search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 16th, 2007, 01:47 PM   #81
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

oj, ale pisałem o dziurawym asfalscie na odcinku Gdańska - Most Długi :>. Cała Energetyków jest do remontu. Oni chyba czekają na unijne pieniądze - chcą tam przecież przebudować odcinek przed Długim...
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Piotr-Stettin no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 16th, 2007, 02:06 PM   #82
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

Likes (Received): 187

Mi chodziło o całą trasę w kontekście do przepraw przez Regalicę Najgorsze odcinki łączące Lewo- i Prawobrzeże to właśnie Energetyków oraz Gdańska od Energetyków/TZ do Estakady Pomorskiej (tam jest nagorzej). Na szczęście jakiś czas temu załatali najgorszy kawałek na wjeździe na TZ (w kierunku centrum).

Samej TZ też przydałaby się nowa nawierzchnia, może nawet w jakiś sposób dałoby się zrobić większe nachylenie łuków. Jak dla mnie TZ musi przejść remont generalny powiązany z drobną przebudową. Coś trzeba z tym zrobić aby było i funkcjonalne i znośne architektonicznie.
Hubix no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2007, 02:17 PM   #83
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

ja tam na TZ na razie nie narzekam Pewne odcinki wystarczy sfrezować. W ogóle to trzeba pamiętać, że TZ robili starymi metodami . Ma już swoje latka...
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Old April 16th, 2007, 02:35 PM   #84
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

Dlatego przydałoby się odmłodzenie

Swoją drogą, fajnie by było, gdyby zrobili jeszcze coś - poziom jezdni TZ i jej przedłużenia na pl. Solidarności i Żołnierza jest inny, tzn. na TZ jest niższy, potem już na "ziemi" idzie pod górkę. Gdyby nie podnosic poziomu aż do pl. Żołnierza (zrobic jezdnie w korycie) to możnaby tam wybudować fajną kładkę pieszo-rowerową, która byłaby mniej więcej w jednym poziomie z okolicznymi gruntami (chodnikami). Takie przejście z pl. Solidarności na Zamek, bezkolizyjne i z ciekawym widokiem. Oczywiście także zejście na teren pomiędzy nitkami, tam gdzie jest maszt.
Old April 16th, 2007, 03:14 PM   #85
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5266

trase zamkowa trzeba z walow usunac - moze zaczac wlasnie od ronda na lasztowni i z niego kilka mostow na waly?
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2007, 03:29 PM   #86
Hubix
Wędrowiec do świtu

Hubix's Avatar

Zburzenie TZ jest raczej niestety utopią z uwagi na koszty (w tym rozbiórka plus zbudowanie czegoś w zamian, pewnie droższego) i paraliż miasta. Raczej skłaniałbym się do dostosowania jej do okolicy i w miarę możliwości sprawienie, by nie była barierą. Stąd jestem za:

1. obniżeniem jezdni na pl. Solidarności i Żołnierza aby powstały kładki pieszo-rowerowe. Można by też całość zabudować (zrobić taki tunel) i na górze mamy teren do zagospodarowania;

2. tunelem na Jana z Kolna (przed Wałami i rownież pod TZ), ale terenu na powierzchni nie należy zabudowywać całkowicie kamienicami, a zrobić tam plac/deptak i rozbudować nabrzeże dla statków i jachtów;

3. zagospodarowaniem terenu pod TZ, np. w sposób podobny do Bogusławskiego we Wrocławiu lub zabudowanie szkłem - te Twoje dwie propozycje z innego wątku mi się spodobały

4. gruntownym remontem TZ - szczególnie pod względem estetycznym. Także "dostosowanie" jej wyglądu do okolicy.
Old April 19th, 2007, 12:20 AM   #87
Maciu_PL
Registered User

Maciu_PL's Avatar

Likes (Received): 0

W tej chwili jest dostosowana... do Łasztowni jak najbardziej
Maciu_PL no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 02:08 AM   #88
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

prace konserwatorskie...pewnie zmotywowały ich regaty

ale tutaj to jest fatalnie...

Czy ja dobrze widzę? Wystaje zbrojenie?
dyrektor Starosławska
Old April 26th, 2007, 08:44 PM   #89
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2194

Ile trasa już ma lat? pewnie grubo przed moim urodzeniem nie..?
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 09:09 PM   #90
Wrocman
BANNED

Wrocman's Avatar

Oj , zdziwiłbyś się Wojtek
Wrocman no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 09:33 PM   #91
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

Wojtek TZ jest nawet ode mnie starsza . Pierwsze pale wbijano w 1978 roku, nitke w kierunku centrum oddano do użytku dopiero w 1987 roku. 1996 -nitka wyjazdowa . Budowa trwała 18lat!
dyrektor Starosławska
Old May 18th, 2007, 12:11 AM   #92
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

Malowanie mostu

dyrektor Starosławska
Old May 18th, 2007, 12:44 AM   #93
finto
Registered User

finto's Avatar

http://bip.um.szczecin.pl/showpage?c...F25550BE29699B -> z tego wynika, że będziemy mieli kolejny ładnie podświetlony obiekt, tzn. zobaczymy
finto no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2007, 12:49 AM   #94
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1217

Quote:
Originally Posted by Piotr-Stettin View Post
Wojtek TZ jest nawet ode mnie starsza . Pierwsze pale wbijano w 1978 roku, nitke w kierunku centrum oddano do użytku dopiero w 1987 roku. 1996 -nitka wyjazdowa . Budowa trwała 18lat!
Pamiętam jak budowali "nitkę wyjazdową", a miałem wtedy jakieś 8-10 lat
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2007, 08:44 PM   #95
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Jechałem dzis tą trasą dla kogoś mieszkającego daleko od Szczecina można powiedzieć coś nie zapomnianego - zwłaszcza wjazd na most(estakade0 od strony A6 - nie znam dzielnic ulic więc tak napisałem !!
Old May 19th, 2007, 08:27 PM   #96
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2194

Widok z Trazy Zamkowej, jest naprawdę porywający..nigdy nie mogę się napatrzeć, choć widzę go nie rzadko.. co malowania: to będą zamalowywać te graffiti? aha..i oświetlona TZ też mnie bardzo cieszy..
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2007, 08:43 PM   #97
Siera
BANNED

Jak w Resident Evil hehehe
Siera no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2007, 08:44 PM   #98
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

ja tam ich podziwiam, że tak swobodnie poruszają się po tych rusztowaniach, które zamocowane są na barce...Na pewno musi trochę bując, a te barierki to tak przed kolana...
dyrektor Starosławska
Old May 19th, 2007, 08:52 PM   #99
jadwas
Stargardzki warszawiak

Walnęli po lufie, nawdychali się rozpuszczalników i ruszają się w przeciwfazie
Old May 20th, 2007, 04:28 AM   #100
Bobekk
.

Bobekk's Avatar

Likes (Received): 42

Tak się rozpływamy w pochwałach w ostatnich postach, ale trzeba przyznać, że odcinek wjazdowy na TZ od Prawobrzeża woła o pomstę do nieba. Środkowy i lewy pas jest cholernie nierówny, jedynie na prawym da się w miarę komfortowo przejechać.
Bobekk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, szczecin

Thread Tools

Posting Rules