daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 8 votes, 4.63 average.
Old June 5th, 2009, 11:55 PM   #1
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Likes (Received): 1087

[Autocesta A5] - (gr. BiH)-čvor Sredanci-Đakovo-Osijek-Beli Manastir-(gr. H)

Autocesta izgrađena od čvora Sredanci do Osijeka u dužini od 57 km.

Planirano za izgradnju još 37 km ,uključujući i dva velika mosta (na Dravi i na Savi)
Osijek - Beli Manastir 24,5 km
Beli Manastir - granica Mađarske 5 km
čvor Sredanci - granica s BiH 3, 6 km

P.C.Dolabella está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links

Old June 6th, 2009, 12:01 AM   #2
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Old June 6th, 2009, 12:07 AM   #3
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Bukobrani (s velikim orlom) iza izlaza Đakovo.

Neravnina iza mosta/nadvožnjaka iza Đakova o kojoj je bilo riječi u novinama nakon otvaranja AC ispravljena je

Drvored uz AC

Old June 6th, 2009, 09:08 AM   #4
winter3
Registered User

Likes (Received): 15

Svaka čast slikama, al nije mi baš jasno zašto posebni thread za svaki autoput?
winter3 no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2009, 09:11 AM   #5
MountMan
unavailable

Quote:
Originally Posted by winter3 View Post
Svaka čast slikama, al nije mi baš jasno zašto posebni thread za svaki autoput?
A da li ti je jasno zašto posebni thread za A7?
Naravno da su kriteriji upitni.

Bravo, Dolabella!
MountMan no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2009, 09:16 AM   #6
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 13663

Odlično,sada svaki autoput može dobiti svoju dretvu
gorgoroth no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2009, 09:26 AM   #7
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Osim toga ovaj je još (navodno) u gradnji, tj. priprema se nastavak izgradnje. Predizborno je najavljena izgradnja golemog mosta na Dravi i nastavak gradnje autoputa do Belog Manastira. Ovdje bi trebalo bilježiti i sva ta obećanja.
Old June 6th, 2009, 09:31 AM   #8
winter3
Registered User

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by MountMan View Post
A da li ti je jasno zašto posebni thread za A7?
Naravno da su kriteriji upitni.

Bravo, Dolabella!

Ma ne kažem da se ne slažem, čisto pitam, sad već imamo A13 u HR, ne znam da li baš ima materijala za sve posebno, ali di god napisano ja pročitam sve tak i tak.
winter3 no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2009, 09:41 AM   #9
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Smile Autocesta ravnom Slavonijom

Old June 6th, 2009, 04:11 PM   #10
KHS
Registered User

KHS's Avatar

Likes (Received): 378

Po meni bi trebalo otvoriti posebne thread-ove za sve autoceste u RH. Nešto u ovom stilu...

[Autocesta A1] - Zagreb - Split - Dubrovnik
[Autocesta A2] - Zagreb - Macelj
[Autocesta A3] - Bregana - Zagreb - Lipovac
[Autocesta A4] - Zagreb - Goričan
[Autocesta A5] - Beli Manastir - Osijek - Đakovo
[Autocesta A6] - Bosiljevo - Rijeka

...itd.
KHS no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2009, 04:58 PM   #11
damien37
The Hand of Thoth

damien37's Avatar

Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by KHS View Post
Po meni bi trebalo otvoriti posebne thread-ove za sve autoceste u RH. Nešto u ovom stilu...

[Autocesta A1] - Zagreb - Split - Dubrovnik
[Autocesta A2] - Zagreb - Macelj
[Autocesta A3] - Bregana - Zagreb - Lipovac
[Autocesta A4] - Zagreb - Goričan
[Autocesta A5] - Beli Manastir - Osijek - Đakovo
[Autocesta A6] - Bosiljevo - Rijeka

...itd.
Mislim da je to totalno nepotrebno, pogotovo što se tiče izgrađenih autocesta. Tu nema redovitih update-a. Mogli bi se otvorit photo-threadovi za pojedine autoceste, a informacijski samo za one na kojima se gradi (i za koje imamo aktivne forumaše).
Znači, A1, A5, A7, A8/9 i A11, s tim da je A5 trenutno na čekanju pa će bit dosadno dok ne počnu radovi na mostu preko Drave...
damien37 no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2009, 05:17 PM   #12
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Quote:
Originally Posted by damien37 View Post
Mislim da je to totalno nepotrebno, pogotovo što se tiče izgrađenih autocesta. Tu nema redovitih update-a. Mogli bi se otvorit photo-threadovi za pojedine autoceste, a informacijski samo za one na kojima se gradi (i za koje imamo aktivne forumaše).
Znači, A1, A5, A7, A8/9 i A11, s tim da je A5 trenutno na čekanju pa će bit dosadno dok ne počnu radovi na mostu preko Drave...
A7 već imamo thread
Old June 7th, 2009, 11:25 AM   #13
zmaj12
Registered User

zmaj12's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by P.C.Dolabella View Post
Osim toga ovaj je još (navodno) u gradnji, tj. priprema se nastavak izgradnje. Predizborno je najavljena izgradnja golemog mosta na Dravi i nastavak gradnje autoputa do Belog Manastira. Ovdje bi trebalo bilježiti i sva ta obećanja.
Naglasak je na predizborno
zmaj12 no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2009, 12:43 PM   #14
MountMan
unavailable

Quote:
Originally Posted by damien37 View Post
Malo bih se pridružio ovoj raspravi o otvaranju posebnih dretvi za svaku autocestu.
Vidim da tu kriteriji nisu baš jasni. Naime, prvi i osnovni kriterij u forumu može biti olakšano pronalaženje određene teme. A onda slijede drugi kriteriji, ali ih treba precizno definirati.
Ako dosljedno krenemo po prvome kriteriju - onda više nema Croatian Motorways jer je sve po pojedinačnim dretvama.
Drugi kriterij za pojedinačnu dretvu može biti samo činjenica da li je autocesta u gradnji ili je uglavnom dovršena. Ako je u gradnji - ima mnogo materijala - treba otvoriti pojedinačnu dretvu.
To su mogući realni kriteriji, po tom kriteriju npr. A2 ne bi imala svoju posebnu dretvu, ono što se još ima kompletirati je vrlo malo i updatalo bi se u Croatian Motorways.
A sada još nekoliko primjedaba na dosad provedena razdvajanja dretvi, pa makar mi neki i zamjerili.
Grupa forumaša izgurala je A7 iz Croatian Motorways-a jer nije ni u planovima ni u gradnji i jer je mnošto update-ova iz Rijeke nekome smetalo. Po nekome realnome kriteriju onda bi i A1 prva morala biti izdvojena iz Croatian Motorways-a jer je u gradnji, ima mnoštvo updateova i ne može po tome biti glavna tema dretve.
Što bi dolazilo u Croatian Motorways - to treba dobro definirati, i onda se definiranoga pridržavati.
Molim da razmislite o iznesenome.
Old June 7th, 2009, 03:03 PM   #15
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Likes (Received): 1351

bilo bi preglednije, ali kompliciranije. moram priznati da raspravu o A7 pratim višestruko slabije i manje otkako je izdvojena u posebnu temu.
x-type está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 7th, 2009, 03:46 PM   #16
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Quote:
Malo bih se pridružio ovoj raspravi o otvaranju posebnih dretvi za svaku autocestu.
Vidim da tu kriteriji nisu baš jasni. Naime, prvi i osnovni kriterij u forumu može biti olakšano pronalaženje određene teme. A onda slijede drugi kriteriji, ali ih treba precizno definirati.
Ako dosljedno krenemo po prvome kriteriju - onda više nema Croatian Motorways jer je sve po pojedinačnim dretvama.
Drugi kriterij za pojedinačnu dretvu može biti samo činjenica da li je autocesta u gradnji ili je uglavnom dovršena. Ako je u gradnji - ima mnogo materijala - treba otvoriti pojedinačnu dretvu.
To su mogući realni kriteriji, po tom kriteriju npr. A2 ne bi imala svoju posebnu dretvu, ono što se još ima kompletirati je vrlo malo i updatalo bi se u Croatian Motorways.
A sada još nekoliko primjedaba na dosad provedena razdvajanja dretvi, pa makar mi neki i zamjerili.
Grupa forumaša izgurala je A7 iz Croatian Motorways-a jer nije ni u planovima ni u gradnji i jer je mnošto update-ova iz Rijeke nekome smetalo. Po nekome realnome kriteriju onda bi i A1 prva morala biti izdvojena iz Croatian Motorways-a jer je u gradnji, ima mnoštvo updateova i ne može po tome biti glavna tema dretve.
Što bi dolazilo u Croatian Motorways - to treba dobro definirati, i onda se definiranoga pridržavati.
Molim da razmislite o iznesenome.
Apsolutno se slažem s tobom
Old June 7th, 2009, 04:34 PM   #17
MountMan
unavailable

Quote:
Originally Posted by x-type View Post
bilo bi preglednije, ali kompliciranije. moram priznati da raspravu o A7 pratim višestruko slabije i manje otkako je izdvojena u posebnu temu.
Osnovno je pitanje koje treba postaviti : jesmo li mi tako velika država i imamo li tako puno autocesta - da treba otvarati posebne dretve za svaku autocestu?
Da ima manje spamanja - bila bi dovoljna jedna dretva, možda s fotoupdate-ima na posebnoj ili tako nekako.
Grupa koja se nametnula i izdvojila dretvu A7 (izgurala je bez pristanka ili poticaja od strane riječkih forumaša) učinila je veliki promašaj, i ako se ne poduzmu prave mjere - moglo bi doći do raspada Croatian Motorways-a.
Nažalost.
I neka se pitaju zašto su to učinili i za koji interes.
Old June 7th, 2009, 04:39 PM   #18
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

I ja, ali o tome se treba raspravljati na Motorways, a ne ovdje.

Ova dretva je potrebna iz više razloga, a najviše radi praćenja onoga što će se dalje zbivati, a što će biti sada tako ekstenzovno da bi se pogubilo u Motorways. Ovdje ćemo i za dvije godine vidjeti lako kad su dana obećanja, koji su bili planovi, a koja realizacija.
To se ne odnosi samo na mostove, nego isto tako i na drugu traku južne obilaznice Osijeka, koja je sastavni dio istih grandioznih predizbornih obećanja.
Vidjet ćemo koliko će na daljnju gradnju utjecati činjenica da su tako loše prošli na izborima oni koji su obećanja dali.

Old June 7th, 2009, 04:44 PM   #19
MountMan
unavailable

Quote:
Originally Posted by P.C.Dolabella View Post
I ja, ali o tome se treba raspravljati na Motorways, a ne ovdje.

Ova dretva je potrebna iz više razloga, a najviše radi praćenja onoga što će se dalje zbivati, a što će biti sada tako ekstenzovno da bi se pogubilo u Motorways. Ovdje ćemo i za dvije godine vidjeti lako kad su dana obećanja, koji su bili planovi, a koja realizacija.
To se ne odnosi samo na mostove, nego isto tako i na drugu traku južne obilaznice Osijeka, koja je sastavni dio istih grandioznih predizbornih obećanja.
Vidjet ćemo koliko će na daljnju gradnju utjecati činjenica da su tako loše prošli na izborima oni koji su obećanja dali.
Sležem se s tobom, tako sam dretvu shvatio od prvoga dana, tako to i treba biti.
Samo sam iskoristio priliku, koja se tu ukazala, da iznesem nekoliko svojih mišljenja.
Doći će ona i do CM.
Old June 7th, 2009, 04:48 PM   #20
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Quote:
Sležem se s tobom, tako sam dretvu shvatio od prvoga dana, tako to i treba biti.
Samo sam iskoristio priliku, koja se tu ukazala, da iznesem nekoliko svojih mišljenja.
Doći će ona i do CM.
samo daj dobre si argumente iznio,ali mi se ćini da manjina vlada u ovom slučaju

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules