search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 21st, 2005, 05:13 PM   #21
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 352

Quote:
Originally Posted by Voytek on the road
Tylko... te łuki.
Mam wrażenie, że te łuki to jakby były robione na złość i dla zasady.
No i jeszcze podjazdy/zjazdy. Szczegół istotny w warunkach pogodowych panujących w ostatnich dniach.
jacek_k no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 21st, 2005, 05:16 PM   #22
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1423

Jeśli istnienje już wątek o S6 to informuje, że GDDKiA chyba powadzi pewną propagandę

Mapka przedstawiająca transeuropejskie korytarze transportowe

Mapka jednak nie uwzględnia korytarza E28 biegnącego od Szczecina przez Koszalin, Słupsk do Gdańska. Nie jest on zaznaczony jako główny na zielono. Czemu? przecież dwucyfrowe korytarze to korytarze główne.

Stąd czy ta powyższa mapka nie powinna wyglądać następująco?

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2005, 05:25 PM   #23
HTP
Advanced user

Likes (Received): 11

proponuje tutaj poczytać......http://www.nowedrogi.pl/index.php?op...112&Itemid=126
HTP no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2005, 05:32 PM   #24
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Chodzi mi o to jaki jest sens nazywać DK6 jako E28 skoro żaden korytarz tamtędy nie prowadzi???

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old December 21st, 2005, 06:03 PM   #25
Polak
Registered User

Likes (Received): 0

Mapka przedstawiona przezemnie wg mnie pilne plany jakie powinny być na lata 2010-2020

Na czerwono Autostrady
Modified by Polak
Polak no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2005, 06:05 PM   #26
Polak
Registered User

Nie to irytuje mnie , że drogę S6 będą budować nawet w pewnym sensie się cieszę tylko dlaczego ją , aż tak pomijają i unikają wypowiedzi na temat tej drogi?
Old December 21st, 2005, 06:08 PM   #27
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Z Twojej mapki wynika A52, A69, A16 i A17. Masz u mnie duży plus

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old December 21st, 2005, 06:13 PM   #28
Polak
Registered User

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Z Twojej mapki wynika A52, A69, A16 i A17. Masz u mnie duży plus
Według mnie powinno być również priorytetem by było dużo Autostrad do Warszawy również to uważam za słuszne.

Pozdrawiam.
Old December 21st, 2005, 06:13 PM   #29
mako22
Senior Member

mako22's Avatar

Likes (Received): 168

Nie jest zla ta mapka ale nieuwzglednienie drogi pomiedzy Warszawa a Bialymstokiem (celowo nie uzywam okreslenia via baltika jako ze caly czas nie wiadomo jak bedzie przebiegac) jest ignorancja. Ruch tam wielokrotnie przebija ruch na DK6 czy na DK7(mam tu na mysli odcinek Gdansko-Warszawski) w sezonie zimowym.
mako22 no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2005, 06:18 PM   #30
Polak
Registered User

Quote:
Originally Posted by mako22
Nie jest zla ta mapka ale nieuwzglednienie drogi pomiedzy Warszawa a Bialymstokiem (celowo nie uzywam okreslenia via baltika jako ze caly czas nie wiadomo jak bedzie przebiegac) jest ignorancja. Ruch tam wielokrotnie przebija ruch na DK6 czy na DK7(mam tu na mysli odcinek Gdansko-Warszawski) w sezonie zimowym.
A8 również uważam za priorytet dlatego podałem Autostrady konieczne na lata 2010-2020 autostrade A8 uważam , że już powinni budować do Białegostoka , aż do naszych wschodnich sąsiadów na lata 2005-2010. Wiele razy przejżdżałem przez południe Polski zgodzę się z opinią , że jest tam duży ruch ale północ nie ma prawa odstawać w tyle.

Pozdrawiam.
Old December 21st, 2005, 06:43 PM   #31
Polak
Registered User

Tu zamieszczam drugą mapkę sieć dróg Autostrad wg mnie jaka powinna być już na lata 2025

Na niebiesko priorytety na 2006-2010
Na czerwono priorytety na 2010-2020
Na różowo priorytety 2020-2025 czyli modernizacja tych dwóch dróg ekspresowych budowa Autostrady z Warszawy do Rosji i odgałęzenie autostrady Z Rzeszowa , aż na Słowacje

Co uważacie o tym planie
Modified by Polak
Old December 21st, 2005, 07:06 PM   #32
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by Polak
Tu zamieszczam drugą mapkę sieć dróg Autostrad wg mnie jaka powinna być już na lata 2025
@Polak W tym wątku poruszajmy raczej tylko sprawę S6/A6. Twoje mapki i propozycje dotyczące całej sieci dróg pasują raczej do innego wątku, do którego link zamieszczam poniżej:

http://skyscrapercity.com/showthread...=204801&page=1

Jeśli zdołasz przeczytać wszystko, zobaczysz jak wizje Voytka i moje ewoluowały i jak się spieraliśmy.

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old December 21st, 2005, 07:17 PM   #33
Polak
Registered User

Poruszając S6 uważam , że ta droga powinna być budowana od 2007 roku do 2010 no bez przesady 300 km przez 6 lat chcieli budować po czym ją po 2 latach zmodernizować w A6.
Old December 21st, 2005, 08:38 PM   #34
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Jeśli zdołasz przeczytać wszystko, zobaczysz jak wizje Voytka i moje ewoluowały i jak się spieraliśmy.
Miłe wspomnienia , ale nie mam już siły.

Co ciekawe, dosyć dużo dyskutowaliśmy na temat przebiegu A-6, także z Bartoszem Berlinką. Przedstawiliśmy z Fairhair'em dwie różne koncepcje tej trasy. Radzę Ci Polaku przeczytać dobre kilkanaście stron. Dużo się dowiesz, nie będziesz popełnił błędów, które my popełnialiśmy.

Pozdrawiam.

P.S. Proszę... tylko nie "pan" . Tak ustaliliśmy na forum.

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2005, 09:44 PM   #35
Polak
Registered User

Przeczytałem te strony przyznam , że są bardzo ciekawe ale najlepszą koncepcją by było zrobić A6 na Litwę przez Suwałki przy czym by to było bardziej opłacalna podróż do innych krajów.
Old January 28th, 2006, 12:36 AM   #36
marpa
BANNED

marpa's Avatar

Likes (Received): 10

Ekspresowa S6
połączy Szczecin z Koszalinem i Gdańskiem

Mariusz Rabenda 27-01-2006

Czy powstanie kolejna - obok planowanej S3 - droga ekspresowa w Zachodniopomorskiem? Specjaliści od dróg przymierzają się do budowy trasy S6

Na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powstaje studium dostosowania obecnej drogi krajowej nr 6 (polskiej częścią międzynarodowej trasy E-28 Berlin - Gdańsk) do parametrów bezkolizyjnej ekspresówki. Nowe obwodnice, np. Nowogardu (jej budowa ma się rozpocząć w 2008 r.), są już dostosowane do tej koncepcji.

Do niedawna droga krajowa nr 6, łącząca Szczecin m.in. z Koszalinem, Słupskiem i Trójmiastem, była modernizowana w taki sposób, by dostosować jej parametry do standardów drogi głównej o ruchu przyspieszonym. Przebudowa polegała głównie na poszerzeniu jezdni i utwardzeniu poboczy.

Teraz koncepcję budowy drogi głównej porzucono. Szczecińskie biuro projektowe DiM, na zlecenie zachodniopomorskiej GDDKiA, opracowuje koncepcję wybudowania drogi ekspresowej od Goleniowa (gdzie łączy się z S3 do obwodnicy Słupska). Podobne prace gdański oddział GDDKiA wykonuje dla odcinka Słupsk - Trójmiasto. Powód zmian? Rządowe rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych z maja 2004 r. To w nim po raz pierwszy pojawiła się droga S6 łącząca S3 w Goleniowie z S7 i A1 w Gdańsku. 19 stycznia w Strykowie premier Kazimierz Marcinkiewicz prezentował program budowy dróg ekspresowych i autostrad. S6, według tej prezentacji, miałaby powstać po roku 2013.

- Ale Narodowy Plan Rozwoju zakłada, że wszystkie obwodnice miast muszą powstać do roku 2013 - wyjaśnia Kazimierz Matecki, zastępca dyrektora szczecińskiej GDDKiA. - Już obwodnicę Nowogardu [budowa ma się rozpocząć w 2008 r. - red.] projektujemy z myślą o tym, że będzie to część przyszłej ekspresówki.

DiM konsultuje teraz z władzami gmin przebieg przyszłej drogi.

- Jesteśmy bardzo ciepło przyjmowani, bo gminom zależy, by trasa została zbudowana jak najszybciej - mówi Ryszard Kowalski, właściciel DiM-u. - Wszyscy mają świadomość, że może się ona przyczynić do rozwoju gospodarczego regionu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce, by studium techniczno-ekonomiczne było gotowe już w czerwcu.

- To nam otworzy furtkę do wprowadzania tej drogi do gminnych planów zagospodarowania przestrzennego - mówi Matecki. - Potem będziemy się szykować do wykupu gruntów.

GDDKiA chce zbudować drogę w dwóch etapach. Najpierw powstanie jedna jezdnia o szerokości 11 m (dwa pasy po 3,75 m i utwardzone pobocze po 2 m z każdej strony), potem będzie dobudowana druga, równoległa nitka.

Droga ma być bezkolizyjna. Na całym przebiegu do rogatek Słupska zaplanowano 33 węzły (średnio co 5 km). Będzie można po niej jeździć z prędkością do 110 km na godz.
marpa no está en línea   Reply With Quote
Old January 28th, 2006, 03:56 PM   #37
Polak
Registered User

Jak ja się cieszę , że to będzie chociaż 2 pasowa martwiłem się , że będzie to jedno pasmówka heh ale długo poczekam zanim sie doczekam jazdy tą trasą dopiero po 2013 roku
Old January 29th, 2006, 12:30 AM   #38
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

To bardzo dobra wiadomość, ale ten termin po 2013 roku trochę przygnębia

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old January 29th, 2006, 02:43 PM   #39
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 546

Quote:
Originally Posted by marpa
Najpierw powstanie jedna jezdnia o szerokości 11 m (dwa pasy po 3,75 m i utwardzone pobocze po 2 m z każdej strony), potem będzie dobudowana druga, równoległa nitka.
Ot taka matematyka po dziennikarsku
rsk no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2006, 04:57 PM   #40
gec
Registered User

Quote:
Originally Posted by marpa
Najpierw powstanie jedna jezdnia o szerokości 11 m (dwa pasy po 3,75 m i utwardzone pobocze po 2 m z każdej strony), potem będzie dobudowana druga, równoległa nitka.

Quote:
Originally Posted by rsk
Ot taka matematyka po dziennikarsku
3.75m x 2 + 2m x 2 = 11.5m a nie 11m

prawdopodobnie jest to blad dziennikarza - drogi klasy S maja szerokosc pasa 3.5m
pas o szerokosci 3.75m buduje sie na autostradzie dwupasmowej (na trzypasmowej szerokosc ta wynosi juz 3.5 na pas)

pozdrawiam
gec no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s6, gdynia, kołobrzeg, koszalin, pomorskie, pomorze, słupsk, s-6, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules