search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 7th, 2006, 04:21 PM   #61
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 515

100 pytań do...

1. czy zgodzicie się ze mną, że jeśli ktoś trochę jeździ, nie tylko po PL, to właściwie nie ma sensu kupowanie atlasu samochodowego Polski, tylko Europy, gdzie i tak na PL przypada kilka stron, a widać jak na dłoni całą trasę od-do i można coś zaplanować?

2. jeśli odpowiedź brzmi "tak" (lub "w sumie tak" ), to czy lepiej jest kupić taki atlas Europy wykonany przez polską firmę, czy lepiej przez np. niemiecką. Czy niemieckie mapy mają dokładne i aktualne info o naszych drogach?

3. czy jest sens kupowania takiego atlasu teraz (aktualność mojego skończyła się na 2003r. i od tamtego czasu tylko ciągle coś dorysowuję ), czy lepiej poczekać te 2 lata? A może to byłoby czekanie do usranej śmierci, bo przecież jak zbudują A4/A18, to A2 do Wawy jeszcze nie będzie, a A1 tylko w planach albo w budowei... itd.

Co myślicie, myśliciele?

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 7th, 2006, 04:54 PM   #62
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 1

Ciekawa kwestia wiec zamieszcze moj punkt widzenia.
W sumie to nawet nie bedzie OT.
Moim zdaniem "atlasy europy" maja powazny minus. Bo, albo sa malo dokladne, albo sa wielkie gabarytowo.
Poza tym przedstawiaja wlasciwie caly kontynent, co jest troche malo przydatne, np. w moim przypadku, bo ja chce znac drogi polskie, niemieckie, czeskie, austriackie itp., natomiast Irlandia, Portugalia, czy Finlandia tak bardzo juz mnie nie interesuje.
2 lata temu jechalem do Peczu, ktory jest jednym z wiekszych wegierskich miast i mialem troche problemow po drodze, bo nad Balatonem konczyla sie autostrada i zaczynala krajowka, a te juz w atlasie, z ktorego korzystalem byly slabo oznaczone.
Generalnie europejskie autostrady sa dobrze oznaczone, przed trasa mozna zapoznac sie z "miastami kierunkowymi" i numeracja i mozna jechac i bez atlasu.
Problem zaczyna sie, gdy chcemy dojechac do malej miejscowosci, albo np. ominac korek na autostradzie i objechac pare km bocznymi drogami.
Praktykuje wiec uzywanie map/atlasow zawierajacych jedynie drogi jednego panstwa (ewentualnie sasiadujacych, np. wspolna mapa dla Czech i Slowacji).
Co do pytania o aktualizacje, to tez mam dylemat kiedy wymieniac mape.
Co do zasady trzymam kazda do wystapienia jednej z 2 przeslanek:
a) mapa/atlas jest juz w zlym stanie fizycznym,
b) zmian jest juz tyle, ze nie moge wszyskich zapamietac, a od "rysunkow" robi sie gesto.
Pozdrawiam
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2006, 08:44 PM   #63
Marek Domagala
Registered User

Likes (Received): 6

Atlasy i mapy na ogół bazują na staraych mapach, i tylko częściowo są aktualizowane. Najgorsze jest to,że żwirówki i szroty podciągają pod bite drgi (asfaltowe) a to jest w polskich warunkach karygodne. Na takie powinno byc inne oznaczenie (na zachdzie droga zakreślona czerwonymi poprzecznymi kratkami).

Inna karygodna rzecz to zupełna nieaktualizacjia z terenów wiejskich, gdzie sporo się asfaltuje i buduje.
Krótko mówiąc sporo fuszerki nam sprzedają.
POlecam się dobrym firmom kartogrficznym z uwagamia, bądż jako konsultant.
POzdr.
Marek Domagala no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2006, 08:46 PM   #64
marcin m
Registered User

marcin m's Avatar

Likes (Received): 0

Ja też moge być konsultantem.

Może w mniejszym stopniu niż Marek, ale zawsze.
marcin m no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2006, 10:27 PM   #65
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16524

Ja też się na to piszę Zauważyłem też ,że u nas w kraju non stop tworzą mapy na podstawie starych podkładów....
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2006, 03:11 AM   #66
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 766

Hehe ja też mógłbym nim zostać
Niestety błędów i braków jest całkiem sporo. Chodzi nie tylko o pełną aktualizację (nowe odcinki autostrad, nowe obwodnice itp. ) ale również o polską specyfikę czyli zaznaczenie która szosa ma asfaltowe pobocze, która droga to S a która zwykła dwujezdniowa GP.

Muszę kupić nowy atlas Polski, bo niestety mój stary, z 1995 roku chyba, został zgubiony przez mojego brata w trakcie zimowego wypadu na narty (kurcze jak można zgubić taką książkę????? ). Jestem z tego powodu bardzo zły i bynajmniej nie chodzi tu o wartość materialną. Fajnie było sobie popatrzeć na stan dróg z przed 10 lat... ehh może ktoś ma przypadkiem dwa egzemplarze Atlasu Polski z 1995 (może 1996 ) w takiej zielonej okładce --> fizyczna mapa Polski, a na niej postawionych kilka ‘resoraków’ (takie małe modele samochodów )?

Tak mnie to wkurza, że odszedłem od tematu – jeszcze raz:
Muszę kupić nowy atlas Polski, ale nie mogę się zdecydować, bo zawsze coś mi się nie podoba. Np. w jednym zaznaczone są ekspresówki, drogi z poboczem i sporo budowanych obwodnic – ogólnie wszystko OK, ale nie ma np. S69 czy budowanej obwodnicy Garwolina, a tego zaakceptować nie mogę!
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2006, 01:42 PM   #67
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO
1. czy zgodzicie się ze mną, że jeśli ktoś trochę jeździ, nie tylko po PL, to właściwie nie ma sensu kupowanie atlasu samochodowego Polski, tylko Europy, gdzie i tak na PL przypada kilka stron, a widać jak na dłoni całą trasę od-do i można coś zaplanować?

2. jeśli odpowiedź brzmi "tak" (lub "w sumie tak" ), to czy lepiej jest kupić taki atlas Europy wykonany przez polską firmę, czy lepiej przez np. niemiecką. Czy niemieckie mapy mają dokładne i aktualne info o naszych drogach?

3. czy jest sens kupowania takiego atlasu teraz (aktualność mojego skończyła się na 2003r. i od tamtego czasu tylko ciągle coś dorysowuję ), czy lepiej poczekać te 2 lata? A może to byłoby czekanie do usranej śmierci, bo przecież jak zbudują A4/A18, to A2 do Wawy jeszcze nie będzie, a A1 tylko w planach albo w budowei... itd.

Co myślicie, myśliciele?

Mam mape niemieckiej firmy ADAC w skali 1:300 000 W czterech czesciach
Jest tam zaznaczona a2 od Nowego Tomysla az po z Strykow z Mop-ami
TAkze A4 od krzywej do Wieliczki w raz gotowa a4 w Gopie
A1 w budowie Rusocin-Nowe marzy 2007 nowe marzy torun 2008
a4 zgorzelec- krzyzowa 2006
a18 olszyna -krolow 2006
zaznaczono planowany przebieg pozostalyvh autostrad
kilka drog ekspresowych w budowie i obwodnic
WYADANO POD KONIEC 2005
Matz32Z no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2006, 02:21 PM   #68
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mateusz Sgodzei
Mam mape niemieckiej firmy ADAC w skali 1:300 000 W czterech czesciach
Jest tam zaznaczona a2 od Nowego Tomysla az po z Strykow z Mop-ami
TAkze A4 od krzywej do Wieliczki w raz gotowa a4 w Gopie
A1 w budowie Rusocin-Nowe marzy 2007 nowe marzy torun 2008
a4 zgorzelec- krzyzowa 2006
a18 olszyna -krolow 2006
zaznaczono planowany przebieg pozostalyvh autostrad
kilka drog ekspresowych w budowie i obwodnic
WYADANO POD KONIEC 2005
No i to jest profesjonalizmTak powinno być w każdym atlasie
Old April 10th, 2006, 02:28 PM   #69
Jaracz
Registered User

Quote:
Originally Posted by Luki_SL
No i to jest profesjonalizmTak powinno być w każdym atlasie
Ja widzialem ostatnio nowego ADAC 2006, tam w PL jako zbudowane sa zaznaczone nawet autostrady, ktore jeszcze dlugo beda w budowie, np. A1 Ale respect za przebiegi planowane A1, A2 i A4 od granicy do granicy.. Jesli sobie ten atlas kupie to oczywiscie poskanuje co ciekawsze strony i powrzucam na forum

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2006, 10:59 AM   #70
p_ark
Registered User

Likes (Received): 30

Quote:
Originally Posted by Marek Domagala
Atlasy i mapy na ogół bazują na staraych mapach, i tylko częściowo są aktualizowane.
[...] POlecam się dobrym firmom kartogrficznym z uwagamia, bądż jako konsultant.
Wielu firmom NIE ZALEŻY na dobrej aktualizacji map!
Kiedyś znajdujac na mapach (zwlaszcza internetowych) bledy wysylalem zrzuty z poprawkami do adminow pod linki typu Znalazles blad - napisz.
Skutek - bardzo mizerny, czasem dopiero po pół roku uwzgledniono poprawki a czasem wcale...
p_ark no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2006, 12:55 PM   #71
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Quote:
Originally Posted by Mateusz Sgodzei
Mam mape niemieckiej firmy ADAC w skali 1:300 000 [...] WYADANO POD KONIEC 2005
Polski czy Europy?

- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old April 11th, 2006, 01:08 PM   #72
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO
Polski czy Europy?
POLSKI
Matz32Z no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2006, 09:59 PM   #73
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Oglądałem dzisiaj nowy atlas Kompasa na 2006 rok i szczerze jestem mile zaskoczony.Wszystkie drogi są zaznaczone,A4 przez GOP ma już oznaczenie E40,drogi obecnie w budowie są wszystkie.Do ciekawostek dodam,że na mapie zaznaczona jest cała S12/S17 w budowie od węzła z dzisiejszą DK17 pod Kurowem,łącznie z obwodnicą Lublina (żeby tak było naprawde),S8 Wyszków-Radzymin oraz S7 Grójec-Białobrzegi
Old April 23rd, 2006, 11:17 PM   #74
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by Luki_SL
Oglądałem dzisiaj nowy atlas Kompasa na 2006 rok i szczerze jestem mile zaskoczony.Wszystkie drogi są zaznaczone,A4 przez GOP ma już oznaczenie E40,drogi obecnie w budowie są wszystkie.Do ciekawostek dodam,że na mapie zaznaczona jest cała S12/S17 w budowie od węzła z dzisiejszą DK17 pod Kurowem,łącznie z obwodnicą Lublina (żeby tak było naprawde),S8 Wyszków-Radzymin oraz S7 Grójec-Białobrzegi

Atlas jest rzeczywiście całkiem dobry (mam go od kilku miesięcy), chyba najlepszy z dostępnych na rynku, ale też jest kilka błedów, np: S22 gotowa od Elbląga do węzła Chruściel w 2006r. to raczej utopia i było o tym wiadomo co najmniej od początku 2005r. Tymczasaem A2 na odcinku Konin - Stryków jest nadal w budowie - przypominam, że Atlas ma odzwierciedlać stan na 2006r., a zgodnie z planem jeszcze z połowy 2004r. ta inwestycja miała być zakończona w 2005r. Jest jeszcze kilka innych nieścisłości, ale generalnie atlas jest dobry i mogę go spokojnie polecić.
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2006, 11:56 PM   #75
Jaracz
Registered User

Quote:
Originally Posted by Przem
Tymczasaem A2 na odcinku Konin - Stryków jest nadal w budowie - przypominam, że Atlas ma odzwierciedlać stan na 2006r., a zgodnie z planem jeszcze z połowy 2004r. ta inwestycja miała być zakończona w 2005r.
Musimy przyjac, czy 2006 oznacza 1. stycznia 2006, czy 31. grudnia. Ja bym sie przychylal pierwszej opcji. Poki co mamy koniec kwietnia 2006 i ten odcinek NADAL jest w budowie (powinien byc oddany, ale tylko w/g planow, ktore jak sie zreszta okazalo byly nierealne od czasu wlaczenia odcinka do programu Natura2000). Dlatego nie widze niescislosci

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2006, 03:50 PM   #76
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

ADAC 2006 i Kompas 2006 - gdzie to w Warszawie kupić?
Raczej Europa, niż PL.

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old April 25th, 2006, 04:45 PM   #77
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Ja bym poszukał w Empiku
Old April 25th, 2006, 09:01 PM   #78
DrOzda
Registered User

Likes (Received): 282

Szczerze polecam Samochodowy atlas Polski dołączany w tym tygodniu do "Gazety Prawnej" w pięciu odcinkach. Naprawdę jego aktualność mnie mile zaskoczyła - jest wiekszość nowych i budowanych odcinków i obwodnic - oddzielnie są zaznaczone drogi budowane oraz remontowane, ekspresówki jedno i dwujezdniowe i z tego co zdązyłem zauważyć nie ma pomyłek !!!
DrOzda no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 10:24 AM   #79
Maciej
Registered User

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by DrOzda
Szczerze polecam Samochodowy atlas Polski dołączany w tym tygodniu do "Gazety Prawnej" w pięciu odcinkach. Naprawdę jego aktualność mnie mile zaskoczyła - jest wiekszość nowych i budowanych odcinków i obwodnic - oddzielnie są zaznaczone drogi budowane oraz remontowane, ekspresówki jedno i dwujezdniowe i z tego co zdązyłem zauważyć nie ma pomyłek !!!
Jak jest S69 koło Milówki to biorę ... :-)

Pzdr Maciej
Maciej no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2006, 10:42 AM   #80
DrOzda
Registered User

Likes (Received): 282

To bedę wiedział jutro po ostatnim odcinku Na razie dotarło do Jeleniej Góry
DrOzda no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, mapy, polskie drogi

Thread Tools