search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 15th, 2006, 01:23 PM   #101
jacekq
Registered User

Likes (Received): 3446

Nie ma co prawda wyszukiwarki, ale mozna zmienić sortowanie po nazwie wątku i czasem można szybko znaleźć

Sponsored Links
Old July 15th, 2006, 01:57 PM   #102
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 552

W takim razie pozwolę sobie przekleić swoje uwagi do tamtego wątku i tym samym go "upnąć"
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2006, 01:58 PM   #103
hubertkm

hubertkm's Avatar

Podam taki przyklad: lubelskie jest tradycyjnie nieuaktualniane, lub uaktualniane bardzo późno - nadal mało jest atlasów i map na których zaznaczone są obwodnice Lubartowa (oddana kilka lat temu) czy Piask (już dwa lata sie po niej jeździ). Nie widziałem jeszcze atlasu, na którym planik przejazdu przez Lublin pokazywałby stan nowszy niż ok. 1995, a od tego czasu kilka długich ulic - wylotówek, zresztą krajówek, jak Al. Kraśnicka czy Al. Spółdzielczości Pracy (obie DK 19) rozdzielono na dwie jezdnie - Kraśnicką między 1996 a 2001 rokiem, zas Spółdzielczości Pracy 2 lata temu. O istniejących, a nie zaznaczanych na tych mapach drogach lokalnych już nie wpsomnę.
Inna sytuacja, odwrotna, ma miejsce w okolicach Przemyśla - spotkałem się z tym ostatnio - jadąc widziałem w atlasie, że DK od Radymna do Przemyśla to droga dwujezdniowa (i tak jest we wszystkich atlasach!), podczas gdy w rzeczywistosci droga jest, owszem, szeroka i wygodna (w każdą stronę po 2 pasy ruchu) ale jednojezdniowa, bez pasa zieleni na środku.
Old July 16th, 2006, 04:54 PM   #104
Marek Domagala
Registered User

Likes (Received): 6

Polskie atasy są wciąź dość niski8ej jakości, dużo błedów, są nieaktualizowane - a dużo się w trenie buduje. Nie odrożniają szrotu czy szrotu od asfatu itp. Nie infrmują też o szrokosci drgi, a to zasdnicza informacja. Wreszcie samochdowe atlasy mogłyby podawać drogi powiatowe. Inna rzecz, że niczym one się nie róźnią od gminnych.
Marek Domagala no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2006, 11:27 PM   #105
hubertkm

hubertkm's Avatar

Różnią, się różnią - kolejnością odśnieżania. Wbrew pozorom to bardzo istotna informacja w wielu okolicach. Np. u nas gmina odśnieża wzorowo, a powiat żałosnie...
szerokosć dróg by siepryzdała, bo sam ich status o niczym tak naprawdę nie mówi. Drogi oznaczone tak, jak ta, jaką ja mam pod domem np. w okolicach Przemyśla cyz na Podlasiu (ale również w Łódzkiem) okazuja sie najczęsciej wąskie na jeden samochód albo nawet w ogóle nie pokryte asfaltem, a u mnie przy domu jest normalna, taka, że można się sensownie wyminąć z kombajnem.
Old May 1st, 2007, 02:18 AM   #106
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

Likes (Received): 0

Czy może ukazało się ostatnio na rynku kartografii papierowej coś godnego zakupienia? Mój stary atlas jest coraz bardziej porysowany i, prawdę powiedziawszy, rozlatuje się

Z resztą - mapy online tez jakoś nie nadążają za rzeczywistością... czy się mylę?
Old May 1st, 2007, 07:57 AM   #107
Maciej
Registered User

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by szn View Post
Czy może ukazało się ostatnio na rynku kartografii papierowej coś godnego zakupienia? Mój stary atlas jest coraz bardziej porysowany i, prawdę powiedziawszy, rozlatuje się

Z resztą - mapy online tez jakoś nie nadążają za rzeczywistością... czy się mylę?
Z map godną polecenia jest mapa szczecińskiego kompasu w skali 1:700 000
naniesione są na nią planowane i budowane obecnie drogi - jest to chyba jedyna mapa która jako tako nadąża za inwestycjami.
Jeśli chodzi o atlasy to MarcoPolo http://www.atlas.gweb.pl/index.php?o...ents/show/2508
1:200 000 lub Copernicus http://www.ppwk.com.pl/Produkt.aspx?id=35&prod=327
także 1:200 000

Pzdr Maciej
Maciej no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2007, 09:22 AM   #108
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16523

Kompas robi dobre mapki Jest to jedyne wydawnictwo nad którym nie muszę się użalać,że jest tam coś nieaktualnego (lub źle naniesionego...)
Old May 1st, 2007, 09:39 AM   #109
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Wszedłem na tą strone z mapa Copernicusa - i
Quote:
- nowe obwodnice miast (Kamień Pomorski, Ełk, Toruń, Gorzów, Wielkopolski, Gniezno, Płock, Międzyrzecz, Żary, Zielona Góra, Żagań, Borek Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Rawa Mazowiecka, Słomczyn, Drwalewo – Chynów, Mszczonów, Oleśnica, Skarżysko – Kamienne, Piaski, Kamienna-Góra, Dobrodzień, Jędzrzejów, Otmuchów,Prudnik, Pilzno, Głogów Małopolski, Stalowa Wola, Kazimierz Biskupu, Kleczew, Ślesin, Sompolno, Węgrów).
Chyba podali obwodnice też w budowie - np. Borek Wlkp. czy Nowe Skalmierzyce
Old May 1st, 2007, 11:48 AM   #110
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 22

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Kompas robi dobre mapki Jest to jedyne wydawnictwo nad którym nie muszę się użalać,że jest tam coś nieaktualnego (lub źle naniesionego...)
Zgadza się, mapy są też przejrzyste, mają dobre liternictwo i jest coroczna, aktualna edycja. Jedyna rzecz za którą nie nadążają, to miejscowości, które odyskały prawa miejskie a tam wciąż figurują jako wsie, ale - powiedzmy - że w przypadku mapy samochodowej nie jest to aż tak istotne.
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2007, 01:34 PM   #111
borixon
Registered User

borixon's Avatar

Likes (Received): 1

Mapa z marco polo jest dobra, ale troche przesadzili z tymi autostardami w budowie , zanaczyli:
-A1 od granicy z Czechami do Bełku (a buduje się na odwrót od Bełku do Gliwic )
-A1 od Tuszyna do skrzyżowania z A2
-A2 do granicy z niemcami
-A4 do Tarnowa
borixon no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2007, 01:53 PM   #112
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 287

Quote:
Originally Posted by hubertkm View Post
Podam taki przyklad: lubelskie jest tradycyjnie nieuaktualniane, lub uaktualniane bardzo późno - nadal mało jest atlasów i map na których zaznaczone są obwodnice Lubartowa (oddana kilka lat temu) czy Piask (już dwa lata sie po niej jeździ). Nie widziałem jeszcze atlasu, na którym planik przejazdu przez Lublin pokazywałby stan nowszy niż ok. 1995, a od tego czasu kilka długich ulic - wylotówek, zresztą krajówek, jak Al. Kraśnicka czy Al. Spółdzielczości Pracy (obie DK 19) rozdzielono na dwie jezdnie - Kraśnicką między 1996 a 2001 rokiem, zas Spółdzielczości Pracy 2 lata temu. O istniejących, a nie zaznaczanych na tych mapach drogach lokalnych już nie wpsomnę.
Inna sytuacja, odwrotna, ma miejsce w okolicach Przemyśla - spotkałem się z tym ostatnio - jadąc widziałem w atlasie, że DK od Radymna do Przemyśla to droga dwujezdniowa (i tak jest we wszystkich atlasach!), podczas gdy w rzeczywistosci droga jest, owszem, szeroka i wygodna (w każdą stronę po 2 pasy ruchu) ale jednojezdniowa, bez pasa zieleni na środku.

jakies 2 tygodnie temu zakupiłem mape copernicusa i jest na niej zaznaczona obwodnica Lubartow, jak i Piask(???) zaznaczona nawet jako S 2x2, Janów Lubelski - obwodnica w budowie, Kraśnik podobnie. Już nie na lubelszczyxnie, ale tez jest zaznaczona obwodnica Sokołowa Małopolskiego(na północ od Rzeszowa), Leżajska i DK77 Radymno-Leżajsk też jest zaznaczona jako 2x2
dawid_silesia no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2007, 03:01 PM   #113
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16523

Quote:
Originally Posted by borixon View Post
Mapa z marco polo jest dobra, ale troche przesadzili z tymi autostardami w budowie , zanaczyli:
-A1 od granicy z Czechami do Bełku (a buduje się na odwrót od Bełku do Gliwic )
-A1 od Tuszyna do skrzyżowania z A2
-A2 do granicy z niemcami
-A4 do Tarnowa
Właśnie, jest jeszcze jakieś wydawnictwo (nie pamiętam które), które zaznacza owszem A1 w budowie od Sośnicy do Bełku, ale na odcinku od Sośnicy do Knurowa jest źle zaznaczony jej przebieg.... (mniej więcej dwa km na wschód od faktycznej lokalizacji...)
Old May 1st, 2007, 03:07 PM   #114
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Nie wiem jak jest teraz, ale na mapach sprzed 2 lat nie bylo na niektorych drogach (np. S6 obwodnica 3miasta, wogole wszystkie S-ki, gierkowka idt.) zaznaczonych zjazdow. Czyli nie wiadomo czy tam gdzie chcielibysmy zjechac bedzie to mozliwe.
Tego sie wydawcy mapek jeszcze musza nauczyc
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2007, 08:54 PM   #115
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Z map mogę polecić Kopmas z aktualizacją 2007/08, mam taką od kilku tygodni i jest dosyć wiarygodna. Z atlasów nadal nie znalazłem nic lepszego niż Kompas - w tej chwili jest już chyba z aktualizacją na 2007, ja mam jeszcze 2006.
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2007, 10:26 AM   #116
marco.406
Registered User

Likes (Received): 989

Coraz cześciej mapy dla urządzen nawigacyjnych GPS są także udostępniane w internecie. Myślę, że pozwoli to na zebranie większej ilości uwag o błędach na mapach i w rezultacie użytkownicy tych map będą mogli korzystac z coraz dokładniejszych i aktualniejszych map. Na razie zebrałem kilka linków. Jak znacie jeszcze inne strony to proszę o podawanie.

AutoMapa: http://www.targeo.pl/
Navigo2: http://mapa.pf.pl/index.html
MapaMap: http://mapgo.pl/portal/
MapaMap: http://www.zumi.pl/namapie.html
Autopilot: http://www.autopilot.pl/index.php?op...d=49&Itemid=52

Last edited by marco.406; May 2nd, 2007 at 11:28 AM.
marco.406 no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2007, 11:26 AM   #117
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 22

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Z map mogę polecić Kopmas z aktualizacją 2007/08, mam taką od kilku tygodni i jest dosyć wiarygodna. Z atlasów nadal nie znalazłem nic lepszego niż Kompas - w tej chwili jest już chyba z aktualizacją na 2007, ja mam jeszcze 2006.
Nie wiedziałem, że jest już 2007/2008. Zresztą, te mapy nie są tak łatwo dostępne jak innych firm.
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2007, 11:53 AM   #118
Maciej
Registered User

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by Kalkstein View Post
Nie wiedziałem, że jest już 2007/2008. Zresztą, te mapy nie są tak łatwo dostępne jak innych firm.
Przesadzają z tempem - 2007/08 jest już od dwóch miesięcy ...
Pewnie pod koniec roku będzie już 2009/10

Pzdr Maciej
Maciej no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2007, 08:27 PM   #119
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 390

Quote:
Originally Posted by Maciej View Post
Przesadzają z tempem - 2007/08 jest już od dwóch miesięcy ...Pewnie pod koniec roku będzie już 2009/10
Ale Kompas i bodaj Marco Polo mają już gotową S7 wokół Elbląga, w budowie S22, A1, S3, obwodnicę Chojnic, Obwodnicę Augustowa i wiele innych aktualności. Bodaj w Kompasie zaznaczono PPO Rusocin i jako PPO SPO Nowe Marzy.
Old August 20th, 2007, 04:49 PM   #120
luk7
Registered User

Likes (Received): 21

a ja bardzo lubie moj starusienki Euro Atlas GeoCenter Warszawa z 1997r. Pierwszy w Polsce ze skala 1:200000 i obejmowal znaczna czesc terytoriow sasiadow np za Berlin i za Wilno i Kowno, 1/3 Slowacji itp. Do tego cala Europa ale juz w znaaacznie mniejszej skali i inne przydatne. Naprawde byl dobry mimo ze znalazlem kilka drobnych bledow.
A przydalaby sie wymiana bo juz lekko zdezaktualizowany, przyniszczony i ze stara numeracja.
Nie spotkalem sie zeby byl nowy i chyba juz nie jest wydawany. Zetknal sie z nim ktos z Was?

Reply

Tags
drogi, mapy, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules