search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 3rd, 2004, 12:12 AM   #61
Meo
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by VVacek
Pieknie

Ale ta 5 widoczna na mapie to raczej przedluzenie AK niz Balickiej bo Balicka jest troche wyzej ...
Faktycznie
Meo no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 3rd, 2004, 12:58 AM   #62
ANDY*krk
Registered User

ANDY*krk's Avatar

Likes (Received): 20

Fajnie ze ktos dal ta mape na forum. Sam ja miale przez pare dni w domu, nawet o tym tutaj pisalem. Teraz tylko czekac na realizacje tych planow
ANDY*krk no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 01:19 AM   #63
Meo
Registered User

Quote:
Originally Posted by Meo
Była jeszcze w planach Trasa Nowopłaszowska od Nowohuckiej do Wielickiej która miała wpadać gdzieś w okolicach Nowosądeckiej. Zresztą jest zaznaczona na mapce.
Cytuję co prawda sam siebie ale wkradła mi się mała nieścisłość: nie od Nowohuckiej a od Powstańców Wielkopolskich.
Meo no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 06:49 AM   #64
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

WOW , dzięki za tą mapę - rewelacja , oto chodziło .
Taką mapę mozna gdzieś u Was kupić ?
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 12:58 PM   #65
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by cudak
Taką mapę mozna gdzieś u Was kupić ?
Szczerze mowiac nie wiem, ale moge Ci zalatwic:P

pozdr
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 02:09 PM   #66
VVacek
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by Jaracz
Szczerze mowiac nie wiem, ale moge Ci zalatwic:P

pozdr
Hmmmm, a ja tez moge sie usmiechnąć ...... oczywiście o mapę ...

Pzdr
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 03:16 PM   #67
BTY
Registered User

ciekawe sa tez inwestycje w siec tramwajowa
trasa do kamusu uj
przedluzenie lini z salwatora dalej az ksiecia jozefa
oraz z petli przy rakowickiej do mistrzejowic
i z okolic politechniki alejami do karmelickiej

z tyłu mapy jest wizualka podziemnego przystanku tramwajowego pod dworcem pkp
BTY no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 03:41 PM   #68
ziumo
Registered User

Mapa jest konkretna!
Moze ktos zdradzic jak zdobyc te cudo ?
ziumo no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 03:52 PM   #69
elgreco
Registered User

Quote:
Originally Posted by Jaracz
Witam!

3. Trasa Zwierzyniecka - TUNEL od Armii Krajowej do Ksiecia Jozefa.

Czy ten tunel (rozumiem ze na mapie jest zaznaczony wykropkowana linia) mialby biec na calej zaznaczonej dlugosci? Jesli tak to bylby jakis gigant. Ciekawe jaka bedzie mial dlugosc?
elgreco no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 05:04 PM   #70
Alister
Guest

Likes (Received):

Mapa jest rewelacyjna !!!
Gdzie można taką zdobyć?
  Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 05:19 PM   #71
arturranto
...

Chce taka mape!!!
arturranto no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 10:44 PM   #72
ANDY*krk
Registered User

ANDY*krk's Avatar

Mam pytanko, narazie niechce zakladac nowego watku. Dzisiaj jadac ul. Bora Komorowskiego kolo Geanta widzialem na terenie bylego lotniska jakies zurawie, czy ktos wie co sie tam dzieje??
Old December 3rd, 2004, 11:21 PM   #73
Gatsby
Registered User

Likes (Received): 9964

przeczytałem w "dzienniku"

Wieszcz na torach?

Ma zostać opracowana koncepcja przebiegu linii tramwajowej al. Słowackiego - od Nowego Kleparza do pl. Inwalidów

W wielkich bólach, powoli, powstaje linia tzw. szybkiego tramwaju w Krakowie, który ma biec od pętli na Woli Duchackiej, ul. Wielicką, Starowiślną, Grzegórzecką, przez rondo Kotlarskie, Mogilskie, tunelem pod ul. Lubomirskiego, Dworcem Głównym PKP, by po wyjściu na powierzchnię w rejonie wiaduktu u zbiegu ul. Warszawskiej i al. 29 Listopada - podążyć do pętli przy ul. Kamiennej, a prawdopodobnie także do pętli na osiedlu Krowodrza Górka. Ta trasa będzie być może w pełni przejezdna za 2 lata, ale nie ma być jedyną. Wśród propozycji przebiegu kolejnych linii szybkiego tramwaju są przy tym niewątpliwie zaskakujące plany - jak się może wydawać w pierwszej chwili - choć jednocześnie bardzo interesujące.

Obecnie główne działania skupione są po zachodniej stronie Dworca Głównego PKP (na kolejowych terenach, w rejonie ul. Warszawskiej, Pawiej i Ogrodowej), gdzie trwa budowa tunelu dla szybkiego tramwaju. W przyszłym roku ruszyć mają natomiast główne prace związane z przebudową ronda Mogilskiego, przez które tramwaje mają jeździć w wykopach (w rejonie ronda, u wylotu ul. Lubomirskiego będzie wjazd i wyjazd z tunelu). W przypadku tych odcinków są już wszelkie projekty, pozwolenia itp. Przynajmniej na razie jest szansa, że w 2006 roku pojedziemy pierwszą, pełną linią szybkiego tramwaju w Krakowie. Jak się jednak okazuje, gmina myśli już także o przyszłości, a dokładnie o kolejnych liniach szybkiego tramwaju.

Jedna z nich miałaby łączyć os. Krowodrza Górka z Prądnikiem Białym, ul. Pachońskiego, Górką Narodową i ul. Bociana. Jest też proponowana trasa - Czerwone Maki, os. Ruczaj Zaborze, Kapelanka, Monte Cassino, ul. Dietla, al. Pokoju, rondo Grzegórzeckie, os. Piastów (z możliwością przedłużenia do Batowic). Najciekawsza i - z uwagi na uwarunkowania techniczne i terenowe - teoretycznie najłatwiejsza do wykonania byłaby jednak chyba trasa W-Z.

Jej przebieg zaplanowano - od Centrum Administracyjnego Huty Sendzimira, al. Solidarności, Jana Pawła II, ul. Mogilską, przez rondo Mogilskie, tunelem, do pętli przy ul. Kamiennej... To jeszcze nie cała trasa, ale jej przebieg pokazuje, że na tym odcinku nie trzeba wykupywać terenów, a głównie zmodernizować istniejące torowisko. Interesująco robi się natomiast na dalszej przewidywanej części trasy W-Z. Otóż od pętli przy ul. Kamiennej tramwaj miałby wyjechać (koło aresztu przy ul. Montelupich, po istniejącym torowisku) na al. Słowackiego, ale nie po to, by ją przeciąć (bo tak jest od dawna, by dojechać do ul. Długiej), ale by podążyć al. Słowackiego do placu Inwalidów; stamtąd trasa W-Z poprowadziłaby ostatecznie do os. Widok.

Zamysłem proponowanej trasy W-Z, poprowadzonej fragmentem przez jednego z trzech wieszczów - byłoby zrobienie alternatywnego - dla przebiegu przez ul. Basztową i Karmelicką, niebywale obciążonych przez tramwaje - połączenia Nowej Huty z przeciwnym krańcem Krakowa (linia 4 jest bodaj najdłuższą w mieście).

Na trasie W-Z odcinek między ul. Kamienną a pl. Inwalidów jest jedynym, na którym do tej pory tramwaj nie jeździ, gdy wszystkie inne trasy, w dużej mierze, trzeba by budować od podstaw - poczynając od spraw związanych z wykupem terenu.

Jak się dowiedzieliśmy - w przyszłym roku "przewidziano opracowanie koncepcji" przebiegu tej linii aleją Słowackiego (wraz z przebudową skrzyżowania na Nowym Kleparzu), a także przygotowanie materiału do "wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz złożenie kompletnego wniosku".

Odcinek Alei Trzech Wieszczów, na którym mógłby się w przyszłości pojawić tramwaj, ma około 950 metrów. Józefa Kęsek, wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska mówi, że docelowo układ sieci szybkiego tramwaju ma być oparty o trzy osie, w tym właśnie W-Z. - To nie jest jednak tak, że wszystko zostało już przesądzone i przed nami już tylko budowa tramwaju na al. Słowackiego. To opracowanie ma wykazać zalety i wady takiego rozwiązania; wszystko będzie dopiero dyskutowane. Takie rozwiązanie łączyłoby się z reorganizacją wnętrza ulicy, uporządkowaniem przestrzeni publicznej - dodaje dyr. Kęsek.

* Trzeba pamiętać, że rzeczywiście nie ma w tej sprawie jeszcze żadnej decyzji ani ustaleń, którędy miałby ewentualnie jechać tramwaj (1 nitką, dwoma, środkiem...) itp. Propozycja dotycząca al. Słowackiego jest dla wielu niewątpliwie zaskakująca, ale warta przedyskutowania, m.in. z tego powodu, że każda awaria na torowisku ul. Karmelickiej odcina dużą część miasta od komunikacji tramwajowej (nadto przejazd przez I obwodnicę bywa bardzo długi).

Jeśli nie odbyłoby się to kosztem zieleni, a torowiska byłyby jednocześnie np. pasami "tylko dla autobusów MPK", przy systematycznym ograniczaniu możliwości przejazdu przez Aleje ciężkich wozów... Można dyskutować.

(J.ŚW)
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2004, 11:25 PM   #74
Juda
Registered User

Juda's Avatar

Likes (Received): 616

Ja też przyłączam się do ogólnego zapytania: gdzie można kupić/dostać tą mapę?
Old December 3rd, 2004, 11:25 PM   #75
Gatsby
Registered User

Likes (Received): 9964

ten Ibis to śmiesznie wygląda przy takim wielkim rondzie...
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2004, 12:10 AM   #76
Eldorado
BANNED

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by ANDY*krk
Mam pytanko, narazie niechce zakladac nowego watku. Dzisiaj jadac ul. Bora Komorowskiego kolo Geanta widzialem na terenie bylego lotniska jakies zurawie, czy ktos wie co sie tam dzieje??
Przylaczam sie do pytania.
Eldorado no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2004, 12:29 AM   #77
downhiller
Registered User

Likes (Received): 49

Też mnie to zaintrygowało.Do tego stopnia, że sam tam poszedlem i sprawdziłem.Stoją tam 4 żurawie, są potężne wykopy, wykonawcą jest budimex ogólnie wszystko robi spore wrażenie.Niestety to co budują to obiekty mieszkalne i to bardzo przeciętnego autorstwa -Piotra Łabowicza(perbo-projekt)zważywszy na to co do tej pory zaprojektował.Inwestorem jest wojsko.
downhiller no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2004, 12:42 AM   #78
ANDY*krk
Registered User

ANDY*krk's Avatar

Quote:
Originally Posted by downhiller
Też mnie to zaintrygowało.Do tego stopnia, że sam tam poszedlem i sprawdziłem.Stoją tam 4 żurawie, są potężne wykopy, wykonawcą jest budimex ogólnie wszystko robi spore wrażenie.Niestety to co budują to obiekty mieszkalne i to bardzo przeciętnego autorstwa -Piotra Łabowicza(perbo-projekt)zważywszy na to co do tej pory zaprojektował.Inwestorem jest wojsko.
EEEEE LIPA!! Wedlug mnie te tereny swietnie nadaja sie na jakis kompleks biurowo-finansowy.
Old December 4th, 2004, 04:36 AM   #79
Jaracz
Registered User

Oki, wiec przyznam szczerze, zalatwilem co moglem zalatwic, i teraz oprocz mojej dysponuje jeszcze trzema takimi mapami, moze mozna je jednak gdzies kupic - tego niestety nie wiem.. I jak tu je uczciwie rozdzielic?

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2004, 10:08 AM   #80
Eldorado
BANNED

Likes (Received): 2

zrob losowanie

Najpierw wypisz wszystkich kandydatow na osobne karteczki, wrzuc do jakies miski, wymieszaj i wylosuj 3 szczesliwcow Prawie jak w Audio-Tele
Eldorado no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, drogi miejskie, infrastruktura drogowa, kraków, małopolskie

Thread Tools

Posting Rules