search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 14th, 2005, 07:35 PM   #61
VVacek
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by Bula8
A ja tam dalej widzę tylko
Ja też
VVacek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 14th, 2005, 07:40 PM   #62
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by kogito19
Jak juz pisalem cos tu jest spieprzone raz sa tylko sie otwieraja pol godziny a za chwile juz tylko x
No ja mialem to samo - raz mi sie otwarly, ale tylko do polowy (bo timeout), a teraz tylko x;>

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2005, 07:50 PM   #63
fredru$
Registered User

fredru$'s Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Bula8
A ja tam dalej widzę tylko
OK, jesli masz ciagle problemy z otwarciem tych zdjec, to zrob tak: najedz strzalka na pierwszego od gory x-a i kliknij prawym przyciskiem - pokarze ci sie
ramka korespondencyjna - wtedy na samym dole kliknij na "properties", po czym pojawi sie nowa ramka , a w niej adres (URL) Przepisz ten adres do ramki adresowej wyszukiwarki i kliknij "Go", wtedy otworzy ci sie zdjecie. Pozniej zaraz za ostatnim slowem "zakopianka", w ramce odresowej, wpisuj kolejne cyfry od 2 do 7 i klikaj na "go", a wtedy zobaczysz kolejne zdjecia
Übersetzung / translation:
Schlesien wuchs hier immer in Macht und Kraft, mit dem ihm treuen Breslau.
Polen war nicht immer da, bleibt aber schon für immer.

Silesia always grew in strength here with faithful to her Wroclaw. Poland not always was here, but will stay here forever.
fredru$ no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2005, 08:06 PM   #64
ViaBaltic1
Registered User

Likes (Received): 913

Problem są tutaj serwery interii.
Mam na nich stronkę - makabra
I tu jak widzę jest to samo.
ViaBaltic1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2005, 08:20 PM   #65
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by fredru$
OK, jesli masz ciagle problemy z otwarciem tych zdjec, to zrob tak: najedz strzalka na pierwszego od gory x-a i kliknij prawym przyciskiem - pokarze ci sie
ramka korespondencyjna - wtedy na samym dole kliknij na "properties", po czym pojawi sie nowa ramka , a w niej adres (URL) Przepisz ten adres do ramki adresowej wyszukiwarki i kliknij "Go", wtedy otworzy ci sie zdjecie. Pozniej zaraz za ostatnim slowem "zakopianka", w ramce odresowej, wpisuj kolejne cyfry od 2 do 7 i klikaj na "go", a wtedy zobaczysz kolejne zdjecia

"Nieprawidłowy adres strony (error 404)"
Jakies inne propozycje??
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2005, 09:33 PM   #66
fredru$
Registered User

fredru$'s Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by kogito19
"Nieprawidłowy adres strony (error 404)"
Jakies inne propozycje??
Nie mam pojecia co zle robicie, ale ja teraz juz nie mam problemu. Na poczatku mialem taksamo jak wy - same x-y, ale pozniej zrobilem dokladnie tak jak to wczesniej opisalem i potym za kazdym razem jak otwiram ta strone, to mi sie otwieraja zdjecia bez problemu i nie musze juz ich "recznie" otwierac.
Acha jeszcze jedna uwaga: jak juz przepiszecie adres pierwszego, gornego zdjecia i klikniecie na "go" i wam sie to zdjecie otworzy, to pozniej gdy bedziecie wpisywac kolejne numery poszczegolnych zdjec od 2 do 7, w ramce adresowej, zaraz za ostatnim slowem "zakopianka", to pamietajcie, ze tam nie moze byc zadnej przerwy.
Übersetzung / translation:
Schlesien wuchs hier immer in Macht und Kraft, mit dem ihm treuen Breslau.
Polen war nicht immer da, bleibt aber schon für immer.

Silesia always grew in strength here with faithful to her Wroclaw. Poland not always was here, but will stay here forever.
fredru$ no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2005, 12:27 PM   #67
juunior
Registered User

Quote:
Originally Posted by ViaBaltic1
Problem są tutaj serwery interii.
Mam na nich stronkę - makabra
I tu jak widzę jest to samo.
Faktycznie moga wystapic utrudnienia w ogladaniu zdjec z w/w powodu jak ktos ma lepszy serwer to niech te zdjecia przekleji
juunior no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2005, 01:17 PM   #68
Jaracz
Registered User

Quote:
Originally Posted by juunior
Faktycznie moga wystapic utrudnienia w ogladaniu zdjec z w/w powodu jak ktos ma lepszy serwer to niech te zdjecia przekleji
Wyslalem Ci mesga, looknij, mysle ze bedziemy mogli cos zaradzic

pozdr!
Old February 15th, 2005, 03:43 PM   #69
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 253

Quote:
Originally Posted by Mi-V
chłopaki poszli na grzańca, żeby siętroche rozgrzać
No byli u mnie - grzali sie cala noc
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 10:45 AM   #70
Jaracz
Registered User

Hmmm.... Dostalem wlasnie zdjecia od Juniora, moge je wrzucic na serw, ale widze, ze teraz te z interii juz sie wgrywaja normalnie.. Czy tylko mi, czy innym forumowiczom tez?

pozdr!
Old February 17th, 2005, 12:24 PM   #71
grzaniec z galicji
BANNED

Hehe ja to jakis fuksiarz jestem - ani razu X nie widzialem
@Jaracz poki co wszystko widac
Old March 17th, 2005, 10:33 AM   #72
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 1845

Ponizej fotorelacja z tego co aktualnie sie dzieje na zakopiance - stan robot na dzien 16.03.2005:

zamknieta 1 nitka w Myslenicach, ale jak obserwowalem - nic sie nie dzieje

drobne prace ziemne...

...wzdloz zakopianki...

...i rzeki Raby

zakres prac nie jest oszalamiajacy...

...by nie rzec znikomy

i niestety to by bylo na tyle, raczej nie grozi nam szybka podroz nowa zakopianka
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2005, 11:12 AM   #73
grzaniec z galicji
BANNED

Choc zima nie powinna byc zadna przeszkoda w budowie /patrz stadiony/ to ja mysle ze rusza z kopyta jak sie zrobi cieplo.Oby tak sie stalo!!
Old March 17th, 2005, 05:12 PM   #74
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 2024

ostatnio jak wracałem z Zawoji to też widziałem, a raczej nie widziałem żadnych postępów w budowie - nieciekawie im idzie ta droga, oby ruszyli na maxa jak się ociepli - właściwie to już się ociepliło...
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2005, 01:16 PM   #75
Eldorado
BANNED

Likes (Received): 2

Wie ktos czy cos na budowie sie ruszylo czy nadal w ch*** leca?
Eldorado no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2005, 03:15 PM   #76
1Marek1
1Marek1

Likes (Received): 159

Quote:
Originally Posted by Eldorado
Wie ktos czy cos na budowie sie ruszylo czy nadal w ch*** leca?
Budowa ruszyła. Jechałem tamtędy w czwartek i prace trwały w trzech miejscach na tym odcinku. W jednym miejscu nawet walec już ubijał nasyp pod przyszłą jezdnię. W jednym miejscu droge przełożą na drugą stronę Raby, ale nie wiem czy tylko nową jezdnię czy całą trasę. Remontują też jedną jezdnię od świateł w Myślenicach aż do jej dotychczasowego końca.Ogólne wrażenia takie,że widać że coś się dzieje, ale sprzętu mogłoby byc więcej (a może przesadzam). Niestety fotek nie ma bo aparatu nie ma.
1Marek1 no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2005, 12:59 PM   #77
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

14 mln zł na "ZAKOPIANKĘ"

PORONIN – ZAKOPANE UMOWA na DOKUMENTACJĘ PODPISANA

13 kwietnia 2005 roku w Krakowie Zbigniew Rapciak dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz jego zastępca Stanisław Pletnia podpisali umowę z Biurem Projektów Budownictwa Komunikacyjnego "TRAKT" z Katowic na wykonanie dokumentacji projektowej dla kolejnej inwestycji na "Zakopiance" – budowy odcinka Poronin – Zakopane wraz z obejściem Zakopanego łącznie 7,1 km). Wartość kontraktu wynosi 14.194.944,00 zł brutto.

Wykonawca zobowiązał się wykonać do 30 czerwca 2006 roku projekt budowlany inwestycji, a do 30 lipca 2006 roku projekt wykonawczy. Ponadto wykonawca będzie pełnić stały nadzór autorski w czasie robót budowlanych realizowanych na podstawie sporządzonej przez niego dokumentacji.

W miejscu istniejącego odcinka drogi krajowej nr 47 Poronin – Zakopane zostanie zbudowana nowa droga długości 5,7 km o parametrach klasy GP (główna przyspieszona). Jezdnia będzie miała przekrój uliczny, tzn. po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, chodniki, oświetlenie uliczne, wjazdy z posesji. Budowa drogi o takich parametrach połączy dwie popularne miejscowości wypoczynkowe umożliwiając szybkie, bezpieczne i wygodne przemieszczanie się między nimi. Rozwiązanie to wychodzi naprzeciw tendencjom rozwojowym obu gmin, gdyż Zakopane rozbudowuje się na północ w kierunku Poronina, natomiast Poronin rozrasta się na południe w kierunku Zakopanego.

W samym Zakopanem powstanie nowa dwujezdniowa droga klasy GP o długości 1,4 km, która będzie stanowić przedłużenie "Zakopianki" i zarazem północno – zachodnie obejście miasta. Nowa trasa zostanie połączona z istniejącym układem drogowym dwoma łącznikami: z ulicą 3-go Maja oraz z estakadą pod Gubałówką. W ciągu obejścia powstaną dwa wiadukty.

Prace budowlane zaplanowano na lata 2007 – 2008. Koszt realizacji inwestycji, wraz z wykupami, dokumentacja i nadzorami, szacuje się na ok. 230 mln złotych.

zrodlo:http://www.krakow.gddkia.gov.pl/
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2005, 10:59 PM   #78
ANDY*krk
Registered User

ANDY*krk's Avatar

Likes (Received): 20

TUNELEM DO ZAKOPANEGO

Już pod koniec 2008 roku na odcinku Poronin - Zakopane będziemy jeździć po dwupasmowym odcinku drogi tzw. "głównej przyspieszonej" (GP). Pod Luboniem Małym powstanie 2-kilometrowy tunel, nie wiadomo natomiast, jak przebiegać będzie "zakopianka" na odcinku z Nowego Targu do Poronina.

Na 5,7-kilometrowym zmodernizowanym odcinku z Poronina do Zakopanego pojawią się nowe chodniki, oświetlenie i podjazdy do posesji. W najbardziej newralgicznym punkcie - na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką z Poronina do Bukowiny Tatrzańskiej powstanie dwupoziomowy węzeł drogowy z dwiema estakadami.

W samym Zakopanem na odcinku 1,4 kilometra pojawi się dwupasmowa droga tej samej klasy (GP) - będzie ona stanowić przedłużenie "zakopianki", pozwoli jednocześnie na objazd miasta północno-zachodnią stroną. Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej na te dwa odcinki została podpisana przez krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z katowickim biurem projektowym "Trakt" w połowie kwietnia. Projekt wykonawczy ma być gotowy do końca lipca przyszłego roku, natomiast prace ruszą w 2007 i potrwają do końca następnego roku.

Według założeń drogowców, cała "zakopianka" ma być zmodernizowana do 2010 roku. Obecnie trwają prace wzmacniające na odcinku Kraków-Myślenice, które mają potrwać do końca przyszłego roku. W 2006 roku zakończy się modernizacja odcinka Myślenice-Lubień, gdzie powstaną między innymi 3 dwupoziomowe węzły drogowe i 15 obiektów mostowych.

Najtrudniejszy jednak etap dla drogowców to Lubień-Rabka, gdzie planowana jest budowa 2-kilometrowego tunelu pod Luboniem Małym. Koszt budowy tego odcinka to 1 mld zł, połowa całej kwoty przeznaczonej na modernizację "zakopianki". Na tym 17,5-kilometrowym odcinku powstanie także 10 wiaduktów, 3 estakady i most na Lubieńce.

Ciągle pod znakiem zapytania stoi odcinek Nowy Targ-Poronin, władze GDDKiA prowadzą negocjacje z samorządami Szaflar i Białego Dunajca. Jak poinformowała nas Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału GDDKiA, każda z przedstawionych dotychczas tym samorządom koncepcji, została przez nie odrzucona.

BZ
ANDY*krk no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2005, 11:01 PM   #79
ANDY*krk
Registered User

ANDY*krk's Avatar

Likes (Received): 20

PORONIN. "Wańkówka" nie przeszkodzi w modernizacji zakopianki

PRZESUNĄ LENINA

Znana w całej Polsce "Wańkówka" - dawny zajazd Pawła Guta-Mostowego w Poroninie, gdzie w latach 1913-14 bywał przywódca Rewolucji w Rosji, Włodzimierz Ilicz Lenin, od 1947 r. muzeum jego imienia, a obecnie Gminny Ośrodek Kultury - zostanie przesunięta w głąb parceli, na której obecnie stoi. Tak zdecydował minister kultury, który w ten sposób ostatecznie pogodził interes inwestycji z problemem ochrony zabytków. "Wankowka" nie stanowi już przeszkody dla planowanej na 2007 rok modernizacji zakopianki na odcinku Poronin-Zakopane.

- Nasza gmina stała raczej na stanowisku, by nie przesuwać "Wańkówki", a wykreślić ją z rejestru zabytków. Chcieliśmy pozostawić ją na tym samym miejscu, a estakadę odsunąć na brzeg parceli, na której obiekt stoi. Gdyby "Wankowka" straciła status zabytku, taka odległość by wystarczyła - tłumaczy Bronisław Stoeh, wójt Gminy Poronin. - Niestety, minister kultury nie wyraził zgody na wykreślenie obiektu z rejestru. Podtrzymał również to stanowisko, gdy odwołaliśmy się od decyzji.

Minister zgodził się jednak na przesunięcie o parę metrów "Wańkówki. Obecnie na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest opracowywane studium krajobrazowe z uwzględnieniem nowego usytuowania muzeum. Przesunięcie zabytku planowane jest na rok przyszły. Sfinansuje przedsięwzięcie Generalna Dyrekcja.

- Myślę, że przy okazji przesunięcia sam budynek może zyskać - podkreśla wójt Stoch. - Dach, stolarka okienna są w bardzo złym stanie, a gmina nasza, niestety, nie miała na gruntowny remont odpowiednich środków. Teraz jest szansa, że w ramach modernizacji zakopianki znajdą się na ten cel pieniądze.

HALINA KRACZYŃSKA
ANDY*krk no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2005, 02:27 PM   #80
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 1845

W 2006 roku zakończy się modernizacja odcinka Myślenice-Lubień, gdzie powstaną między innymi 3 dwupoziomowe węzły drogowe i 15 obiektów mostowych.
----------------
to jakis huuura optymizm - ja nie wierze - bo jeszcze w marcu byli w lesie
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, kraków, małopolskie, s-7, zakopane, zakopianka

Thread Tools

Posting Rules