search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old January 24th, 2006, 11:49 AM   #81
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

A tak przy okazji to dlaczego w Srykowie nie zbudują 4 łącznic zamiast tej trójlistnej koniczynki?

To ma być wkońcu węzeł 2 autostrad więc mogliby zrobić to tak, aby ograniczenie prędkosci były jak najmniejsze. A po takiej łącznicy to mozna i 100km/h przelecieć jak ejst dobrze zrobiona, natomiast koniczynce jak jest duza to dałbym max 60 (w BAlicach też na wężle 2 autostrad jest taka pętelka jedna i chyba jest tam 40 czy 50 km/h - jaki to ma sens?) To jest w końcu węzeł A z A a nie DK z DK.

Sponsored Links
Old January 24th, 2006, 12:14 PM   #82
ksz
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
A tak przy okazji to dlaczego w Srykowie nie zbudują 4 łącznic zamiast tej trójlistnej koniczynki?

To ma być wkońcu węzeł 2 autostrad więc mogliby zrobić to tak, aby ograniczenie prędkosci były jak najmniejsze. A po takiej łącznicy to mozna i 100km/h przelecieć jak ejst dobrze zrobiona, natomiast koniczynce jak jest duza to dałbym max 60 (w BAlicach też na wężle 2 autostrad jest taka pętelka jedna i chyba jest tam 40 czy 50 km/h - jaki to ma sens?) To jest w końcu węzeł A z A a nie DK z DK.
Co myślisz o tym:
ksz no está en línea  
Old January 24th, 2006, 01:41 PM   #83
yarro
Z dystansu bez dystansu.

yarro's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen

Nie wiem, czy budowa łącznic nie byłaby droższa, ze względu na większą wielopoziomowość. Koniczynki są rownoległe do siebie na trzech rogach skrzyżowania. Poza tym, i tak będą łącznice na przewidywanym głównym kierunku z południa na wschód i ze wschodu na południe.

"Jest wystarczająco dużo światła dla tych,którzy chcą zobaczyć,i wystarczająco dużo ciemności dla tych, którzy mają odwrotne upodobania" // 'In faith there is enough light for those who want to believe and enough shadows to blind those who don't.' [Blaise Pascal]
yarro no está en línea  
Old January 24th, 2006, 01:47 PM   #84
Champion
Registered User

ksz: Gdzie jest ten węzeł ? Aż tak rozbudowany nie jest w Strykowie potrzebny, ale rzeczywiście wszędzie mogłyby być takie łącznice. Łącznica będzie tam gdzie prawdopodobnie będzie największy ruch czyli dla jadących A1 z południa i skręcających na Warszawę.
Champion no está en línea  
Old January 24th, 2006, 02:10 PM   #85
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by yarro
Nie wiem, czy budowa łącznic nie byłaby droższa, ze względu na większą wielopoziomowość. Koniczynki są rownoległe do siebie na trzech rogach skrzyżowania. Poza tym, i tak będą łącznice na przewidywanym głównym kierunku z południa na wschód i ze wschodu na południe.
Pewnie ze byłby droższy ale kto powiedział ze autostrady są tanie? Czasem trzeba zrobić coś porządnie. Moim zdaniem powinny być przepisy anakzujące an węzłach utrzymanie odpowiednich prędkosći projektowych przy budowie węzłów/łącznic między określonymi rodzajami dróg. Podobnie jak to ma zresztą miejsce przy pasach włączenia/wyłaczenia. Są one po to odpowiednio długie na autostradach żeby można było wjechać na nie z odpowiednia prędkoscią i tam tracić prędkość. Tylko co inego kiedy jest to węzeł ze światłąmi z Dw czy Dk, a co innego keidy łaczymy A z A, A z S czy S z S.

Old January 24th, 2006, 02:52 PM   #86
ksz
Registered User

Quote:
Originally Posted by Champion
ksz: Gdzie jest ten węzeł ? Aż tak rozbudowany nie jest w Strykowie potrzebny, ale rzeczywiście wszędzie mogłyby być takie łącznice. Łącznica będzie tam gdzie prawdopodobnie będzie największy ruch czyli dla jadących A1 z południa i skręcających na Warszawę.
To Spaghetti Junction na północ od Birmingham w Anglii. To najbardziej rozbudowany węzeł na świecie. Łączy drogę A5127 z autostradą M6 i drogą A38.
ksz no está en línea  
Old January 24th, 2006, 05:34 PM   #87
zdzihoo
Registered User

zdzihoo's Avatar

Likes (Received): 155

A tak to robią w Los Angeles:
(sorry, że troche rozmyte, ale z ksiazki skanowalem )
zdzihoo no está en línea  
Old January 25th, 2006, 04:23 AM   #88
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Likes (Received): 190

Quote:
Originally Posted by HuBar
Co by nie bluzgać na forum podaję link: http://pl.wikiquote.org/wiki/Nic_%C5%9Bmiesznego

nie mogłem się powstrzymać
Dobry film ! Winda chyba z Manhatanu była

A wracając do tematu, to co chciałeś przez to napisać odnośnie TEGO LASU ?
--------------------------------------------------------------

Quote:
Facet, qrde ale ty jesteś upierdliwy.
Znaczy się skrupulatny, sceptyczny, dociekliwy, szczególarz ? Dziękuję, ale wiem to już

Quote:
Jakie plany widziałeś? Widziałeś jakieś?
http://www.lodzkie.autostrady.prv.p...iczne/s14a4.jpg
CO WIDZISZ NA TEJ MAPIE?
WIDZĘ NA TEJ MAPIE, że Okręglika Lasu nie widzę
A Las Krogulec bardzo ładnie ominięty... chociaż nie wiem jeszcze co oznaczają kropkowane na niebiesko "linie" oraz dwa tereny podpisane jako MOP ( na planie Łodzi nie widać, czy one teraz są w Zgierzu czy ich nie ma ).

Muszę poszukać Dzięki za mapkę.
JAKUB POLEWSKI no está en línea  
Old January 25th, 2006, 02:10 PM   #89
HuBar
Natural born Lodzer

HuBar's Avatar

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by JAKUB POLEWSKI
Dobry film ! Winda chyba z Manhatanu była
A wracając do tematu, to co chciałeś przez to napisać odnośnie TEGO LASU ?
Pozostawić to Twojej inteligencji, czy mam odpowiedzieć?

Quote:
Znaczy się skrupulatny, sceptyczny, dociekliwy, szczególarz ? Dziękuję, ale wiem to już
Chyba mamy nieco inny słownik, co za tym idzie rozumienie słów.

Quote:
WIDZĘ NA TEJ MAPIE, że Okręglika Lasu nie widzę
A Las Krogulec bardzo ładnie ominięty... chociaż nie wiem jeszcze co oznaczają kropkowane na niebiesko "linie" oraz dwa tereny podpisane jako MOP ( na planie Łodzi nie widać, czy one teraz są w Zgierzu czy ich nie ma ).
Muszę poszukać Dzięki za mapkę.
Jakoś mi się to kłóci z tym co napisałeś nieco wyżej. No ale nie wymagajmy za dużo...
...żeby wszyscy wszystko wiedzieli. Skoro ktoś podał link do strony, to możnaby się pofatygować i zobaczyć co na tej stronie jest.
A są zarówno mapy całej S14, oraz legenda, co byś wiedzieć co oglądasz, a nie głupio pytał!
http://www.lodzkie.autostrady.prv.pl...s14legenda.jpg
Old January 25th, 2006, 06:49 PM   #90
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Quote:
Pozostawić to Twojej inteligencji, czy mam odpowiedzieć?
Odpowiedzieć MOŻESZ jak masz ochotę, mnie nic do tego, a moja inteligencja zajmuje się tym, co moja ciekawość uzna za istotne... tutaj ciekawość podpowiada, żebym sobie dał spokój

Quote:
Chyba mamy nieco inny słownik, co za tym idzie rozumienie słów.
Ja mam PWN - Warszawa 2005, a Ty ?

Quote:
Jakoś mi się to kłóci z tym co napisałeś nieco wyżej. No ale nie wymagajmy za dużo...
...żeby wszyscy wszystko wiedzieli. Skoro ktoś podał link do strony, to możnaby się pofatygować i zobaczyć co na tej stronie jest.
No jak nie zajrzałem, jak zajrzałem: http://www.lodzkie.autostrady.prv.p...iczne/s14a4.jpg :/

Quote:
A są zarówno mapy całej S14, oraz legenda, co byś wiedzieć co oglądasz, a nie głupio pytał!
http://www.lodzkie.autostrady.prv.pl...s14legenda.jpg
Dla mnie mogą być MOJE PYTANIA głupie, wszak słowo GŁUPOTA jest pojęciem oceniającym ( pochodnym procesów emocjonalnych ) a zatem subiektywnym Także to słowo nic nie znaczy.

O jaki fajny link - dzięki, pooglądam sobie

Ooo... proszę, Miejsce Obsługi Podróżnych, a czy teraz tam jest LAS ? A czy jeśli jest, to ( uwaga - głupie pytania !!! ) znaczy, że planowane jest cięcie drzew w LESIE ?!

Pozdrawiam.
Old January 25th, 2006, 11:38 PM   #91
yarro
Z dystansu bez dystansu.

yarro's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:

Ooo... proszę, Miejsce Obsługi Podróżnych, a czy teraz tam jest LAS ? A czy jeśli jest, to ( uwaga - głupie pytania !!! ) znaczy, że planowane jest cięcie drzew w LESIE ?!

Pozdrawiam.
Nie. MOP będzie w polu za lasem. Las jest tym duzym zielonym, a napisiki MOP są ponad tymże na tej mapce, nie?

A te kropeczki niebieskie już masz? To zasięg oddziaływania autostrady na otoczenie.

Pozdrawiam!

==

BTW - Polecam cały serwis: http://www.lodzkie.autostrady.prv.pl/
"Jest wystarczająco dużo światła dla tych,którzy chcą zobaczyć,i wystarczająco dużo ciemności dla tych, którzy mają odwrotne upodobania" // 'In faith there is enough light for those who want to believe and enough shadows to blind those who don't.' [Blaise Pascal]
yarro no está en línea  
Old January 26th, 2006, 12:51 AM   #92
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Jakim polu za lasem jak na mapce jest jak w mordę strzelił trójkątne wcięcie w las symetryczne do takiego samego pola po przeciwnej stronie drogi ? :/

A to widzisz ? Przez Grotniki ( LAS ) naparza... jeszcze gorzej ! Nie mogła być poszerzona już istniejąca E-1 ?! A bezpośrednie graniczenie z lasami powoduje, że strefa oddziaływania będzie szkodzić terenom leśnym... a Ty się dziwisz, że się pytam co to są te kropeczki ?! Jesus !
Old January 26th, 2006, 02:41 AM   #93
HuBar
Natural born Lodzer

HuBar's Avatar

Quote:
No jak nie zajrzałem, jak zajrzałem: http://www.lodzkie.autostrady.prv.p...iczne/s14a4.jpg :/
Boszzzeee! To jest jedynie jedna mapka. Zobacz całą stronę, albo przynajmniej tę zakładkę o S14.

Quote:
Dla mnie mogą być MOJE PYTANIA głupie, wszak słowo GŁUPOTA jest pojęciem oceniającym ( pochodnym procesów emocjonalnych ) a zatem subiektywnym Także to słowo nic nie znaczy.
Pomyliłeś forum chopie! Idź na filozofię!

Quote:
O jaki fajny link - dzięki, pooglądam sobie
ZOBACZ CAŁĄ STRONĘ< ALBO PRZYNAJMNIEJ MAPY S14, wtedy się wypowiadaj.

Quote:
Co do MOPu, to nie wiem czy coś zostanie wycięte. Pewnie Ty wiesz i jesteś swego pewien, ja nie. Pojadę i sobię pooglądam. Wtedy się wypowiem.
Old January 26th, 2006, 02:57 AM   #94
HuBar
Natural born Lodzer

HuBar's Avatar

Quote:
Jakim polu za lasem jak na mapce jest jak w mordę strzelił trójkątne wcięcie w las symetryczne do takiego samego pola po przeciwnej stronie drogi ? :/
Kolega mieszka niedaleko? Bo ja wcale nie jestem tego pewien, czy tam nie jest już wycięty tel las!
Jak pisałem, pojadę i zobaczę, wtedy będę tak pewien, jak ty teraz.
Choć jak na mój gust, to ta mapa pokazuje to samo http://mapa.szukacz.pl/?x=525645&y=4...NY%20PUNKT&z=1

Quote:
A to widzisz ? Przez Grotniki ( LAS ) naparza... jeszcze gorzej !
Mówisz o nadleśnictwie Grotniki?
No wiesz, ja jakoś nie widze innej możliwości połączenia "Emilii" z "Lućmierzem"

Quote:
Nie mogła być poszerzona już istniejąca E-1 ?!
Miszczuniu, a co to jest E1?
Powiedz mi ekspercie, bo nie kapuję co do tematu wątku ma droga w Portugalii?

Quote:
A bezpośrednie graniczenie z lasami powoduje, że strefa oddziaływania będzie szkodzić terenom leśnym... a Ty się dziwisz, że się pytam co to są te kropeczki ?! Jesus !
Raczej zdziwienie powoduje sam fakt pytania o coś na mapie, skoro masz podaną legendę.

Last edited by HuBar; January 26th, 2006 at 03:57 AM.
HuBar no está en línea  
Old January 26th, 2006, 01:01 PM   #95
JAKUB POLEWSKI
BANNED

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Quote:
No patrz, dostrzegłeś legendę brawo!
Co do MOPu, to nie wiem czy coś zostanie wycięte. Pewnie Ty wiesz i jesteś swego pewien, ja nie. Pojadę i sobię pooglądam. Wtedy się wypowiem.
Widzisz, Twój problem polega na tym, że z jakiegoś powodu wkurza Cię, że wogóle polemizuję na temat przebiegu S14 ze względów ekologiczych. Twoja sprawa oczywiście, ale gdybym tak neurotycznie reagował na to co piszesz do mnie, jak Ty na to co ja piszę, to spytałbym się znacznie mniej uprzejmie, czy dla Ciebie NZAKI ZAPYTANIA zwane PYTAJNIKAMI znaczą PEWNOŚĆ wyrażanej przy ich urzyciu TREŚCI Ale jak widzisz, pytam nadal grzecznie, bo Twoje fochy mnie nie ruszają... swoją drogą Ty masz zdrowie Pomijam, że zarzuciłeś mi wcześnie, że jestem zarozumiały ( od kiedy zarozumiały PYTA ? Zarozumiały POUCZA ), a póki co ja pytam a Ty z obrzydzeniem jak ja śmiem pytać i mieć wątpliwości POUCZASZ. No i teraz spróbuj mi się powołać na słownik j. polskiego a wypiszę Ci wszystkie definicje słów, które wobec mnie stosowałeś niezasadnie. Jak widzisz SAM NIE WIESZ jak się sprawy mają, więc co właściwie mi zarzucasz w tym temacie ? Baaardzo ciekawy przypadek... Że nie pojechałem do Zgierza ? No wybacz, nie mam czasu, ale zapewne Ty masz taką wiedzę ( piszę poważnie ), że wiesz jak dokładnie przebiega ta trasa. Dlatego się PYTAŁEM Ciebie, a Ciebie znowu to wkurza.

Aha, pomijam, że wkurzasz się do tego na to, że piszę odnośnie tego co jest na mapie, którą pokazałeś, a na inne owszem, też zaglądałem, tylko jakoś nie pokazują terenów zielonych. Także zastanawiam się czy nie jesteś jakimś fanatycznym wielbicielem austostrad, który ma alergię na treści godzące w porządek planów budowy danej drogi

Quote:
Mówisz o nadleśnictwie Grotniki?
No wiesz, ja jakoś nie widze innej możliwości połączenia "Emilii" z "Lućmierzem"

Miszczuniu, a co to jest E1?
Powiedz mi ekspercie, bo nie kapuję co do tematu wątku ma droga w Portugalii?
Krajowa droga numer 1, [E 75], przepraszam za błąd i to jest nadal pytanie odnośnie powyższego. [ No i znowu mnie tytułujesz ( od ekspertów ), narzucając mi coś, czego o sobie nie pisałem, a po takich zachowaniach piszesz bezczelnie, że ja tak o sobie myślę, co zakrawa o wróżbiarstwo ]

Quote:
Raczej zdziwienie powoduje sam fakt pytania o coś na mapie, skoro masz podaną legendę.
Po prostu nie sprawdziłem, bo choć dużo piszę, to jednak mam nieco strsująco dużo zajęć i stąd roztargnienie. Ale skoro daje Ci to upust emocjonalny, to cieszę się, że to Ci jakoś pomaga

Generalnie chodziło mi o to, żeby się upewnić czy S14 nie przetnie jakichś terenów leśnych. Woj. Łódzkie jest bardzo ubogie w lasy i zdecydowanie wolałbym, żeby ni dewastowano ostatnich połaci drogami ekspresowymi czy autostradami. O ile bardzo racjonalnie planuje się poprowadzić A1, choć lokalizacja węzła w rejonie Parku Krajobrazowego WŁ to głupota, to o tyle S14 przedstawiona w gazetach i na kilku mapach w internecie przecinała lasy, o które wcześniej pytałem. Jeśli będzie je omijać zgodnie z mapami jakie mi pokazałeś to żaden problem. Ale sam widzisz, że przecina las na wschód od Grotnik.

Pytanie o połączenie tego odcinka S14 z "jedynką" jest o tyle zasadne, że założenie, iż autostrady muszą być oddzielnymi, równoległymi drogami jest dla mnie niezrozumiałe, tym bardziej, że jak widzisz, szkodzi to terenom leśnym i chronionym, oraz jest droższe od poszerzenia kilku odcinków dotychczasowej drogi.

Gdbyś się mniej ciskał to może byś załważył, że o to mi chodzi, ale możliwe, że problem niszczenia środowiska przyrodniczego nie jest dla Ciebie problemem, zatem w takim przypadku dalsza polemika nie będze miała sensu w tym obszarze.

Pozdrawiam.
Old January 26th, 2006, 09:13 PM   #96
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1423

Mam prośbę

jeśli ktoś może mi podać link z tekstem PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WOJ. ŁÓDZKIEGO

z góry dzięki

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea  
Old January 26th, 2006, 10:24 PM   #97
jacentyy
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
... urzyciu TREŚCI ...
używać
jacentyy no está en línea  
Old January 26th, 2006, 11:02 PM   #98
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by ksz
Co myślisz o tym:
Spaghetti w UK. Powiniśmy się od nich uczyć. Od LA zresztą też

Old January 27th, 2006, 01:22 PM   #99
HuBar
Natural born Lodzer

HuBar's Avatar

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Mam prośbę
jeśli ktoś może mi podać link z tekstem PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WOJ. ŁÓDZKIEGO
z góry dzięki
www.lodzkie.autostrady.prv.pl tam w zakładce z planami masz mapy, reszta tu: http://bppwl.lodzkie.pl/mainpage.php...fo&show=future a dokłądniej to tu: http://bppwl.lodzkie.pl/download/pzpwl.zip 65 MB, plan z 2002 r
Old January 27th, 2006, 06:45 PM   #100
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 766

Mam mały OT
Niedługo zostanie otwarta autostrada A2 na odcinku Konin – Stryków. Póki co będzie to trasa darmowa więc zapewne większość pojazdów jadących dotychczas DK2 przeniesie się na A2. I tu pojawia się problem: którą drogą pojechać dalej do Warszawy ale i w tranzycie na wschód?
Do wyboru są dwie drogi:
1) DK14, DK2, DK50 (TIRowska obwodnica Warszawy) lub dalej DK2 do stolicy.
2) DK14 do Łodzi i dalej DK72, DK8, DK50 lub dalej DK8 do Warszawy.

Obydwie trasy nie są idealne. Trzeba też zauważyć, że raczej na nich większy korków nie będzie, ponieważ zjazd z A2 będzie odbywał się przez małe rondo, przez które będą musiały przejechać wszystkie pojazdy jadące A2, DK14 i DK71 niezależnie, w którą stronę będą jechały. W rezultacie korki sparaliżują najprawdopodobniej tylko okolice węzła Stryków II. Tak czy siak pozostaje wybór drogi do i od nowego odcinka A2.

Ad1) Ta trasa jest oficjalną drogą na Warszawę i takie zapewne będzie oznakowanie drogowskazowe kierujące tędy ruch w stronę Warszawy. Droga ta jest dość kiepska i po jeździe autostradą może szokować. Od węzła czeka nas przejazd przez Stryków, później aż do Głowna trasa nie ma asfaltowego pobocza. Za Głownem czeka nas jeden z lepszych odcinków – tu jest już szeroko, ale z jednym wyjątkiem: pod wiaduktem kolejowym nie miną się dwie ciężarówki, w dodatku jest on nieco za niski i TIRy teoretycznie się nie mieszczą, objazdu oczywiście brak (teoretycznie, bo praktycznie pojazdy do 4m wysokości mieszczą się pod wiaduktem, ale i tak policja kasuje mandaty ). Dalej mamy DK2 wąską (między Łowiczem a Sochaczewem) z dużymi koleinami, sporą ilością sygnalizacji świetlnych i słabymi szansami na wyprzedzenie czegokolwiek (duży ruch również ciężarówek, skrzyżowania, tereny zabudowane, zakręty itp. ). Dodatkowo dla jadących tranzytem wschód – zachód trasa ta jest dłuższa niż przez DK72.

Ad2) Ta droga jest chyba częściej wykorzystywana przy podróżach Łódź – Warszawa, bo znaczna jej część przypada na dwupasmową DK8. Jednak jadąc od Strykowa konieczny będzie przejazd przez Łódź. Kolejnym minusem jest to, że DK72 nie ma asfaltowego pobocza oraz brak jest obwodnicy Brzezin (jedzie się tam wąską uliczką kilkadziesiąt cm od zabudowań, skręcając kilka razy pod kątem prostym ) co przy zwiększonym ruchu ciężarówek może spowodować że jazda nie będzie należała do przyjemnych. Na plus trzeba zaliczyć nową obwodnicę Rawy Mazowieckiej wraz z bezkolizyjnym węzłem z DK8.
Jako wariant można dodać jeszcze drogę DW712 Stryków – Brzeziny, ale jest ona bardzo wąska (gdy muszą minąć się dwie ciężarówki, jedna musi zjechać na pobocze, a więc zwolnić do ok. 10-20km/h ), nawierzchnia jest kiepska i po drodze są miejscowości.

No i właśnie, ponieważ ten wątek jest typowo łódzki, mam kilka pytań:
1) Którą drogę byście polecili dla jadących A2 do Warszawy samochodem osobowym?
2) Którą drogę byście polecili dla jadących A2/DK2 w tranzycie wschód-zachód (przede wszystkim mam na myśli ciężarówki )?
3) Czy nowy odcinek A2 będzie wykorzystany jako obwodnica Zgierza (podobno jest tam jakiś za niski wiadukt, a objazd jest skomplikowany )?
4) Jak wygląda przejazd przez Łódź w ciągu DK14? Czy jest dużo gorszy od przejazdu DK1? Są może jakieś za niskie lub walące się wiadukty/mosty z ograniczeniem tonażowym?
5) Czy na DK14 w Łodzi i na DK72 od DK14 do Brzezin są jakieś ‘wąskie gardła’, czyli miejsca gdzie już teraz tworzą się korki?
Mr X no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, droga ekspresowa, obwodnica, obwodnice

Thread Tools

Posting Rules