search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 20th, 2007, 11:40 PM   #121
WarszawiakXIX
Registered User

Likes (Received): 0

Jako kartograf z wykształcenia i zawodu oraz pracownik największej księgarni kartograficznej w Polsce pozwolę sobie autorytarnie stwierdzić, że najlepszy atlas Polski to atlas szczecińskiego Kompasu

Nie znaczy to, że nie ma na nim mnóstwa błędów. Po prostu nie ma mapy bezbłędnej.
WarszawiakXIX no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 21st, 2007, 12:16 AM   #122
ttomekk
Registered User

ttomekk's Avatar

Mam pytanie: poszukuję map ściennych drogowych Wrocławia, Polski i Europy. Czy ktoś z Was orientuje się w jakich sklepach internetowych lub wrocławskich są takie mapy naprawdę porządnie zrobione??Dzięki
ttomekk no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2007, 12:31 AM   #123
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

03.07.2006:
Quote:
Originally Posted by bebe.2006 View Post
Obejrzalem dzisiaj niemiecki atlas Shella na 2007/08.
Skad oni maja informacje o polskich drogach?

(...)

Drogi ekspresowe (S), niezaleznie od tego czy sa w rzeczywistosci jedno- czy dwujezdniowe, w atlasach sa dwujezdniowe. A drogi krajowe dwujezdniowe sa zaznaczone jako jednojezdniowe. Tzn. n.p. obwodnice Torunia i Gorzowa Wielkopolskiego sa dwujezdniowe a droga z Warszawy do Katowic jest jednojezdniowa. Obwodnica Kielc dwujezdniowa S-ka a 10-ka ze Szczecina do Kobylanki jednojezdniowa DK (choc w rzeczywistosci sa tam dwie jezdnie).

--------------------------------------------
Teraz sa juz atlasy na 2008/2009. I nic sie nie poprawilo. W niemieckich atlasach twardo trzymaja sie oznaczen: DK zawsze jednojezdniowa, S zawsze dwujezdniowa
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2007, 07:51 AM   #124
jozeck
Just user

jozeck's Avatar

Likes (Received): 742

Co poniekąd jest sensowne: tylko u nas 'S' budują z jedną jezdnią...
jozeck no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2007, 10:48 AM   #125
Zero Cool
Registered User

Nie tylko u nas, przecież na południe od nas też budują masę eSek jednojezdniowych. Ba nawet autostrady w półprofilu budują - u nas nie ma czegoś takiego.
Old August 21st, 2007, 11:03 AM   #126
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

W Niemczech tez sa autostrady jednojezdniowe. Np. miedzy Kaiserslautern a Pirmasens. Ale nie o to mi chodzilo, jak drogi sa budowane tylko o to, ze mamy w Polsce ok. 900 km dwujezdniowych DK, a na niemieckich mapach zaznaczone sa one jako jednojezdniowe. (np. DK1/DK8 Katowice-Warszawa)
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2007, 11:43 AM   #127
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 22

Quote:
Originally Posted by WarszawiakXIX View Post
Jako kartograf z wykształcenia i zawodu oraz pracownik największej księgarni kartograficznej w Polsce pozwolę sobie autorytarnie stwierdzić, że najlepszy atlas Polski to atlas szczecińskiego Kompasu

Nie znaczy to, że nie ma na nim mnóstwa błędów. Po prostu nie ma mapy bezbłędnej.
Zgadza się. To są najlepsze mapy samochodowe Polski. Rzeczywiście, nie ma map bezbłędnych. Co do Kompasu, jest tam kilka niekonsekwencji, kiedyś np. nie nadążali z aktualizacją zmian administracyjnych, chociażby z nanoszeniem miejscowości, które odzyskaly prawa miejskie jako miast (zdarzało się, że opóźnienie sięgało dwóch trzech lat, teraz juz jest na bieżąco). Na okładkach, gdzie mamy tablice rejestracyjne brakuje np. dodatkowych tablic Konina czy powiatu poznańskiego itd. Ale i tak jest są to najbardziej przejrzyste i najlepiej opracowane mapy.
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2007, 12:33 PM   #128
lukas63
Registered User

lukas63's Avatar

Likes (Received): 608

Mi się podobają mapki i atlasy firmy Demart
lukas63 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2007, 12:49 PM   #129
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 325

Przeglądałem mnóstwo map i zawsze dziwi mnie to, dlaczego praktycznie na żadniej z nich odcinek w ciągu DK4z Łańcuta do Jarosławia i dalej z Radymna do Przemyśla, a wcześniej z Trzebowniska do Rzeszowa nie jest oznaczony jako droga o dwóch pasach ruchu?? Jest pewna zmyłka na tej drodze, bo jezdnie nie są oddzielone pasem zieleni, ale wiele innych takich właśnie dróg oznaczonych jest właśnie jako dwujezdniowe, np. Leszno - Rydzyna. Co więcej jako dwujezdniowy na wszystkich mapach oznaczany jest odcinek Rzeszów - Łańcut, a nie różni się on od wspomnianych wyżej w ciągu DK4 niczym...
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2007, 11:08 AM   #130
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 22

Otóż na mapie Kompasu odcinek od Rzeszowa do Jarosławia (poza obwodnicą Łańcuta) oznaczony jest jako dwujezdniowy. Podbnie odcinek od Radymna do Przemyśla 9 (a raczej Żurawnicy). Natomiast jeśli chodzi o Rzeszów jako dwujezdniowy oznaczony jest kawałek DK 19 w samym mieście (wjazd od Lublina) co, zauważ, jest zgodne z prawdą. Droga DK 19 na wysokości Trzebowniska nie jest dwujezdniowa.
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2007, 01:13 PM   #131
bastard
User

bastard's Avatar

Moim skromnym zdaniem mapy firmy Kompas ze wszystkich polskich firm sa najlepsze. Najmniej błędów, dobre aktualizacjie drog w budownie, sa bardzo przejrzyste i czytelne, dobrze dobrane kolory itp. Z tą mapą nigdy sie nie zgubiłem, nawet w najmniejszych mieścinach, polecam!

Pozdrawiam
bastard no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2007, 01:23 PM   #132
marcinlodz
Registered User

marcinlodz's Avatar

Likes (Received): 552

Równiez moim skromnym zdaniem atlasy (jak i mapy) samochodowe Kompasu są zdecydowanie najlepsze. Aktualizacja nastepuje bardzo szybko, błedy są korygowane i przejrzystosc tez niezła. Widac, ze przykładają sie bardzo. Tak na marginesie to od 97' mam ich kazde kolejne wydawnictwo, a niedługo kupie ich drugi Atlas, bo ten z 06' jest juz nieaktualny

Pozdrawiam
Old August 22nd, 2007, 02:53 PM   #133
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16527

Przed dwoma godzinami miałem okazję spotkać gościa reklamującego jakiś atlas samochodowy(nawet nie wiem jakiej firmy), który chciał mi polecić atlas wchodzący na rynek za dwa tygodnie, chciał zareklamować jego zalety Niestety nie powiodło mu się to, bo od razu po otwarciu powiadomiłem go, że S1 do Pyrzowic jest już zbudowana, A1 Sośnica-Bełk jest w budowie, Obwodnica Sochaczewa jest już otwarta od kilku lat itd. gość o mało się nie popłakał
Old August 22nd, 2007, 03:18 PM   #134
marcinlodz
Registered User

marcinlodz's Avatar

Likes (Received): 552

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Przed dwoma godzinami miałem okazję spotkać gościa reklamującego jakiś atlas samochodowy(nawet nie wiem jakiej firmy), który chciał mi polecić atlas wchodzący na rynek za dwa tygodnie, chciał zareklamować jego zalety Niestety nie powiodło mu się to, bo od razu po otwarciu powiadomiłem go, że S1 do Pyrzowic jest już zbudowana, A1 Sośnica-Bełk jest w budowie, Obwodnica Sochaczewa jest już otwarta od kilku lat itd. gość o mało się nie popłakał

Trzeba mu było uaktualnić
Old August 22nd, 2007, 09:01 PM   #135
jacekq
Registered User

Likes (Received): 3447

Quote:
Originally Posted by bebe.2006 View Post
W niemieckich atlasach twardo trzymaja sie oznaczen: DK zawsze jednojezdniowa, S zawsze dwujezdniowa
No właśnie sam sobie chyba wyjaśniłeś - to są oznaczenia, nie znaczy to, że dwie czerwone kreski, to musi być droga dwujezdniowa.
Old August 22nd, 2007, 10:24 PM   #136
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 766

Owszem, oznaczenia, ale przez to kierowca nie ma pełnej informacji. Co innego DK 1x2 bez pobocza a co innego DK 2x2.

Mam teraz przed sobą (nieco przypadkowo) atlas Copernicus'a. Oznaczenia (są S-ki 1x2, 2x2, DK1x2 z poboczem i bez, DK2x2), dobór kolorów jest całkiem OK. Niestety nie ma np. obwodnicy Garwolina (nawet 'w budowie'), a dokładność (np. brak wszystkich miejscowości) w części w skali 1:200 000 pozostawia trochę do życzenia.

Najlepszy atlas pod względem dokładności i czytelności miałem gdzieś z połowy lat 90-tych. Niestety miałem, bo brat mi zgubił (grrrrr...). Było to wydawnictwo im. E. Romera (zdaje się PPWK im. E. Romera).
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2007, 02:12 AM   #137
WarszawiakXIX
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mr X View Post
Owszem, oznaczenia, ale przez to kierowca nie ma pełnej informacji. Co innego DK 1x2 bez pobocza a co innego DK 2x2.

Mam teraz przed sobą (nieco przypadkowo) atlas Copernicus'a. Oznaczenia (są S-ki 1x2, 2x2, DK1x2 z poboczem i bez, DK2x2), dobór kolorów jest całkiem OK. Niestety nie ma np. obwodnicy Garwolina (nawet 'w budowie'), a dokładność (np. brak wszystkich miejscowości) w części w skali 1:200 000 pozostawia trochę do życzenia.

Najlepszy atlas pod względem dokładności i czytelności miałem gdzieś z połowy lat 90-tych. Niestety miałem, bo brat mi zgubił (grrrrr...). Było to wydawnictwo im. E. Romera (zdaje się PPWK im. E. Romera).
Copernicus to marka PPWK.
PPWK ma problemy z aktualizowaniem tego co jest w planach i w budowie. Natomiast obiekty użytkowane od pewnego czasu ma naniesione dość dobrze. To oni bowiem robią Navigo i używają do tego celu samolotu i samochodów z kamerami. Tyle, że nie są w stanie zjechać całego kraju co miesiąc.
Nikt z nas tego nie potrafi i nikt nie ma na to pieniędzy więc żaden atlas nie jest idealny.

Ktoś pytał o mapy ścienne.
Niezłe są mapy Jokartu i Centrum Kartografii (Polska 1:500 000). Beata Piętka zwykle nadaje się do śmieci.
WarszawiakXIX no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2007, 12:49 PM   #138
mgnat1
Unused register

mgnat1's Avatar

Likes (Received): 109

Witam!

Pierwszy raz na forum, więc pozdrawiam wszystkich :-)

Odzywam się, bo z racji miejsca zatrudnienia temat jest mi bliski ;-)

Quote:
Copernicus to marka PPWK.
PPWK ma problemy z aktualizowaniem tego co jest w planach i w budowie.
Naniesienie danych o planowanych inwestycjach to nie problem - dane są; to sprawa pewnej polityki redakcyjnej :-)

Quote:
Natomiast obiekty użytkowane od pewnego czasu ma naniesione dość dobrze.
To oni bowiem robią Navigo i używają do tego celu samolotu i samochodów z kamerami. Tyle, że nie są w stanie zjechać całego kraju co miesiąc.
Samochody nie mają już kamer. Dane zbierane są na bieżąco z samochodów z GPS. Przy okazji wspomnę, że przy weryfikacji materiału "z terenu" często wykorzystywane są znakomite fotorelacje ze skyscraper'a. Wszyscy fotografujący mogą mieć satysfakcję, że z ich pomocą mapy sa lepsze :-)

Całego kraju nie trzeba co miesiąc "zjeżdżać". Wystarczy być jak najszybciej po otwarciu danej inwestycji (a czasem przed :-)). Każdy nowy węzeł, odcinek drogi, itp. znajdą się w bazie nie później, niż miesiąc po otwarciu.
Na bieżąco prowadzone są pomiary na drogach juz istniejących, których do tej pory nie umieszczono w bazach.
Od tej roboty

(DBB)
mgnat1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2007, 12:53 PM   #139
Gajeś
Registered User

Likes (Received): 330

Mam pytanie: Czy atlas Kompasu ten z 2006 roku, a ten z 2007/08 czymś się rózni? Nie chodzi mi o poprawe błędów, ale np. czy są dodane jakieś drogi w budowie lub autostrady czy ekspresówki?
Gajeś no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2007, 08:50 PM   #140
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 287

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Ty brzydki Ty
dawid_silesia no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, mapy, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules