search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 25th, 2005, 02:54 PM   #81
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Dyszkin
to jakis huuura optymizm - ja nie wierze - bo jeszcze w marcu byli w lesie
To lekki off-topic, ale jak SLD zaczynalo rzadzic, to mowili, ze na koniec kadencji A4 i A18 do granicy beda gotowe.
Nie chce tu krytykowac SLD, bo nie taki jest cel tego forum, ale pokazac na tym przykladzie jak maja sie zapowiedzi do rzeczywistosci.
W przypadku zakopianki to bym liczyl okolo 2 lat opoznienia.
DJP no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 25th, 2005, 03:26 PM   #82
VVacek
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by Dyszkin
W 2006 roku zakończy się modernizacja odcinka Myślenice-Lubień, gdzie powstaną między innymi 3 dwupoziomowe węzły drogowe i 15 obiektów mostowych.
----------------
to jakis huuura optymizm - ja nie wierze - bo jeszcze w marcu byli w lesie
Spoko, maja jeszcze 1,5 roku Moze sie wyrobia
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2005, 01:47 PM   #83
Hugo83
Registered User

Likes (Received): 0

Czy ta droga jest modernizowana w taki sposób aby w baaaardzo dalekiej przyszlosci mozna bylo ja przebudowac na autostrade A7? Wiem ze to brzmi jak s-f... ale pomarzyc zawsze mozna;-)
Hugo83 no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2005, 02:19 PM   #84
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Likes (Received): 1629

Quote:
Originally Posted by Hugo83
Czy ta droga jest modernizowana w taki sposób aby w baaaardzo dalekiej przyszlosci mozna bylo ja przebudowac na autostrade A7? Wiem ze to brzmi jak s-f... ale pomarzyc zawsze mozna;-)
Wydaje mi się , że ta droga nigdy nie zostanie autostradą - ma ona chyba być drogą ekspresową o ile się nie mylę ( co wydaje mi się nie gorszym rozwiązaniem ) .
oralB está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 27th, 2005, 04:35 PM   #85
xelius_autobahn
xelius_autobahn

xelius_autobahn's Avatar

Raczej nie bedzie opcji aby ja zamienic na autostrade, bo zamiast robic tunele to ta ekspresowka jest prowadzona serpentynami. Jest juz oddany do uzytku pewien parokilometrowy odcinek w ten sposob wykonany. Pozdro
xelius_autobahn no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2005, 05:14 PM   #86
Marcinkrk
......................

Marcinkrk's Avatar

Ale Autostrada do Zakopanego to by było coś pięknego, musieliby by zrobić z kilka ładniuśkich tuneli kilkanaście bardzo długich i wysokich wiaduktów i może jeszcze 15 kilometrowy tunel pod Tatrami na Słowację. Po prostu miodzik
Marcinkrk no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2005, 05:21 PM   #87
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Likes (Received): 1629

Quote:
Originally Posted by Marcinkrk
Ale Autostrada do Zakopanego to by było coś pięknego, musieliby by zrobić z kilka ładniuśkich tuneli kilkanaście bardzo długich i wysokich wiaduktów i może jeszcze 15 kilometrowy tunel pod Tatrami na Słowację. Po prostu miodzik
Myślę , że pieniądze na te piękne wiadukty , ogromna masę tuneli można wydać o wiele bardziej sensownie , gdyż Polska nie jest na tyle bogatym państwem aby tak szastać kasą ( tym bardziej , że pozostało jeszcze wiele do zrobienia ) . Wiadomo , że fajnie by było , ale ...
oralB está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 27th, 2005, 05:39 PM   #88
juunior
Registered User

"DP"

10 mln euro z Banku Światowego dla krakowskiego oddziału GDDKiA

65 mln zł wyda w tym roku krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na odnowę nawierzchni dróg krajowych w Małopolsce. Ponad 40 mln zł będzie pochodziło z pożyczki Banku Światowego.

Wczoraj w Warszawie przedstawiciele Banku Światowego i Ministerstwa Finansów podpisali umowę pożyczkową na kwotę 100 mln euro. Prawie 10 proc. z niej trafi do krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA dołoży około 25 mln zł i dzięki temu będzie można sfinansować odnowienie nawierzchni 60 km dróg krajowych w regionie.

W latach 2000-2004 głównym źródłem finansowania inwestycji drogowych w Małopolsce był budżet państwa, który pokrywał 75 proc. kosztów, reszta pieniędzy pochodziła ze źródeł zagranicznych. W tym roku budżet państwa da już tylko 57 proc. potrzebnych kwot, a resztę dołożą: Europejski Bank Inwestycyjny (24 proc.), Fundusz ISPA (10 proc.), Bank Światowy (7 proc.), Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (2 proc.).

Modernizacja z pożyczki BŚ

* Droga krajowa nr 75 Brzesko - Tęgoborze

* Droga krajowa nr 79 Kraków - Igołomia-Wawrzeńczyce Nowe Brzesko, Koszyce - granica województwa oraz w Zabierzowie

* Droga krajowa nr 7 Lubień - Skomielna Biała

* Droga krajowa nr 49 Nowy Targ - granica państwa

* Droga krajowa nr 52 w Andrychowie
juunior no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2005, 11:26 AM   #89
Stratocaster
Floyd Rose Classic 22fret

Stratocaster's Avatar

Czy ktoś próbował dostać się na Zakopiankę w piątek lub sobotę rozpoczynające długi weekend? Bo to co się działo na A4 to była jakaś tragedia! W piątek 4 kilometry korka na obu pasach na samej A4, w sobotę trochę mniej, ok. 2 godziny na A4 i na DK7. Kiedy do diabła skończy się ten koszmarny remont i zwężenie na wylocie z Krakowa?

Z innej beczki: zauważyłem, że w Myslenicach jest już wylany nowy asfalt na ok. połowie tego starego zamkniętego, remontowanego odcinka. No i jakby dalej też coś się pozmieniało. Powli chyba jednak coś robią. Trzymajmy kciuki!

Mam nadzieję że niejeden poseł, minister czy inny ważny urzędas też stali w tych samych korkach. Może teraz będą skłonni głosować/decydować w ten sposób, żeby drogi powstały szybciej niż za 10-20 lat. Są potrzebne JUŻ DZISIAJ! Żeby nie powiedzieć wczoraj.
Stratocaster no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2005, 06:28 PM   #90
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

Uslyszalem w radiu ze zakopianke maja modernizowac 8lat. I rozmawiali z pania ktora pracuje na stacji benzynowej gdzies na modernizowanym odcinku powiedziala ze starsznie sie opiepszaja zaczynaja prace o 9.00 a koncza o 15.00. Znowu bedzie poslizg z pol roku no ale coz OTO POLSKA
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2005, 10:18 PM   #91
arturranto
...

Quote:
Originally Posted by Stratocaster
Czy ktoś próbował dostać się na Zakopiankę w piątek lub sobotę rozpoczynające długi weekend? Bo to co się działo na A4 to była jakaś tragedia! W piątek 4 kilometry korka na obu pasach na samej A4, w sobotę trochę mniej, ok. 2 godziny na A4 i na DK7. Kiedy do diabła skończy się ten koszmarny remont i zwężenie na wylocie z Krakowa?
Gdyby nie trąbili w radiu o tych korkach, to ja nie "jechałbym" przez półtorej godziny od Tesco do Wieliczki (jakieś 3 kilometry, na oko). W sobote w południe.
A przebudowa samej zakopianki idzie strasznie ślamazarnie. Brzegi Raby w Stróży uamcniają już dwa lata. Remonty zawierzchni na odcinku z Krakowa do Myślenic trwają po pół roku (w tym czasie z rzadka można zaobserwować na remontownych odcinakch jakąś koparkę, polewaczkę i kilku robotników). Sprawę remotu przepustów i mostków w zeszłym roku przemilczę.
arturranto no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2005, 10:50 PM   #92
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

....Już kiedyś zostałem zganiony tu na forum, że skrytykowałem nasz "kochany kraj" - sami widzicie, tu jest gnój i przekręty, a hołota rządzi - rzygać się chce

p.s. przepraszam, jeżeli uraziłem czyjąś dume narodową.....
Old May 6th, 2005, 12:10 AM   #93
arturranto
...

Proszę, nie przesadzaj, igorlanie. Pewne niedoskonałości nie czynią od razu z kraju gnoju. Hołota rządzi - zdarza się, rzygać się chce - też czasami (ale, jak stwierdziłem ,przed pójsciem spać wystarczy wypić sporo wody i zjeść czekoladę; wówczas rano jest OK ).
arturranto no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2005, 01:23 AM   #94
hermit
hręddur köttur

hermit's Avatar

pod warunkiem że po czekoladzie nie zapomnisz umyć zębów.
Hołota nie tylko rządzi ale w długie weekendy gna w owczym pędzie - spokojnie, przeczekać.
Old May 6th, 2005, 01:55 AM   #95
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Quote:
Originally Posted by hermit
pod warunkiem że po czekoladzie nie zapomnisz umyć zębów.
Hołota nie tylko rządzi ale w długie weekendy gna w owczym pędzie - spokojnie, przeczekać.
....szkoda tracić cenny czas tutaj, podczas gdy gdzie indziej można zrobić o wiele więcej i szybciej...............

ok, wdarł się mały off-topic, więc dyskutujmy o drogach a nie o własnych odczuciach co do ogólnie panującej atmosfery....

pozdrawiam szanownych forumowiczów
Old May 6th, 2005, 02:16 AM   #96
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Quote:
Originally Posted by hermit
tat tvam asi
...Audi multa, dic pauca.....

Old May 6th, 2005, 04:50 PM   #97
Marcinkrk
......................

Marcinkrk's Avatar

Quote:
Originally Posted by igorlan
....Już kiedyś zostałem zganiony tu na forum, że skrytykowałem nasz "kochany kraj" - sami widzicie, tu jest gnój i przekręty, a hołota rządzi - rzygać się chce

p.s. przepraszam, jeżeli uraziłem czyjąś dume narodową.....
Igorlan pewnie że w naszym kraju za dobrze nie jest, ale nie jest tak też znowu źle i powoli zaczyna być lepiej ( po drogach też to widać ), a mnie trochę tacy krytykanci wszystkiego denerwują, trochę jak Lepper się zachowujesz (bez urazy)

Last edited by Marcinkrk; May 6th, 2005 at 04:56 PM.
Old May 6th, 2005, 05:06 PM   #98
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Marcinkrk
Igorlan pewnie że w naszym kraju za dobrze nie jest, ale nie jest tak też znowu źle i powoli zaczyna być lepiej ( po drogach też to widać ), a mnie trochę tacy krytykanci wszystkiego denerwują, trochę jak Lepper się zachowujesz (bez urazy)
Spox, nie uraża mnie to, ale drażnią mnie coraz to nowsze afery, i brak kompetencji i profesjonalizmu u tych, od których dużo zależy w tym kraju. np jak słyszę że: cytat "Dyrektor Pisarski jest jednak optymistą, choć konkretnego terminu wbicia pierwszej łopaty nie chce podawać.
- Poczekajmy, to już naprawdę ostatnie drobne formalności. Mamy gotowy projekt i pozwolenia budowlane na pierwszy odcinek Stanisławie - Swarożyn (ok. 7 km), a koszt jednego kilometra - 5,6 mln euro jest jednym z najniższych w Europie" łże sk.....n w żywe oczy, do tego sejm sie oczywiście nie rozwiąże, a w Brukseli już się z nas śmieją.....szkoda

A tak na marginesie, to Lepper niestety ma wiele racji, choć go nie popieram to nie kłamie

pozdr
Old May 6th, 2005, 10:38 PM   #99
xelius_autobahn
xelius_autobahn

xelius_autobahn's Avatar

Lepper potrafi tylko krytykować nie mając rozsądnych pomysłów na rozwiązanie problemów. Niestety, krytykować mógłby każdy z nas, gorzej ze zrobieniem czegoś samemu. P.S. Sorry za off-topic ale nie mogłem sie powstrzymać
xelius_autobahn no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2005, 11:44 PM   #100
Marcinkrk
......................

Marcinkrk's Avatar

Quote:
Originally Posted by igorlan
Spox, nie uraża mnie to, ale drażnią mnie coraz to nowsze afery, i brak kompetencji i profesjonalizmu u tych, od których dużo zależy w tym kraju. np jak słyszę że: cytat "Dyrektor Pisarski jest jednak optymistą, choć konkretnego terminu wbicia pierwszej łopaty nie chce podawać.
- Poczekajmy, to już naprawdę ostatnie drobne formalności. Mamy gotowy projekt i pozwolenia budowlane na pierwszy odcinek Stanisławie - Swarożyn (ok. 7 km), a koszt jednego kilometra - 5,6 mln euro jest jednym z najniższych w Europie" łże sk.....n w żywe oczy, do tego sejm sie oczywiście nie rozwiąże, a w Brukseli już się z nas śmieją.....szkoda
A tak na marginesie, to Lepper niestety ma wiele racji, choć go nie popieram to nie kłamie
pozdr
W sumie Igorlan też mnie wiele rzeczy w tym kraju wkurza, zwłaszcza drogi które w rok po modernizacji się sypią, ale nie popadałbym w depresję bo są ludzie co myślą rozsądnie (wszyscy użytkownicy tego forum ) i jeszcze będzie dobrze (ale ze mnie optymista )

Reply

Tags
droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, kraków, małopolskie, s-7, zakopane, zakopianka

Thread Tools

Posting Rules