search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 23rd, 2017, 01:55 PM   #22021
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 14771

Quote:
Sąd Okręgowy wydał dzisiaj wyrok ws. wykluczenia ofert Pesy w przetargu na zakup do 50 nowych tramwajów. – Sąd oddalił argumenty MPK Kraków i zgodnie z orzeczeniem KIO nakazał przywrócenie naszej oferty – cieszy się Maciej Grześkowiak, szef działu PR w Pesie. To ostateczna decyzja.
http://www.transport-publiczny.pl/wi...adu-55595.html

To ile czasu MPK straciło(3-4 miesiące?) Po wyroku KIO mogli "z czystym sumieniem" podpisać umowę. No i jak mocno nabiło kiesy prawnikom?

Ciekawe jak szybko ogłoszą wybór najkorzystniejszej oferty
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

Richard_P, darols liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 23rd, 2017, 02:08 PM   #22022
zylx
Registered User

Likes (Received): 736

Pewnie unieważnią przetarg z powodu przekroczenia kosztorysu, potem kolejne odwołanie do Kio, kolejny sąd i tak w kółko.
zylx no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 02:26 PM   #22023
mlodyy1985
Registered User

Jakie przekroczenie? Oferta Pesy mieści się w kosztorysie, zatem casus Gdańska nie powtórzy się(a jakby wiedzieli, że tak jest nie byłoby całej szopki z przeciąganiem). Ot tak sobie też nie można unieważnić postępowania bo Pesa pójdzie do sądu i nakażą miastu podpisać umowę. Po prostu i tak będzie nieuchronne, stracono parę miesięcy i przez to nowe pojazdy pojawią się później.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
Old June 23rd, 2017, 02:30 PM   #22024
Jakub Wedrowycz
Registered User

Likes (Received): 1211

Quote:
Originally Posted by MEminey View Post
Na czerwonych makach w 11/23, na Matecznym przesiadka w 184 i na Wieczysta, potem w...cokolwiek bedzie tamtety jezdzic na czyzynskie i dalej 701; albo w 4 i do konca(o ile czworki nie zlikwiduja).

Bardzo dobra trasa!
Niektorzy pasazerowie komunikacji sa zbyt roszczeniowi
A nie można 178...?
Jakub Wedrowycz no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 03:16 PM   #22025
DarekP
Registered User

DarekP's Avatar

Likes (Received): 1125

A nie taniej by było Krakowowi podpisać umowę z Pesa i od niej odstąpić, zamiast się ciągac po tych sądach? Pesa by mogła zarobić więcej, niż na realizacji przetargu, a dzięki temu w kolejnym przetargu juz by się nie pojawili i Kraków wybrałby sobie, co pragnie.
Taki żarciek.
DarekP no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 06:01 PM   #22026
Bartezz
Registered User

Bartezz's Avatar

Likes (Received): 48

No to teraz czekamy na kolejny odcinek sagi tramwaj dla Krakowa
Bo teraz będzie dalsze szukanie "dziury" aby tylko nie podpisać (może) tej umowy, a nawet jeśli to odbiory techniczne to będzie dopiero "wyzwanie"
Jedyne co to zostaje że nie będzie finansowania i będą mogli anulować przetarg
Bartezz no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 06:12 PM   #22027
darols
Registered User

Najlepsze w głupocie MPK Kraków jest to, że gotowy prototyp ma przejechać bez awarii 100 km a kolejne egzemplarze 50 km , więc sami sobie nie dali do ręki dobrego oręża na walkę z Pesą. Pewnie nie chcieli robić problemów Solarisowi z odbiorami.
Po takim cyrku z tym zamówieniem, KIO i sądem cały zarząd i osoby odpowiedzialne za przetargi powinny od poniedziałku szukać sobie nowej pracy.

skejl liked this post
darols no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 06:23 PM   #22028
Wypalacz Rafał
sceptyk

Likes (Received): 5698

Quote:
Originally Posted by darols View Post
Najlepsze w głupocie MPK Kraków jest to, że gotowy prototyp ma przejechać bez awarii 100 km a kolejne egzemplarze 50 km , więc sami sobie nie dali do ręki dobrego oręża na walkę z Pesą. Pewnie nie chcieli robić problemów Solarisowi z odbiorami.
I to jest najbardziej przykre - zwłaszcza gdy się popatrzy na obecny przetarg warszawski, gdzie niespodziewanie (chyba dla wszystkich) oferta Pesy nie była tą najtańszą

Quote:
Originally Posted by darols View Post
Po takim cyrku z tym zamówieniem, KIO i sądem cały zarząd i osoby odpowiedzialne za przetargi powinny od poniedziałku szukać sobie nowej pracy.
Powinny. Ale chyba nie robisz sobie nadziei że tak będzie? Bo ja nie

darque, Richard_P, skejl, darols, Lw25 liked this post

Last edited by Wypalacz Rafał; June 23rd, 2017 at 07:20 PM.
Wypalacz Rafał está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 06:31 PM   #22029
CzerwonyKrK
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by spex View Post
Obstawiam 722 Rondo Grzegórzeckie - Hala - Starowiślna - Stradom - ICE, z tego co rozumiem to zamówienie autobusów jest w kompetencjach budimexu czy kto tam będzie odpowiadał za remont. ZIKiT tylko zatwierdza rozkład tej/tych linii.
Pewnie ten sam numer co z remontem Mogilskiej i JPII, kiedy warunki komunikacji zastępczej to była luźna sugestia. A tutaj jakieś warunki podano organizatorowi remontu ?
CzerwonyKrK no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 06:58 PM   #22030
Stratys
Rowerowy poganiacz MPK

Stratys's Avatar

Likes (Received): 189

Raczej nikt sie nie odwoła. Dla MPK to nawet lepiej gdyby PESA nie wygrała Warszawy. Wtedy zamówienie krakowskie spadłoby z priorytetów. A tak zamówienie dla Krakowa może być bardzo Pesie potrzebne aby utrzymać się na powierzchni.
Stratys no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 07:00 PM   #22031
mlodyy1985
Registered User

A jednocześnie SS byłby zarobiony(jeśli faktycznie wygra w stolicy).

Stratys liked this post
Old June 23rd, 2017, 08:57 PM   #22032
Wypalacz Rafał
sceptyk

Likes (Received): 5698

Zmieniono niedawno ustawione ograniczenie prędkości na Kapelance. O dziwo - podniesiono na nim prędkość z 20km/h do 30...
Wypalacz Rafał está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 09:56 PM   #22033
MEminey
Registered User

Likes (Received): 584

Quote:
Originally Posted by Jakub Wedrowycz View Post
A nie można 178...?
Od biedy mozna, tylko to wciaz strata kilkunastu minut, zeby dojsc na przystanek.

Plus zamiast tramwaju co 2-3 minuty mamy autobus co 15.
Inna sprawa, ze w 178 powietrze tez nie jezdzilo, wiec powinienem zaczac od "o ile wsiadzie..."

Nie chce wywolywac burzy, ale jestem ciekaw: czy Krakow teraz musi podpisac umowe z Pesa?
MEminey no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 10:58 PM   #22034
mlodyy1985
Registered User

Najpierw musi wybrać najkorzystniejszą ofertę . Nie mozna bez końca wydluzac postepowania(nie wiem co na to PZP) i w razie czego np. Pesa mogłaby iść do sądu(opieszałość a teraz zniknęła wymowka) , który nakazalby popdpisanie umowy patrz S7 i Dragados.

Do tego jak na wszystko zapatrywalby się CUPT no chyba, że krakusi wolą nie mieć żadnych tramwajów niż 35Twistow. Byłby to jednak strzał w stope utrudniając uzyskanie dotacji w przyszłości bo OIDP zapowiadano przy okazji tego przetargu (35+15opcji-raczej ich nie wezma), za parę lat kolejny na 50tramwajow.A tak bylaby nadzieja, że dla preferowanego dostawcy coś może skapnie.

Zastanawiam się również, jak. zmieni się nastawienie do Pesy jakby Majchrowski nie wygral i zmieniła się ekipa-jak to wpłynie na kształt przetargów i SIWZ.
Old June 24th, 2017, 08:13 AM   #22035
allanek
Registered User

allanek's Avatar

Likes (Received): 628

Quote:
Sąd: PESA niesłusznie wykluczona, producent Krakowiaków wraca do gry
ggł 23 czerwca 2017 | 16:55

Sąd Okręgowy podzielił zdanie Krajowej Izby Odwoławczej, która stwierdziła, że bydgoska PESA została niesłusznie wykluczona z przetargu na 50 nowych tramwajów przez krakowskie MPK. - Kontynuujemy procedurę przetargową, ale już z udziałem Pesy - komentuje Marek Gancarczyk, rzecznik przewoźnika.

Wyrok w sprawie krakowskich tramwajów zapadł w Sądzie Okręgowym, który podzielił opinię KIO. Ta z końcem stycznia stwierdziła, że MPK niesłusznie wykluczyło Pesę z przetargu na dostarczenie 50 tramwajów dla Krakowa. I nakazała przywrócenie producenta do udziału w postępowaniu. Ale przewoźnik odwołał się od tej decyzji. Sąd jednak zdecydował o jej podtrzymaniu.

Przypomnijmy: chęć budowy 50 sztuk ponad 30-metrowych, niskopodłogowych tramwajów z możliwością jazdy bez zasilania z sieci trakcyjnej na odcinku co najmniej 3 km zgłosiło czterech producentów: konsorcjum Stadlera i Solarisa, Skoda, Newag oraz PESA. Tę ostatnią firmę MPK wykluczyło z postępowania. Zarzuciło firmie z Bydgoszczy nienależytą realizację poprzedniego zamówienia.

Chodzi o 36 „Krakowiaków”. Ponad rok temu PESA spóźniła się z przekazaniem pojazdów. Przez to do końca nie było pewne, czy MPK zdoła rozliczyć zamówienie i otrzyma pełną kwotę unijnego dofinansowania.

W reakcji bydgoski producent poskarżył się przed KIO.

Piątkowy wyrok jest ostateczny.

- Teraz będziemy kontynuować procedurę przetargową, ale już z udziałem Pesy. Nie wiadomo ile potrwa wybór wykonawcy, nam też zależy, by tramwaje dostarczono jak najszybciej - komentuje Marek Gancarczyk, rzecznik MPK.
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4...kow-wraca.html

dzikuu2 liked this post

Last edited by allanek; June 24th, 2017 at 08:19 AM.
allanek no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 03:15 PM   #22036
ggrafik
Registered User

ggrafik's Avatar

Likes (Received): 1779

O tunelu tramwajowym AGH - R. Grzegórzeckie:
Quote:
Władze Krakowa pochwaliły się dziś decyzją Komisji Europejskiej. Miasto dostanie 1,3 mln euro na opracowanie projektu studium technicznego dla budowy tunelu, w którym mogłoby w przyszłości przebiegać metro.
(...)
Czy opracowanie studium spowoduje, że w Krakowie powstanie metro? Dokument ma dać odpowiedź czy budować metro ciężkie lub lekkie, a może wpuścić tramwaje pod ziemię. – Jestem bardziej za tym, aby wybudować tunel podziemny, którym w pierwszej kolejności będziemy mogli puścić tramwaj – przyznaje wiceprezydent.

Tunel, o którym wspomina urzędnik, miałby mieć do 9 kilometrów i połączy pod ziemią rondo Grzegórzeckie z gmachem Akademii Górniczo-Hutniczej. – To spowodowałoby odciążenie ruchu w pierwszej obwodnicy i takich węzłów jak rondo Mogilskie, Dworzec Główny czy Basztowa, gdzie dziś pomimo modernizacji przepustowość nie pozwala na zwiększenie liczby pojazdów szynowych – dodaje Trzmiel.

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kra...tro_20884.html
ggrafik no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
komunikacja miejska, kraków, tramwaj, tramwaje

Thread Tools

Posting Rules