daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 30th, 2011, 12:07 PM   #1
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

Likes (Received): 61

[Slavonija i Baranja] - Javni prijevoz

Evo otvaram ovaj Thread za širenje tram linija i autobusnih linija pa ko želi nešto reći ili napisati svaki komentar je dobrodošao.Smatrate li da bi grad trebao širiti busne linije i tram prugu do Višnjevca ali i šire slobodno pišite.
traxdata no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 30th, 2011, 03:13 PM   #2
keko
Registered User

keko's Avatar

Likes (Received): 1438

Ja potpuno podržavam širenje tramvajske mreže. Što se mene tiće mogli bi produžiti do kraja Josipovca, a ne samo, koliko sam skužio, 1200 metara u Višnjevac. ali i to je početak.

Tramvaj bi lijepo sjeo od Podgrađa preko Kanižlićeve, Gudnulićeve pa skretanjem u Županijsku prema kolodvoru ili Bikari.
Dobra bi bila i varijanta prema centralnom groblju...- produžiti liniju 1 prema istoku (do Standarda ili možda do Nemetina). I još negdje spojiti prugu linije 1 s prugom na Divaltovoj - možda kroz Trpimirovu ???

Al to su sve želje!!! Dobro je da se ipak nešto događa i da se shvaća da je ovaj oblik javnog prijevoza najbolji.
keko no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2011, 03:22 PM   #3
Rocky031
Lega s Juga 2

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 5643

Bilo bi super kada bi imali podosta tramvaja i novaca za nove linije.Ja bi također produžio prugu do Josipovca ali i spojio Bikaru i Zeleno polje.
Old September 30th, 2011, 03:24 PM   #4
keko
Registered User

keko's Avatar

Bikaru i Zeleno polje bi bilo najbolje spojiti tako da se obje linije produže na istok i spoje kod Standarda. Mislim da je to jeftinije nego graditi neki nadvožnjak...
Old September 30th, 2011, 06:21 PM   #5
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

Eto i ja da kažem kako bi bilo potrebno uvest više linija na jug2 te autobus da ide Kirovom ulicom a ne samo Srijemskom te stavit više autobusa u redovni promet tj na više relacija diljem grada.
Old September 30th, 2011, 07:44 PM   #6
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

Likes (Received): 39

bilo bi jako dobro da se recimo uvede linija 3 koja bi išla od Višnjevca do Zelenog polja, ali preko Kolodvora. Recimo da dok na liniji 1 preko glavnog trga prođu dva tramvaja na liniji 3 prođe jedan tramvaj ili da se učestalost uskladi s važnijim polascima busa i vlaka, tako bi se opet dobila izravna veza glavni trg - kolodvor koja danas baš fali, a ono presjedanje na Đakovštini nema smisla. Vidim to jer često ljudi koji nisu iz Osijeka imaju problema i pitaju vozače.

Ta linija 3 bi dakle išla recimo ovako: Višnjevac - Glavni trg (uz hotel Central) - Županijska - Đakovština - autobusni/željeznički kolodvor - tržnica - Sakuntala park - Zeleno polje. U povratku sa Z.polja prema Višnjevcu bi ta linija prometovala kao linija 1.
esseker no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2011, 10:44 PM   #7
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

želim neki prijedlog za preimenovanje threada, ovaj nam se ne uklapa u format imenovanja...?
Old September 30th, 2011, 10:57 PM   #8
rosulje
haker

Likes (Received): 40

Nove tramvajske i autobusne linije
rosulje no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2011, 11:40 PM   #9
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

za gradove koje?
tram ima samo osijek....
Old September 30th, 2011, 11:41 PM   #10
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 17

Ako ima Varaždin dretvu za javni prijevoz, može ju imati i Osijek Naravno, ukoliko opravdate postojanje dretve aktivnošću.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2011, 11:52 AM   #11
keko
Registered User

keko's Avatar

Kad se produži pruga u Višnjevac bilo bi dobro da se negdje kod kolodvora (ne znam autobusnog ili željezničkog) napravi još jedan mimoilazni kolosijek i onda uvede neka linija 3 koja bi vozila Višnjevac - Kolodvor - Višnjevac ili Zeleno polje - Kolodvor - Zeleno polje. Svejedno je jer ljudi će ionako morati presjedati na trgu

Ili jednostavno je uvede ponovo kolodvorac - pa neće krepat zbog jednog tramvaja na toj liniji...

Problem je taj što nam je grad izdužen i nema baš nešto previše kombinacija koje bi sve zadovoljile.
Old October 1st, 2011, 02:49 PM   #12
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

Da Kolodvorac bi trebao opet biti u modi, te prigradski promet busevima pojačat a trebalo bi se vidit gdje se koje stajalište može dodat a di izbacit iz upotrebe.Primjer je Srijemska ulica gdje jako usko za prometovanje autobusa pa da se napravi neki plan izmještanja trase puta do juga 2!
Old October 1st, 2011, 02:52 PM   #13
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

Preimenujte ovaj moj thread u javni prijevoz u gradu Osijeku ak nisam dobro napisao na početku.Jel Baranja nema veze sa ovim ovdje što se piše
Old October 1st, 2011, 02:55 PM   #14
Rocky031
Lega s Juga 2

Rocky031's Avatar

Pa i nije baš usko u Srijemskoj za bus,ok je,može on proći bez problema.

Volio bih kada bi napravili novu tramvajsku prugu kroz Tvrđu.Tako bi se napokon mogao izbaciti promet automobila iz Tvrđe.Te bih volio kada bi se jednom u dalekoj budućnosti produžilo okretište na zelenom polju,barem do toplane pa da onda od tamo tramvaj vozi kroz Vukovarsku te se spaja na radićevu.
Old October 1st, 2011, 02:58 PM   #15
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

[QUOTE=Rocky031;84303407]Pa i nije baš usko u Srijemskoj za bus,ok je,može on proći bez problema.

Volio bih kada bi napravili novu tramvajsku prugu kroz Tvrđu.Tako bi se napokon mogao izbaciti promet automobila iz Tvrđe.Te bih volio kada bi se jednom u dalekoj budućnosti produžilo okretište na zelenom polju,barem do toplane pa da onda od tamo tramvaj vozi kroz Vukovarsku te se spaja na radićevu.[/QUOTE ovo je dobar prijedlog da se produži tram pruga od ZP-a pa na vukovarsku ulicu.

Last edited by traxdata; October 1st, 2011 at 02:58 PM. Reason: not good
Old October 1st, 2011, 03:12 PM   #16
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

Zanima bi li se mogla povući tram pruga na trpimirovu ulicu dolje na podvožnjak da se to spoji sa ovom na divaltovoj.
Old October 1st, 2011, 03:17 PM   #17
Rocky031
Lega s Juga 2

Rocky031's Avatar

Moglo bi se ali bi bilo zeznuto koja bi to bila linija i kako bi to funkcioniralo.Da imamo tramvajsku prugu na drugoj lijevoj obali onda bi imalo smisla praviti,ali ovako baš i nema.
Old October 1st, 2011, 03:55 PM   #18
keko
Registered User

keko's Avatar

Provući tramvaj kroz Vukovarsku ne bi baš imalo smisla jer i južno i sjeverno od Vukovarske vozi tramvaj, a još paralelno ide i željeznička pruga koju bi se trebalo malo bolje iskoristiti - vlak koji bi vozio od Donjeg grada (možda čak i od stanice Luka Osijek) do Josipovca sa stajalištima koja postoje + stajalište kod Portanove. To bi imalo smisla onog trenutka kad se urbanizira područje južno od željezničke pruge na potezu od Čepinske do Višnjevca ili Josipovca.
Sad sam otišao malo predaleko u razmišljanjima....
Old October 1st, 2011, 09:09 PM   #19
traxdata
Danas sam ok...

traxdata's Avatar

Nisi otišao daleko u razmišljanju na istoj smo valnoj duljini...
Old October 1st, 2011, 09:35 PM   #20
lokomotiva
Registered User

lokomotiva's Avatar

Likes (Received): 662

ovako je trebala izgledati tram mreža u brodu po planu iz 80-ih, ali eto ni to se nije sagradilo. mislim da samo dobro ucrtao, ako sam dobro pohvatao stara i današnja imena ulica.

[IMG][/IMG]

ovo crveno je trebala biti probna pruga do bazena migalovci koju je ĐĐ htio pokloniti gradu, a za uzvrat bi ĐĐ dobio posao izgradnje mreže i tramvaja...

danas eto postoji javni prijevoz putem busa, pokriven je dobar dio grada, ali ja ga nikada nisam koristio. živim podosta od dvije meni najbliže linije i nikako mi se ne isplati, brže dođem pješke. pogotovo jer busevi na svim linijama prave nepotrebni, isti, krug po centru
lokomotiva no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules