisać jakąś umowę do końca roku, albo ile jeszcze razy przesuną otwarcia ofert powoli zaczynają się nudzić.
Rzeczywiście coraz większy marazm opanowuje według mnie cały temat nowych inwestycji ale jednak coś się udało podpisać za czasów tejże władzy, więc być może jednak jest szansa na te odcinki w okolicy Kraśnika...
Tym nie mniej nie masz wyjścia. Jeżeli nadal nie będą podpisywać to rozpiszemy teraz kolejne 30 stron o zakończonej obwodnicy Sokołowa i jak się komu jechało ?
Old September 12th, 2017, 12:00 AM   #3365
Maya83
Registered User

To naturalna rzecz, że po otwarciu jakiegokolwiek odcinka ludzie dzielą się wrażeniami z jazdy. Mamy już nigdy więcej się o dopiero co otwartym odcinku nie wypowiadać?

wkrety_mocujace liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 12:55 AM   #3366
JackoPlacko
Registered User

JackoPlacko's Avatar

Quote:
To naturalna rzecz, że po otwarciu jakiegokolwiek odcinka ludzie dzielą się wrażeniami z jazdy. Mamy już nigdy więcej się o dopiero co otwartym odcinku nie wypowiadać?
No dobrze.... ja też się cieszę ale to już będzie ponad 6 stron tego... jaracie się tym jak Polak maluchem za komuny... nie dość, że nawet nie jest dwujezdniowy to ma jeszcze kilka kilometrów.. to jest smutny obraz tego, że się cofamy i za chwilę dojdziemy do lat 90tych, gdzie nie powstawało nic i każdy się jarał jednym wiaduktem na Trasie Prymasa tysiąclecia w Warszawie albo jedną stacją metra oddaną do użytku. Porażka.
Old September 12th, 2017, 01:03 AM   #3367
Maya83
Registered User

Czyli na forum o infrastrukturze drogowej w wątku o drodze S19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem mamy się nie jarać nowo oddanym odcinkiem drogi. Przyjąłem.
Old September 12th, 2017, 01:05 AM   #3368
Klondajk
Registered User

Likes (Received): 1

Cóż, może jakimś doskonałym kierowcą nie jestem, ale jeżdżę tym odcinkiem co najmniej dwa razy w tygodniu tam i z powrotem, więc też się podzielę, a co... ogólnie droga niedługo będzie wymagać poszerzenia, parząc na wiadukty - ich konstrukcje i nasypy no niestety ale będzie to bardzo kosztowne, więc:
- ten kto wydał pozwolenie na 2x1 powinien wisieć
- ten kto wydał pozwolenie na ten "łącznik" zamiast węzła powinien wisieć
- przy takiej ilości niedzielnych czy tam lokalnych kierowców, połowę nowej trasy przejeżdża się z prędkością mniej więcej 50-70km/h zwłaszcza początek, jadąc od strony Lublina
- "mijanki" przy takiej ilości tirów, busów itp nie mają sensu
- wypadałoby postawić znak np 'zakaz zatrzymywania' zaraz obok D-50 tak dla przypomnienia, że jest to zatoka awaryjna, bo niektórzy traktują to jako parking. Dzisiaj np byłem świadkiem jak dziadzia zatrzymał się chyba tylko po to by zrobić zdjęcie nowej drogi, zatrzymał się zaraz za panią która stała by pogadać przez telefon przy papierosie...
Klondajk no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 08:21 AM   #3369
Fraantz
Registered User

Likes (Received): 1521

Quote:
Rzeczywiście coraz większy marazm opanowuje według mnie cały temat nowych inwestycji ale jednak coś się udało podpisać za czasów tejże władzy, więc być może jednak jest szansa na te odcinki w okolicy Kraśnika...
A tak swoją drogą to można wiedzieć co udało się podpisać? Nie jestem tak głęboko w temacie jak kiedyś, ze względu na zapracowanie... Wiem jedynie o odcinkach S2 pod Warszawą wraz z węzłem Lubelska(no właśnie z węzłem czy bez?) i to by było na tyle... coś jeszcze?

Quote:
Originally Posted by Klondajk View Post
- wypadałoby postawić znak np 'zakaz zatrzymywania' zaraz obok D-50 tak dla przypomnienia, że jest to zatoka awaryjna, bo niektórzy traktują to jako parking. Dzisiaj np byłem świadkiem jak dziadzia zatrzymał się chyba tylko po to by zrobić zdjęcie nowej drogi, zatrzymał się zaraz za panią która stała by pogadać przez telefon przy papierosie...
taaa... i zaraz przyjadą panowie w odpicowanej Syrenie i powiedzą że "zatoka jest, a parkować nie wolno"
Old September 12th, 2017, 08:53 AM   #3370
MiSzu
Registered User

Likes (Received): 396

Quote:
Originally Posted by Fraantz View Post
A tak swoją drogą to można wiedzieć co udało się podpisać? Nie jestem tak głęboko w temacie jak kiedyś, ze względu na zapracowanie... Wiem jedynie o odcinkach S2 pod Warszawą wraz z węzłem Lubelska(no właśnie z węzłem czy bez?) i to by było na tyle... coś jeszcze?
(...)

Potok liked this post
MiSzu no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 09:13 AM   #3371
-SzaLeJot-
Registered User

-SzaLeJot-'s Avatar

Likes (Received): 6539

to kontynuując wątek nowo otwartego odcinka (aż strach pomyśleć co będzie jak otworzą 6- cio kilometrowy odc. od Świlczy - (hmm ale tam jest 2x2 więc liczy się podwójnie, (w sumie nadal tyle samo co tutaj ))) ...

wracając do zatrzymywania na pasie awaryjnym to fakt potwierdzam ale tego "Sziofera" to ciężko pobić

1. tuż przed węzłem Sokołów

tak się przyglądałem co robi i wyglądało na to, że szuka czegoś w telefonie. Pewnie krótkowidz i nie był wstanie odczytać malutkich drogowskazów na malutkiej "obwodnicy Sokołowa"
-SzaLeJot- no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 09:23 AM   #3372
Fraantz
Registered User

Gicior... tyle tylko, że co najmniej połowa z tych umów została podpisana, bo pewne kroki, których nie dało się w nieskończoność odwlekać w czasie, zostały podjęte jeszcze przed wyborami. Jak już oferty zostały otwarte i wszystko się zgadzało, to niewiele można było spieprzyć... Umowy podpisane z woli obecnej władzy, to pierwsze 8 pozycji...

Zważywszy na fakt, że kontrakty na samej S19 to... 12 pozycji, jest to bardzo mało Nie dziwmy się więc, że kontrakty na S19 stoją, bo te 8 podpisanych umów to w większości absolutnie najważniejsze drogi w Polsce, bez podpisania których byłaby afera...
Old September 13th, 2017, 11:57 AM   #3373
JackoPlacko
Registered User

JackoPlacko's Avatar

Quote:
Czyli na forum o infrastrukturze drogowej w wątku o drodze S19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem mamy się nie jarać nowo oddanym odcinkiem drogi. Przyjąłem.
Po prostu to jest kwestia jednak pewnego zaśmiecania tego wątku w ten sposób. Może Ciebie to nie interesuje ale mnie jednak "jara" mocno temat podpisania umów na pozostałe odcinki, bo coraz bardziej zbliża się do nas koniec perspektywy a chyba zgodzisz się ze mną, że następna perspektywa będzie sroga i to bardzo ( brexit + wstawanie z kolan) i według mnie wszystkie podpisane umowy w najbliższym czasie mogą być tymi ostatnimi...
Old September 13th, 2017, 12:39 PM   #3374
Fraantz
Registered User

Uwierz, że jeśli będzie o czym pisać w kontekście podpisania umów na kolejne odcinki, to nikt nawet nie wspomni o czymkolwiek innym...

Haveblue, deyott, Hipolit, michael_siberia liked this post
Fraantz está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 13th, 2017, 02:41 PM   #3375
Slowiczeq
Registered User

Likes (Received): 202

offtop
JackoPlacko weź na wstrzymanie
Slowiczeq no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2017, 06:31 PM   #3376
Maya83
Registered User

Quote:
Po prostu to jest kwestia jednak pewnego zaśmiecania tego wątku w ten sposób. Może Ciebie to nie interesuje ale mnie jednak "jara" mocno temat podpisania umów na pozostałe odcinki, bo coraz bardziej zbliża się do nas koniec perspektywy a chyba zgodzisz się ze mną, że następna perspektywa będzie sroga i to bardzo ( brexit + wstawanie z kolan) i według mnie wszystkie podpisane umowy w najbliższym czasie mogą być tymi ostatnimi...
Jak będą podpisywać umowy, to będziemy się jarać podpisywaniem umów, teraz otworzyli nowy kawałek, więc się jaramy nowym kawałkiem. Gdzie widzisz problem?
Old September 13th, 2017, 06:33 PM   #3377
Fraantz
Registered User

Może kolega JackoPlacko myśli, że to przez nas nie podpisują umów na kolejne odcinki bo na razie się jaramy cym innym i Gdaka stwierdziła, że jak przestaną się jarać to dopiero wtedy podpiszą coś nowego?
Old September 13th, 2017, 11:44 PM   #3378
JackoPlacko
Registered User

JackoPlacko's Avatar

Bo się nie ma czym jarać według mnie. Nie dość, że w kwestii połączenia Lublin - Rzeszów nic się nie dzieje to jeszcze to co powstało jest totalną porażką. Wszystkie jednojezdniowe ekspresówki to porażkam generują najwięcej śmiertelnych wypadków. Wszyscy odruchowo grzeją szybciej, bo widzą samochodzik na znaku a jednocześnie brak drugiego pasa, podczas wyprzedzania te prędkości są wyjątkowo wysokie co tworzy ogromne ryzyko. Jak dla mnie ta droga to małe krótkie g.... To daewoo Tico wśród nowo powstałych dróg. Stąd nie mogę was zrozumieć Po prostu zasługujecie na więcej.
Old September 13th, 2017, 11:59 PM   #3379
Maya83
Registered User

Przecież opinie po otwarciu tego odcinka są w sporej części negatywne. Nie wiem, czy jest tu ktoś, kto w pełni cieszy się z tej drogi, bo każdy wie, że powinno być lepiej. No ale już tego nie zmienimy, więc opisujemy to co jest.
Old September 14th, 2017, 09:43 AM   #3380
DarekP
Registered User

DarekP's Avatar

Likes (Received): 1374

Nie popadajmy w skrajności - S-ka 2+1 jest o niebo lepsza niż DK19 przez centrum Sokołowa. Co więcej jest więcej lepsza od DK19, niż S-ka 2+2 od S-ki 2+1.

tellchar, kondorpa liked this post
DarekP no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
janów lubelski, kraśnik, lubelskie, lublin, nisko, podkarpackie, rzeszów, s-19, s19

Thread Tools

Posting Rules