search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 13th, 2011, 10:29 AM   #41
michal_z_el
Registered User

Likes (Received): 884

Quote:
Originally Posted by pR0SiAczekELBLAG View Post
do tego nikt nie zbuduje wielopoziomowych skrzyżowań w Elblągu przez następne 10 lat itp itd... L
Ale wielopoziomowe skrzyżowania, a dokładnie dwupoziomowe są już w Elblągu:P
Węzeł Elbląg-Wschód
Węzeł Raczki
Ba..nawet skrzyżowanie Radomska-Trasa Unii Europejskiej;P
michal_z_el no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 13th, 2011, 10:32 AM   #42
michal_z_el
Registered User

Quote:
Dobrze, że nie macie wpływu na takie decyzje...
Dobrze, że Ty nie masz wpływu na żadne dycyzje, inaczej w mieście nie byłoby nawet planów powstania czegokolwiek:P
Old May 14th, 2011, 10:24 AM   #43
pR0SiAczekELBLAG
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by michal_z_el View Post
Dobrze, że Ty nie masz wpływu na żadne dycyzje, inaczej w mieście nie byłoby nawet planów powstania czegokolwiek:P
Tak! masz rację, jeszcze zaorałbym połowę miasta, by ułatwić olsztynowi zrównanie Elbląga z Ełkiem... Przecież miasta na literę E muszą być takie same. Nie wiem skąd masz wiedzę jakie byłyby moje plany, a raczej ich brak ale rozumiem że to taka "cięta riposta" oparta na gniewie.

Może byśmy założyli wątek, w którym moglibyśmy swoje koncepcje rozwoju miasta (zarówno te mniej realne jak i te oparte na rzetelnych analizach) przedstawiać - dla miasta jako całości czy poszczególnych rejonów lub ulic.

ps. Czułem, że nie wytrzymasz i obrażona duma znajdzie upust złości...
ps2. Napisałem,że nikt nie zbuduje przez następne 10 lat, a nie nikt nie zbudował przez minione 10 lat.
ps3. W wolnym czasie elaborat odnośnie zagospodarowania miasta mam nadzieję zamieścić i będziesz mógł zweryfikować czy nic nie mam rozsądnego (realnego cenowo i potrzebnego do zbudowania w Elblągu) do powiedzenia w temacie. Niemniej pozdrawiam!
pR0SiAczekELBLAG no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2011, 04:12 PM   #44
spox38
PanEl

spox38's Avatar

Likes (Received): 1633

W sumie to ciekawy pomysł na wątek poświęcony "pomysłom i wizjom" rozwoju Elbląga, dobrze by było jeszcze gdyby autorzy podawali realne źródła finansowania swoich pomysłów Ale nie trzeba wcale zakładać nowego wątku wystarczy swoje pomysły podrzucać do wątku Forum Rozwoju Elbląga W nagrodę te pomysły mogą być dodatkowo umieszczane na stronie FRE

http://www.fre.elblag.pl/
spox38 no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2011, 05:38 PM   #45
michal_z_el
Registered User

Quote:

ps. Czułem, że nie wytrzymasz i obrażona duma znajdzie upust złości...

Złości?

Postanowiłem, że nie będę Ciebie komentował świniaczku :P

Na drugi raz nie zaczynaj, bo ja odbieram wszystko jako przyjemną śmieszną rozmowę, a Ty traktujesz już wszystko na poważnie - weź chłopie przeczytaj swoje wypociny i naucz się, że jeżeli ktoś używa emotikon takich jak :P to bierze wszystko na luzie w przeciwieństwie do Ciebie spięty prosiaczku :P

Last edited by michal_z_el; May 14th, 2011 at 07:39 PM.
Old May 14th, 2011, 05:39 PM   #46
michal_z_el
Registered User

Quote:
[

Może byśmy założyli wątek, w którym moglibyśmy swoje koncepcje rozwoju miasta (zarówno te mniej realne jak i te oparte na rzetelnych analizach) przedstawiać - dla miasta jako całości czy poszczególnych rejonów lub ulic.
Moim zdaniem o planach - takich naszych wymyślonych - można pisać w wątkach, które już istnieją.

Last edited by michal_z_el; May 14th, 2011 at 07:31 PM.
Old May 17th, 2011, 01:51 AM   #47
pR0SiAczekELBLAG
Registered User

Quote:
Złości?

Postanowiłem, że nie będę Ciebie komentował świniaczku :P

Na drugi raz nie zaczynaj, bo ja odbieram wszystko jako przyjemną śmieszną rozmowę, a Ty traktujesz już wszystko na poważnie - weź chłopie przeczytaj swoje wypociny i naucz się, że jeżeli ktoś używa emotikon takich jak :P to bierze wszystko na luzie w przeciwieństwie do Ciebie spięty prosiaczku :P
szkoda, że mnie misiaczku_z_el odbierasz na sztywno :P wmawiając jednocześnie brak zrozumienia Twych intencji Rozumiem, że świat widziany własnymi oczami jest najbardziej właściwy nie będę Cię uczył o czytaniu intencji bez użycia emotikonów... z ich użyciem również. Przecież znasz lepiej mój stan emocjonalny

Quote:
Moim zdaniem o planach - takich naszych wymyślonych - można pisać w wątkach, które już istnieją.
Nie będzie przez to pomieszania z poplątaniem? Takiego nieplanowanego przez nikogo chaosu informacyjnego?
Old May 17th, 2011, 01:05 PM   #48
ququ
Maniac!

ququ's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Nie będzie przez to pomieszania z poplątaniem? Takiego nieplanowanego przez nikogo chaosu informacyjnego?
1) weźcie kłóćcie się w PMach, bo TO zaśmieca wątki
2) chaos informacyjny będzie jak do każdego nowego tematu będą powstawać kolejne wątki nieosiągające 5 stron..
Old May 17th, 2011, 04:41 PM   #49
michal_z_el
Registered User

Quote:
Originally Posted by ququ View Post
2) chaos informacyjny będzie jak do każdego nowego tematu będą powstawać kolejne wątki nieosiągające 5 stron..
Nic dodac, nic ujac.
Old May 17th, 2011, 08:00 PM   #50
pR0SiAczekELBLAG
Registered User

Quote:
Originally Posted by ququ View Post
1) weźcie kłóćcie się w PMach, bo TO zaśmieca wątki
1. zgoda, z tym że forum to z założenia nie tablica ogłoszeń, a miejsce prowadzenia mniej lub bardziej merytorycznej dyskusji - czyli ścierania się różnych stanowisk.
2. zgoda, ale napisz proszę czemu zakładasz, że wątek o pomysłach na inwestycje w Elblągu osiągnie ledwie paręnaście postów w jakiejś jednostce czasu?
Old May 17th, 2011, 09:25 PM   #51
ququ
Maniac!

ququ's Avatar

Likes (Received): 1

Bo:
- zdania 'co by tu mogło powstać' będą pojawiać się przy omawianiu konkretnych inwestycji
- nawet jak na początku wszyscy tu aktywni wypowiedzą się jaką mają wizję Elbląga, to później wiele dodać do tego nie da rady
- można dyskutować i tworzyć plany i marzenia, ale jaki miałoby to sens? Jeśli chcemy coś z tego wprowadzić w życie, mamy wątek FRE; jeśli nie.. cóż.. byłby to zwykły spam
Old May 18th, 2011, 04:36 PM   #52
prch
Registered User

prch's Avatar

Likes (Received): 423

za www.info.elblag.pl
http://info.elblag.pl/19,21498,Drogo...a-objazdy.html
Quote:
W związku z budową ronda u zbiegu ulic Kościuszki, Chrobrego i Agrykola i zamknięciem tego skrzyżowania dla ruchu, przynajmniej przez miesiąc kierowcy będą zmagać się ze sporymi utrudnieniami w tej części miasta. W najbliższych dniach wytyczony zostanie objazd przez ul. Agrykola. Budowa ronda to jedno z zadań, trwającej od roku, przebudowy ul. Chrobrego.

Inwestycja ta pozwoli przede wszystkim na udostępnienie nowych terenów inwestycyjnych przyszłego Europarku pod potrzeby rekreacji i turystyki. Zadanie polega na przebudowie ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z ulicami Kościuszki i Agrykola po dotychczasowej trasie, z korektą końcowego odcinka nowobudowanej drogi i jej włączenia do ul. Marymonckiej oraz zmianie przekroczenia Srebrnego Potoku poprzez wykonanie przepustu drogowego.

Zakres robót przewiduje m.in. przebudowę skrzyżowania ulic Kościuszki – Agrykola – Chrobrego na rondo, przebudowę skrzyżowań ul. Chrobrego z ulicami Sztumską, Tczewską, Grudziądzką, Żurawią i Sowią, budowę ciągów pieszych i ścieżki rowerowej (międzynarodowa droga R1 z Francji do Kaliningradu) w obrębie ronda i na całej długości drogi oraz budowę zamkniętego systemu odwodnienia drogi, budowę oświetlenia ulicznego i usunięcie kolizji infrastruktury technicznej. Ponadto w ramach tego zadania planuje się budowę miejsc postojowych równoległych przy ul. Chrobrego na wysokości ogródków działkowych i budowę parkingu u podnóża Góry Chrobrego.

Roboty rozpoczęto w maju 2010 r. Do tej pory wykonawcy - firmie Skanska S.A., udało się zrealizować ok. 70% prac.

- W tej chwili roboty skoncentrowane są na pracach przygotowawczych przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki - Agrykola – Chrobrego – mówi Saied Kalawiez, kierownik robót z firmy Skanska. - Szykujemy się do wytyczenia objazdu tego skrzyżowania, gdyż planujemy je zamknąć dla ruchu. Niestety nie mamy innego wyjścia, gdyż na skrzyżowaniu tym jest zbyt wiele instalacji i robót branżowych do wykonania.

Drogowcy zapowiadają, że mimo zamknięcia skrzyżowania, zachowana zostanie relacja skrętna między ulicami Agrykola i Kościuszki. Od strony cmentarza i parkingu ułożona zostanie tymczasowa droga z płyt betonowych, po której odbywał się będzie objazd pojazdów przez ul. Agrykola.

- Zamknięcie skrzyżowania planujemy już w ten piątek lub poniedziałek. Prace przy rondzie potrwają przynajmniej miesiąc lub półtorej miesiąca – zapowiada Saied Kalawiez. - W pierwszej kolejności puścimy „branżowców”, rozbierzemy całe skrzyżowanie, a następnie przystąpimy do dalszych robót drogowych.

Równolegle z budową ronda trwać będą prace na dalszych odcinkach ulicy Chrobrego.
- Prace są już daleko zaawansowane. Dochodzimy do Bażantarni z robotami brukarskimi i pozostanie nam tylko odcinek między przepustem a włączeniem w ul. Marymoncką – mówi kierownik robót z firmy Skanska. - Na koniec planujemy wykonanie dolnej masy bitumicznej na nowym odcinku ulicy, a następnie ostatniej ścieralnej warstwy już na całości ulicy Chrobrego.

Zgodnie z umową termin wykonania prac został wyznaczony na 31 października 2011 r. Wykonawca zapowiada jednak wcześniejsze zakończenie inwestycji.
- Będziemy chcieli szybciej skończyć prace, przynajmniej o kilka miesięcy – mówi Kalawiez.

Wartość robót to ponad 8,5 mln zł.

prch no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2011, 11:08 AM   #53
prch
Registered User

prch's Avatar

Likes (Received): 423

Foto z dzisiejszego poranka

Budowa ronda na Chrobrego/Agrikola/Kościuszki

[IMG]http://i52.************/4ptpmw.jpg[/IMG]
[IMG]http://i55.************/xc1yet.jpg[/IMG]
[IMG]http://i53.************/ilxe2g.jpg[/IMG]
[IMG]http://i53.************/20gmqzp.jpg[/IMG]
prch no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2011, 12:10 PM   #54
[email protected]
Premium User

toj@'s Avatar

Likes (Received): 450

Quote:
Originally Posted by [email protected] View Post
Szykuje się kolejna przebudowa dróg w Elblągu. W dniu 14.04.2011 UM w Elblągu ogłosił przetarg:

"Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją inwestycji (Projektu) pod nazwą: „Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 504 w Elblągu – ul. 12 Lutego.”:
- Etap I – Przebudowa skrzyżowania ulic Gen. Grota – Roweckiego – 12 Lutego w Elblągu
- Etap II – Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 504 – odcinek 12 Lutego w Elblągu
- Etap IIa – Budowa parkingu przy ul. Ratuszowej
- Etap III – Przebudowa skrzyżowania ulic: 12 Luty – Królewiecka – Teatralna – Nowowiejska
- Etap IIIa – Przebudowa ul. Nowowiejskiej"
Otwarcie ofert: 1.06.2011
Zakończenie: 31.10.2013
Szacunkowa wartość zlecenia netto: 21 472 531,40 PLN

Więcej szczegółów na : http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/19080
Zmieniono datę otwrcia ofert na: 15/06/2011 godz. 10:00.
toj@ no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2011, 02:04 PM   #55
Kubael
Registered User

Kubael's Avatar

Likes (Received): 16528

Byłem ostatnio obejrzeć budowaną drogę w Bażantarnii. Rzuciło mi się w oczy, że droga w pewnym miejscu zwęża się do szerokości, która uniemożliwia swobodny przejazd dwóch samochodów.Dodajmy do tego zimą góry śniegu przy krawężniku i ....
Nie chcę kraczeć ale wygląda to niewesoło.
Odcinek o którym mowa znajduje się pomiędzy górą chrobrego, a przepustem nad rzeczką koło wiat.Podobna sytuacja jest też na zakręcie koło wjazdu na nowy parking koło gory chrobrego.
Poza tym nie wiem co za geniusz planował przebieg drogi i układ parkingu obok góry chrobrego-zmieszczą się tam raczej tylko maluchy.
Kubael está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 3rd, 2011, 09:57 PM   #56
pR0SiAczekELBLAG
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kubael View Post
Byłem ostatnio obejrzeć budowaną drogę w Bażantarnii. Rzuciło mi się w oczy, że droga w pewnym miejscu zwęża się do szerokości, która uniemożliwia swobodny przejazd dwóch samochodów.Dodajmy do tego zimą góry śniegu przy krawężniku i ....
Nie chcę kraczeć ale wygląda to niewesoło.
Odcinek o którym mowa znajduje się pomiędzy górą chrobrego, a przepustem nad rzeczką koło wiat.Podobna sytuacja jest też na zakręcie koło wjazdu na nowy parking koło gory chrobrego.
Poza tym nie wiem co za geniusz planował przebieg drogi i układ parkingu obok góry chrobrego-zmieszczą się tam raczej tylko maluchy.
Może to będzie jednokierunkowa Albo dojazd jedynie autobusem linii 25
Old June 9th, 2011, 09:44 PM   #57
[email protected]
Premium User

toj@'s Avatar

Pojawił się kolejny przetarg na przebudowę ulicy, tym razem dotyczy ul. Rzeźnickiej na Starym Mieście.

Wykonanie robót budowlanych, związanych z realizacją inwestycji pn.: "Przebudowa nawierzchni drogi z budową parkingu przy ul. Rzeźnickiej"

Zadania dotyczące przetargu:
- przebudowa nawierzchni jezdni,
- budowa ciągów pieszych,
- wykonanie oznakowania,
- wykonanie elementów kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz część przyłączy (wykonanie przyłącza wodociągowego),
- wykonanie elementów małej architektury,
- wykonanie oświetlenia ulicy,
- przebudowę sieci teletechnicznej Elman,
- utwardzeniu terenu położonego na działkach 147/6 i 147/7 z przeznaczeniem na parking tymczasowy ze zjazdem z ul. Rzeźnickiej.

Termin otwacia ofert: 27/06/2011
Data zakończenia: 30/11/2011

http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/19044

Last edited by [email protected]; June 9th, 2011 at 09:49 PM. Reason: Link
Old June 14th, 2011, 12:43 PM   #58
_No_Name_
Registered User

_No_Name_'s Avatar

Likes (Received): 1044

Węzeł Raczki (Sraczki) w końcu został w pełni oddany do użytku.

Szkoda tylko że kilka nowych barierek oddzielających jezdnię od chodnika, zostało już kompletnie zniszczonych przez jakiegoś pseudo mistrza kierownicy który nie potrafi dostosować prędkości i zapanować nad autem.
_No_Name_ no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2011, 12:22 PM   #59
[email protected]
Premium User

toj@'s Avatar

Quote:
Originally Posted by [email protected] View Post
W dniu 10.05.2011 został ogłoszony przetarg:
Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją inwestycji (Projektu) pod nazwą: „Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta Elbląga- etap I od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju”

Otwarcie ofert godz. 10:00, 27/06/2011.
Szacunkowa wartość netto: 59 937 890,73 PLN
Termin zakończenia: 31/10/2013

Źródło: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/19323
Przedłużono termin składania ofert do 13/07/2011 godz. 9:30
Old June 26th, 2011, 12:23 PM   #60
pR0SiAczekELBLAG
Registered User

Ostatnio pozwoliłem sobie zobaczyć jak wygląda nasze miasto w chyba najbardziej popularnej w kraju nawigacji. Weryfikacji poddałem zarówno przebieg niektórych ulic, zakres i ilość POI (kto nie wie o co chodzi niech zerknie w gugla) oraz numeracji budynków. Chciałem wierzyć, że nie jest źle. I źle nie jest - tragicznie jest. Gdybym miał czas na naprawę wszystkich niedociągnięć (firma Aqurat brakiem aktualizacji nie ukrywa, że Elbląg ma gdzieś jako mało istotne miejsce) zrobiłbym to społecznie w ciągu najbliższych paru miesięcy. Jednakże z Waszą wydatną pomocą możemy sprawić by Automapa czy Targeo dawały właściwe i najbardziej precyzyjne informacje o Elblągu i jego okolicach już w miesiąc albo i krócej!
Poprawki do przebiegu, nazewnictwa i numeracji ulic można wnosić poprzez stronę targeo.pl dodawać POI przez miplo.pl (nie trzeba mieć licencji Automapy, żeby konto pozwalało na udoskonalenia).
ps. Wiem, że robię i namawiam Was do robienia tego za darmo na rzecz prywatnej firmy, ale wygrywa przekonanie że to dla dobra Elbląga.

Reply

Tags
drogi miejskie, elbing, elbląg, infrastruktura drogowa, pomorze, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules